Polscy dziadkowie z Wermachtu i  obcokrajowcy w Waffen SS

To co wygadują polscy oficjele zwłaszcza ci z Gdańska, to się w głowie nie mieści. Jakiś czas temu wiceprezydent Gdańska, nijaki Grzelak powiedział , że II WŚ rozpoczęła się od złego słowa  Polaka do Niemca i na takie coś głosowali Gdańszczanie, ale to nie koniec „wybitnych” Gdańszczan.

Inny, Lech Parell mimo tego, że w stanie wojennym działał w podziemiu antykomunistycznym, kiedy został wybrany na szefa Urzędu ds. Kombatantów w 80 rocznicę zwycięstwa pod Monte Cassino jego urząd wydał broszurkę ,w której jest napisano o 90 tys. Polaków w Wermachcie co wyglądało na to, że pod Monte Cassino walczyli Polacy z Polakami.

Ponieważ dziadek Tuska był w Wermachcie, Tusk tam nie pojechał , całe szczęście, że majestat Najjaśniejszej Rzeczpospolitej prezentował PAD, a nie pół Niemiec Tusk.

Przecież Tusk nie pojedzie na jedną z najchwalebniejszych wygranych bitew oręża polskiego, tym bardziej, że pokonani zostali Niemcy , ziomki matki Tuska.

Wracając do haniebnej książeczki Urzędu ds. Kombatantów, rodzi się pytanie, skąd w Wermachcie tylu Polaków? Sprawa jest prosta, Kaszubi, Ślązacy, Wielkopolanie, którzy znaleźli się w granicach III Rzeszy byli powoływani do Wermachtu, jeżeli ktoś się nie zgodził to kula w łeb.

Przytoczę prawdziwą historię z mojej rodziny, ojciec mojego śp. teścia mieszkał koło Nowego (Kociewie), w 1939 r. był w Armii  Polskiej , we wrześniu 1939, został zdemobilizowany i wracał pieszo spod Modlina do domu. Napotkał Niemców, ponieważ świetnie znał niemiecki rozmawiał z nimi, oni mu powiedzieli my o was nie zapomnimy.

I rzeczywiście w 1944r. został powołany do Wermachtu, trafił do Jugosławii i tak miał szczęście, bo gdyby trafił na front wschodni pewnie by zginął , stamtąd uciekł i trafił do Armii Polskiej gen. Andersa.

Do Polski wrócił w 1947 r. Tak jak pisałem do Wermachtu trafiali Polacy z pogranicza  z ziem wcielonych do III Rzeszy a nie żadni  ochotnicy.

Natomiast do zbrodniczej Waffen SS trafili ochotnicy, prawie z całej okupowanej przez Niemcy Europy, głównie z Holandii, Belgii, Łotwy, Francji,  ale też z ZSRR i Ukrainy, itd. Polacy się tam nie garnęli.

W sumie ochotników w Waffen SS było około 200 tys. tak jak wspomniałem prawie z całej Europy okupowanej przez Niemcy oprócz Polaków.   
 
 
https://wpolityce.pl/polityka/693554-szok-w-rocznice-monte-cassino-dziadkowie-z-wehrmachtu
https://dorzeczy.pl/kraj/102170/na-poczatku-bylo-zle-slowo-polaka-wiceprezydent-gdanska-szokuje.html.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

03-06-2024 [10:04] - tricolour | Link:

Oj, Andy, Andy - dziadek świetnie znał niemiecki, był w Wehrmachcie i jeszcze go nie zabili tylko przeżył.

Masz przesrane...

😛😛😛

Obrazek użytkownika spike

03-06-2024 [15:06] - spike | Link:

@tri
lepiej już mieć przesrane, niż jak ty nasrane.
z jakiej jaskini wylazłeś?

Obrazek użytkownika tricolour

03-06-2024 [15:49] - tricolour | Link:

Z Mroźnej. No i z Mylnej. Całą rodziną wyszliśmy z jaskini. A wcześniej weszliśmy.

Jesteś to w stanie sobie wyobrazić?

Obrazek użytkownika spike

03-06-2024 [16:55] - spike | Link:

@tri
nim weszliście do jaskini, siedzieliście na drzewach, teraz wyszliście z jaskini, ale jaskiniowiec w tobie został.

Obrazek użytkownika tricolour

03-06-2024 [17:53] - tricolour | Link:

@spike

Zgadza się. A jaka Wilma urocza!

😛😛😛

Obrazek użytkownika spike

03-06-2024 [21:11] - spike | Link:

@tri
to mieliście zbiorowe używanie, co ?
:->

Obrazek użytkownika tricolour

03-06-2024 [21:47] - tricolour | Link:

@spike

Popatrz, jakimi skromnymi środkami można wydobyć prawdziwe twoje oblicze, na codzień ukryte za fałszywym krzyżem.

Aż miło popatrzeć. Jestem zadowolony z wyniku 

😁

Obrazek użytkownika u2

03-06-2024 [11:22] - u2 | Link:

***dziadek Tuska był w Wermachcie***

https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Tusk

W szeregach Wehrmachtu pozostawał do października 1944[5]. Od 24 listopada 1944 był żołnierzem Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie[13][5][2]. W życiorysie z 1975 stwierdził, że pracował Od 26.8.1944 do 5.3.1945 przy kopaniu okopów.

