​Która opcja przeważy w opozycji, Targowiczan czy volksdeuts

Która opcja przeważy w opozycji, Targowiczan czy volksdeutschy?

Podobnie jak możnowładcy Rzewuski, Branicki, Potocki, pod koniec XVIII wieku zaniepokojeni Konstytucją 3-Maja , która mogła godzić w ich interesy , w/w udali się o pomoc do carycy Katarzyny , tak obecni targowiczanie, zmienili kierunek, uznając za swoich  mocodawców   tych co siedzą na ważnych stanowiskach w Brukseli.

Zmiana ustawy o TK, może spowodować, że ostatni hamulec, który mógł zatrzymać dobrą  zmianę i nowe ustawy PiS, przestanie działać. Stąd ten wrzask, dziesiątki pism do instytucji europejskich.
Te donosy na demokratycznie wybrany rząd nie są przejawem troski o Polskę, ale strach o utratę wpływów w różnych polskich instytucjach, pozycji, wpływu na władzę, powodują, że przedstawiciele tych grup posuną się do każdego bezeceństwa aby zatrzymać zmiany.  

W Polsce ścierają się dwie grupy, żywotnie zainteresowane zahamowaniem zmian, pierwsza, którą powyżej wymieniłem targowiczan i rywalizująca z nim grupa tzw. volksdeutschy, którzy jedyną szansę widzą w Niemcach, jak pewien bardzo ważny propagandzista czy europarlamentarzyści PO,  którzy widzą szansę, w przewodniczącym UE  lewaku Schulzu, który straszy i poucza Polskę co ona  ma robić.

Najlepiej wyraziła to pewna reżyser, kręcąca antypolskie filmy z dotacji PISF wyrażając się, że marzy jej się , żeby w Polsce było jak dawniej, czyli przed wyborami. Swoją drogą straszyła, że wyjedzie z Polski jak wygra PiS, ale jednak nie wyjechała i mąci.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

28-12-2015 [14:05] - Czesław2 | Link:

Zostaną użyte wszystkie komunistyczne siły, aby obalić ten rząd. lada moment wyjdą na ulicę wszyscy beneficjenci tego układu, lekarze, służby mundurowe, nauczyciele górnicy i co jeszcze tam jest.

Obrazek użytkownika Andy51

28-12-2015 [15:25] - Andy51 | Link:

Z tymi lekarzami i górnikami przesadziłeś.

Obrazek użytkownika Czesław2

28-12-2015 [16:30] - Czesław2 | Link:

Takie są dotychczasowe doświadczenia.

Obrazek użytkownika Sagittarius

28-12-2015 [18:54] - Sagittarius | Link:

Też tak uważam. Co najwyżej może wyjść na ulicę...kardiochirurg Mirosław G. i profesor Zybert z Leśnej Góry :)

Obrazek użytkownika Lektor

28-12-2015 [19:48] - Lektor | Link:

No, i dodatkowe komunistyczne siły z Korei Północnej !

Obrazek użytkownika xena2012

28-12-2015 [14:53] - xena2012 | Link:

pytanie czysto retoryczne,bo te dwie pozornie różne grupy jakoś wiążą się ze sobą,łączą w obronie własnych interesów,wspólnie wychodzą na ulicę protestując.

Obrazek użytkownika Andy51

28-12-2015 [15:38] - Andy51 | Link:

Łączą się w wspólny ściek.

Obrazek użytkownika anakonda

28-12-2015 [16:07] - anakonda | Link:

" Zmiana ustawy o TK, może spowodować, że ostatni hamulec, który mógł zatrzymać dobrą zmianę i nowe ustawy PiS, przestanie działać."

-----------------------------
Tja... ostatni hamulec, który mógł zatrzymać Polske w staczaniu sie po rowni pochylej w odmety PiS-dyktatury.

p.s.

Wizyta prezydenta w USA odlozona na " dalszy " termin, ( Obama nie ma czasu ).
O szczycie NATO w Polsce tez mozna bedzie zapomniec.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-12-2015 [16:48] - NASZ_HENRY | Link:

POwrót do ZOO zalecany ;-)

Obrazek użytkownika Andy51

28-12-2015 [17:50] - Andy51 | Link:

Zanieczyszczasz tem portal.

Obrazek użytkownika anakonda

28-12-2015 [19:27] - anakonda | Link:

@ Andy51
2015-12-28 [17:50]

Nic podobnego, ja tylko probuje przestrzec przed wielkim rozczarowaniem.
Polska poza Unia nie jest w stanie przeciwstawic sie tak gospodarczo
jak i militarnie ani Rosji, ani Niemcom.
Wystarczy, ze odplynie z Polski kapital zgranicznych inwestorow,
a stopa bezrobocia natychmiast osiagnie grecki poziom, ciekawe jak
to PiS wytlumaczy polskiemu spoleczenstwu?

Obrazek użytkownika Lektor

28-12-2015 [19:46] - Lektor | Link:

Potwierdzam, że zanieczyściłeś ten portal - już czuję smród !

Obrazek użytkownika anakonda

28-12-2015 [20:43] - anakonda | Link:

@ Lektor
2015-12-28 [19:46

Jesli to Panskie prywatne zdanie, nie mam nic przeciwko, kazdy ma do takiego prawo,
jesli to PARTIA Panu każe tak pisać, to radze zmienic partie bo taka juz w Polsce byla,
a jak skonczyla to nie musze chyba przypominac.

Obrazek użytkownika Lektor

28-12-2015 [21:11] - Lektor | Link:

Proponuję ci przeczytać krótki i jakże wymowny dla ciebie wpis "Nasz Henry" poniżej.

