Duda Prezydentem a Kukiz Premierem - jedyny sensowny pomysł!

Specjalnie nie będę się rozpisywał aby to uzasadnić, albo ktoś (w tym Pan Jarosław Kaczyński) to zrozumie bo w ogóle cokolwiek zrozumiał z tych wyborów albo szkoda strzępić języka!

Dawniej Pana Jarosława byłoby stać na taką myśl, czy dzisiaj będzie go na to oczywiste rozwiązanie stać? Czy gotów jest w ten sposób uratować Polskę od cmentarnego krajobrazu układu okrągłostołowego???

Przed PiSem dwie drogi, jedna może go wewnętrznie odnowić i wzmocnić, spowoduje trzęsienie ziemi wśród skostniałych i niewydolnych struktur i wiąże się z OTWARCIEM na świeżą krew! - to najtrudniejsza z dróg i trzeba otwarcie powiedzieć, że ona nigdy to do tej pory PiSowi nie wyszła.

Druga droga to groźba popadnięcia w przedwczesny triumfalizm i dyktat otaczających Prezesa nienasyconych doradców-patakiwaczy, którzy będą odradzać Panu Jarosławowi Kaczyńskiemu kolejny śmiały i udany plan - do którego przypomnę namawiał go prof. Andrzej Nowak - usunięcie się i nie dawanie przeciwnikowi argumentu do "zastraszania" Polaków "powrotem Kaczyńskiego do władzy". (Zobaczmy, jakiej dekompozycji ulega obóz przeciwnika, który nie potrafił skutecznie zastraszyć elektoratu i napuścić narodu na uśmiechniętego i spokojnego Dudę. Pomyślmy jak wyglądałby dziś wynik wyborczy i jak będzie wyglądał na jesieni, gdy elektorat komorusko-tuski będzie na nowo zcementowany jednoczącym ich strachem i ogłupiony przez media nienawiścią do Jarosława Kaczyńskiego!)

W Warszawie jest już pospolite ruszenie "warszawki" tej najwstrętniejszej z chorób toczących klasę polityczną - już sobie "warszawka" rozdaje urzędy przy nowym Prezydencie Polski, ten i ów, choć siedział w szafie i myślał trwożliwie o klęsce wyborczej, dziś mianuje już siebie rzecznikiem Pana Prezydenta, Szefem jego gabinetu, itd. itp., itd., itp., itd. itp................. Już raz szanse na odnowienie Polski i wygraną zaprzepaścił aparat PiSu, ten gminny i powiatowy oraz nieudolni przywódcy województw, oto ten właśnie aparat "dzielnie" na swe piersi wziął falę ludzi chcących przystąpić do PiSu po zamachu smoleńskim! Od dzielnych piersi aparatu odbiła się ta fala przypływu i wsiąkła w polską ziemię!
Taki to juz jest odporny aparat - nawet napływ chętnych do wstąpienia do PiSu potrafili za zamkniętymi drzwiami wytrzymać i nikogo do partii nie wpuścić by "nowi" nie naruszyli zmurszałych struktur i układów - te bowiem należało ocalić! Czy teraz to się zmieni? Wątpię (obym się mylił)!

Dlatego właśnie uważam, że jedynym sensownym rozwiązaniem, rozwiązaniem, na które powinno być stać wielkiego polityka (o ile rzeczywiście chce się pożegnać z okrągłym stołem) jest zasilenie Polski nowym rozwiązaniem i nowym mocnym uderzeniem "znad Bzury" - zaproponować premierostwo Kukizowi!
Takie rozwiązanie to osiągnięcie zdolności koalicyjnej, osiągnięcie większości sejmowej z dynamicznym, zbuntowanym, stawiającym wymagania elektoratem i to w takim stopniu, że będzie można też wspólnie zmienić konstytucje.

Jeśli nie takie rozwiązanie to osiągnięciem będzie jedynie wymiana świń przy korycie i do władzy dojdzie Schetyna,  ABW i tym podobni. A cały wysiłek Ruchu Kontroli Wyborów będzie zmarnowany - oficerowie ABW pogratulują sobie nawet kontrolowanej wymiany lokatora spod żyrandola !

Jeśli to rozwiązanie z Kukizem nie zostanie teraz zaproponowane fala przypływu opadnie a okręty wojenne, które przez chwilę jeszcze będą się bujać na wartkich wodach przypływu za chwilę opadną znów na mieliznę i na żadną wyprawę nie będą mogły wyruszyć!

Będziemy mieli znów krajobraz po bitwie ze stękającym sejmem, nic niemogącym rządem, ze sklecona byle jak koalicją "po bitwie wyborczej", tymczasem ten krajobraz po bitwie należy kształtować TERAZ!!!

Ogromna kula śniegowa, którą teraz, przed wyborami mógłby popchnąć Kaczyński dając elektoratowi swemu i Kukiza wizję możliwości zmiany ustroju TO JEST TO!

Pytanie, czy chcemy iść na wojnę i zmienić ustrój, czy chcemy osiąść na mieliźnie Polski jakiejś innej ale nadal pookrągłostołowej tyle, że o jakiejś - jak w socjalizmie - ludzkiej twarzy.

Jest to jak zwykle ten sam problem dla klasy politycznej, czy stać ja by wreszcie oderwać się od swych zgniłych "korowskich" czy "postkorowskich" korzeni i zapuszczenie tych korzeni w glebie polskiej tradycji i kultury.

