Obrona Polski czy zapłakane chusteczki?

 
Minister Woś zwierza się w TV Republika. To mądry człowiek, ale jaki zasięg? Dynamicznie rosnący, jednak wciąż zbyt mały.
Po tym, co się wydarzyło w domu ministra Ziobry i w kilkudziesięciu innych, głównie polityków Suwerennej Polski. Informacje dla mediów byłego ministra Zbigniewa Ziobro po zrujnowaniu jego domu przez funkcjonariuszy, którym inni funkcjonariusze, doskonale wiedzący jaki jest stan zdrowia Zbigniewa Ziobry, takie działania polecili i pewnie dopilnowali żeby były takie, jacy są oni sami.
Jaka reakcja?  Kilku polskich polityków dotkniętych  „standardami” obecnego rządu i tym, co ten rząd rozumie pod pojęciem prawa - w TV Republika i TV POLSKA. Czyli praktycznie żadnego zasięgu w tym mitycznym centrum, czyli w elektoracie osobników wysyłających „silnych ludzi” żeby niszczyli, demolowali, plombowali, zalepiali kamery i robili wszystko, o co takich jak oni i ich szefowie można podejrzewać. Ktoś powiedział, że gdyby zdarzyło się to za rządów PiS, to byłby skandal na całą Europę.
Zdarzyło się za rządów PO (darujmy sobie wizytówki „partii” wykonujących  polecenia PO).
I co? I nic. Siedem milionów sześćset czterdzieści tysięcy ludzi nie ma głosu, bo liderzy dzisiejszej opozycji wolą się wypłakiwać przed nielicznymi dostępnymi kamerami niż wezwać na pomoc swój elektorat.
Można się oczywiście cieszyć, jak wspaniale z komisją ds. Pegasusa poradził sobie premier Jarosław Kaczyński; wszyscy się cieszymy, tylko dlaczego bezgłośnie?
Dlaczego biernie?
Czasem myślę, że osoby decydujące o naszym być albo nie być nie do końca nam ufają. Siedem milionów sześćset tysięcy ludzi, którzy wielokrotnie udowodnili, ze można im zaufać – i co?
Na co czekamy?
Jeśli nasi decydenci nie wiedzą, to służę:
Porzućcie mdłe narracje o Niemcach. Niemcy i Rosja to jedno. A jeśli Niemcy i Rosja to jedno – to GDZIE MY JESTEŚMY I PO CO?
Przestańcie udawać że to co dziś dzieje się z Polską ma cokolwiek wspólnego z państwem, jakim byliśmy przed 13 grudnia 2023 roku. Przypomnijcie sobie rok 1999 i wszystko, co się potem działo w Rosji. To jest to, co nas czeka. Czeka nas to WSZYSTKO. 
Przypomnijcie sobie, co. Wszystko.
Bloki. Teatr. Szkoła. Wojna (22 tysiące wolnych miejsc). Wszystko. Ginący dziennikarze. Ginący liderzy opozycji. Strach. Bezsilność. Kapitulacja. Przemoc. Terror. Kłamstwa.
Wszystko.
To nas czeka.
To nas czeka, jeśli nadal będziecie nosić zapłakane chusteczki, zamiast postąpić jak mężczyźni, jak liderzy siedmiu milionów sześciuset czterdziestu tysięcy Polaków.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kaczysta

27-03-2024 [23:05] - Kaczysta | Link:

Litujecie się nad Ziobrą, a za PiS służby były o wiele bardziej brutalne.
Podczas przeszukania połamali Sławomirowi Nowakowi nogę...od stołu

Obrazek użytkownika smieciu

27-03-2024 [23:15] - smieciu | Link:

Pewnie nigdy nie dotrze ale PiS nie składa się z aniołków. Ani więc nie są niewinni. Ani też nie są bezsilni i bez pleców. Nic się złego nie dzieje jeśli sądy dobierają się do tyłków polityków gdyż można poznać trochę bebechów zwykle poukrywanych.
To co oglądamy to nie ckliwe obrazki gdzie biją chorego. Ale gra polityczna - jeśli wymiękasz to się nie nadajesz. Proste.
Wyraźnie mamy kolejny etap pewnego szarpania PiSu ale też nie całkiem tak przez PiS potępianego. Gdyż celem stali się Ziobryści a więc nie PiS. Tak jest prowadzona ta gra. Dlatego reakcja kluczowych rozgrywających PiS jest umiarkowana. Nie rozdzierają szat w przeciwieństwie do blogerów, którzy postrzegają tzw. Zjednoczoną Prawicę za bractwo bez skazy a w szczególności walk frakcyjnych, wciskania swoich na stołki kosztem innych. Ziobro od dawna była taką Wańką Wstańką. To już był na wylocie. To wracał. Gdyby nie parasol Kaczyńskiego dawno by wyleciał pewnie. Zapewne wielu się tam w PiSie szczególnie losem Ziobry nie przejmuje.
Warto zauważyć że całkiem niedawno Jaki zaatakował PiS ostro krytykując politykę Morawieckiego.

„Ktoś te wszystkie dziadostwa w Unii Europejskiej podpisywał. To nie jest tak, że u nas  nie ma ludzi odpowiedzialnych. Jeżeli Morawiecki będzie po raz kolejny premierem, to wam gwarancji żadnej nie daję, że nie będzie tak samo”.
„Jeśli chodzi o uczelnie wyższe to Gowin to niestety robił […] Kolega Przemek chciał to później nadrobić, ale z kolei Prezydent mu to wszystko wetował, bo chciał się popisać po tamtej stronie”.
„Pytacie kto zawetował TVN, no nie Bronisław Komorowski […] Dlaczego zawetował ustawy sądowe?”

Zostało to dość nagłośnione. Padły głosy że to Jaki chce rozwalić PiS. Pytania - dlaczego akurat teraz takie teksty przed wyborami samorządowymi? Wielu w PiSie bardzo negatywnie podeszło do tych działań widząc próbę wzmocnienia się Ziobrystów kosztem starego PiSu.
Ostatecznie sprawę załagodzono.
Ale chyba nie całkiem. I może nie jest przypadkiem obecna zagrywka ekipy Tuska. To nie jest cios w PiS tylko w Ziobrystów. Nie zaskoczyłoby mnie gdyby nie było jakiegoś milczącego przyzwolenia ze strony Dudy czy Morawieckiego. Może być tak że dopóki sprawa ta nie wyjdzie poza Ziobrystów dopóty Bodnar będzie mieć trochę luzu. Czyli nie będzie ostrego starcia.
Znów warto zauważyć że po drugiej stronie mamy podobną rozgrywkę. Gdzie w roli Ziobry mamy Hołownię.
Słowem to co oglądamy ma swoje drugie dno. Toczącą się gdzieś tam grę. Która dla mas w mediach przybiera formę ruiny domu Ziobry (czy jeszcze stoi?), nad którym wyborcy mają zapłakać.

Obrazek użytkownika paparazzi

28-03-2024 [00:10] - paparazzi | Link:

śmieć szpionom

Obrazek użytkownika Tomaszek

28-03-2024 [01:35] - Tomaszek | Link:

Papa
To nie szpion to specjalista od puenty . https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika paparazzi

28-03-2024 [17:41] - paparazzi | Link:

aaa, 😃👍
 

Obrazek użytkownika Jabe

28-03-2024 [09:54] - Jabe | Link:

Panowie Duda i Morawiecki zdaje się woleliby, żeby PiS był partią otwarcie inter­nacjonalistyczną. No i ziobryści do ich planu nie pasują. Z pomocą pana Tuska u­rządzili im noc długich noży, można rzec.

Tę frakcję prezydencko-premierową może­my nazwać „Sta­nowczy i Prawdo­mówni”, w skrócie ꟼiƧ (czytaj od prawej do lewej, po chanu­ko­wemu).

Obrazek użytkownika danuta

28-03-2024 [09:59] - danuta | Link:

W komplecie jesteście, jak widzę. Artykuły od firmy zewnętrznej jeszcze czekają, czy już się drukują? 

