Sfałszowne wybory, dlaczego Polacy nie wychodzą na ulice ?

Polacy są jak sflaczały balon z którego uszło powietrze. Na naszych oczach fałszuje się wybory , robi się powtórka z 1947 r., kiedy to ówczesna władza ludowa  sfałszowała wybory wygrane przez mikołajczykowe PSL a Polacy siedzą cicho jak kundle z podkulonymi ogonami.
Zastanawiam się co się stało z Polakami tym kiedyś tak dumnym i dzielnym narodem, którzy buntowali się przeciwko zaborcom , okupantom, władzy komunistycznej. Czyżby siedem lat indoktrynacji  prowadzonej przez media  z GW, TVN, PolSatem na czele,  ale i publiczną telewizją prowadzoną przez resortowe dzieci za rządów PO-PSL, całkowicie wyjałowiło i ubezwłasnowolniło  Polaków?

Wszak w czasie 45 lat rządów  PZPR była nie mniejsza indoktrynacja, ale wówczas sytuacja była jasna , byliśmy MY i ONI. Obecnie wszystko się zamazało, byli opozycjoniści stają się aparatczykami niczym sekretarze KW, pod rękę z postkomunistami atakują opozycję , którą jest tylko PiS.  Szef opozycji Jarosław Kaczyński stał się zaplutym karłem reakcji.

Ale czemu się dziwić, jedna partia (PO) jak w czasie PZPR ma w garści wszystkie instytucje państwowe, a wspiera ją jej koalicjant w Polsce Ludowej  nazywał się ZSL obecnie PSL.

Jak tu mówić o demokracji i wolności , skoro  wydaje się 49 mln zł na portal dla bezdomnych, a 500 tys. zł na program mający liczyć głosy wyborców, niby elita zasiadająca w PKW to sędziowie z TK, SN i NSA,  przez swój organ KBW , którym kieruje doświadczony prawnik  zamawia trzy miesiące przed wyborami program do liczenia głosów , w który może wejść średnio zdolny informatyk i robić z nim cuda.

W niedzielę odbyły się w Rumunii wybory prezydenckie, Rumuni przebywający za granicą masowo poszli na wybory, niestety musieli czekać w ogromnych kolejkach poprzez nieprzygotowanie się placówek dyplomatycznych do tego. Co zrobił  minister spraw zagranicznych odpowiedzialny za ten bałagan ? – zgodnie z zachodnimi kanonami podał się do dymisji.

W historii III RP, sondaże przed wyborami z reguły przestrzelały wyniki, ale badania exit poll z reguły były dokładne margines błędu wynosił max 2%.

Tak było z obecnymi wyborami, badania exit poll wykazały zwycięstwo PiS 31,7 % przed PO 27,3%, PSL 17,00 % i SLD 8,8 %.

W majowych wyborach do PE gdy okazało się , że PiS ma 2% przewagę, macherzy z PKW przerwali liczenie, by ostatecznie wykazać 0,5% przewagi PO nad PiS. To im się udało gdyż było w granicach błędu exit poll , niestety dla PKW badania exit poll w obecnych wyborach wykazały ponad 4% przewagę PiS i zaczęły się szachrajstwa.

Wiele osób ma pretensję do PKW , że to leśne dziadki, chciałbym przypomnieć, że żaden z nich nie przekroczył 70 lat, a taki 93 letni Bartoszewski dalej jest podsekretarzem stanu w KPRM nikt nie wie co robi i za co bierze pieniądze, czasami wyciągany jest jak królik z kapelusza , żeby coś powiedzieć w jakimś klipie lub nakrzyczeć na opozycję.

Szefem  Krajowego  Biura Wyborczego organu powoływanego przez PKW, do którego zadań należy zapewnienie warunków organizacyjno-administracyjnych, finansowych i technicznych, związanych z organizacją i przeprowadzaniem wyborów i referendów jest prawnik  Kazimierz Czaplicki, kierujący biurem od 1991 r, a przykładając wiek Czaplickiego (69) do wieku Bartoszewskiego (93), to może nas czekać jeszcze 24 lata rządów tego pana. 