Pozdrawiam

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

26-05-2015 [23:35] - Zygmunt Korus | Link:

BRAWO!
To jest wpis, który stawia pytanie podstawowe: czy Kukiz nie jest przypadkiem "sterowany"? Jak powiada Grzegorz Braun o nagłych przyjaciołach muzyka: Kupie-Wojewódzkim i Z Wrocławskiego Układu Schetynie. Coś w tym jest, skoro wcześniej takim gorącym zwolennikiem Tfuska był! Co, na prezydenta startuje, a wcześniej rozumu nie miał?! To jakim premierem mógłby być? Wahadełkowym?
Pozdrawiam - oczywiście z tymi wątpliwościami do rozważenia przez kogo tam trzeba...

Obrazek użytkownika foros

26-05-2015 [23:47] - foros | Link:

sorry, ale premier powinie mieć jednak doświadczenie i przede wszystkim wiedzieć co chce zrobić.

Obrazek użytkownika JacBiel

26-05-2015 [23:53] - JacBiel | Link:

Koncepcja sojuszu, jak najbardziej dobra, logiczna i słuszna, jednak nie rozumiem co Pan zaplanował dla Kaczyńskiego? bo to jakoś nie wynika chyba z tekstu...

Wystarczy poprawic na vice-premiera i będzie OK.

Kaczyński idzie po premierostwo od 8 lat, wymyślił Dudę, i jest głównym strategiem i liderem PiS-u, także trzymajmy się realiów.

Co do reszty zgoda i poparcie.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika HenrykHenry

27-05-2015 [00:13] - HenrykHenry | Link:

jest jeszcze jeden powazny kandydat na premiera niejaki Kononowicz. Slyszal pan ? tak samo powaznie...
Chcialoby sie westchnac ...
PS.- prosze , wczesniej tylko napomknalem , a tu powoli zaczynaja wylazic "znachorzy" jak ja ich nazywam.Pomalu juz i prof.Nowak dzioba z za winkla wystawia. Obok Pasierbiewicz rozpoznanie czyni . Zobaczycie jak mocne wsparcie dostana.

PS.- a swoja droga nie macie Panstwo wrazenia ze juz gdzies to czytaliscie ?!.

Obrazek użytkownika Grzegorz Kniaziewicz

27-05-2015 [02:05] - Grzegorz Kniaziewicz | Link:

Jest Pan albo przypadkiem człowieka nic nierozumiejącego

albo agentem ABW

albo pyszałkiem partyjnym, zakałą polskiej sceny politycznej

jeśli porównuje Pan elektorat 20% ludzi, którzy dość mają zgnilizny w życiu politycznym Polski, ludzi w dużej mierze pochodzących ze Śląska i przyznających się do Polski, tak jak do niej przyznaje się tam Kukiz (w odróżnieniu od antypolskiego RAŚ)

z osobą i elektoratem Pana Kononowicza - wymyślonego i propagowanego przez ówczesne ABW

nie życzę nadal Panu tkwienia w jakiejkolwiek z powyższych sytuacji - niech Pan sobie przetrze oczy i postara się pomyśleć jakie rozwiązanie znaleźć by nie doszło do rządów PO-PISu (gdy Schetyna na plecach przyniesie z Moskwy wrak samolotu i zostanie mu wszystko wybaczone i zapanuje "pokój" między PO a PiSem), niech Pan wskaże jak ma powstać większość sejmowa, która pozwoli na zmianę konstytucji i rządy propolskie? Chętnie Pana wysłucham i ja i wielu innych ludzi - niech Pan tylko nie pluje nienawistnie na Polaków i na takich czy innych ich kandydatów.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

27-05-2015 [08:56] - HenrykHenry | Link:

-"z osobą i elektoratem Pana Kononowicza - wymyślonego i propagowanego przez ówczesne ABW"-
===========
A Kukiza to wymyslil kto ?!

-"pomyśleć jakie rozwiązanie znaleźć by nie doszło do rządów PO-PIS"

Prosze pana chocby przez wzglad na ta "katastrofe" , ktora ja nazywam zamachem i zbrodnia , nigdy nie dojdzie do tego ...
Oni (czyli PO) beda gryzc do konca - czyli do wyborow , po rozleca sie ostatecznie w oparach wzajemnych oskarzen i zdrad.
===========
-" Chętnie Pana wysłucham i ja i wielu innych ludzi - niech Pan tylko nie pluje nienawistnie na Polaków i na takich czy innych ich kandydatów.-
!!!!!!!!!!!!!!!!
Wlasciwie to gdybym stal przy panu powinienem za te slowa pana , strzelic w ten glupi pysk i zakonczyc ta dyskusje.
Z agentura sie nie dyskutuje , namnozylo sie was ostatnimi czasy , powylaziliscie z nor z zadaniem ratowania resztek "panskiego stolu"
Probujecie na wszystkie mozliwe fronty mieszac i tumanic. Juz raz zafundowaliscie Polakom rzady milosci i radosci . 8 Lat , 8 lat placimy za wasza ... A ta prostytutka co w Londynie w 2007 roku darla jape "panie Tusk zadanie wykonane" to napewno z tej samej "stajni" co pan - stajni glupoty.
Dzis robicie to samo tylko dlatego ze wam Kaczynski , Macierewicz czy Ziobro przez gardlo przejsc nie chce. Takie macie zmulone czerepy. Natomiast przy kazdej okazji i wszedzie serwujecie te swoje madro-glupie recepty. Jako przyklad ,"malutki" ,na koniec , przytocze co pan "pieprzy" ...