PS. Nawet w Wiki widać oszustwo w życiorysie dziadka Tuska, na które wskazał niezawodny Jacek Kurski na antenie TV Republika. Nie wiadomo w jakim oddziale PSZ miał służyć dziadek Tuska. Po wojnie był lutnikiem i tutaj również powstała miejska legenda, że wykonał instrumenty dla Maryli Rodowicz i Czesława Niemena. Każdy mitoman lubi się wygrzać w promieniach cudzej sławy :-)

***ochotników w Waffen SS było około 200 tys.***

Ba, sporo żydów służyło w Wehrmachcie. O jednym takim opowiada autobiograficzna książka Wasserpolacken, autorstwa Joachima Cerafickiego  :-)

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/233063/wasserpolacken-relacja-polaka-w-sluzbie-wehrmachtu

W Wehrmachcie służyło około 500 tysięcy Polaków. Większość z nich przez resztę życia ukrywała ten fragment swojej historii. Joachim Ceraficki, jako jeden z nielicznych, zdecydował się o tym opowiedzieć.

Obrazek użytkownika Andy51

03-06-2024 [13:08] - Andy51 | Link:

Tak jak napisałem , Wermacht albo kula w łeb, na wojnie była szansa przeżycia, kula w łeb kończyła żywot.

Obrazek użytkownika u2

03-06-2024 [13:52] - u2 | Link:

***Wermacht albo kula w łeb***

Po wojnie również przyznanie się do służby w Wehrmacht kończyło życie. Dlatego te 500 tysięcy Wasser-Polaków nie przyznawało się. I wcale ich za to nie obwiniam. Tyle że kłamstwa i bajeczki należy prostować po takim czasie, kiedy nic już nie grozi, a tego u Tusków nie widać. Wciskają bezczelnie lipę, i dobrze o tym wiedzą, że polują na frajerów :-)

Obrazek użytkownika Andy51

03-06-2024 [14:27] - Andy51 | Link:

Kilku moich kolegów bierze pieniążki za swoich dziadków z Wermachtu.

Obrazek użytkownika u2

03-06-2024 [15:35] - u2 | Link:

***pieniążki za swoich dziadków z Wermachtu***

W PRL-u poznałem szachistę z Elbląga o imieniu Egbert i nazwisku bardzo szachowym. Również miał rentę niemiecką, z tego co ustaliłem to miał dziadka w Wehrmacht. Opłacało mu się mieszkać w Polsce, bo ceny życia były tutaj konkurencyjne. Z kolei w Giżycku w czasach PRL był taki niezły szachowy amator Bernard Cz...ski, który był lekarzem i służył w Wehrmacht podczas 2WŚ. Oczywiście miał emeryturkę niemiecką :-)

Obrazek użytkownika Andy51

03-06-2024 [16:12] - Andy51 | Link:

Ja z kolei mam dwóch kolegów o czysto polskich imionach: Wojtek i Zbyszek a renty biorą.

 

Obrazek użytkownika Janekzlasu

03-06-2024 [18:46] - Janekzlasu | Link:

Tusk też załatwiał papiery kombatanckie po rodzince!

Obrazek użytkownika spike

03-06-2024 [17:10] - spike | Link:

Niemcy brali do wojska wszystkich, którzy mieli pochodzenie niemieckie, choćby nie byli Niemcami z pochodzenia, ale urodzili się na ich terenach, tak jest do dnia dzisiejszego.
Mam znajomych, których rodzina tylko mieszkała na byłych terenach niemieckich, bez problemu dostają obywatelstwo, okazuje się, że znajomy tylko pokazał papiery, oni mieli archiwa, które to potwierdzały, a nawet więcej, mieli dane całej rodziny od kołyski, poprzez wykształcenie po pracę zawodową.
Znam przypadek rodziny niemieckiej, która zamieszkała w Polsce kilka wieków temu, Niemcy mieli to w archiwach.
Nie znam przypadku, by Polacy bez choćby śladowego niemieckiego pochodzenia, byli wcielani do armii niemieckiej.

Obrazek użytkownika Pers

03-06-2024 [17:32] - Pers | Link:

O czym wy gadacie @litwacy?
Na was czekają walonki w IDF 

Obrazek użytkownika Janekzlasu

03-06-2024 [18:42] - Janekzlasu | Link:

Tuska jakiś czas temu wydał album o Gdańsku,nie ma w nim ani słowa o Polskich akcentach,nie ma nic o Westerplatte,o Stutthof,o Poczcie Polskiej.Ten album to taki hołd niemiecki tuska!

Obrazek użytkownika Andy51

03-06-2024 [19:07] - Andy51 | Link:

Apologeta wszystkiego co niemieckie, słuszna uwaga.

Obrazek użytkownika spike

03-06-2024 [21:16] - spike | Link:

@janek
ten album był za pieniądze i zlecenie niemieckie, tam była jeszcze inna afera z szemraną fundacją, na którą kasa wpłynęła, ale nie funkcjonowała, a całość zamieciona pod dywan.