​Zbieramy owoce finansowania antypolskich filmów przez PISF*

Nie ma się co dziwić szefowi FBI, który powiedział,  że za Holocaust odpowiadają mordercy z Niemiec, Polski i Węgier. Cóż PISF kierowany przez Agnieszkę Odorowicz sowicie sypie kasą na antypolskie filmy. Amerykanie postrzegają świat przez filmy,  „Ida” zdobywca Oskara miała wyraźnie antypolski wymiar, jeżeli do tego dodamy „ Pokłosie” , „ Ziarno Prawdy” to zbierzemy  plony z tego co posialiśmy. Może nie my ale ludzie odpowiedzialni za polska kulturę.

Finansowanie tych paszkwilów z naszych  pieniędzy ( podatków) woła o pomstę do nieba. Natomiast nie znajdzie się żaden reżyser być może z powodów finansowych, żeby nakręcił film o pomordowanej za ukrywanie Żydów rodzinie Ulmów, nie ma filmu o Pani Sendlerowej, o  Żegocie, o polskim super bohaterze rotm. Pileckim, itd.

Dlaczego nie ma filmów, informujących o tym , że Polska była jedynym krajem okupowanym przez Niemców, gdzie za ich ukrywanie groziła śmierć. W Instytucie Yad Vashem  60% posadzonych drzewek jest z wdzięczności Polakom  za ratowanie i ukrywanie Żydów.

Z innej beczki,czy nie można  nagrać filmu o Żydach witających w Łodzi w 1939 r ukwieconymi bramami Niemców, czy Żydów na kresach wschodnich witających krasnoarmiejców i współpracujących z NKWD przy wyłapywaniu Polaków. Ilu Polaków na kresach uratowali przed NKWD Żydzi? o takich przypadkach nie słyszałem.  Co robiło prawie 300 Żydów w pułku kata powstania warszawskiego Dirlewangera ? Przypuszczam , że prawda historyczna, zostałaby okrzyknięta przez GW jako działanie antysemickie.

Co robią polskie władze, żeby nie było w oficjalnej propagandzie Niemców tylko naziści , żeby za granica nie mówili polskie obozy koncentracyjne tylko niemieckie  obozy koncentracyjne.

Trzeba działać, przeprosiny nie wystarczą, gdyby jakaś zachodnia gazeta musiała Polsce wypłacić wielomilionowe odszkodowanie, to te niby pomyłki już by się nie powtórzyły.

Jeszcze trochę a okaże się , że 1 września 1939 r Polacy zaatakowali pancernik Szlezwik – Holsztyn a Niemcy musieli się bronić stąd wybuch wojny.
 
*Polski Instytut Sztuki Filmowej 
 
 
http://wpolityce.pl/polityka/2...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-04-2015 [12:59] - NASZ_HENRY | Link:

POprzednik, który finansował nazywał się Zdrojewski ;-)

Obrazek użytkownika Andy51

20-04-2015 [13:15] - Andy51 | Link:

Masz rację.

Obrazek użytkownika xena2012

20-04-2015 [13:43] - xena2012 | Link:

a nie można nakręcać filmów pokazujących potęgę Polski na przestrzeni wieków? Inne państwa jakoś inaczej rozumieją pokazanie swoich dokonań,zwycięstw-wystarczy spojrzeć na turecki serial telewizyjny ,,Wspaniałe stulecie''.Motywem przewodnim filmu okraszonego intrygami haremowymi jest w pierwszym rzedzie pokazanie wielkości i roli Turcji w XVI-tym wieku.Wiele krajów kręeci filmy z uwypukleniem wątków z czasów II-ej WŚ ale nigdy w kierunku ośmieszania siebie,czy samobiczowania.My natomiast nachalnie kręcimy eksponujemy filmy o martylologii Żydów,ekspleatując do znudzenia te same wątki,nieustannie przepraszajac ,że żyjemy i nie siląc się na zmianę tematyki.Czyż nie ma u nas postaci o biografiach godnych nakręcenia prawdziwych,ciekawych filmów?Dlaczego nie bierze się po lupę PISF i jego antypolską działalność,az tak bardzo sie boimy?

Obrazek użytkownika Andy51

20-04-2015 [13:54] - Andy51 | Link:

"Dlaczego nie bierze się po lupę PISF i jego antypolską działalność,aż tak bardzo się boimy?" To jest dobre pytanie, wydaje mi się, że właśnie taka jest polityka PO.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

20-04-2015 [15:00] - StachMaWielkieOczy | Link:

Paranoja

Ironia losu… doszlo takiego paradoksu ze jedynymi polskimi filmami nazywajacymi rzecz po imieniu
ze walczono nie z kosmitami ani nazistami tylko z najprawdziwszymi Niemcami majacymi niemieckie nazwiska i mowiacymi po Niemiecku ...

- sa filmy ”Stawka większa niż życie” i „Czterej pancerni i pies”

Obrazek użytkownika Andy51

20-04-2015 [18:25] - Andy51 | Link:

Masz rację wymienione przez Ciebie filmy są 'epokowe" w polskiej kinomatografi.

Obrazek użytkownika PDP

20-04-2015 [16:50] - PDP | Link:

Można do razu zrobić listę tych, których sfinansować nie chcieli.
Np. komisja przy PISF w trzyosobowym składzie wydała negatywną opinię nt filmu Marii Dłużewskiej "Dama".
Jednym z członków tej komisji był Andrzej Titkow, którego szkolnymi kolegami byli ... Adam Michnik i Jan Tomasz Gross i z którymi brał udział we wspólnych przedsięwzięciach.

To środowisko też wymaga przewietrzenia.

Obrazek użytkownika Andy51

20-04-2015 [18:26] - Andy51 | Link:

Te nazwiska mówią same za siebie.

Obrazek użytkownika manko1492

20-04-2015 [21:30] - manko1492 | Link:

Jakie polskie władze? To tylko żałosna antypolska, POlskojęzyczna kloaka gebelsowsko-stalinowsko-nazistowskich paserów, oszustów i kłamców. A POprawna nazwa tego kosztownego tworku odorowitz to; instytut antyPolskiej antysztuki filmowej.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

21-04-2015 [09:05] - HenrykHenry | Link:

No ale jak sobie przypominam to strasznie "podskakiwaliscie" z radosci na wiesc o Oskarze dla filmu Ida.Poklosie tez traktowaliscie , razem z tym Jazgdyni , jako arcydziela "sztuki". Przypomniec ?
Wiele innych "spraw" jest waszym udzialem.Dobra ale co ja tu , zaraz bede Troll alba jakas inna ruska menda ,

Obrazek użytkownika Andy51

21-04-2015 [09:46] - Andy51 | Link:

Nie pisz w liczbie mnogiej , ja nie podskakiwałem z radości.

Obrazek użytkownika Tomasz123

21-04-2015 [13:01] - Tomasz123 | Link:

Jest film o Irenie Sendler i mowa w nim również o Żegocie.
Oczywiście, nie jest on powszechnie znany.

"The Courageous Heart of Irena Sendler"
http://en.wikipedia.org/wiki/T...