Gauleiter Tusk

Polska w 2004 r. wstąpiła do UE, ale takiej , jaką zakładali Schumann, De Gasperi,  Adenauer  i inni. Na nieszczęście dla Polski w 2005 r. kanclerzem Niemiec, została była działaczka naukowej elity NRD, która  ponadto była 1981 roku sekretarzem FDJ ds. agitacji i propagandy.

Po 2006 r. następowało powolne  przekształcanie UE w IV Rzeszę. Sprzyjał temu poprzedni szef UE Juncker będący szefem UE w latach 2014-2019, który zamiast zajmowanie się sprawami UE wolał wypić, a za szatniarza wziął sobie Tuska, który po aferze podsłuchowej uciekł z Polski i podawał Junckerowi marynarki jak było trzeba gdy Juncker wypił tyle trunków, że nie był w stanie włożyć marynarki.

W III Rzeszy hitlerowski reżim obsadzał swoimi urzędnikami zwanymi gauleiterami podbite ziemie, i tak np. w Gdańsku był Forster, w Krakowie Frank , Greiser  w Wielkopolsce, ci naziści  po II WŚ zostali osądzeni w Polsce i powieszeni.

Żeby była jasność, nie chcę żeby Tuska owieszono, ale chcę, żeby znalazł się na śmietniku historii.

Coś na podobieństwo gauleitera zrobili Niemcy w Polsce. Rząd Zjednoczonej Prawicy, chociaż nie był idealny i popełniał błędy , dbał o sprawy polskie i nie ulegał Ursuli coś tam, coś tam, za każdym razem.

Cała „niemiecka para” poszła w to żeby zmienić rząd w Polsce, chociaż wybory wygrał PiS, nie miał on zdolności koalicyjnych i do władzy dorwali się ludzkie miernoty z niemieckim podnóżkiem Tuskiem na czele.
Tusk sam pół Niemiec ( po matce) robi wszystko żeby nie sprzeciwić się Niemcom, z którymi bardziej czuje więź niż z Polską.

Dobrał sobie pomocników, którzy wiernie wykonują polecenia, Kierwiński, który kazał  lać i pałować rolników, Sienkiewicz który na modłę pruską wprowadził kulturkampf, przejmując media publiczne, Budka  mierny ale wierny doczekał się jedynki razem z pozostałymi  miernotami na listach PO do PE.

Został się ino dewastator polskiego prawa Ukrainiec z pochodzenia Bodnar. Mam nadzieję, że doczekam takiej chwili, gdy odpowiedzą przed polskim sądem i wylądują w więzieniu, wraz z innymi uzurpatorami trochę mniejszego kalibru.

Na zakończenie taka moja konstatacja, Tusk nie został wysłany do Polski żeby nią zarządzał, ale żeby wykonywał polecenia płynące z Berlina i Brukseli.

https://www.dw.com/pl/enerdowska-kariera-angeli-merkel/a-16805378
 
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika MFW

03-05-2024 [13:49] - MFW | Link:

"Polska w 2004 r. wstąpiła do UE, ale takiej , jaką zakładali Schumann, De Gasperi,  Adenauer  i inni. "

Nie widziały gały co brały?
Przecież wstąpiliśmy 2004 roku  do UE, która wtedy  była na pośrednim etapie projektu jaki przedstawił jeden z "ojców założycieli" czyli Robert Schuman w Deklaracji z 9 maja 1950 r.
W Deklaracji czytamy m.inn.:

"Przez umieszczenie podstawowej produkcji pod wspólnym zarządem i instytucję nowej Wysokiej Władzy, której decyzję zwiążą Francję, Niemcy i kraje, które do niej przystąpią, ta propozycja stanie się pierwszą konkretną podstawą Federacji Europejskiej, niezbędnej dla zachowania pokoju."