Obrazek użytkownika cassiodorus

28-12-2015 [22:21] - cassiodorus | Link:

Ooooo tam mentor pana sfetru wywindowal bezrobocie do 20 procent, więc dlaczego mamy mówić o bezrobociu greckim, a nie petru-balcerowiczowskim? Mamy wiele ''sukcesów'' na naszyzm odwórku, grekami nie ma co sobie gęby wycierać...Acha, mentor pana petru kreowal bezrobocie w sposób zamierzony, nic tam nie bylo nieprzewidzianego, a skoro przy takich ''sukcesach'' można mieć 30 procent w sondazach to i bezrobocie ''greckie'' da sie ogarnąć sondażowo

''Wystarczy, ze odplynie z Polski kapital zgranicznych inwestorow,''
Taaa, prawda byla, w latach 2005-2007, znacznie chwiejnieszych politycznie, kapital nie odplywal, a przyplywal, o pozostaniu bądż wyjsciu nie decyduje wylacznie wśieklizna paru bankierów. propagandystów i alimenciarzy, a także walka z przestępczoscia, korupcją, lapownictwem, biurokracja, kolesiostwem, niskie place, pelne magazyny, itp itd

Nie ma co terroryzowac ludzi, opanuj sie gościu, bo już nawet hitlerowcy zaczynają wyzywać polaków od hitlerowców, nie brnij w to haniebne szaleństwo jak germaniec zdzichu

Obrazek użytkownika wsiowynieuk

28-12-2015 [22:49] - wsiowynieuk | Link:

dlatego trzeba dawać d...Niewolniku!

Obrazek użytkownika cassiodorus

28-12-2015 [21:57] - cassiodorus | Link:

taaa, czternastu platformerskich sędziów, w tym niektórzy wybrani nielegalnie, ratują polskę przed pisem,- glupoty mniej wiecej takie jak germaniec zdzisiek tu wypisuje, a neokomunisci gdzieś tam w europie, żaluj lepiej za grzechy chlopie i przestań się wydurniac

p.s.
może do kazachstanu niech przeniosą, to i hrabia się wybierze, radek chyba ma tam jeszcze jakies chody

Obrazek użytkownika Lektor

28-12-2015 [19:43] - Lektor | Link:

Dla mnie jest obojętnym która opcja przeważy, bo obie są zdradzieckie wobec Polski.
Tych ludzi siedzących w sejmie, myślę o opozycji PO, PSL i Nov., należy po prostu ignorować. Ich należy nawet na każdym kroku ignorować. A jak już muszą gdzieś byś słuczani, to najlepiej ich wyśmiać .
Nie ma innego sposobu w sejmie tylko dzielenie debat na części. W jednej części wypowiadaliby się normalni posłowie, a w drugiej części opcja gorszego sortu. O co chodzi ? Ano w tym czasie posłowie normalni mogą robić sobie przerwy, wychodzić z Sali sejmowej na dyskusje, na papieroska, na kawkę itd. Wtedy nie będą musieli słuchać tych bredni, głupot i manipulacji. To jest najlepszy sposób aby tych przygłupów ignorować !!!

Obrazek użytkownika Andy51

28-12-2015 [20:40] - Andy51 | Link:

Trzeba ich ignorować ale na razie publiczne media są w ich rękach, dopóki nie będzie zmiany w tych mediach dopóty będą się panoszyli w publicznych mediach i będą jątrzyli.

Obrazek użytkownika Lektor

28-12-2015 [21:14] - Lektor | Link:

Przejęcie mediów to kwestia krótkiego czasu. A posłowie Zjednoczonej Prawicy zamiast się bez przerwy tłumaczyć, powinni tych przygłupów ignorować !!!

Obrazek użytkownika anakonda

28-12-2015 [20:55] - anakonda | Link:

@ Lektor
2015-12-28 [19:43]

No prosze, co za wspanialy tekst, zaden bolszewicki
politruk by sie go nie powstydzil.

Obrazek użytkownika kwintesencja

28-12-2015 [22:20] - kwintesencja | Link:

Obecnie jesteśmy świadkami ścierania się głupoty z mądrością. Najlepiej wyjaśnia to przypowieść ewangeliczna o "Pannach mądrych i głupich". Mądre panny zaopatrzyły się w oliwę do lamp, głupie panny zapomniały o oliwie. Medialne ujadanie ogłupia lud. Lud, który czerpie wiedzę tylko z telewizorni i podobnych im portali internetowych, jest otumaniony "dymokracją". Wielu chciałoby bez wysiłku spijać nektar z kwiatków i w spokoju i ciszy "liczyć swoje srebrniki". Życie, to jednak nie bajka. Życie, to wojowanie. Warto myśleć i wyciągać wnioski, zanim każdy z nas "wyciągnie nogi". Rodacy! Czego jesteście warci? Uważajmy, byśmy się nie zjedli. A z głupotą, czas zacząć walczyć. Biegnijmy po "olej"!!!

Obrazek użytkownika Lektor

28-12-2015 [23:12] - Lektor | Link:

No dobrze, jak piszesz z głupotą trzeba zacząć walczyć - ale jak ?! Rozumię, że dzieci i młodzież należy uczyć w szkołach, ale jak walczyć z głupotą np. Petru, Wałęsy, Kopacz, Rzeplińskiego, Kijowskiego i wielu innych ??!!!

Obrazek użytkownika Andy51

29-12-2015 [10:00] - Andy51 | Link:

A co będzie jak go zabraknie ?