Putin ojcem i matką banderowców z Majdanu.

 Scenariusz oderwania Krymu od Ukrainy powstał w Moskwie już bardzo dawno.  By został zrealizowany, wystarczyło wywołać "niepokoje społeczne". Prezydent Ukrainy Janukowycz wypełnił powierzone mu zadanie, perfekcyjnie. 

Doprowadził finanse państwa na skraj przepaści, jednocześnie mamił naród obietnicami związanymi z przystąpieniem Ukrainy do UE. Dla zwykłych ukraińców stowarzyszenie z Brukselą wydawało się ostatnią deską ratunku, mającą poprawić im warunki życia (ułatwienia w wyjazdach do pracy itd). Wystarczyło pozbawić ukraińców tej nadziei by wyszli na ulice, co Janukowych zrobił odmawiając podpisania układu stowarzyszeniowego z EU. Natępnie w prowokacyjny sposób zaczął dogadywać się z Rosją. To wystarczyło by zawiedzeni ludzie wyszli tłumnie na ulice. Protesty były pokojowe, na początku masowe ale powoli zaczęły przycichać (zniechęcenie brakiem wynników oraz pogoda nie sprzyjająca wystawaniu na ulicy). 

Pewnej nocy Janukowycz wysłał Bierkut by ten w bestialski sposób spacyfikował te resztki manifestantów. To było bardzo dziwne zachowanie, protesty wygasały, powinien się cieszyć ale postanowił zaognić sytuację. Na drugi dzień, jak było do przewidzenia,  na ulice znowu wyszły tłumy. By "bronić" te tłumy pojawiły się bojówki banderowców (zwących się Prawym Sektorem). Banderowcy to ukraińscy "Narodowcy". W całym świecie wszystkie organizacje typu "Prawego Sektora" przesiąknięte są agenturą służb specjalnych, a bardzo często wodzowie tych "skrajnych organizacji" to agentura tych służb. Co do "Prawego Sektora" możemy zastanawiać się czy to była agentura służb Janukowycza czy Putina. Osobiście stawiam na Kreml. 

Prowokacje w wykonaniu tych "Banderowców" widzieliśmy wszyscy w TV więc nie będę się rozpisywał. Prowokacje te, oraz wypowiedzi tych "narodowców" posłużyły Putinowi jako pretekst do "ochrony" rosyjskojęzycznej ludności z Ukrainy. Wystarczyło jeszcze zafundować na Majdanie trochę ofiar śmiertelnych by kraj pogrążyć w chaosie...

Skutkiem tego chaosu było podpisanie porozumienia między partiami opozycyjnymi a prezydentem Janukowyczem (dzieło Radka Sikorskiego) które Putin następnie wykorzystał do zajęcia Krymu (argumentując "nielegalność nowych władz w Kijowie").

Scenariusz i reżyseria  opisanych powyżej wydażeń zostało wykonane w gabinetach prezydenta Putina. Wykonawcami była rosyjska agentura z Ukrainy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

18-03-2014 [23:02] - Teresa Bochwic | Link:

Prawy Sektor zapowiedzial wysadzenie w powietrze gazociągu z Rosji, jeżeli Rosja wejdzie na wschód Ukrainy. Cóż w takim razie prostszego, niż chronić silami rosyjskimi zagrożony rurociąg... To się okaże konieczne.
Poza tym wyraźnie zapowiedział, ze misją Rosji jest jednoczenie jej ziem. A więc dalsze ciągi nastąpią.

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

18-03-2014 [23:17] - ironiczny anglosas | Link:

Tego się właśnie obawiam. Ruscy zagarną wschód Ukrainy. To wywoła konsekwencje w postaci nowych zbrojeń (a może o to chodzi?) za które zapłacimy wysoką cenę.
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika smieciu

18-03-2014 [23:13] - smieciu | Link:

Tak, łatwo można się zgodzić że Putin na Ukrainie trzyma swoją ciężką łapę. Tylko skoro tak to po co anektować bezwartościowy Krym, który juz miał pod swoją łapą? Nie tylko ten bezsensowny Krym ale i Ukrainę. Czyż nie zabawna jest ta retoryka mówiąca o przebiegłości Putina zajmującego już przez siebie posiadany kraj?
Te właśnie fantastyczne czy też może zwyczajnie śmieszne teorie mówiące brutalnym Putinie zajmującym to co już miał skłoniły mnie to do własnego bloga. Naprawdę w to wierzycie?

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

18-03-2014 [23:19] - ironiczny anglosas | Link:

... prędzej czy pózniej (10-20 lat?) trafiła by do EU i NATO.

Obrazek użytkownika tagore

19-03-2014 [00:11] - tagore | Link:

A może nie docenia Pan "Swobody" i grają na rozpad
Ukrainy oraz pełnię władzy na zachodniej części
samodzielnie.Wydaje się to bardziej prawdopodobne.

tagore