Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Koniec świata zaczął się też w Budapeszcie

dr Marek Sikorski, 22.06.2026

Nocne życie w Budapeszcie pokazuje oblicze tego mizernego świata, który zabił w sobie humanizm, a sprowadził się na drogę totalnej konsumpcji jako ostatecznego celu życia. 
Humanizm to połączenie z sobą idei prawdy, piękna i dobra, które to powinno skutkować wartościami etycznymi opartymi o miłosierdzie, współczucie, szacunek do tradycji i do wiary w Boga. 
Tu w  Budapeszcie jest tylko wielkie żarcie, a potem zapewne  wskutek tego konsumowanie suplementów diety zakończone jeszcze większym wydalaniem - oto obraz innego człowieka niż homo sapiens, to homo consumens - nowy rodzaj  istoty człekopodobnej czasów końca świata. 
Ta cywilizacja nie przetrwa i to z prostego powodu, bo zanika afera sacrum. Zwierzęta nie mają wartości takiej jak sfera sacrum i tym człowiek różni sie od brutalnej przyrody. 
Brak sfery sacrum to nic innego jak upadek w stronę zezwierzęcenia. Myślę, że oto chodzi w tej Uni, aby ludzie żyli tylko w sferze profanum - w świecie materialnych, ale mizernych korzyści na bazie materialistycznej zasady: "Człowiek jest, tym co zje" ( Ludwik Feuerbach), czyli "...tym, co zje", tzn. będzie nic nie wart. Staje sie surowcem: z aborcji robi się kremy - bo tak jest, z eutanazji zysk, bo starzec nie generuje wtedy kosztów, z rodziny paskudztwo, bo "chłop z chłopem a baba z babą", chcą płodzić potomstwo, z religii czyni się pośmiewisko a z ojczyzny kabaret oraz z państwa zajazd łotrów - oto  wizja świata, jeśli postawimy na profanum,   a odrzucimy Boga! 

Z Towarzyszką podróży, przed Pomnikiem Trójcy Świętej w Budapeszcie, fot. Marek Sikorski

Z Towarzyszką podróży, przed Pomnikiem Trójcy Świętej w Budapeszcie, 
fot. Marek Sikorski
.
Człowiek bez Boga staje sie niewolnikiem świata materialnego, a współczesny świat finansjery, żeby przetrwać potrzebuje niewolników, dlatego Unia Europejska w zmowie z bankami i politykami oraz korporacjami materializuje na każdy poziomie życie ludzie - potrzebny jest niewolnik.
A Bóg istnieje, niezalenie czy człowiek wierzy, czy nie, czy próbuję niepotrzebnie udowodnić to lub w ignorancki sposób neguje Jego egzystencję.
Nie trzeba być dewotą, klerykałem lub przemądrzałym filozofem, żeby choć trochę to pojąc, ale tylko mądry umysł będzie szukać prawdy, głupi zaś będzie się upijać etanolem i po bolszewicku chlubić się złotą myślą: "Бога нет, всё — природа", lub będzie tańczyć swój tanieć śmierci przed świątynią pozbawioną sacrum.

.
Postscriptum
"Бога нет, всё — природа" - to jedne z pierwszych słów jakie zapamiętała śp. moja Matka z pobytu jako dziecięcy wróg Stalina w bolszewickim obozie śmierci, a potem uczony bolszewik na oczach głodnych i zmarzniętych polskich dzieci, bo to były dzieci burżujów i kułaków - wrogów ludu, wypił etanol i powiedział: "Бог уже мертв, ибо смерть Бога!" (Bóg już umarł, za śmierć Boga!). 
W trzy miesiące po tym wyznaniu światopoglądu uczony bolszewik zmarł z zapicia się etanolem, a moja Matka żyła zdrowo 95 lat, bo dla niej Bóg nie umarł.
.

Zob.: Marek Sikorski i jego książki

  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 32
dr Marek Sikorski
Nazwa bloga:
Historia i sztuka
Zawód:
historyk sztuki
Miasto:
Kraków

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 14
Liczba wyświetleń: 1,559
Liczba komentarzy: 13

Ostatnie wpisy blogera

  • W Budapeszcie są złodzieje. Dobra rada!
  • Domek Loretański w Valletcie
  • Święty Michał Archanioł obrońcą Kawalerów Maltańskich. Sekrety pewnego obrazu z Valletty

Moje ostatnie komentarze

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Pięta achillesowa ateisty
  • Mroczna kaplica cmentarna
  • Zagadkowa płaskorzeźba w Lądku-Zdroju

Ostatnio komentowane

  • sake2020, A jakie oblicze pokazuje Budapeszt dniem?
  • Ijontichy, Niesamowite!!! Złodzieje w Budapeszcie!!! :-)))
  • Zbyszek, Św Michał Archanioł jest - może szczególnie dzisiaj - postacią nieco frapującą. Oto bowiem chrześcijaństwo stało się - pokojowe, to znaczy hierarchia indukuje w ludzie postawy uległości, poddaństwa,…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności