krytyka-Niezależna nie może się uniezależnić od banderyzmu??

Tylko prawda jest ciekawa i dyskusja wokół niej. Mnie wystarczy, że nawet jeśli niezależna.pl uważa, że wszystko jest OK! to dlaczego nie dmucha na "zimne", mamy nie reagować W OGÓLE w EWIDENTNYCH przypadkach antypolskich wystąpień na Ukrainie? Choćby od czasu do czasu warto byłoby ukrócić te antypolskie wybryki - nawet po to by polityczny partner wiedział, iż trzeba się pilnować bo polska przyjaźń nie jest ZA DARMO i KOSZTUJE!!!

Tymczasem na razie mamy do czynienia z niepotrzebnym atakowaniem się wzajemnym i obszczekiwaniem się ludzi na różnych portalach, w tym mamy do czynienia z niepotrzebnym podrywaniem autorytetów osób, które rzeczywiście mają dużo racji i bardzo ważne, niepodległościowe zajmują stanowisko w sprawie konfliktu naszego z Rosją, opisując je trzeźwo (n.p. Jerzy Targalski, który dla celów polemiki w cytowanym poniżej materiale już jest traktowany wrogo i przy słowie ekspert polemizująca osoba nie omieszkała opatrzyć je w cudzysłów).
Po co nam takie wzajemne lanie, gdy sprawa jest ewidentna i antypolskich wybryków nie ma co ani przemilczać ani usprawiedliwiać wspólną walką z Rosją!

Dlaczego w imię pojednania z Ukraińcami i Ukrainą nie postawimy pomnika tym Ukraińcom (było takich bohaterskich Ukraińców wymordowanych przez "ukraińskie" OUN-UPA około 30 000!!!), którzy z narażeniem życia a często płacąc tę cenę w niezwykłych męczarniach, pomagało po chrześcijańsku Polakom ujść z życiem w czasie ludobójstwa, jakie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej zgotowali mieszkańcom rzeźnicy i ludobójcy z OUN-UPA!

POSTAWMY TYM LUDZIM POMNIK! to byłoby piękne świadectwo dla całej Ukrainy i wszystkich Ukraińców, że miłujemy ich, wybaczamy i obdarzamy szacunkiem i że są wśród nich prawdziwi BOHATEROWIE a nie tylko wydmuszki hitlerowskiej i sowieckiej prowokacji

a oto materiał, krytykujący postawę niezaleznej.pl:

http://www.prawy.pl/z-kraju/7973-niezalezna-pl-nie-moze-sie-uniezaleznic-od-banderyzmu