Bredzisław powołuje członków PKW lecz niestety nie morze ich odwołać, czy będą oni mieli tyle honoru , żeby się podać do dymisji ? i czy SN wobec spodziewanych protestów wzniesie się ponad dotychczasowy poziom i anuluje całkowicie lub częściowo ( do sejmików i rad powiatu ) wybory ?

Obecna mafia rządząca Polską gra Polakom na nosie  , a oni niczym  Bokser w Folwarku Zwierzęcym na wszystko się godzą.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Józef Darski

19-11-2014 [11:14] - Józef Darski | Link:

Naród, któremu złamano kręgosłup, nie będzie się buntował, tylko zaakceptuje wszystko.  A zatem proponuję głosowanie na jedną listę, a najlepiej bez głosowania żeby Putin z Merkel ustalali skład Sejmu i większość Polaków będzie zadowolona, mnie straconego czasu na wycieczki do punktów wyborczych. Wyborcy PO będą szczęśliwi. To ich model.

Obrazek użytkownika Andy51

19-11-2014 [11:53] - Andy51 | Link:

Panie Józefie, pomimo Pana pesymizmu wierzę w Polaków, wierzę , że Polska może się odrodzić jak  Feniks z popiołów.

Pozdrawiam 

Obrazek użytkownika gość z drogi

19-11-2014 [12:47] - gość z drogi | Link:

To,co pisz pan Józef Darski,to prawda i to najprawdziwsza,ale skoro umieliśmy wbrew namowom życzliwych kolejny raz wrzucić kartki do urny i się POLICZYĆ
to ja Mocno wierzę w NAS,czyli w POLSKIE Społeczeństwo i przypominam,że kiedyś w gorszych czasach był Poznań ,pózniej Wiatr Wolności powiał od Morza po Tatry...dzisiaj ,gdy zielone i czerwone Dziadki szkolone w Moskwie przedobrzyły...może nadchodzi inny kolejny etap do Przystanku zwanym Wolnością,tylko,ze teraz jak i w tamtych minionych latach znowu na naszych granicach mamy silny i zjadliwy oddech Wroga.Nic nie jest na wieczność a już na pewno nie Wolność
"Nowe kłamstwa w miejsce starych" znowu aktualne...chaos,intryga ,plotka,dezinformacja dzieki leśnym ,zielono -czerwonym dziadkom ogarnęła Polskę a putin zaciera ręce..WSI sPOkojna ,WSI wesoła Tożie
Mnie zastanawia pierwsza wypowiedż pani domu,która lubi odrabiać prace domowe...a mianowicie: tuż po ogłoszeniu "wyników"powiedziała,ze nie bedziemy zaskarżać wyników...a więc "wiedziała i została w domu,by odrabiać prace domowe ,czy brała udział " wtym Zamachu " na demokrację ?
Stare kłamstwa w miejsce nowych?
przepraszam za parafrazowanie słynnego tytułu Anatolija Golicyna ,ale samo życie pisze tytuły...
tak jak taki przeczytany gdzieś w sieci ,że...PIS wygrał sfałszowane wybory,czy coś w tym rodzaju..a więc zaczął się taniec nie zieloych ludzików,lecz całkiem swoich,mimo,ze tej gazety która to napisała,nigdy nie uważałam za swoją...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-11-2014 [12:08] - Ula Ujejska | Link:

Panie Józefie
Czasami mam chęć Pana "zagryźć", jednak takie słowa o Polakach motywują mnie do działania najbardziej. Spróbuję zastosować Pańską metodę tam, gdzie mamy mało zwolenników :)

Obrazek użytkownika Andy51

19-11-2014 [12:19] - Andy51 | Link:

Pani Ulo , Piłsudski jak wyruszał z Oleandrów miał kompanie złożoną z około 160 ludzi, i wywalczył wolną Polskę, nas jest znacznie znacznie więcej, ponad 25% młodych głosowało na PiS, wierzę, że wywalczymy prawdziwie wolną Polskę.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika gość z drogi