Czy mamy do czynienia z wtórnymi analfabetami, którzy nie rozumieją co czytają w tej Deklaracji?
Oczywiście ten plan R. Schumana realizowany jest wg metody znanej z tzw. syndromu gotowanej żaby.
Polega to na tym, by zmiany i postęp w tym planie nie był gwałtowny, ale na tyle powolny, aby podmioty tego planu się nie przestraszyły i nie zastopowały go (tak jak ta żaba musi być powolutku gotowana, by nie wyskoczyła z kociołka), 
Idea Zjednoczonej Europy powstała po I WŚ i źródeł tej promotorów tej idei trzeba szukać w USA.
Indywidualne interesy każdego z państw europejskich i powstałe między nimi różnice zdań spowodowały, że przedstawiciele państw Ligi Narodów zlecili Briandowi przygotowanie memorandum do 27 państw Ligi Narodów.
Plan Branda był propozycją unii politycznej i celnej z zachowaniem suwerenności i niezależności jej członków, co zostało wyraźnie podkreślone w memorandum. 
Natomiast autorstwo idei paneuropejskiej jest przypisywane austriackiemu dyplomacie i hrabiemu Richardowi Coudenhove-Kalergiemu, który jako pierwszy ją gruntownie opracował i określił plan jej realizacji.
Za zasługi dla niemieckiej Europy, Richard Coudenhove-Kalergi w 1950 roku został pierwszym laureatem Nagrody im. Karola Wielkiego a w 1966 Europejską Nagrodą  Ziomkostwa Sudeckoniemieckiego.
Największym zwolennikiem tej idei były Niemcy.
W 1925 roku na zjeździe niemieckiej SPD w Heidelbergu przyjęto uchwałę o powołaniu Stanów Zjednoczonych Europy.
Po wyborach w Niemczech w 2021 roku powołano rząd koalicyjny SPD, FDP i Zielonych z kanclerzem Olafem Scholzem, który w umowie koalicyjnej zapisał powołanie Federacji Europejskiej do 2025 roku, czyli dla uczczenia 100 - lecia Zjazdu w Heidelbergu z 1925 roku.
https://poland.representation.ec.europa.eu/news/o-suwerennosci-narodowej-i-europejskiej-2019-05-09_pl

Obrazek użytkownika Andy51

03-05-2024 [14:59] - Andy51 | Link:

Masz prawo do swojego poglądu, ja jestem za UE, ale jako związek suwerennych państw, a nie eurokołchoz pod kuratelą Niemiec.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

03-05-2024 [15:08] - Alina@Warszawa | Link:

[14:59] - Andy51 
Problem polega na tym, że tej UE, o której piszesz po prostu NIE MA! Jest tylko eurokołchoz, którym za pomocą łapówek steruje Putin - co wykazały afery korupcyjne. Kto wie, czy to nie zasługa Kwaśniewskiego i Millera, chłopców na posyłki rosyjskiego imperatora? Kto sprawuje urząd imperatora w danej chwili nie jest ważne, ani który to sobowtór Putina.  
Ale nie tylko Putin - tzw. "pandemia covid-19" udowodniła, że władze UE z Ursulą v.d Leyen są jak kundle wsiowe uwiązane na łańcuchach różnych innych możnych tego świata - również koncernów farmaceutycznych. Są w stanie przeprowadzić każde bezprawie w formie prawa do obowiązkowego stosowania np. w Polsce, nawet jeśli to "prawo" stanowi zagrożenie egzystencji naszego państwa (a może dlatego?). 
Dlatego tak ważne jest póki jeszcze jesteśmy w UE, żeby wybrać do PE ludzi spoza organizacji chanukowych - a które są chanukowe wystarczy popatrzeć na głosowanie w sejmie w sprawie pozbawienia immunitetu Grzegorza Brauna (4 przeciw, reszta - za!). Niezbyt domyślnym trzeba wprost powiedzieć - to chanukowcy są najbardziej bezwzględnymi "możnymi" tego świata, zdolnymi do każdej zbrodni i podłości, nawet jeśli czasami udają filantropów.

Obrazek użytkownika Andy51

03-05-2024 [15:41] - Andy51 | Link:

Dlatego prawo weta jest fundamentalne, wiadomo, że owczarek niemiecki nie zaszczeka przeciw, tak go wyhodowali.

Obrazek użytkownika MFW

03-05-2024 [17:37] - MFW | Link:

Ale ja nie o tym napisałem w komentarzu.
Wstąpiliśmy do UE, która była na pośrednim etapie przekształceń, których finałem miało być powstanie Federacji Europejskiej.
Miej do siebie pretensje, ze nie zrozumiałeś albo nie czytałeś Deklaracji Schumana.

Obrazek użytkownika Andy51

03-05-2024 [18:20] - Andy51 | Link:

Nie, nie czytałem deklaracji Schumana, ale mam prawo do swojej opinii.

Obrazek użytkownika Tomaszek

03-05-2024 [22:17] - Tomaszek | Link:

Andy
Tyle że tej opcji już nie ma . Chciało sie wesoło popierdzieć , ale się zesrywa coraz bardziej . Wyskakujmy z tych gaci .
 

