Gwiazda i hipopotam

„Hipo” jak hipopotam? Nie: „hipo” jak hipokryzja. Jesteśmy świadkami wielkiego szczucia na polityków prawicowych, którzy lepiej lub gorzej, mądrzej lub mniej mądrze usiłują debatować o przyszłości Europy, Ameryki, Zachodu i świata. Posłanka Koalicji Obywatelskiej w debacie telewizyjnej ze mną powiedziała, że byłem „gwiazdą w Budapeszcie”. Dobrze, że nie „gwiazdą betlejemską”. Chodziło o to, że w stolicy Węgier odbyła się konferencja z udziałem prawicowych polityków po obu stronach Atlantyku, którzy ośmielają się potępiać lewicę, liberałów i „polityczną poprawność”. Prawica, jak to prawica różni się między sobą często bardziej niż lewica -bo ta marzy o zglajszachtowaniu. Gdy chodzi o politykę zagraniczną nie zgadzam się z różnymi poglądami różnych polityków ze Starego Kontynentu, czy zza „Wielkiej Wody” czyli USA. To nie oznacza, że nie mogę z nimi rozmawiać o wartościach konserwatywnych, tradycyjnych, narodowych i wspólnie sprzeciwiać się kulturowemu kosmopolityzmowi i politycznemu internacjonalizmowi. Lewica oczywiście wszystkich polityków prawicy chętnie wrzuciłaby "do jednego wora - a wór do jeziora!”. Właśnie tak, z satysfakcją, opisywała niegdyś lewackie demonstracje skierowane przeciwko ministrowi edukacji narodowej w tzw. pierwszym rządzie PiS. Nie, nie chodziło o Ryszarda Legutko. Chodziło o Romana Giertycha. Ekswicepremier przeżył głęboką ewolucję w kierunku wiadomym, natomiast lewica stanęła w miejscu i posługuje się tym samym językiem nienawiści co kilkanaście lat temu. Można rzec, że gdy chodzi o hejt lewica (i liberałowie) jest przewidywalna. A do „pani polityczki” z nomen omen KO naprawdę nie mam pretensji, że nazwała mnie „gwiazdą”. Znacznie gorzej, gdyby określiła mnie mianem „meteora”…
 
*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej” (08.05.2024)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

11-05-2024 [08:53] - sake3 | Link:

Chwilami dla własnego zdrowia trzeba wyłaczyć śledzenie debat telewizyjnych w TV Republika kiedy zaproszonym gościem jest Senyszyn czy pani Prokop-Paczkowska z KO.Senyszyn to wzór tępego komunistycznego betonu,a pani z KO chyba jest niezbyt zrównoważona psychicznie.Jej pokrzykiwania na gości z prawicy aby jej nie przerywali chociaż milczą, głupkowate docinki ,niepotrzebna agresja pokazują,że ma na celu tylko wywołanie awantury.Oglądający programy w których ona występuje ma się chęć wyrzucić telewizor za okno.Właśnie niemożność przeprowadzenia rozmowy z ludźmi z Lewicy czy KO polega na braku jakiejkolwiek kultury z ich strony i poczucia że są jakąś wyższą formą człowieka.Pan europoseł też to zauważył,no trochę późno.

Obrazek użytkownika u2

11-05-2024 [15:04] - u2 | Link:

@sake3

***trzeba wyłaczyć śledzenie debat telewizyjnych w TV Republika kiedy zaproszonym gościem jest Senyszyn czy pani Prokop-Paczkowska***

Fakt, trzeba mieć dużo samozaparacia aby słuchać tych pań. Lecą takim prymitywnym antypisem. PiS to według nich samo zło.

Ale muszę przyznać że pozytywnie mnie zaskoczyła p. Paulina Matysiak również z lewizny. Ona serio chce strategicznego rozwoju Polski. Mi bardziej zalezy na rozwoju kolei - typu Rail Baltica, ale nic nie miałbym przeciwko CPK, choć mam bliżej do Modlina i Okęcia.

PS. Czasami również zaskoczy pozytywnie p. Anna Maria Żukowska - no trochę myśli samodzielnie. Ale w sumie to też lewizna - aborcja na życzenie dla niej to prawo kobiety. A nie łaska urodzić? Bobasy chcą się urodzić, a nie ginąć.

Obrazek użytkownika Zofia

11-05-2024 [14:20] - Zofia | Link:

@sake
Już od października zeszłego roku nie oglądam  polskojęzycznej  telewizji ani nie słucham polskiego radia. Gazety są dla mnie za drogie (10 zł i wyrzuca się do kubła). Zostają tylko do śledzenia prawicowe portale i obserwacja otoczenia. Żyję trochę lat na tym pięknym świecie i dochodzę do wniosku, że Polak wciąż głupi i przed i po szkodzie! Te jałowe dyskusje nic pozytywnego  nie wnoszą w nasze życie. Patrząc na tych z PO, PSL-u , Lewicy czy od  Hołowni gwałcimy swoją inteligencję a co dopiero ich słuchać.

Obrazek użytkownika sake3

11-05-2024 [17:04] - sake3 | Link:

@Zofia....Mam przeczucie,że prawicowe portale sa już solą w oku reżimu.który będzie starał się je zlikwidować.Przecież Giertych opracował plan #Zero tolerancji dla PiS,który nazwał burzeniem muru zła.Jak długo media przetrwają?Za chwilę pewnie grube kaczycha od Bodnara i Siemioniaka włamią się do prawicowych mediów.

Obrazek użytkownika Ijontichy

11-05-2024 [15:38] - Ijontichy | Link:

Pan już nawet wygląda jak hipopotam...brzuszysko i buzia...wstyd!!