Obrazek użytkownika Jabe

28-03-2024 [10:15] - Jabe | Link:

Czegoż pyszczysz?

Obrazek użytkownika danuta

28-03-2024 [10:31] - danuta | Link:

Argument prosto z firmy. Nie znudziło ci się tarzać w tych ekskrementach? 

Obrazek użytkownika Jabe

28-03-2024 [10:55] - Jabe | Link:

Pani nie argumentuje, a tylko do­gaduje dysku­tantom.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

05-04-2024 [11:57] - Ula Ujejska | Link:

Danuta (9.59)
Ja mam pod notkami to samo co Pani: Komplet stały: beret szwedka i sandały ... jak w tym starym dowcipie o ormowcach.

Obrazek użytkownika Ijontichy

28-03-2024 [07:02] - Ijontichy | Link:

Ciepło,ciepło...Danusiu! 
Napomykasz,ze bylo "przyzwolenie" Kaczyńskiego i Dudy na taki scenariusz wobec Ziobry.
Ja pójdę dalej...w końcu jestem z Krakowa i znam Dudę i jego towarzyszy z UD/UW i diaspory krakowskiej.
Pomiedzy Duda a Ziobrą jest wojna na brzytwy,już podczas puczu Dudy i wywaleniu Pani Szydło,Duda zarządał wywalenie Ziobry,ale se przypomniał,że SP to przewaga w sejmie.

Z Nowogrodzkiej i z pałacu poszedł rozkaz do wsiech madiów....piowskich i tamtych...jechać po Zbyniu!!! 24 godziny na dobę!!!

Ja zawsze pisałem,mówiłem i błagałem: ZBYSZEK WYJDŹ Z TEGO KANAŁU!!! ONI CIĘ ZNISZCZĄ!!! TYLKO SECESJA I MASZ 40% POPARCIA...PISU NIE MA!!!

NIE WIERZĘ,ŻE KACZYŃSKI I DUDA NIE WIEDZIELI O TEJ AKCJI!!! ALE UWIERZĘ,ŻE TO BYŁO ZLECENIE Z PAŁACU I NOWOGRODZKIEJ.

Obrazek użytkownika danuta

28-03-2024 [09:18] - danuta | Link:

No proszę. Nożyce zawsze niezawodne. Twierdzi Pan, że całe to bestialstwo zorganizowano po to, żeby w finale powiedzieć, że to wina Jarosława Kaczyńskiego? Że to jego polecenia wykonują służby Tuska?  Twierdzi Pan, że znęcano się nad ciężko chorym człowiekiem, zniszczono mu dom, nie oszczędzono nawet dzieci, żeby rozbić Zjednoczoną Prawicę? Co na to Pańskie źródła, że o zwierzchnikach nie wspomnę?

Obrazek użytkownika Es

28-03-2024 [11:33] - Es | Link:

Zbieżność ostatnich wydarzeń z ledwo co wybrzmiałymi wypowiedziami Jakiego jest co najmniej zastanawiająca. 
Dla prezesa, a i prezydenta to bardzo dogodna okazja na ostateczne rozwiązanie kwestii ziobrystów. 
Moznaby oczywiscie sie zastanawiać kto chcialby takim przedstawieniem co przykryć. Rząd ktoremu wszystko się sypie- z kompromitacją komisji śledczych włącznie, czy pis przedwyborcze zapasy wewnątrz " zjednoczonej" opozycji. A tu - włączając dużą kancelarię, a jakże, walka jest nie na noże bynajmniej, a na maczugi. 