Obrazek użytkownika spike

03-05-2024 [17:25] - spike | Link:

@mfw
ciekawe, czyje gały widział co brały.
Jak było z Wałęsą, też widziały gały kogo na prezydenta wybierały ?

Teraz gały widziały że rudego kłamcę, oszusta i zdrajcę na premiera wybrały i co ?

Obrazek użytkownika MFW

03-05-2024 [17:40] - MFW | Link:

Tak samo teraz wielu będzie mówiło o tym rządzie likwidatorów, ze gały nie wiedział, na kogo głosowały.
Tak się oszukuje ludzi nie nawykłych do samodzielnego myślenia i oceny rzeczywistości.

Obrazek użytkownika Tomaszek

03-05-2024 [22:27] - Tomaszek | Link:

Spike
Może czas zrewidować tezę o wspaniałości Polactwa . Proponuję tezę o tępocie jako optymistyczną .

Obrazek użytkownika RinoCeronte

03-05-2024 [14:16] - RinoCeronte | Link:

Tylko co ten Helmut Kohl miał we łbie wybierając sobie Angelę aby go zastąpiła? W sumie to ciągle mało wiemy o naszych zachodnich sąsiadach... Jakieś 20 lat temu byłem w Bawarii i nie mogłem zrozumieć dlaczego przy prognozie pogody w bawarskiej telewizji wyświetlali mapę z 1939 r. Teraz dopiero coś mi świta :-)

Obrazek użytkownika Andy51

03-05-2024 [14:57] - Andy51 | Link:

Może mu robiła łaskę.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

03-05-2024 [15:42] - AŁTORYDET | Link:

@RinoCeronte:
Angela, pionierka FDJ-u, wędrowała z plecakiem po Gorganach, wtedy, kiedy w Polsce za pojawienie się w Nowym Łupkowie, wylądowałem na strażnicy WOP, gdzie po zapłaceniu sporego mandatu, musiałem wracać do Zagórza. Moim zdaniem, zbyt łatwo łyknęliśmy propagandę o cenie zgody na zjednoczenie NRD/RFN. 40 mld marek? To żart. Najprawdopodobniej ustalono, że w perspektywie 20-30 lat, moskwicini, będą mieli prawo kontrasygnaty w kwestii wyboru kanclerza. Podobny myk jak z Finlandią i Kekkonnenem. Trudno było się nie zgodzić na enerdówkę z FDJ i rodziną umoczoną w kontrolowany przez STASI niemiecki Kościół. Angela naprawdę, miała poważne relacje z sowietami. Jej "wędrówki po tęczy", wiele mówią. 

Obrazek użytkownika spike

03-05-2024 [17:20] - spike | Link:

@rino
"Tylko co ten Helmut Kohl miał we łbie wybierając sobie Angelę"

jak to co, pamiętam stwierdzenie Kaczyńskiego że Merkel nie przez przypadek została kanclerze, co wywołało POlszewickie wycie, by niedługo potem, niemiecka prasa ujawniła powiązania rodziny Merkel ze Stasi, czyli KGB, a tam rządził płk.Putin.

Obrazek użytkownika Andy51

03-05-2024 [18:21] - Andy51 | Link:

Pozostaje pytanie, kto na kogo miał mocniejsze kwity?

Obrazek użytkownika spike

04-05-2024 [01:14] - spike | Link:

tam wszyscy na wszystkich mają kwity, wbrew pozorom, hitlerowcy dobrze się usadowili w niemieckich władzach, Merkelowa by nie zrobiła takiej kariery, jakby nie Stasi, jeżeli dobrze pamiętam jej ojciec był z nimi powiązany, podobnie jak u nas wielu potomków agentury robili kariery, nawet do UE byli i są delegowani, a ile w sejmie ich jest.

