Naczelny "Do Rzeczy" w świetnej formie smoleńskiej.

Przeczytałem przed chwilą obszerny tekst zamieszczony przez naczelnego "Do Rzeczy" na jego blogu. Pan Paweł Lisicki jest naczelnym "Do Rzeczy" ale tekst jaki zamieścił pozwolę sobie określić jako "Od rzeczy". W tym przydługawym tekscie (link poniżej) pan Lisicki obala teorię o możliwym zamachu w Smoleńsku. Obala na podstawie wydumanych przez siebie możliwych motywów jakimi miałaby się kierować strona rosyjska dokonująca zamachu. Jedynym motywem jaki przychodzi do głowy naczelnemy "DR" jest to że Prezydent Kaczyński uczynił Polskę silnym graczem na arenie międzynarodowej a to mogło Moskwie przeszkadzać. (sic)

Stawiając taką tezę zajmuje się następnie wytłumaczeniem czytelnikowi że Kreml nie takie problemy pokonywał bez mordowania niewygodnych. Podaje przy tym przykład zamachu na Jana Pawła II ale uważa że to był mały pikuś do 96 osób po Smoleńskiem i że jednego Papieża to ruskie zastrzelić potrafią ale aż 96 osób z Polski to już nie (zwłaszcza że na pokładzie samolotu znajdowały się też osoby z bratniej PO i Lewicy. 

Przy okazji pan Lisicki opisuje barwnie nieuchronne konsekwencje jakie by spotkały Rosję za taki zamach: "Tak brutalne morderstwo władz obcego państwa mogłoby pociągnąć za sobą wojnę i globalny konflikt, a z pewnością sankcje na niespotykaną dotąd skalę. Potencjalne zyski wynikające z zabójstwa Lecha Kaczyńskiego miałyby się nijak do potencjalnych strat – co najmniej gigantycznego kryzysu gospodarczego, a być może masowych strat ludzkich. (…)"

To zdanie powala z nóg moją skromną osobę...

Pan redaktor naczelny jednego z większych tygodników w Polsce twierdzi, że Angela Merkel w odwecie za zamordowanie Prezydenta  sąsiedniego kraju  przez Kreml, zarządza blokadę gospodarczą Rosji. Zakręca kurki z ropą i gazem płynące do jej kraju, zatrzymuje TIRy, statki i wyładowane pociągi z niemieckimi towarami sprzedanymi do Rosji???  Że naród niemiecki w referendum uzna iż chce umierać za Smoleńsk? A może Francuzi czy inni Brytyjczycy ?  Panie Lisicki ...

.

To czego pan Naczelny Redaktor nie dostrzega w swym barwnym opisie lub nie chce dostrzec, zauważa zwykły prosty bloger i tysiące jemu podobnych. Zauważa prawdziwe motywy jakimi mogł kierować się Kreml podejmując decyzję o zamordowaniu Polskiej elity w Smoleńsku . 

GRUZJA  2008 .

Agresja Rosji na niepodległe państwo Gruzję. Świat milczy. Unia Europejska milczy. Niemieckie media puszczają informacje że to Gruzja zaatakowała Rosję. W świetle reflektorów, kamer i aparatów fotograficznych reporterów rosyjskie czołgi zajmują po kolei wioski, miasteczka, miasta. Zbliżają się do stolicy niepodległego państwa. Swiat milczy...

POLSKA 2008

Prezydent Kaczyński w tym czasie zabiera na pokład samolotu:  Prezydenta Ukrainy, Prezydenta Litwy, Prezydenta Estonii oraz Premiera Łotwy i leci z odsieczą ...

... i nie ta odsiecz mogła być pretekstem do zemsty Kremla na Prezydencie Kaczyńskim (jak wielu uważa). 

Prawdziwym motywem mogło być zjednoczenie przez Prezydenta Kaczyńskiego krajów EUROPY WSCHODNIEJ, zjednoczeniewymierzone  z imperialne praktyki Rosji a zamach na Prezydenta RP jasnym sygnałem dla tych narodów że nie ma możliwości wyjscia z sowieckiej strefy wpływów. Był jasnym sygnałem dla Ukrainy, Litwy, Estonii, Łotwy i innych : "Ubiliśmy Kaczyńskiego i co nam możecie zrobić?   Nic!  Więc milczcie bo i was możemy ..." 

Panie Lisicki. Kończ pan, wstydu sobie oszczędz !

link do lisicki:http://lisicki.salon24.pl/554116,zamach-w-smolensku-najmniej-prawdopodobna-hipoteza

Grzegorz Jarzębski.