-"z osobą i elektoratem Pana Kononowicza - wymyślonego i propagowanego przez ówczesne ABW"

Kononowicza wymyslili internauci , dla jaj , w protescie , moze jako przyklad czy przeciwwage dla "inteligencji" Walesy. Zabawiono sie "biednym" czlowiekiem . Co jest obrzydliwe i nigdy nie powinno miec miejsca.Zaloze sie ze , ci co to "pompowali w internecie" , to byli tacy jak pan i panu podobni.
Nikt nigdy nie twierdzil ze to bylo ABW , a wrecz przeciwnie ... ABW dwoila sie i troila by ukrecic leb tej akcji bo zagrazala pozycji czlowieka przez nich wysuwanego na urzad Prezydenta. Jak sobie przypominam ponad 80tys podpisow zebral Kononowicz - niewiele mniej niz Kukiz.
Zeby byla jasnosc nie mam nic przeciwko Kukizowi i jego ruchowi. Uwazam iz kazdy jest dobry do obalenia tej sitwy , tylko ... obalac a reprezentowac to dwie sprzecznosci.
Seite 1

Obrazek użytkownika Michal

27-05-2015 [09:21] - Michal | Link:

Wszystko byłoby w porządku jeśli zachowałby pan choć pozory obiektywizmu. A tak to pieje pan peany na czyjąś cześć nie wskazując tak szczeze mówią zadnego sensownego rozwiązania a co więcej nawet nie ukrywa pan ze po raz kolejny mieliśmy do czynienia z głosowaniem nie "ZA" ale "przeciw" komuś.
Jest pan :
Albo zagubionym frustratem
albo zakompleksionym fantastą
albo nudzącycm się osobnikiem który nie ma nic do zrobienia procz napisania kontrowersyjnych tekstów majac nadzieję ze przeczytają go równie zagubieni i zakompleksieni.
ps.To ze wspomniany elektorat pochodzi ze Śląska to jakaś nowa norma mająca uznać ze są lepsi od innych bo nie bardzo rozumiem?

Obrazek użytkownika angela

27-05-2015 [01:06] - angela | Link:

Co tez p.wypisuje.Koalicja z Kukizem, to proces.
Przecież to antysystemowcy, dla połowy JOWy ważniejsze od Polski, tym bardziej, ze wielu do konca nie wie, na czym te JOWy polegają. Moj dziadek mial takie, moze niezbyt eleganckie powiedzenie ' jeszcze Maciek w d....e, juz mu kaftan szyją'
Doradcow sie narobilo.... A KP to sie pcha na siłę, zeby zaistniec.Juz nawet cala Polskę odbił, tylko gdzie i komu

Obrazek użytkownika HenrykHenry

27-05-2015 [09:11] - HenrykHenry | Link:

Droga Pani "angela" jak to dobrze ze jeden rozsadny glos to kobiety , Pani glos. Mnie az wstyd jak nuzkami przebieraja.
Panowie (nie wszyscy) przypominacie mi ten film "Glupi i glupszy".
Pozdrawiam Pania serdecznie.
PS.- a to powiedzenie dziadka ... jakze madre , madroscia ludowa silne.

Obrazek użytkownika anka1958

27-05-2015 [22:59] - anka1958 | Link:

Kali zrobil swoje,Kali moze odejsc? O tym,ze wyborcy Kukiza pomogli wygrac A.Dudzie to najlepiej zapomniec? Caly torcik dla nas,podzielony juz?Apetyty jak widac bardzo duze.Pomyslal ktos aby tym wlasnie antysytemowcom powiedziec jedno slowo DZIEKUJEMY? Dla jasnosci glosuje zawsze na Pis i wcale nie twierdze,ze P.Kukiz moze byc premierem,ale otworzcie oczy,na co liczycie ? na wygrane wybory wiecej niz 50 procent aby samodzielnie stworzyc rzad? dobrze ,ze za marzenia sie nie placi.

Obrazek użytkownika JacBiel

27-05-2015 [01:07] - JacBiel | Link:

Koncepcja sojuszu, jak najbardziej dobra, logiczna i słuszna, jednak nie rozumiem co Pan zaplanował dla Kaczyńskiego? bo to jakoś nie wynika chyba z tekstu...

Wystarczy poprawic na vice-premiera i będzie OK.

Kaczyński idzie po premierostwo od 8 lat, wymyślił Dudę, i jest głównym strategiem i liderem PiS-u, także trzymajmy się realiów.

Co do reszty zgoda i poparcie.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

27-05-2015 [04:03] - ExWroclawianin | Link:

Mysle ze to dobry plan skoro Pawel Kukiz domagal sie ZMIAN i w takiej sytuacji bedzie mogl WIELE ZROBIC. Jego plan i plan PiS-u sie przeciez nie wykluczaja, chyba ze jest cos grane o czym nie mamy pojecia.....

Obrazek użytkownika licho

27-05-2015 [03:49] - licho | Link:

Pan sobie zarty robi?
Jakie przygotowanie ma Kukiz do tego zeby rzadzic krajem? Czy ma jakies wyksztalcenie?
Polska nie moze wpasc z deszczu pod rynne.
Jak slysze takie pomysly to zawsze przypomina mi sie jak to Polacy o malo co nie wybrali Tyminskiego, bo byl nowy i zagraniczny.