>>Po atakach na ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego tuzy dziennikarstwa alternatywnego  dołożyły wszelkich starań, aby wmówić Polakom, że kult Stepana Bandery na Ukrainie nie ma nic wspólnego z rzezią na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.
 Jerzy Targalski - publicysta "Gazety Polskiej" lansowany przez media związane z tym środowiskiem na eksperta ds. polsko-ukraińskich - w rozmowie z portalem Niezależna.pl przekonywał, że "obecnie Bandera jest traktowany na Ukrainie jako symbol walki z Rosją, a same marsze [z okazji rocznicy urodzin Bandery - przyp. red.] nie mają wymowy antypolskiej".
 Dla Targalskiego zatem antypolskie okrzyki rozbrzmiewające przy takich okazjach, jak ta 1 stycznia, kiedy przez wiele ukraińskich miast przeszły pochody neonazistów z okazji 106 rocznicy urodzin przywódcy ukraińskich nacjonalistów, to "symbol walki z Rosją".
 Co więcej ów "ekspert" związany ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, zatem z wydziałem, w którym aż roi się od probanderowskiej inteligencji, twierdzi, iż "obecnie tworzony jest na Ukrainie obraz mityczny Bandery, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i z prawdziwym Banderą historycznym".
 Zatem Targalski niejako "rozmnożył" Banderę, który na użytek mediów towarzysza Sakiewicza, nota bene odznaczonego przez służby bezpieczeństwa neobanderowskiej Ukrainy, otrzymał swoje mityczne alter ego, zupełnie niegroźne dla Polaków, gdyż walczące z Rosją.
 Teza ta, jak na osobę z tytułem doktora, jest co najmniej szokująca, jako że nie znajduje potwierdzenia w faktach. Dla Ukraińców bowiem Polacy nadal kojarzą się z narodem "panów", dokładnie tak, jak było to za czasów Stepana Bandery, a kult tego ostatniego pogłębia przepaść istniejącą między obydwoma narodami, chociaż ukrywaną pod zasłoną politycznej poprawności "elyt". I tak jak za czasów OUN-UPA "smert Lacham" nie schodzi z ust ukraińskich nacjonalistów, tyle że w Polsce przed ludzi wiadomego pokroju jest wyciszane.
 Dla Targalskiego nie jest to jednak istotne, tak jak i to, że mieszkający na Ukrainie Polacy obawiają się o własne życie, które ich zdaniem jest zagrożone nie tylko ze strony Rosjan, lecz również coraz bardziej antypolsko nastawionych Ukraińców, roszczących sobie prawa do części polskich terytoriów.
 Jeżeli ktokolwiek sądził, że media Sakiewicza sięgnęły dna z chwilą przyznania temu zasłużonemu dla sprawy ukraińskiej dziennikarzowi orderu neobanderowskiej bezpieki, był w poważnym błędzie... Kolejnym orderem, który jest w stanie zaspokoić ambicje obydwu wymienionych wyżej panów, może być jedynie order Stepana Bandery... i to niekoniecznie tego po liftingu Targalskiego.
 Anna Wiejak
http://www.prawy.pl/z-kraju/79...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Boguslaw

03-01-2015 [19:02] - Boguslaw | Link:

Niech się Pan nie spodziewa komentarzy. Tu wszyscy zastraszeni. Tu racje ma ...

Obrazek użytkownika JaXY

03-01-2015 [22:22] - JaXY | Link:

Tu racje ma ten "którego imienia nie wolno wymawiać" (z Harry Potter)
Z tym że ja "zastraszony" nie jestem, ja z tym walczę od kilku miesięcy.
Kłaniam się JaXY

Obrazek użytkownika Boguslaw

03-01-2015 [22:47] - Boguslaw | Link:

Ja od paru lat - bezskutecznie. A co do poczty wew. - płonne nadzieje to tez się czyta.

Obrazek użytkownika Józef Darski

03-01-2015 [23:25] - Józef Darski | Link:

1. Nie ma możliwości czytania cudzej poczty
2. Za stałą działalność dywersyjną został Pan zablokowany. Neon24.pl czeka, tam może Pan się skarżyć do woli na prześladowania "Prawdziwego Polaka". żegnam.

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

04-01-2015 [12:56] - Magdalena Figurska | Link:

Panie Józefie, Bogusław Jeznach, agent SB już jest na NEon24:-)) 

Obrazek użytkownika cassiodorus

03-01-2015 [19:45] - cassiodorus | Link:

cyt-''Dla Ukraińców bowiem Polacy nadal kojarzą się z narodem "panów", dokładnie tak, jak było to za czasów Stepana Bandery''
W czasie wojny z mocarnym bratem ze wschodu[tzn w czasie agresji nienormalnych piłsudczyków na miłujących pokój Moskali-tak to jest zwykle przedstawiane przez jedynych normalnych realistów historycznych z RN i od Korwina] lud ukraiński nie był Polsce nieprzychylny..Swiadkowie są
''Mam miłe wspomnienia z kwater chłopskich na Ukrainie. Nie było w stosunku do nas żadnej wrogości, raczej ciekawosć, a nieraz wprost zyczliwość. Pamiętam dobrze rozrzewnienie pobożnych gospodarzy, gdysmy śpiewali refren Roty-
'Twierdzą nam będzie kazdy próg
Tak nam dopomóż Bóg
Tak nam dopomóż Bóg'
Innym szczegółem, który mi utkwił w pamięci, była zamożność tych włościan. Domy były dostatnie, wszędzie jadano mięso, było tez tytoniu pod dostatkiem. Smutno pomyśleć, że bolszewicy potrafili w tym pięknym, bogatym kraju miliony rolników doprowadzić do śmierci głodowej''

