Jak mafia stała się sektą

Już w trakcie kampanii wyborczej, a przede wszystkim po ogłoszeniu wyników wyborów mogliśmy spotkać się z komentarzami, że błędy polityków PiSu wynikały w uwierzenie w wizję świata prezentowaną przez TVP info i brak dostrzegania problemów. Teza ta może być również kluczem do zrozumienia obecnych poczynań władzy. Donald Tusk i jego ekipa żyją w świecie wykreowanym przez TVN i GW.

Kiedy przyjmiemy paradygmaty TVNu za prawdziwe, mało tego będziemy je powtarzać codziennie, ciężko byśmy postępowali inaczej niż w oparciu o realia świata wykreowanego przez opozycję. Tak więc od blisko 8 lat większość instytucji jest nielegalnych, co za tym idzie prawo tworzone przez ostanie 8 lat też nie obowiązuje, de facto przyjmując specyficzną logikę panującą na opozycji w stosunku do rządów Prawa i Sprawiedliwości, a właściwie jej brak, można dojść do wniosku, że już nic nie obowiązuje. Wszakże prawo bazuje na logice. Więc Tusk rozpoczął rządy w kraju, którego rzeczywistość postrzega jako totalną anarchię i w jej ramach zaczął realizować priorytety, które w świecie opozycji bazującej na treściach płynących z faktów TVN, postrzegane są jako vendetta za lata upokorzeń przez brak możliwości sprawowania władzy. Nie jest to żadnym wytłumaczeniem dla obecnego rządu, jednakże wydaje się racjonalnym wytłumaczeniem posunięć, które prowadzą do absolutnej destrukcji Państwa Polskiego, jest to. też na rękę państwom dominującym w UE. Patrząc na zimno, po 8 latach życia w świecie reżimu PiS, który wykreowała opozycja należało się takich posunięć spodziewać, więc każdy kto chciał osłabienia Polski miał interes w zmianie władzy w naszym kraju. Tym bardziej, że już wcześniejsze rządy Tuska pokazały, że jest to ekipa, gotowa na poświęcenie interesów ojczyzny kosztem obcych mocarstw. Dlaczego więc nie miałaby tego uczynić ponownie, tylko bardziej, żyjąc przez 8 lat w wyimaginowanym świecie. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

16-01-2024 [18:15] - Pers | Link:

//Tym bardziej, że już wcześniejsze rządy Tuska pokazały, że jest to ekipa, gotowa na poświęcenie interesów ojczyzny kosztem obcych mocarstw.//

Jak w takim razie oceniasz podporządkowanie polityki PiS interesom USA?
USA nie są "obcym mocarstwem"?

Obrazek użytkownika sake3

16-01-2024 [21:44] - sake3 | Link:

@Pers......Dlaczego polityka PiS podporżądkowana interesom USA?  Przecież prezydent Biden świetnie współpracuje z ekipą Tuska,a PiS-u już nie ma.Bidenowski ambasadorek Brzeziński ściska się z Bodnarem i Hołownią oraz dyżurnymi tuskowymi celebrytkami.Pan jakoś nie na kursie i ścieżce może zakochany? 

Obrazek użytkownika Jabe

16-01-2024 [21:46] - Jabe | Link:

Przelicytowali.

Obrazek użytkownika Pers

16-01-2024 [23:25] - Pers | Link:

@sake
//@Pers......Dlaczego polityka PiS podporżądkowana interesom USA?  Przecież prezydent Biden świetnie współpracuje z ekipą Tuska,a PiS-u już nie ma.//

PiS zawsze stawiał na USA a raczej to USA stawiały na PiS w pewnym momencie.
Potem PiS został przerzuty i wypluty a USA postawiły na PO.
Takie są zasady geopolityki.

Czytaj moje "agittki" maglareczko to może coś zrozumiesz jak funkcjonuje świat :))))

Obrazek użytkownika u2

16-01-2024 [18:36] - u2 | Link:

Właśnie oglądam Euronews kanał TV. Trwa relacja z Davos. Mówią tam głównie o "climate change" i Ukraine. Przed chwilą mówiła p. Leyen, która mówi że chce uzyskać 50 mld ojro na 4 lata dla Ukrainy. Chce zgody 27 członków, ale jest przygotowana na zgodę tylko 26 członków. Mówiła również, że rozmawiała z Chinami na temat "climate change". Widać że p. Leyen nie nadaje się na szefową KE. Zajmuje się pierdułkami. Nic nie potrafi załatwić.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

16-01-2024 [19:49] - Siberian Husky Dog | Link:

Zaniemógł Sienkiewicz, gdy hymn zagrali,
Choć wszyscy wstali na sali.
Podobno zaniemógł i jako wymówkę,
Lekarz zalecił kroplówkę!

https://pbs.twimg.com/media/GD-a_sYXYAApXj_?format=jpg&name=900x900

Obrazek użytkownika Hornblower

16-01-2024 [20:16] - Hornblower | Link:

Bo, jak to rzekł w swoim czasie obecny pan minister kultury, a niegdysiejszy minister spraw wewnętrznych, Polska to "ch.., dupa i kamieni kupa". Władza w naszym bantustanie to możliwość dorwania się do publicznej kasy i jej dojenie na wszystkie sposoby. Rzecz jasna władza wszystkich szczebli. W związku z tym, prawo jest tworzone w sposób maksymalnie wieloznaczny i mętny, system sądowniczy jest niewydolny i skorumpowany, instytucje państwowe nie wykonują swoich podstawowych obowiązków. Prawo jest dla maluczkich, a kto ma pieniądze, ten kupi spokój. Jako że w mętnej wodzie łowi się najgrubsze ryby, więc żadnej władzy nie zależy na tym, by państwo polskie funkcjonowało jak należy. Co do osłabiania Polski, to ten proces trwa od 1939 roku. W tzw. III RP wszystkie rządy potulnie i w podskokach spełniały polecenia, życzenia a nawet sugestie płynące z różnych ambasad, no, może za wyjątkiem rządu pana premiera Olszewskiego. To co się teraz dzieje, to moim zdaniem walka dwóch politycznych gangów, walka o wpływy i wielką kasę. Walka o obsadzenie niezliczonych spółek, agencji i instytucji, których liczbę PiS pomnożył znacznie przez ostatnie 8 lat. Oczywiście ci, którzy to pryncypialnie krytykowali, nie podejmą działań mających na celu redukcję niepotrzebnych nikomu agencji czy przynoszących straty spółek. Bo i po co? Skoro daje to możliwość obdarzenia dobrze płatnymi synekurami znacznie większej liczby krewnych, znajomych i przydupasów? Interes Polski i jej obywateli nie ma najmniejszego znaczenia w tej grze. I oczywiście nie jest to specjalność rządu. To samo się dzieje na szczeblu województw, powiatów, miast i gmin. 

Obrazek użytkownika u2

16-01-2024 [20:28] - u2 | Link:

PiS pomnożył znacznie przez ostatnie 8 lat. Oczywiście ci, którzy to pryncypialnie krytykowali, nie podejmą działań mających na celu redukcję niepotrzebnych nikomu agencji czy przynoszących straty spółek.

Baju, baju, Za czasów PiS spółki skarbu państwa zaczęły przynosić gigantyczne przychody. To są kury znoszące złote jajka.

Za czasów pełomafii w latach 2007-2015 wyprzedawano na potegę srebra rodowe, a i tak była gigantyczna dziura budżetowa, którą trzeba było zasypywać transferem 150 mld z OFE do ZUS.

Obrazek użytkownika Hornblower

16-01-2024 [20:36] - Hornblower | Link:

Niestety, nie masz racji. I wiedzy na ten temat. I nawet nie próbujesz zweryfikować faktów. Po prostu, wiesz lepiej. Bez sprawdzenia. Bo bez względu na fakty, prawda jest po Twojej stronie. Szkoda, że konsensualna. Można i tak.

Obrazek użytkownika u2

16-01-2024 [20:37] - u2 | Link:

Baju, baju. Wiele razy pisał o tym na NB np. dr Kuźmiuk. A że ty jesteś besserwisserem to widać :-)

Obrazek użytkownika Jabe

16-01-2024 [20:30] - Jabe | Link:

Po pierwsze, kto bez­prawiem wojuje, od bez­prawia ginie. Po drugie, ekipa Donalda Tuska osłabia Polskę wcale nie bardziej, niż ekipa Jaro­sława Kaczyń­skiego. Oba ple­mona wy­padałoby re­patriować na stepy.

Obrazek użytkownika Hornblower

16-01-2024 [20:57] - Hornblower | Link:

Dobry pomysł.

Obrazek użytkownika Swisspola

17-01-2024 [11:16] - Swisspola | Link:

Jest mi bardzo daleko do usprawiedliwiania łamania prawa przez rudego volksdeutscha. Nie oglądam również TVN. Jednak gdzieś wyczytałem wywiad z Gortatem (zakładam, że mówił prawdę i nie zmanipulowano jego wypowiedzi) to okazuje się, że któreś z ministerstw PiS-u go zastraszało za to, że spotkał się ze Zdanowska i Trzaskowskim. Jak myślicie ilu wyborców taka decyzja przysporzyła PiS-owi i ile podobnych przypadków takiego łamania prawa było za PiS-u?  Chciałoby się powiedzieć "miałeś chamie złoty róg" nie ostanie ci się nawet sznur!

Obrazek użytkownika u2

17-01-2024 [11:33] - u2 | Link:

Nie oglądam również TVN

Wielu antypisowców na NB zarzeka się, że nie ogląda TVN. Przypadek? Nie sądzę :-)

PS. Ja od czasu do czasu obejrzę kawałek WSI24, oczywiście z największym obrzydzeniem i odrazą. Trzeba od czasu do czasu zapuścić żurawia, co tam się w antypisie wyrabia :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika spike

18-01-2024 [09:38] - spike | Link:

jeżeli jest się z kimś powiązanym, to nie kręci się lodów za plecami, a szczególnie z takimi jak Trzaskowski, Marcinkiewicz stracił stanowisko premiera za potajemne knucie z Tuskiem,