Obrazek użytkownika synojczyzny

04-06-2015 [01:29] - synojczyzny | Link:

licho.... to chyba z twoim rozumem. W tym właśnie rzecz, że się nawet nie orientujecie człowieka w wykształceniu a najwięcej macie do powiedzenia. Uzupełnić wiedzę o wykształceniu Pana Kukiza i brać udział w dyskusji rzeczowo, inaczej, nie trolić

Obrazek użytkownika HenrykHenry

27-05-2015 [09:05] - HenrykHenry | Link:

Seite 2.

ZNAJ SWE MIEJSCE MOCIUM PANIE -

Czy wyobraza sobie pan Kukiza jako premiera na spotkaniu i w dyskusji z przywodcami innych krajow ?! Mamy sie po raz kolejny kulic ze wstydu jak PO Komorowskim ?!. A jaka wiedze , przygotowanie , WYKSZTALCENIE posiada ten pana kandydat. Wiem estradowe , widzialem , ladnie podskakuje PO scenie. Zreszta who is who pokaze sie przy okazji jesiennych wyborow i w tedy ciekaw jestem co bedziecie pieprzyc.

Jezeli pan dobrze zyczy Polsce to niech sie pan modli o prezydenture A.Dudy. To od niego teraz zalezy i jego otoczenia (ktore mysle sobie wlasciwie dobierze) co bedzie na jesieni Ja wierze w wielka madros Pani Szydlo , i naturalnie Prezydenta Elekta.
Wtedy na jesieni bedzie cos jak "osinowy kolek" , w tego wampira pod szyldem PO , wbity.
PiS bedzie rzadzil samodzielnie a Kukiz jak zachowa sie madrze i "urwie" sie z tej smyczy bedzie mogl wtedy zaczac sobie budowac powazna kariere polityczna. Na razie wykonuje rozsadne ruchy ... ale to jeszcze nie polityk i na pewno nie Premier !!!.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-05-2015 [09:05] - NASZ_HENRY | Link:

niePOprawna kopia POmysłu Michnika ;-)

Obrazek użytkownika Grzegorz Kniaziewicz

27-05-2015 [12:13] - Grzegorz Kniaziewicz | Link:

I po co wymachiwać tym zdechłym Michnikiem? Po co odwracać tak głupio uwagę od poważnej sprawy?
I co z tego, że krętacz coś tam chlapnął, jak zwykle odwracając kota ogonem by inni nie mogli dojść do senda sprawy i żeby zasmrodzić i mgłą okryć prawidłowy kierunek, którego wybranie mogłoby Polskę ocalić?
Jakże smutny wysyp komentarzy świadczący o kompletnym niezrozumieniu sytuacji jaką mamy po wyborach - co zrobić by obalić okrągły stół, jak powstrzymać PRZY POMOCY NOWEGO ELEKTORATU upadek Polski. Aż tak się ABW przeraziło tej koncepcji, że aż tyle komentarzy??? Dawno nie było takiego szumu!
I nie będę się oczywiście upierał, czy Kukiz ma być vicepremierem czy premierem - to drobny szczegół, ważne że dla Narodu byłby czytelny sygnał - Jarosław Kaczyński nie jest chory na władzę, jak mu to kłamliwie zarzucają bandyci, Kukiz z propozycji mógłby sam ustąpić pola i to by już zupełnie co innego znaczyło - tymczasem ludzie, którzy dziś już krzyczą "Kaczyński na premiera" wyrządzają polityce Polskiej najgorszą przysługę doprowadzając do zatrzymania dekompozycji obozu przeciwnika i powodując jego ponowne, histeryczne jednoczenie się wobec "wspólnego wroga".
Pytają się niektórzy o wykształcenie Kukiza - proszę zapytać o to jego elektorat, proszę zapytać o to elektorat Dudy, dlaczego ważniejsze jest dla ludzi, czy ktoś ma wolę i ducha a nie to czy jest wykształcony - Komoruski, Tusk i cała banda "wykształciuchów" ma PRLowskie wykształcenie, które można potłuc o kant dupy - Piłsudski, (przy okazji a Dmowski wykształcenie miał przyrodnicze tytuł jego rozprawy jakże pomocny w życiu politycznym pt. „Przyczynek do morfologii wymoczków włoskowatych”) nie miał wykształcenia a był politykiem prima sort!
Co nam po wykształconych baranach albo leniwcach, albo sytych osłach, którzy najprostszej decyzji nie potrafią podjąć latami albo nawet dziesiątkami lat przyglądając się jak ich Matka Ojczyzna jest gwałcona ale ruchu żadnego wykonać nie potrafią sami zgwałceni jakimiś tajnymi paktami)
Polsce potrzebna jest nowa krew i zmiana geriatryczno/generacyjno/genealogiczna

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Freiherr

27-05-2015 [11:06] - Freiherr | Link:

Wydaje się, że na razie za wcześnie na wszelkie spekulacje. Po pierwsze Prezydent-elekt musi uporządkować swoje otoczenie (siedziba, zręby sztabu etc), potem szefostwo PiS odnieść się do organizacyjno-personalnych spraw dotyczących kancelarii Prezydenta-elekta, sztabu wyborczego do Sejmu/senatu, bieżącej działalności. To musi trochę potrwać. Zapewne w gremiach kierowniczych PiS odbędzie się rzeczowa analiza wyborów prezydenckich i wniosków dotyczących kolejnej kampanii. Pamiętać też należy o innych składnikach wyborczej koalicji tzn. o ugrupowaniach pp.Gowina, Jurka i Ziobry. Na zawieranie koalicji z Kukizem i oferowanie stanowisk przyjdzie pora, gdy uda mu się wprowadzić do parlamentu wystarczającą ilość posłów i ewentualnie senatorów uzasadniającą takie posunięcie. Ilu ich będzie? Kto to będzie? PiS musi zrobić wszystko, by skoncentrować się na wygraniu wyborów z jak największą ilością zdobytych przez siebie i obecnych koalicjantów mandatów. Przywódcą partii jest w tej chwili Jarosław Kaczyński i nic nie wskazuje na to, by z tej funkcji zrezygnował w najbliższej przyszłości. Wydaje się, że straszenie nazwiskiem Kaczyńskiego nie ma już takiej mocy sprawczej jak jeszcze kilka lat temu. Jeżeli PiS i sojusznicy umiejętnie przeprowadzą kampanię wyborczą to wygrają. Wtedy przyjdzie pora na liczenie szabel.
Pamiętam ile pomyj wylano p.Kaczyńskiemu na głowę po decyzji wskazania p.Dudy jako kandydata PiS. Ile po wskazaniu p.Szydło na szefową sztabu. Pamiętam dyskusje na niezaleznej.pl oraz co i kto wtedy pisał tutaj. A to jednak Jarosław Kaczyński miał rację. Pomysł zaś "Duda Prezydentem a Kukiz Premierem" to jeden z tych bezsensownych pomysłów by sparafrazować tytuł wpisu.

Obrazek użytkownika smieciu

27-05-2015 [12:21] - smieciu | Link:

Jeśli HenrykHenry ma być typowym reprezentantem PiSu to już widać co się stanie.
To co zwykle.
Widać jak bardzo rację ma Kukiz. Jak silne jest przywiązanie do struktur partyjnych. Do tego stygnącego betonu. Że tak naprawdę w Polsce jest tylko garstka ludzi, która pragnie większych zmian. Reszta woli trzymać się kurczowo PO czy PiSu. Po prostu wielka rzesza lemingów, którzy boją się że u władzy mogą znaleźć się jacyś "inni".
Nie ważne że ci inni też są zmęczeni obecną Polską że też chcą się pozbyć dawnych kacyków. Ważne są "inni".

I ten ciągły śmieszny slogan. Kukiz produktem służb. Tylko że jest jeden kłopot. Jeśli Kukiz to dlaczego i nie PiS?

Pomysł z Kukizem na premiera jest znakomity propagandowo. Zwłaszcza w obecnej chwili przed nadchodzącymi wyborami. Odpowiednio rozegrany może doprowadzić do praktycznego zniszczenia PO, przejęcia ichniego elektoratu.
Ale zapewne będzie inaczej. PiSowscy decydenci już wpadają w samozachwyt. Już myślą że nie muszą się liczyć z nikim. Już znów WIERZĄ że Kukiz nie jest potrzebny, już mogą obrażać jego i jego elektorat.
Ci zwolennicy PiSu nie mogą dopuścić przecież do powstania alternatywnej opozycji. Lepsze będzie podtrzymanie życia PO. Lepiej będzie obrażać wszystkich. By to oni się ze sobą dogadywali. By jak zwykle wszyscy byli przeciw PiSowi. Jedynie słusznej siły niepotrzebującej żadnych sprzymierzeńców. W dziele betonowania obecnego Układu.

Mam nikłą nadzieję że szefostwo PiS jest jednak mniej zaściankowe i inteligentniejsze taktycznie niż PiSowski beton.

Obrazek użytkownika Józef Darski

27-05-2015 [13:09] - Józef Darski | Link:

Rozumiem, że przenikliwi blogerzy wolą by Kukiza wziął z 20 proc. głosów wyborczych Schetyna, a my pozostaniemy czyści w opozycji. Gratuluję inteligencji. Polityka to gra o wpływy i tłumaczenie, że naród się pomylił jest ratunkiem tylko przegranych.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-05-2015 [13:19] - NASZ_HENRY | Link:

A jakby przejąć tych 60% wyborców Kukiza którzy głosowali na Andrzeja Dudę! Bo POzostałe 40% to jest wirtualne. Pozatym Tymiński miał więcej głosów a na sejm to się nie przełożyło ;-)

Obrazek użytkownika Poliszynel

27-05-2015 [13:34] - Poliszynel | Link:

nie wiem, czy kiedykolwiek zderzył Pan się z lokalnymi strukturami PIS, obawiam się, że flirt "góry" PIS z Kukizem szybko by się skończył się dla niej jej wymianą, dlatego "góra" schowa głowę w piasek. Kukiza nikt nie weźmie na swoją modłę (to byłby dla niego koniec), najwyżej za 4 lata on weźmie wszystko.

Obrazek użytkownika animur

27-05-2015 [14:44] - animur | Link:

Proszę Pana! Nie chodzi o to, żeby bagatelizować wyborców Pawła Kukiza, tylko o to, czy taka czy inna koalicja ma szanse na przetrwanie. Nie wiem. Może ma. Proszę zauważyć, że nie zależy to tylko od jednej strony. Czy ugrupowanie Kukiza będzie chętne do kompromisów? I czy kompromisy, których będzie z kolei domagało się od PiS-u będą przez tę partię do zaakceptowania? Przyznam, że Kukiz bardzo mnie zraził swoim występem u Wojewódzkiego przed I-szą turą wyborów. Jego zabiegi o głos takiej kreatury, która wtykała polską flagę w psie gów…, ściskanie się z nim i prostackie pochlebstwa, zupełnie mi nie pasuje do wizerunku ‘patrioty’, jaki chce sobie wyrobić Kukiz. Otóż jak się włazi z kimś w psie (czy każde inne) gów…, to odór zostaję i nie nie przytępią go żadne perfumy.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-05-2015 [14:50] - Ula Ujejska | Link:

Panie Józefie

Schetyna może zgarnąć i pewnie zgarnie, tylko część z elektoratu Kukiza i Platformy - z Kukiza tę część która i tak głosowała za Komorowskim.