19-11-2014 [11:41] - gość z drogi | Link:

zgadzamo się jest "okropnie "
i społeczeństwo jest sflaczałe,ale co może powiedzieć na ten temat zwyczajny Obywatel ,skoro Trojmiasto jest najgorszym przykładem tego okropieństwa...
dlaczego tam Obywatele nie wychodzą na Ulicę...tylko wybierają wciąz to samo okropieństwo...?
fajnie się pisze ,
że jesteśmy żli ,obojętni...to najprostsze formy tzw "wylewania pretensji"ale co dalej ?
papier wszystko przyjmie,klawiatura ,też.. ale dlaczego jest pełne poparcie dla nieśmiertelnych królików...w tych właśnie miastach...?a nie słyszałam ,by kogoś prowadzono do urn pod karabinami...
ze się majstruje wynikami wyborczymi,to wiemy i właśnie mamy przykład TERAZ...
ale to nie wybiera starych władców
a więc co z tymi oburzonymi?są ,czy ich nie ma...?
serdeczne pozdrowienia z drogi do normalnej Polski z przystankiem zwanym niegdyś Solidarność.../a komorowski i putin rżą ze śmiechu i to jest Tragiczne../

Obrazek użytkownika Andy51

19-11-2014 [12:22] - Andy51 | Link:

Jestem z Trójmiasta w nim zaczyna się powoli coś zmieniać, W Gdańsku PiS do RM dostał o 100% więcej mandatów, w Gdyni z 2 na 6 tylko w Sopocie bez mian były i są 4 mandaty. 

Obrazek użytkownika Galiński

19-11-2014 [11:48] - Galiński | Link:

Polacy nie wiedzą kiedy wyjść na ulicę bo to jest fałszerstwo nowego typu, PEŁZAJĄCE...

Obrazek użytkownika Andy51

19-11-2014 [12:44] - Andy51 | Link:

Ale " Póki dzban wodę nosi........

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-11-2014 [12:16] - jazgdyni | Link:

Eeeech... Andrzeju...

Całą noc śledziłem rozwój sytuacji.
Nad ranem nasz gdyński Michał Rachoń, gdzieś o drugiej był pod PKW i wzywał Warszawiaków do wywarcia nacisku.
Kto przyszedł? TVP

http://youtu.be/d-R_1EpL4fk

Obrazek użytkownika Andy51

19-11-2014 [12:44] - Andy51 | Link:

Cześć 
Wiesz że w Warszawie to w większości słoiki.
Zdrufko

Obrazek użytkownika Francik

19-11-2014 [12:35] - Francik | Link:

Małe sprostowanie: indoktrynacja trwa nie 7 lat, ale 25 lat - od czasu tzw. obalenia komunizmu. Jak wynika z wyborczych sondaży na PiS głosowała głównie młodzież i osoby starsze powyżej 50 lat. Wyborcy między 30 a 50 rokiem życia preferowali PO. Nasuwa się wniosek, że ci którzy dorastali w komunie są na obecną indoktrynację bardziej uodpornieni a młodzież jeszcze nie została skażona indoktrynacją i w dużej części odrzuca mainstreamowy przekaz. Ci co w dorosłe życie wchodzili w tzw. III RP mają mózgi przeorane propagandą mainstreamu. Może więc Polskę uratuje młodzież i solidarnościowe pryki, które nie porzuciły ideałów młodości - dziadkowie i wnukowie. (BTW może - jeśli nie chodzi o wielki zbiornik słonej wody - pisze się przez "ż").

Obrazek użytkownika Andy51

19-11-2014 [13:08] - Andy51 | Link:

Młodzież i solidarnościowe pryki, ładny melanż, oby tak się stało.

Obrazek użytkownika nauczyciel akademicki

19-11-2014 [16:18] - nauczyciel akad... | Link:

Dlatego uważam, że ten "bohater" spod Popowa, co jedynie własnymi ręcami" obalył komunizm winien ponieść zasłuzona kare 1 Po pierwsze natychmiast wywalić kapusia z Polanki- dom przeznaczyć na Dom dla osób Starszych lub dla Dzieci. Temu draniowi nalezy sie stosowna kara. czy nie dostrzegacie tego Rodacy, że uwikłanie wałesy w bezpiekę było najścislej szczrzoną tajemnicą III RP.Ile jeszcze chcecie dowodów. Dlatego nie piszcie, że macie mniej niz 1000 zł na przezycie. To "chamidło" zarabia na jakichs nieznanych wykładach krocie. I co? Patrioci? Odezwał sie z was ktos. To, że bywał u Polskiego Papieza o niczym nie swiadczy!Ppapiez przyjmie kazdego, ale spróbuj przeczytać choćby jeden Jego List czy Encyklike !. Gieroje- jak Nic im nie grozi. Mam w d.... takie państwo, gdzie prezydęnt zachowuje się po "szczeniacku". Dość komoruski. niebawem ukaże się okolicznosciowa ksiażka. Ilu Obywateli chcecie wybić z tej okazji? meczenniku?

Obrazek użytkownika Andy51

20-11-2014 [08:07] - Andy51 | Link:

Pryki z solidarności i młodzież ładny melanż, może coś z tego będzie , jest nadzieja.

Obrazek użytkownika xena2012

19-11-2014 [14:18] - xena2012 | Link:

do takiej sflaczałości się dojrzewa latami,nic nie dzieje się na szybko.Po co zresztą siegac daleko wstecz - 7 lat rządów PO dostarcza wiele przykładów.czy wśród Polaków był choćby jeden głos protestu po aferze hazardowej? Skądże,ze zrozumieniem przyjęto jawną hucpę w wykonaniu pana Sekuły mówiącego do pustych krzeseł.Takich skandalicznych chamskich posunieć ze strony PO było aż za wiele i nikt nie protestował.Bohaterowie skandali najczęściej awansują i tak będzie w skandalu ostatnich dni. Przecież pan Komorowski w superlatywach wyraża sie o członkach PKW.Jakie premie i jakie odprawy ma się rozumieć z naszych pieniędzy dostanie owa komisja za zgodę na własną autokompromitację ? Te wyśmiewane leśne dziadki potrafią liczyć i wiedzą,że podleglość PO im się opłaci.Przy takiej skali manipulacji ,pogardy dla narodu i arogancji zaden protest nie ma racji bytu,skoro nawet pokojowy marsz w Dzień Niepodleglości jest tłumiony.

Obrazek użytkownika Andy51

20-11-2014 [08:13] - Andy51 | Link:

Na  Bredzisława bym nie zwracał uwagę, to człowiek o ograniczonym IQ , który sam mówić i pisać nie potrafi, a tańczy jak mu zagrają. Ja wyznaję  zasadę o roztworze nasyconym, czyli takiej cieczy , do której byśmy dodawali nie wiem jakie ilości jakiegoś medium , to jego zawartość procentowa w cieczy się nie zmieni. Tak jest z polskim społeczeństwa. Masa krytyczna została osiągnięta teraz może być tylko lepiej. 

Obrazek użytkownika Lektor

19-11-2014 [16:06] - Lektor | Link:

Bezpośrednią odpowiedzialność za te fałszerstwa ponosi prezydent Bronisław Komorowski, który mianował takich członków komisji i świadomie nie wywiązał się ze swojego konstytucyjnego obowiązku obrony demokracji i państwa prawa.
Demokracja staje się fikcją a Polska potrzebuje wstrząsu, który przywróci społeczeństwu prawo do głosowania. Należy je zaskarżyć i domagać się powtórzenia wyborów. Przygotujmy się do ogólnonarodowego protestu..

Obrazek użytkownika Andy51

20-11-2014 [08:15] - Andy51 | Link:

Nie jestem fanem Bredzisława ale mianował tych sędziów, których wskazali mu prezesi sądów, ale faktem jest powinien zachować się inaczej.

Obrazek użytkownika kwintesencja

19-11-2014 [18:12] - kwintesencja | Link:

Cyprian K. Norwid pisał: "Powstaniu z szablą musi towarzyszyć powstanie myśli." Czy myślimy?

Obrazek użytkownika Andy51

20-11-2014 [08:15] - Andy51 | Link:

I to jest dobre pytanie.