Obrazek użytkownika MFW

03-05-2024 [18:03] - MFW | Link:

A wiedziałeś, ze w konstytucji Niemiec, Niemcy istnieją w granicach z 1937 roku?
W polityce UE forowanej przez Niemcy, można zauważyć konsekwentne podejmowanie kroków w kierunku odtworzenia Niemiec w tych granicach z 1937 roku.
Na przykład polityka regionalizacji UE ma stworzyć warunki do dezintegracji Polski, by regiony mogły w przyszłości uzyskiwać autonomię a potem np. ogłaszać referenda o połączeniu się z sąsiadującym regionem w Niemczech.
W 2001 roku Niemcy podjęły tajne rokowania z Rosją na temat włączenia Obwodu Kaliningradzkiego do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, co w przyszłości miałoby sprawić powrót  Prus Wschodnich do Niemiec.
Temu samemu służyło utworzenie w 2012 roku(w okresie polityki resetu z Rosją)m przygranicznej strefy ruchu bezwizowego z Okręgiem Kaliningradzkim w nietypowej skali, bo sięgającej do Pucka i obejmującej dawne Wolne Miasto Gdańsk i powiaty polskie, przyznane Polsce po II WŚ z części Prus Wschodnich.
W tym samym czasie powołano Trójkąt Kaliningradzki, w składzie Rosja, Niemcy, Polska, którego celem była współpraca przy integracji Obw. Kalin. z EOG.
Niemcy podobnie jak Żydzi stosują takie działania, których finał ma nie być czytelny dla przeciętnego Polaka, który zaczyna się orientować wtedy, gdy ręka jego znajdzie się w przysłowiowym nocniku.

Obrazek użytkownika Kaczysta

03-05-2024 [14:33] - Kaczysta | Link:

To nie jest tak ze rudy parch kocha Niemcow
On tylko nienawidzi Polakow
Tylko tyle

Obrazek użytkownika Andy51

03-05-2024 [14:56] - Andy51 | Link:

Słuszna uwaga, podobnie jak Kohut.

Obrazek użytkownika Kaczysta

03-05-2024 [15:06] - Kaczysta | Link:

Gdyby ta ruda, niemiecka dziwka Tusk był dziś obecny podczas przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy miałby taką samą minę jak wtedy, kiedy siedział obok Putina i Merkel na Westerplatte, a przemawiał śp. prezydent Lech Kaczyński.

Obrazek użytkownika Andy51

03-05-2024 [15:38] - Andy51 | Link:

Taką, albo jeszcze gorszą.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

03-05-2024 [16:09] - AŁTORYDET | Link:

Nienawidzi, to pisiorów, ale tymi, którzy łykają jego propagandę - pogardza. Dziwne, że tego nie widzą.

Obrazek użytkownika spike

03-05-2024 [17:32] - spike | Link:

"Tusk sam pół Niemiec ( po matce)"
a drugie "pół" to po kim ma, ale z pewnością nie jest polskie.
Co można powiedzieć o kimś, w którego domu mówiło się po niemiecku, rodzinka służyła hitlerowcom, będzie "kochał Polskę"?
nie tylko nie będzie, ale będzie ją nienawidził, co sam to jasno wyraził.
Tylko podobni jemu, będą go wspierać, co widać na mapie wyborów, to są błędy przeszłości, że Polska nie została oczyszczona z V kolumny i zdrajców którzy kolaborowali z Sowietami, czy Hitlerowcami, teraz widzimy tego "owoce".

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

03-05-2024 [17:45] - Alina@Warszawa | Link:

II RZESZA (1871-1918) NAŁOŻONA NA WYNIKI WYBORCZE WYBORÓW PARLAMENTARNYCH W 2007 ROKU W POLSCE 
https://www.techpedia.pl/index...

Obrazek użytkownika MFW

03-05-2024 [18:06] - MFW | Link:

Na tej mapce widać "przerzuty" tego pruskiego raka do Warszawki, co można obserwować okiem nieuzbrojonym.

Obrazek użytkownika Andy51

03-05-2024 [18:23] - Andy51 | Link:

Tzw. gołym okiem.

Obrazek użytkownika Ijontichy

03-05-2024 [18:15] - Ijontichy | Link:

Wklejam Ci link @piko,dawniej "pisiora" ale i dziś jest za a nawet przeciw. 
Bardzo dobry i ważny artykuł...polecam...dla myślących samodzielnie!!

https://www.salon24.pl/u/piko/1375661,zbawianie-swiata-kosztem-wlasnej-ojczyzny

Obrazek użytkownika Swisspola

03-05-2024 [20:42] - Swisspola | Link:

"Rząd Zjednoczonej Prawicy, chociaż nie był idealny i popełniał błędy , dbał o sprawy polskie i nie ulegał Ursuli coś tam, coś tam, za każdym razem."