Obrazek użytkownika Poliszynel

27-05-2015 [16:30] - Poliszynel | Link:

jakim cudem??? Przecież Kukiz po wyborach prezydenckich nie zapadnie się pod ziemię. Dlaczego PIS-owcy uważają, że ktoś kogoś może "zgartać" - ty samym odbierając im podmiotowość?

Obrazek użytkownika Zyndramek

27-05-2015 [15:54] - Zyndramek | Link:

Święte słowa dobrodzieju nasz Ty.
Ale z drugiej strony, czy to godzi się tak okrutnie dworować z zapiewajły? Cóż on winien Bogu?
Czy nie można się ułożyć jeno w sprawie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla tej nowej siły chłopa w polityce?
Najlepszym dowodem, że są godni tego właśnie stanowiska są niektóre komentarze na nb nicka "Lektor".
Kukizowy elektorat, to nie tylko siła chłopa, ale i powiew nowej jakości w życiu publicznym, świeża twórcza krew w narodowej kulturze.
Sojusznik jak się patrzy!

Obrazek użytkownika Poliszynel

27-05-2015 [13:19] - Poliszynel | Link:

Kukiz na premiera - to jest koniec Kukiza, on o tym wie, tam się nie pcha i się do tego nie nadaje, bo ma za mało doświadczeni.
Jedyna zmiana, którą te obie partie mogą zrobić, to zmiana ordynacji wyborczej, która rozwali powiatowe struktury wszystkich partii wodzowskich - marne szanse.

Więc pozostanie ostatnie rozwiązanie najgorsze, ale najbardziej przewidywalne, PIS nic nie zrobi i możliwe, że wyląduje sam w narożniku i wstrzyma się od głosowania, jak ostatnio na temat JOW, a resztówki z PO, PSL, SLD etc zrobią czarną robotę. Dzisiaj w Radio Warszawa w wywiadzie z Macierewiczem, na pytanie o prawdopodobieństwo koalicji PIS z Kukizem odpowiedział kolokwialnie "pomidor", dopiero jak reporterka go przycisnęła, to coś tam wydukał, że mu się nowy ruch podoba, na konkretną zmianę trzeba będzie czekać 4 lata.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-05-2015 [13:24] - Ula Ujejska | Link:

No cóż, na kolejnego Leppera i Giertycha PiS się już nie da złapać.
Kukiz nie ma żadnych kwalifikacji nawet na asystenta ministra. Trybunem ludowym, owszem, może nadal być :)

Obrazek użytkownika smieciu

27-05-2015 [13:59] - smieciu | Link:

Pani Ulu, naprawdę jest to bardzo brzydka wypowiedź.
Po pierwsze odnośnie Leppera (ja go tam cenię bo nie przypadkiem ktoś go wykończył) to poznaliśmy już kwalifikacje Miśków, Marcinków i wielu innych. Więc to jakby kocioł garnkowi przyganiał.
A po drugie kwalifikacje. Otóż nie mam doprawdy pojęcia na czym mają polegać owe kwalifikacje? Ja np. znam dużo bardzo mądrych ludzi, których nie ma w polityce i wielu idiotów z różnymi papierkami, którzy w niej są. O co tak naprawdę pani chodzi?
Czy pani, podobnie jak wielu tu innych uważa że Polacy dzielą się na jakieś kasty, które determinują kto może zostać prezydentem? Co dzieli Polaków na kasty? To pierwsze pytanie.
A drugie to na jakiej podstawie uważa pani że np. jakaś większościowa kasta głupków w demokratycznych wyborach wybierze kogoś z kasty mądrych? Czyż nie będzie ten mędrek jej obcy? Nie mówiąc o tym czemu głupki miałyby wybrać mędrka?

Pani, zresztą jak wielu tu innych tak naprawdę nie wierzy w demokracje. Wierzy pani w rządy elity, czy nawet monarchy. Nie widzę w tym nic złego tylko uważam że pragnienie by demokracja wybrała właściwą dla pani mniejszościową elitę jest pozbawione sensu i logiki :)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-05-2015 [14:42] - Ula Ujejska | Link:

No właśnie, nie ma Pan pojęcia jakie kwalifikacje powinien mieć premier czy minister, więc o czym mamy rozmawiać?

A później rozczarowanie i pretensje, że ktoś czegoś nie zrobił, albo nie wie jak :)

Obrazek użytkownika JacBiel

27-05-2015 [13:46] - JacBiel | Link:

Dr Targalski krótko podsumował PiS-owski beton: szczekajcie dalej na sojusznmika, to sojusz będzie ale ze Schetyną, inteligentni inaczej stratedzy.

[moje autorskie tłumaczenie]

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-05-2015 [14:36] - Ula Ujejska | Link:

Nikt Panu nie zabrania szczekać na wszystkich ... [moje autorskie tłumaczenie] - bo taka jest logika tych 20% i logika działania Kukiza, natomiast programu politycznego jest tu jedno wielkie ZERO :)

No i co tu Schetyna niby ma brać,ten zbuntowany przeciw niemu także elektorat?
No gdzie tu sens i logika?
Idźmy dalej, Kukiz zacznie budować coś nowego, jakąś partyjkę itd. - a to powodzenia mu życzę. Zobaczymy wtedy kto da kasę i kto wejdzie do struktur - i czy wtedy ten zbuntowany elektorat przy nim zostanie :)))))
Jakoś nie widzę tych miliardów i nazwisk... sory, chętnych do zapłacenia i firmowania znajdzie się wielu, ale czy wtedy Kukiz będzie mógł mówić o niszczeniu systemu?

