​Czy agent Stasi „Oscar” na Pomorza to Donald Tusk?

Czy Donald Tusk był  DDR-owskim  agentem( Stasi) o pseudonimie „Oscar” działającym  w latach 80-tych w Trójmieście ? twardych dowodów nie ma, ale wielu opozycjonistów  z W ZZ ( Wolnych Związków Zawodowych) w tym  Kazimierz Maciejewski, Krzysztof Wyszkowski i Lech Zborowski mają wątpliwości w stosunku do Donalda Tuska.

Jeżeli Donald Tusk był agentem STASI i SB o pseudonimie „Oscar”, który aktywnie działał w gdańskiej „Solidarności”, to ewentualne zamierzchłe powiązania ze STASI mogą rzucać zupełnie nowe światło na wzajemnie wsparcie i zażyłe stosunki w polityce międzynarodowej Donalda Tuska i Angeli Merkel.

Autorzy Ralf Georg Reuth i Günther Lachmann .” w swojej książce „Pierwsze życie Angeli M.” zadają wiele pytań , które wymagają zastanowienia się. Jakże zasadne  w świetle książki „ Pierwsze życie Angeli M.” wydają się słowa  Jarosława Kaczyńskiego, że Angela Merkel została kanclerzem nieprzypadkowo.

A jakże służalczy i jak śmieszny wydaje się list ludzi rozumnych „Czujemy się w obowiązku wyrazić głęboki sprzeciw wobec ostatnich wypowiedzi prezesa Jarosława Kaczyńskiego o stosunkach polsko-niemieckich" – napisali byli szefowie polskiej dyplomacji: Władysław Bartoszewski (dziś pełnomocnik rządu ds. stosunków międzynarodowych), Włodzimierz Cimoszewicz, Andrzej Olechowski, Dariusz Rosati i Adam Daniel Rotfeld. Szczegółem jest to, że czterech z podpisujących ten wiernopoddańczy list było TW, o pseudonimach „ Must”,  „Carex”,  „Buyer” i „Ralf”.

W świetle książki , która się ukazała żaden z sygnatariuszy listu nie przeprosił Jarosława Kaczyńskiego, ale czego wymagać od lokajów.

Jeżeli naprawdę Tusk był „Oscarem” Stasi , to jego papiery były znane zarówno Merkel jak i Putinowi, stąd nie dziwi zachowanie Tuska w stosunku do Putina, słynna rozmowa w języku niemieckim na molo w Sopocie, mogła spowodować zgodę Tuska na wszelkie działania Putina wobec św. pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, na którego ani Putin ani Merkel nie miała papierów.

Proniemiecka polityka Tuska, spowodowała zrujnowanie kraju i stała się przyczyną ucieczki Tusk z Polski pod skrzydła Angeli Merkel , która załatwiła mu bardzo dobrą synekurę w Brukseli. Dla Merkel jest to bardzo wygodne, gdyż ze strachu przed kompromitacją Tusk zrobi wszystko co mu Angela każe.

Jak miecz Damoklesa nad Tuskiem wisi wydanie w kwietniu książki niemieckiego dziennikarza śledczego Jürgena Rotha  o katastrofie smoleńskiej „Zamknięte akta S.”, po raz pierwszy prezentuje ona prawdziwe tło katastrofy polskiej maszyny bada   bardzo aktualną kwestię, co łączy katastrofę w Smoleńsku, zestrzelenie samolotu MH-u17 z konfliktem na Ukrainie.

 Według  Jürgena Rotha źródła w BND(Bundesnachrichtendienst)? Mówią: był to zamach. Mało tego dziennikarz utrzymuje , że zna nazwisko odpowiedzialnego/ych za zamach.

Jeżeli jest prawdą to co napisał dziennikarz, boję się o jego życie, czy np. nie zawita do niego seryjny samobójca.

http://wpolityce.pl/smolensk/2...
http://www.rp.pl/artykul/72898...
http://racjapolskiejlewicy.pl/...
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cichy

01-04-2015 [12:02] - cichy | Link:

w zasadzie sam pan sobie odpowiedział kim jest pan prezydent Europy...te fakty ukladaja się az w nazbyt logiczna calosc..od nocy teczek 92 az do spaceru po sopockim molo..tyle tylko ze mnie gorycz ogarnia...przecież to oczywiste ze on już nawet na urlop do polski nie wroci bo....bo w przypadku wyplyniecia kolejnych kompromatow smoleńskich..zadna odpowiedzialność karno-sadowa go nie dotknie..a poza tym...cos by się moglo mu stać..