Choć ocena Tuska bardzo trafna, to jednak ocena rządów prawicy kompletnie chybiona i jako również zdecydowani szkodnicy dla Polski stanowczo nie docenieni. Premier Morawiecki zgadzał się na wszystko i podpisywał o co Urszula go poprosiła, a w Polsce ten hipokryta krytykował to na co się wcześniej zgodził. Ogrywali go jak siusiumajtka z piaskownicy. Do tego sam był inicjatorem i największym orędownikiem unijnych podatków które dzisiaj tak krytykuje. Naprawdę nie wiem co czyni, czy czyniło Polsce więcej szkody, czy zdradzieckie działania zdrajcy Tuska czy hipokryzja i kłamstwa Morawieckiego. Coś nie mamy szczęścia do premierów. Najpierw ten co zaczynał i kończył jak clown, teraz tych dwóch, że Marcinkiewicza i innych nie wspomnę! Cóż, podobno Polak potrafi, a Twoja słuszna krytyka zdrajcy Tuska wystawia jak najgorszą opinię polskim wyborcom!  
 

Obrazek użytkownika Jan1797

03-05-2024 [20:51] - Jan1797 | Link:

[20:42] -
Może to kwestia jedzenia -takie pojmowanie?
Wszak betonowy zobowiązuje.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

03-05-2024 [21:58] - RinoCeronte | Link:

Mimo wszystko. Niech żyje 3 maja!

Obrazek użytkownika Jan1797

03-05-2024 [23:18] - Jan1797 | Link:

@RinoCeronte  [21:58] -
Proszę sobie przypomnieć. Przed kilku laty świętowanie 3Maj się Polsko dotyczyło sporej społeczności w świecie. Dzisiaj trudno odnaleźć choćby ślady tamtego, pozytywnego postrzegania Polaków. Dlaczego musi tak być? Może sobie odpowiedzą? Że mają kłopot?
Musi to menu;) 

Obrazek użytkownika Swisspola

04-05-2024 [08:48] - Swisspola | Link:

Dziękuję za bardzo merytoryczną odpowiedz. Na tym poziomie nie dyskutuje!
 

Obrazek użytkownika Andy51

04-05-2024 [09:27] - Andy51 | Link:

Ja tak nie uważam

Obrazek użytkownika Es

03-05-2024 [22:09] - Es | Link:

Zamiast "wieszać" Tuska, wysłać go na śmietnik historii można(można było) w bardzo prosty sposób. Absolutnie bezkrwawy i bezinwazyjny. Wystarczyło nie robić tego co się zrobiło a zrobić co się obiecało a co się później olało.
A teraz aby odzyskać stracone w najgłupszy sposób poparcie trzeba parę lat postu.I oczekiwania aż znajdzie się kilka procent więcej takich, którzy zdecydują się wybrać tyfus zamiast cholery. 
Bo przecież powrót do władzy nie odbędzie się ze względu na szczególne przymioty Pisowskiej gwardii. Odbędzie się tak jak poprzednio. w efekcie poszukiwania chwilowo nieco mniejszych szkodników

Obrazek użytkownika Andy51

04-05-2024 [09:28] - Andy51 | Link:

W wymądrzanie się w Polsce jest ludzi bez liku.

Obrazek użytkownika Es

04-05-2024 [10:38] - Es | Link:

Kaczyński z Morawieckim przy całym swoim politycznym doswiadczeniu nie mogli nie widzieć, nie znać oczywistych konsekwencji dla Polski i Polaków każdej z tych najważniejszych decyzji, które podejmowali. Jeśli mimo pełnej świadomości je podjeli,  to w czyim interesie? Parafrazując: można wyjść z Magdalenki ale Magdalenka nie wychodzi nigdy. Chociaż mutuje. A stanowi punkt wspólny partyjnego duopolu i ciągle zbiera żniwo. 
Jesli ktokolwiek sie zastanawia: gdzie jest samodzielna polska polityka miedzynarodowa suwerennego panstwa, na jakich zasadach opiera się kształtowanie systemu funkcjonowania gospodarki Polski,  jeśli w krytycznych momentach zadaje sobie pytanie : co oni k. wa odp....lają? Przecież to nienormalne, nie trzyma się kupy. Jest szkodliwe dla państwa- przede wszystkim. To odpowiedzi poszukać winien w tamtym miejscu. 
I wyciagac wnioski. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-05-2024 [01:53] - Alina@Warszawa | Link:

Pytanie G. Brauna o paszporty w msz https://www.youtube.com/watch?... 
I odpowiedź: https://www.youtube.com/watch?...