Obrazek użytkownika JacBiel

27-05-2015 [15:32] - JacBiel | Link:

:-)
o, Ula Ujejska się odgryzła; i dobrze.
Widzę, że Pani jest raczej zwolennikiem ostrożnych transakcji zg. z porzekadłem, ze kto szybko daje, dwa razy daje, z czym też nie sposób się nie zgodzic.

Czas pokaże, co tam kukizowcy wysmażą, ale myslę, że raczej nie zrezygnują ze szturmu na sejm.
Warto przygotowac się na tę okolicznośc, poza wzruszaniem ramionami i parskaniem typu Bronek:"a kto to jest ten Kukiz? i jaki ma program, ten jak mu tam, czeladnik jeden".

pozdrawiam :-)

Obrazek użytkownika Lektor

27-05-2015 [16:22] - Lektor | Link:

Jeśli Targalski tak podsumował PIS to znaczy, że nie jest mądrym człowiekiem. Pewnie nie pamięta betonowych rządów komunistycznych w Polsce, a jeśli pamięta to jest niedouczony. Jeżli pan chcesz powtarzać takie brednie po kimś takim, to porozmawiaj pan z innymi - może wtedy się panu rozjaśni.

Obrazek użytkownika JacBiel

27-05-2015 [18:14] - JacBiel | Link:

Patrzysz Pan po tych internetach, ale gówno Pan umiesz wypatrzec, a gadac najlepiej o dupie Maryny, czyli bez argumentów, ad personam, czyli normalnie, jak to PiS-beton ma w zwyczaju.
Popatrz se Pan od 56 min na podsumowanie dr Targalskiego - politologa, i nie szczakaj Pan, tylko się ucz [moja autorska interpretacja].

http://vod.gazetapolska.pl/101...

Obrazek użytkownika angela

27-05-2015 [14:39] - angela | Link:

Na pewno prez.elekt sam wybierze sobie doradców, a komu ciąży nadmiar POmysłów do rządzenia, powinien startować w wyborach na prezydenta i klopot z glowy.
Dajcie pomyslec i prezydentowi, jeszcze przecież nic nie zrobił.
Jeszcze o to chodzi, ze na wygraną złożyły sie glosy kandydatów z roznych partii, ale również d.wyższa frekwencja.
Nikt tez nie zapytał, czy P.Kukiz ZECHCE, byc moze ma zupełnie inne plany, bo w kampanii to byl raczej samotny wojownik, nie opowiadał sie za nikim.
Jak będzie, zobaczymy.
Oby nie bylo, jak ze zlotym rogiem.

Obrazek użytkownika Lektor

27-05-2015 [16:18] - Lektor | Link:

No właśnie, Kukiz premierem a jego młodzi zwolennicy ministrami w jego rządzie. Kompletne brednie !

Obrazek użytkownika twardek

27-05-2015 [16:59] - twardek | Link:

Ma Pan sporo racji co do personalnej racy świetlnej, którą PiS ograł swoich przeciwników, nawet jeśli ci ostatni byli świadomi tej gry, a chyba byli . To jedna sprawa, ale pańskie promowanie P. Kukiza na przyszłego premiera, już teraz i akurat jego, bardzo cały elaborat „osłabia”. Proszę przeczytać nieco więcej o problemach, również dla ewentualnej ekipy rządzącej „PiS/Kukiz” choćby w dwu notach:
http://prognozydocenta.salon24...
http://prognozydocenta.salon24...
która to lektura zabierze Panu ok. 3 kwadranse, ale jest tego warta. Zresztą ich autor nie wszystkie ważne sprawy tam podjął, np. co zrobić z kryminogennym podatkiem dochodowym przedsiębiorstw? Albo też, wchodząc w grubszy kaliber - jak zdiagnozować współczesny mechanizm bezrobocia, jego rzeczywisty stan w Polsce, w łonie Europy, oraz perspektywy wzrostu m.in. w funkcji postępu technicznego a w rezultacie - jaki ma być właściwy repertuar i scenariusz użycia skutecznych środków zaradczych. Zaryzykuję, że zmieści się w nim również planowe zatrudnienie „socjalne” takie, że nie będzie rozwalać wydajności pracy. Właśnie, właśnie. Bowiem bez przełomowego zwiększenia podaży pracy, na miarę zafundowanego nam bezrobocia, wszystkie pomysły na poprawę warunków egzystencji szerokich warstw narodu i jego państwa, w tym przełamania biologicznej agonii - pozostaną mrzonką (inwestycje zagraniczne jako sposób na bezrobocie w naszej skali, to dziecięce brednie).
To wszystko w warunkach przeciwdziałania ze strony instytucji światowego zasięgu, reprezentujących interesy kilku tysięcy rodzin, które akurat wymyśliły sobie nowy porządek świata (NWO), w którym nie ma miejsca na państwa narodowe. W szczególności krzepkie. A dysponują nie wyobrażalnymi możliwościami finansowymi i całą potęgą wojskową USA.
Mamy w kraju wielu dobrych fachowców. Do tych ludzi trzeba dotrzeć i z nich oraz częściowo dobranych im sprawnych administratorów zorganizować centralne organy państwa. Ta warstwa powinna działać w osłonie warstwy politycznej, która, dopiero ta, jest jak sądzę właściwą platformą dla ludzi idei, w tym trybunów ludowych w rodzaju p. P.Kukiza.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