Obrazek użytkownika juur

28-03-2024 [12:25] - juur | Link:

"Twierdzi Pan, że znęcano się nad ciężko chorym człowiekiem, zniszczono mu dom, nie oszczędzono nawet dzieci, żeby rozbić Zjednoczoną Prawicę?"
Szanowna Pani chyba tego nie przemyślała.? Jeżeli popatrzymy na to z pewnej perspektywy to widzimy, że działania te przywracają równowagę i przynajmniej zatrzymują tendencje spadkowe PIS-u, dalszy spadek mógłby być niebezpieczne dla całego układu okrągłostołowego. Po drugie SP jawnie wołająca "Morawiecki nas sprzedał" zostaje zneutralizowana co jest sygnałem dla innych wewnątrz  ZP "nie podskakujcie bo....". Chanukowa koalicja nie może się nadziwić "ale te goje to gupie są.."
Można sobie wyobrazić sytuację, odwrotną, gdy ekipa pod sztandarami UE robi wszystko by wzmacniać Polskę a nie jak to widzimy pod "biało-czerwoną" z hasłami o niezależności.... wyprzedaż wszystkiego. Zostało już niewiele narodowego dobra, rolnictwo, lasy, górnictwo......i wygląda na to, że los tych branż jest już przesądzony o czym mówiła SP i uznano. że chyba zbyt  głośno?
 

Obrazek użytkownika danuta

28-03-2024 [19:29] - danuta | Link:

Myli się Pan twierdząc, że nie przemyślałam. Proszę przeczytać cały tekst.

Obrazek użytkownika sake3

28-03-2024 [13:05] - sake3 | Link:

Czy spotkała się Pani kiedykolwiek z oskarżeniami o wszystko  innymi niż wina Kaczyńskiego czy ZP?Jakby asteroida zboczywszy z trajektorii leciała w kierunku Ziemi to i tak okaże się,że to Kaczyński za tym stoi.

Obrazek użytkownika Es

28-03-2024 [16:13] - Es | Link:

@sake
Wladza absolutna wiaże się z taka samą odpowiedzialnością.  To samo dotyczy Tuska Jak to jeden taki tutaj powtarza: to są proste sprawy. 

Obrazek użytkownika danuta

28-03-2024 [19:22] - danuta | Link:

@sake3
Ma Pani rację. Ale charakter i częstotliwość bzdur publikowanych tutaj przez Jabe i spółkę, jakoby za atakiem służb Tuska na ministra Z. Ziobro i na Suwerenną Polskę stał J. Kaczyński potwierdza, że celem tego ataku było i JEST rozbicie Zjednoczonej Prawicy. A to już nie są żarty. 

Obrazek użytkownika mjk1

28-03-2024 [19:53] - mjk1 | Link:

@Ijontichy
A mnie to intryguje od wyborów prezydenckich w 2015 roku. Przed tymi wyborami mówiło się, że kandydatem PiS będzie profesor Andrzej Nowak. I nagle, jak królik z kapelusza wyskakuje jakiś Duda, zostaje prezydentem i hamulcowym jednocześnie. Wszystkie reformy, czy wymiaru sprawiedliwości, czy dotyczące mediów, są autorstwa SP. Wszystko wetuje Duda. W Parlamencie Europejskim krytycznie wobec kretynizmów tam uchwalanych występuje praktycznie tylko Patryk Jaki. Morawiecki zaś kontynuuje likwidację górnictwa i energetyki. Teraz rozwalane są leśnictwo i rolnictwo. Jak profesor Andrzej Nowak przedstawia propozycję na wzrost poparcia dla ZP i na lidera proponuje Jakiego, to uaktywnia się prezes i ogłasza, że to on będzie dalej liderem (hamulcowym) prawicy. Teraz rozwalają całą SP. Jak jesteś z Krakowa i coś wiesz więcej, to podaj jakieś propozycje na wyjście z tego kręgu niemożności, bo rozwalają nam państwo. Jak rozwalą NBP, to będzie pozamiatane. Rezerwy walutowe pójdą na rozwój jakiegoś Szwabendorfu na NRDowskim zadupiu a my dostaniemy zdemobilizowane kufajki z Bundeswehry, żeby nikt przy zimnych kaloryferach w Wygwizdowie nie zamarzł.

Obrazek użytkownika sake3

28-03-2024 [10:39] - sake3 | Link:

Czas wyciągnąc te chusteczki po podaniu miejsca Polski w rankingu.