Obrazek użytkownika Andy51

01-04-2015 [12:40] - Andy51 | Link:

Jaruzelski agent '"Wolski", Wałęsa TW " Bolek", Tusk czyżby "Oscar"?  

Obrazek użytkownika cichy

01-04-2015 [13:15] - cichy | Link:

Wie pan...tak jak ja odbieram cały kontekst związany z publikacją książki pana Rothe'a z niemiec..w całym tym kontekście,że to wyszło od naszych specyficznych zachodnich sąsiadów,jest to przecież kontrolowany przeciek od ichnich smutnych panów do prasy,a jak wiadomo jeśli chodzi o przeciek kontrolowany do prasy a'propos poważnego zdarzenia w kraju sąsiednim..wydarzenia...które już na zawsze zmieniło zasady geopolityki i stosunków międzynarodowych na wielu różnych szczeblach i aspektach..
Młodzież licealna na coś ważnego mówi...cyt..."no raczej"....!!!!!!!!!!
tyle tylko czy my się czegokolwiek dowiemy..a jak już się dowiemy..to co my..jako społeczeństwo z tym zrobimy..podobnie jak z elektrykiem,z pajacem w czerwonych gaciach i żółtej koszuli...posłanki od bukietów czerwonych róż i biznesów na służbie zdrowia.. panów posłów od zegarków... .etc..etc..przecież wg faktów..baaa..wg litery i ducha prawa są winni..a i też nic się nie stało..przykłady można mnożyć bez końca..i to mnie przeraża..

Obrazek użytkownika Andy51

01-04-2015 [14:12] - Andy51 | Link:

W sumie  to my Polacy jesteśmy sobie winni , sami takich wybraliśmy.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

01-04-2015 [14:58] - StachMaWielkieOczy | Link:

Dokladnie , sami takich sobie Polacy wybieraja ... i to juz od wyborow z 1947 roku.

Zamiast na PSL glosowac to sami wybrali tych co to obiecali ze :
"Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy"

Obrazek użytkownika Lektor

01-04-2015 [15:45] - Lektor | Link:

Wielu z nich się spóźniło i dopiero teraz głosują na PSL.

Obrazek użytkownika Andy51

01-04-2015 [17:41] - Andy51 | Link:

Przenigdy.

Obrazek użytkownika anka1958

01-04-2015 [23:21] - anka1958 | Link:

Gdyby to nie była prawda to dawno byłyby sprawy w sadzie,a "cała prawda" cała dobę miałaby temat 48 godzin bo 24 by im brakło.Wystarczyło wpisac w wyszukiwarke " agent stasi oscar" i pojawiały sie strony,a ten co ? Udaje ,że nie tematu.Zaprzeczy, pojdzie do sadu ? Zacznie sie szperanie po dokumentach,ktos moze sie połasic na kase i sprzeda kwity.Taka sprzedajna łachudra smieje sie w oczy uczciwym ludziom. Kapuś litwin to tez pewnie wymysły? Na obu ma papiery tak frau ribentrop jak i ta gnida w Moskwie,nie tylko na nich.

Obrazek użytkownika Andy51

02-04-2015 [08:06] - Andy51 | Link:

Telewizja raczej d..o prawda niż cała prawda całą dobę, boi się poruszać temat bo z daleka śmierdzi.

Obrazek użytkownika Amadeus

14-09-2016 [03:25] - Amadeus | Link:

Przecież od dawna cały świat wie, że Tusk to sowiecki szpieg Oskar Sorge, późniejszy kochanek niejakiej A.Merkel z DDR-owa, dzięki której został prezydentem Europy. To znane fakty, podobnie jak i to że Jarosław Polskęzbaw jest w prostej linii potomkiem Bolesława Chrobrego - jak to przypomniała jedna pani na ostatniej miesięcznicy smoleńskiej.