27-05-2015 [17:27] - maks jamnicki | Link:

Może jednak zdajmy się na Jarosława Kaczyńskiego. I pomagajmy mu, na ile kto może. Osobiście mam nadzieje, że będzie dążył do samodzielnych rządów. Do tego potrzeba, ile.. 42% głosów? Ale rzeczywiście, to miłe, PiS 45%, partia Kukiza 25% i razem zmieniamy konstytucję. Tylko.... nikt nie wie, kto będzie u Pawła Kukiza na listach? Po ogłoszeniu list w poszczególnych okręgach będziemy wiedzieli coś więcej. Kto jest Kto. Był zdecydowanie przeciwko Komorowskiemu. Dobry prognostyk, miło, bez tych głosów Duda by chyba nie wygrał. Ale czy to nie w ramach strategii do Sejmu, by przejąć część pewnego elektoratu? Np. potencjalnego elektoratu PiSu? Tego nie wiemy. Na razie wiemy coś tylko o jego elektoracie, który jest różny. Ale nie wiemy nic, o jego ewentualnym zapleczu politycznym. Bo chyba nie będzie to tylko pospolite ruszenie? W to trudno uwierzyć.

Obrazek użytkownika gorylisko

27-05-2015 [18:40] - gorylisko | Link:

swego czasu cesarz Kaligula mianował konia senatorem... problem w tym, że Prezydent Duda Kaligulą nie jest...ale co poniektórzy blogerzy mają ku temu predyspozycje...

Obrazek użytkownika Grzegorz Kniaziewicz

28-05-2015 [18:01] - Grzegorz Kniaziewicz | Link:

Że zacytuje z niezalezna.pl (wciąż chodzi mi o elektorat, który należy pozyskać jeśli się nie chce być wciąż w opozycji lub bez zdolności do tworzenia samodzielnego rządu lub w koalicji kimś):

Nieoficjalnie: Kukiz i Duda na czele rankingu zaufania CBOS

Paweł Kukiz - jeden z kandydatów w ostatnich wyborach prezydenckich zajmuje pierwsze miejsce w rankingu zaufania Centrum Badania Opinii Społecznej. Taką informację na swoim profilu na Twitterze podał Wojciech Szacki, dziennikarz lewicowego tygodnika "Polityka". Jeszcze pod koniec kwietnia liderem badania CBOS był ustępujący prezydent Bronisław Komorowski. W nowym rankingu oprócz Kukiza przegania go Andrzej Duda.

"Bomba, a nawet dwie bomby w zaufaniu do polityków. Szczegóły wkrótce" - taka informację na Twitterze podał Szacki. Dopytywany o te "bomby" ujawnił, że w rankingu CBOS Komorowskiego przegania Paweł Kukiz i Andrzej Duda. O pierwszym wiadomo tyle, że będzie liderem tego badania, a Duda znajdzie się na wyższej pozycji niż Komorowski.

Obrazek użytkownika Domasuł

28-05-2015 [23:23] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Dzielenie skóry na niedźwiedziu. Strasznie wyrywni są ci blogerzy. Do kolejnych wyborów jeszcze tyle czasu. Nie lepiej na razie cieszyć się z ostatnich wydarzeń? Oj chyba nie, lepiej być wiecznym malkontentem i fantastą. Fakty są takie, że Kukizowi nie będzie łatwo podtrzymać ten ogień, który udało mu się rozniecić. I druga rzecz. Wbrew życzeniom, a raczej wymaganiom, zagorzałych sympatyków PiS-u, Kukizowi zależy na zmianie systemu, w którym od lat PiS funkcjonuje. Więc pojawia się konflikt interesów. Kukiz ma przejrzystą wizję i nie znajduję powodu, dla którego miałby z niej rezygnować. A oczywiście tego zagorzalcy PiS-u by sobie życzyli. Urabiać na swoją modłę. Pod pozorem jedynie słusznej walki o prawdziwą Polskę. Porozumienie Kukiza z PiS-em i dalsze tego konsekwencje, o których na razie szkoda bajać, ale które hipotetycznie mogłyby wyglądać tak jak opisuje to autor tekstu, są możliwe wyłącznie wtedy, kiedy wizje obu środowisk będą w sposób naturalny zbieżne. Inaczej nic z tego nie wyjdzie. Można kibicować temu, lub nie, ale na tym nasza działalność się kończy. Więc lepiej tak się tym wszystkim nie podniecać.

Obrazek użytkownika synojczyzny

04-06-2015 [01:48] - synojczyzny | Link:

Bardzo trafny wpis. Zaledwie po paru dniach od publikacji, mamy pierwsze efekty i zawiązki tej wydawać by się mogło ciężkiej do pogodzenia koalicji. Oby Pis nie okazało się zatwardziałe, bo idzie o dobro Naszej Ukochanej Polski. Osobiście nigdy nie byłem zwolennikiem żadnej partii, nie wspominając o PIS, której obraz był tak zniekształcany przez nowoPRL owe media i Partię Zdrajców spod szyldu platformy, tutaj jednak wierzę że Ruch Pawła Kukiza oraz PIS mogą wspólnie zdziałać dla Polski wiele dobrego. Ci ludzie mają w sobie o wiele więcej wspólnego niż im się wydaje. Pozdrawiam autora.