Obrazek użytkownika darek kolbiarz

19-11-2014 [23:03] - darek kolbiarz (niezweryfikowany) | Link:

Dlaczego Polacy nie wychodza na ulice? pytanie retoryczne , a ja zapytam przeciw komu?przeciw współczesnym Zomolom? zwanym dzis Policjantami?co taki protest zmieni?czy poza paroma wybitymi szybami ,paroma rozbitymi łbami,niedaj Panie ofiarami smiertelnymi cos to zmieni?. Owszem wierchuszka i jej akolici sie "przetasuja" i tyle, kaniec filma .Przeciw komu walczyc ? wróg nie nosi brunatnego, czarnego, czy jakiegokolwiek munduru dzis twoim wrogiem jest... twój sąsiad, twoja rodzina czasami, bo spójrz oto ta miła sasiadka z klatki co to zawsze sie usmiechnie, zagada , ba nawet w ostatnia zime ci akumulator pożyczyła , kurde patrzysz i oczom nie wierzysz w telewizji pokazuja jak wyprowadzaja ja w kajdankach bo pracowała w skarbówce i za pieniadze doprowadzała firmy do upadku poprostu szuja, a twój kuzyn taki fajny na kazdej rodzinnej imprezce "dusza człowiek" taki pomocny taki miły a tu nagle dowiadujesz sie ze sprzedawał kamienice razem z ludzmi .I co?.I zareczam ci że (choc teraz)powiesz ze bredze bedziesz pierwszy krzyczał ze to niesprawiedliwosc,miast pwiedziec "kula w łeb "dla takich, jestes gotów na takie poswiecenie? Dalej chcesz wychodzic na ulice?Dalej chcesz walczyc ?Wroga zewnętrznego nie ma nie masz ,kogo nienawidziec? nawet niewiesz w która strone skierowac broń, łudź sie bracie Polaku "jak PiS dojdzie do władzy"...... bedzie to samo , tylko pani ze skarbówki i twój kuzyn beda bardziej uwazali. Ten naród w takiej postaci do jakiej go doprowadzono nie nadaje sie do niczego. Najpierw przywrócmy własciwe słow znaczenie
Kurwe nazywajmy kurwą,złodzieja złodziejem ,oczyscmy sie najpierw sami i wyrzucmy poza nawias społeczenstwa wszystkie smieci. Czy jestesmy na to gotowi ,nie bo wiemy ze latwo rozlicza sie innych ale gorzej jak te rozliczenia dotykaja nas samtch i nszych bliskich a wtedy NON POSSUMUS.

Obrazek użytkownika Jean Bart

19-11-2014 [23:19] - Jean Bart | Link:

obawiam sie ze masz racje!

Obrazek użytkownika Andy51

20-11-2014 [08:16] - Andy51 | Link:

Smutna konstatacja.

Obrazek użytkownika Andy51

20-11-2014 [08:20] - Andy51 | Link:

Jeżeli są nieprawidłowości , oszustwa, działania sprzeczne z interesem społeczeństwa, to we wszystkich krajach demokratycznych ludzie protestują. Dlaczego tak nie ma być w Polsce ? jeżeli nie protestują są dwie możliwości , albo w Polsce nie ma demokracji, albo Polacy są strasznie głupi.

Obrazek użytkownika gość z drogi

20-11-2014 [12:16] - gość z drogi | Link:

właśnie nie tak dawno protestowali Młodzi w Warszawie...,bo to proszę szanownego Państwa był Protest...i co Ich spotkało ? Zielona Woda,Gaz Pieprzowy i areszt jak za dawnych lat....więc nie zrzucajmy Wszystkiego na tzw "Głupich Ludzi" lecz zastanówmy się jak bronić się przed ZŁĄ Władzą i jej przyboczną ARMIĄ i dziwnymi sądami ?
pozdr

Obrazek użytkownika Piotrek81

20-11-2014 [08:34] - Piotrek81 | Link:

Aby wyprowadzić ludzi na ulice należy ich jakoś zorganizować niech środowiska patriotyczne takie jak ( GZ Polska, Warszawska, Ruch Narodowy, Tygodnik Sieci)zorganizują protesty np. w miastach wojewódzkich wystarczy zwołać ludzi na ustaloną datę godzinę i na pewno przyjdą.

Obrazek użytkownika Andy51

20-11-2014 [11:01] - Andy51 | Link:

W niektórych krajach wystarczył skrzykiwanie się przez internet.