Równie smutno i dziś pomyśleć, że spadkobiercy grabarzy Rzeczypospolitej będą bliżej owej bolszewii niż tych biednych chłopów.
Mało tego, normalni prawicowcy z ''prawego'' już zapowiadają, że idą po nas banderowców.. Nie będzie dla nas litości, drżyjcie ludy
Niech żyje jedyna, normalna i rozsądna PRAWICA!!!!!! Vivat!!!!!

Obrazek użytkownika Tarantoga

03-01-2015 [20:16] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Mój komentarz znajdzie Pan w poczcie wew.

Obrazek użytkownika JaXY

03-01-2015 [22:29] - JaXY | Link:

Panie Tarantoga; proszę, jeżeli nie sprawi Panu to kłopotu, aby
był Pan tak uprzejmy i przesłał na moją pocztę rzeczony komentarz.
Kłaniam się JaXY

Obrazek użytkownika Boguslaw

03-01-2015 [22:49] - Boguslaw | Link:

Ja tez poproszę. Jeżeli to nie kłopot. W zamian wysyłam swój.

Obrazek użytkownika Grzegorz Kniaziewicz

04-01-2015 [00:31] - Grzegorz Kniaziewicz | Link:

Kochani Państwo - proponuje zająć się meritum a nie - jak to już napisałem - jako Polacy napadać się nawzajem, oskarżać i lać się między sobą, dzielić się i cieszyć tym podziałem zarówno ruskich jak i pogrobowców z OUN UPA

Zaproponowałem konkretną rzecz - zbudujmy pomnik Ukraińcom, tym którzy pomagali Polakom i innym narodowościom wyrzynanym w nienawistnym obłędzie przez OUN UPA.
Można pójść i dalej nawet - przyznawać żyjącym medale chlebowe od Państwa Polskiego. Ich rodzinom fundujmy stypendia, przyznawajmy nagrody... itp, itd

A Państwo chcą od razu ludziom inaczej myślącym (lub z politycznych powodów chcącym przejść nad bardzo ważnymi sprawami do porządku dziennego) przypisywać zdradę racji stanu Polski, gdy tymczasem to NAPRAWDĘ może być tylko i wyłącznie kwestia tego, że inni mogą inaczej niż my myśleć (lub z politycznych powodów chcą przejść nad bardzo ważnymi sprawami do porządku dziennego) a niekoniecznie są zdrajcami, czy agentami.
Mogą się po prostu mylić i trzeba ich bez inwektyw PRZEKONAĆ

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

04-01-2015 [19:02] - Mariusz Cysewski | Link:

To haniebne panie Kniaziewicz, że pan wkleja tu te brednie z sowieckiego portaliku. Chcesz pan dyskutować "merytorycznie"? Ale wklejka nie ma żadnego meritum, więc o czym? Brednie złożone z dezinformacji, inwektyw, insynuacji, kłamstw zwykłych... Dobrze choć, że sowieci stawiają przecinki i spacje, bo to jedyny element normalności w tym steku.

Obrazek użytkownika Dziadek bez dowodu

31-01-2015 [18:33] - Dziadek bez dowodu | Link:

Ukraincy nadal uważaja Polaków za naród Panów? Kto panu takich bredni naopowiadał? Mysli pan ze oni nie maja telewizorów i nie wiedza jak u nas jest? Historia jest używana instrumentalnie do politycznych celów. tak samo jak pana i innych podobnych panu agitacja. Kultywujecie mity, rzeczywistośc z tym ma niewiele wspólnego .
kapewu?