Autostrady peowska mać !

 Nie róbmy polityki, budujmy autostrady! 

To słynne hasło wyborcze Platformy Obywatelskiej. O zielonej wyspie nie muszę chyba przypominać. Dziś ta zielona wyspa poprzecinana przejezdnymi autostradami ogłosiła plany likwidacji tzw. progów ostrożnościowych. Pomysł ten zrodził się w głowach rządzącej partii z powodu zbliżającego się wielkimi krokami bankructwa naszego kraju. By to bankructwo odwlec w czasie, postanowili zadłużać nasz kraj maksymalnie długo, tak długo jak się da. Czym to grozi można przekonać się na przykładzie Grecji.

Teraz autostrady. Mieszkam w Londynie lecz moim domem jest Kalisz. Teraz pytanie. Jaką autostradą dojadę z Kalisza do Poznania, Wrocławia, Łodzi , czy Częstochowy?  Autostrady w Polsce nie powstały dla mieszkańców Kalisza*  lecz dla szybkiego przewozu produktów gospodarki niemieckiej do Rosji a rosyjskich surowców naturalnych do Niemiec. Jednak to mieszkańcy Kalisza *  płacą za budowę tej autostrady tranzytowej miliardy złotych i będą spłacać setki miliardów złotych kredytów jeszcze minimum kilkadziesiąt lat.

Polska to biedny kraj. 

Czy ktoś widział kiedyś biednego człowieka  który nie zawsze ma na chleb dla swej rodziny, a wyprzedającego swój dobytek, dodatkowo zadłużającego się w bankach na gigantyczne kwoty by zbudować  na swoim własnym polu nowoczesną drogę dla sąsiadów, drogę która połączy ze sobą gospodarstwa tych sąsiadów dla ich wygody ?  Przy okazji doprowadzając do bankructwa swoje gospodarstwo ... 

* W miejsce "Kalisz" proszę wpisać swoją miejscowość.

                     Grzegorz Jarzębski

ps. . Mam facebooka. Znaleść mnie można a nawet "zaprzyjaznić"    tu :
http://www.facebook.com/grzego...

.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika BlondiFromEriwan

16-07-2013 [23:46] - BlondiFromEriwan | Link:

Wrocław - ziemie tzw "odzyskane " 68 lat po wojnie ...

Wrocław nie ma połaczenia autostradowego ze stolicą ... ale z Berlinem ma : ))))

Bo Polska potegą jest i basta

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

17-07-2013 [02:32] - ironiczny anglosas | Link:

... wszystko jasne...

POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika wicenigga

17-07-2013 [01:29] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

i już chciałem wpisać moją miejscowość coby przekonać się, że jest chlubnym wyjątkiem, aż tu w oko wpadł mi podpis autora - Grzegorz Jarzębski i adres na facebooku - grzegorz.jastrzębski. Rozrzut w nazwisku jest więcej niż spory. Czy to może być powód do wyciągania jakichś wniosków?

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

17-07-2013 [02:45] - ironiczny anglosas | Link:

Prawdziwe moje nazwisko to James Bond. Po Ojcu mam jednak Jarzębski. Lecz jak każdy Jarzębski jestem już od dzieciństwa "przechrzczony" na Jastrzębski. Do pierwszej komunii nigdy nie przystąpił Jarzębski, dublował go podczas tej uroczystości Jastrzębski. Dalej było już tylko weselej. W wojsku by wyjść na przepustkę lub z niej wrócić musiałem się podpisywać "Jastrzębski". Z początku protestowałem ale uznałem że trepa protestami nie przekonam. itd\
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas
ups!!! To już moje czwarte nazwisko   :(
Mam nadzieję że mi szanowny pan Wicenigga wybaczy tą mnogość nazwisk !
Nazwisko Wicenigga to po Mamusi czy Tatusiu ? Bardzo oryginalne :) Prawie tak fajne jak Jastrzębski.