Wielka wizja Prezydenta Dudy! Łańcuch Wspólnoty!!!

Dzisiaj - przed kilkunastoma minutami - na konferencji prasowej Prezydentów Estonii i Polski padła wspaniała wizja polityczna, której autorem jest Pan Prezydent RP Andrzej Duda.

Bez wahania można powiedzieć, że warto było pojechać do Estonii, aby właśnie w Tallinie padła ta wielka i jakże inspirująca myśl. Ta wielka wizja nowego oddechu i nowej strategii budowania Wspólnoty w Europie Środkowej i Wschodniej.

Łańcuch Bałtycki
Pan Prezydent Duda w swoim przemówieniu przypomniał „Bałtycki łańcuch”, który 23 sierpnia 1989r. został zorganizowany jako masowy protest mieszkańców trzech krajów bałtyckich Łotwy, Litwy i Estonii.

Wtedy prawie 2 mln osób utworzyło żywy łańcuch o długości ponad 600 km łączący wszystkie trzy kraje. Bałtycki łańcuch był wyrazem protestu przeciwko ówczesnej sytuacji politycznej 3 krajów wchodzących w skład ZSRR.

Wtedy ten dzień protestu wypadał w 50. rocznicę podpisania tajnego protokołu do Paktu Ribbentrop-Mołotow o podziale stref wpływu w Europie. Na jego skutek kraje bałtyckie popadły w zależność od Związku Radzieckiego.

Łańcuch Międzymorza
Prezydent Duda rozwijając swoją wizję przyszłej Europy wyraził piękną myśl, aby idea Łańcucha Bałtyckiego nie tylko nie była zapomniana, ale aby wszystkie kraje Środkowej i Wschodniej Europy rozszerzyły ją i rozwinęły.

Zaproponował, aby dzięki solidarnej i partnerskiej współpracy, dzięki uczciwemu budowaniu WSPÓLNOTY powstał trwały i mocny Łańcuch Bałtycko – Śródziemnomorski, który połączy wszystkie kraje od Estonii, a być może od Finlandii, aż do krajów basenu Morza Śródziemnego.

Jakże czytelna, prosta i wielka wizja nowej polityki w Europie. Wizja prawdziwego męża stanu.

Wielka i mądra strategia
Oto przesłanie godne podjęcia. Oto wielka nadzieja na nowe otwarcie i nową siłę w Europie. Prezydent Duda podkreślił kilkukrotnie, że zbudowanie Łańcucha Międzymorza jest możliwe tylko wtedy, kiedy będzie budowany z poszanowaniem każdego kraju - bez względu na jego wielkość i potencjał.

Możemy być dumni, że mamy tak wspaniałego Prezydenta Polski. Męża stanu, który być może właśnie dzisiaj rozpoczął budowę Łańcucha, który uczyni narody wyzwolone spod okupacji ruskich kacapów silnymi i nowoczesnymi.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Sceptyk

23-08-2015 [21:39] - Sceptyk | Link:

Słowa... słowa... słowa.
Po owocach ich poznacie. Poczekamy na fakty. Opowiadać można naprawdę wiele. Ale liczą się tylko efekty.

Obrazek użytkownika Krystyna R-M

24-08-2015 [00:50] - Krystyna R-M | Link:

Zapomniałeś, że NADZIEJA UMIERA OSTATNIA??? Zdrowia zatem życzę...

Obrazek użytkownika Lektor

24-08-2015 [10:12] - Lektor | Link:

Do Sceptyk: Po co wogóle się tu produkujesz ? My nie życzymy sobie czytać tutaj twoich sceptycznych wymiocin !

To bardzo budujący artykuł dla nas. Cieszę się, że mamy takiego Prezydenta. Jego plany środkowoeuropejskiego bezpieczeństwa są bardzo interesujące. I nie są to tylko słowa, bo jesteśmy już po pierwszej jego podróży do Estonii i jego zapewnienia tam wypowiedziane to potwierdzają. Trzymam kciuki za naszego Prezydenta Andrzeja Dudę !!! Pamiętamy nasze układy o wzajemnej pomocy z Anglią i Francją przed II wojną żwiatową, i pamiętamy ich "pomoc" dla Polski po napaści niemców na Polskę w 1939.
Dzisiaj wiemy, że nie tędy droga, a NATO z jednej strony i łańcuch środkowoeuropejski z drugiej. Tylko w takim układzzie będziemy mogli czuć się bezpieczni !

Za dwa miesiące trzeby wygrać wybory, przejąć władzę, i ustalić takie prawo, aby tacy przygłupy jak Lis czy Michnik za swoje kłamstwa odsiedzieli to w kiciu !

Obrazek użytkownika Terminator1965

24-08-2015 [12:15] - Terminator1965 | Link:

Podpisuję się w całości pod Panem "Lektorem". Dziękuję za słowa, które rodzą optymizm, budują ducha działania, wielkie nadzieje i przywracają nam wszystkim, którzy się wydobyli spod buta kacapów poczucie podmiotowości.

Od siebie tylko dodam, że w ramach wspaniałego i wizjonerskiego programu Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy jego wizyty jeszcze w tym roku na Węgrzech i w Rumunii są czymś więcej niż słowami. TO SĄ CZYNY!!! To jest PRACA!!! To jest dotrzymywanie SŁOWA!!!

I na marginesie dorzucę, że po SKANDALICZNYM zachowaniu się Premierki "kupuj w Biedronie" Kopacz, która skompromitowała się oschłym i nieprzyjemnym przyjęciem Viktora Orbana, a także po tym jak Komorowski nie znalazł czasu żeby się spotkać z Premierem Węgier w Warszawie, Pan Prezydent Duda buduje kolejne ogniwa Łańcucha Międzymorza i chwała mu za to.

Pozdrawiam!