Znaleść można mnie na Facebooku a nawet zaprzyjaznić 
http://https://www.facebook.com/grzegorz.jastrzebski.7739

.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika emilian58

10-12-2013 [18:47] - emilian58 | Link:

Nachlali sie ze zRAZem i PO obcalowaniu sie wzajemnym takie toto wydumali i stanowczo beda trzymac sie swojej wersji!

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

10-12-2013 [19:39] - ironiczny anglosas | Link:

Wersja dobra, jak każda inna. Protestował nie będę .
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!!  ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika adriano

10-12-2013 [20:18] - adriano | Link:

Lisicki, Lisiecki, Wróblewski, Ziemkiewicz i Zychowicz to jest dla mnie na tyle podejrzana ekipa, że ja tego ich pseudopatriotycznego tygodnika nie kupuję.

AS

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

10-12-2013 [20:56] - ironiczny anglosas | Link:

Pełna zgoda. Ja też tego nie kupuję.
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika misio

10-12-2013 [20:18] - misio | Link:

Lisicki już dosyć dawno temu zaczął świrować i wypisywać ewidentne głupoty - najpierw w sposób bardziej zawoalowany, teraz już jedzie otwartym tekstem. A kiedyś wydawał się dosyć rozsądny, czego się nie robi dla chleba...

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

10-12-2013 [20:59] - ironiczny anglosas | Link:

Dokładnie, dokładnie.  Kiedyś był a teraz świruje. Co to oznacza?

POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika Ptr

10-12-2013 [20:31] - Ptr | Link:

część ( część nie wszyscy) dawnej rzepy stale rozczarowuje. Zawsze okrakiem. Prawie wirtuozi słowa ,a jednak bardzo ważne kwestie są potraktowane od rzeczy. Chyba dlatego nie kupilem ani jednego numeru nowego tygodnika. W dodatku są zerowi z fizyki ,a mimo to tak sobie komentują jak im się podoba.

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

10-12-2013 [21:01] - ironiczny anglosas | Link:

Ja kupiłem jeden, pierwszy i ...
... chwatit :)
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika GAMA

10-12-2013 [20:40] - GAMA | Link:

Pan Lisicki, w sprawie katastrofy smoleńskiej, pisze zupełne brednie. Takiego steku bzdur, trudno znaleźć nawet u Laska. Dziwi mnie to, ponieważ artykuł wstepny odebrałem pozytywnie. Sądzę, że jego "schizofrenia smoleńska" musi mieć jakieś podłoże psychologiczne, nie uważam go bowiem za debila, który pisze takie rzeczy, będąc w pełni "sił umysłowych".

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

10-12-2013 [22:59] - ironiczny anglosas | Link:

"Stek bzdur" to dobre określenie na wypociny Lisickiego. Pozostaje pytanie dlaczego on zamieścił ten stek bzdur na swoim blogu. Pytanie to jest retoryczne a odpowiedz na nie zna prawie każdy z nas.
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika anka1958

10-12-2013 [21:23] - anka1958 | Link:

Po przeczytaniu jego tekstu szczeka mi opadła,Ziemkiewicz u Gowina,Lisicki jak dobrze Pan ocenił pisze OD RZECZY,woda sodowa czy kwestia ceny? Czytam od pierwszego numeru ale mozliwe,że zostanie mi tylko W SIECI

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

10-12-2013 [23:02] - ironiczny anglosas | Link:

Ja przeczytałem tylko pierwszy numer... 
... i wystarczy. Co i Tobie zalecam :)
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika kat

10-12-2013 [21:46] - kat | Link:

rzadko u Ciebie komentuję , bo tak samo myslimy....ale w tym wpisie....czapki z głów i ode mnie osobiste pozdrówka...... to jakaś V sowiecko-krzyżacka kolumna 

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

10-12-2013 [23:16] - ironiczny anglosas | Link:

Witam serdecznie w moich skromnych progach. Jak slusznie napisałeś, mało u mnie komentujesz. Ja dodam skromnie że i ja u Ciebie nie zostawiam śladu "bytności" choć bywam regularnie. Dziwne to nie jest bo tak jak piszesz "tak samo myślimy".  :)
Co do V kolumny to ja cały czas nie wiem czy to sowiecka czy krzyżacka. Rozum podpowiada że sowiecka a mądrość historyczna że krzyżacka ale w kościach coś mi skrzypi że sowiecka czy krzyżacka to jest to samo...
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika Szamanka

16-12-2013 [23:25] - Szamanka | Link:

Moje uznanie! Nie dość, że dużo treści, to jeszcze bardzo trafna ocena!