Niepokojąca troska onetów o bezpieczne loty polskich VIPów

Szanowni

Dziś w ONET ukazał się kolejny (już drugi) w ciągu ostatnich dwóch miesięcy artykuł, jak to straszliwie niedoszkoleni są polscy piloci z 1 Bazy Lotnictwa Transportowego co to nam VIPów wożą, że samoloty drutem sztukowane (to w artykule listopadowym, o rządowym "Gulfstreamie"), że symulatory śmigłowców są nieodpowiednie, że piloci z braku treningu nie potrafią postępować w sytuacjach awaryjnych i w ogóle "wrota do stodoły" z ułańską fantazją.

Ponieważ zdarzenia sprzed 14 lat pamiętam bardzo dobrze, jak również ówczesny kontekst polityczny, mam niepokojące uczucie mrowienia wzdłuż kręgosłupa, w miarę podnoszenia się futra na grzbiecie z racji "deja vu".

Trzeba trafu, że jutro o 10:45 Prezydent ma mieć w Davos spotkanie z Jensem Stoltenbergiem (sekretarzem generalnym NATO, jakby ktoś nie pamiętał), a w jakiś sposób do tej Szwajcarii dotrzeć musi. Mam nadzieję że bezpiecznie dotrze, natomiast musi stamtąd jeszcze powrócić, co ma nastąpić zapewne we czwartek wieczorem, po udzieleniu wypowiedzi dla przedstawicieli polskich mediów w Domu Trójmorza o 19:45 (tak przynajmniej jest w harmonogramie na stronie prezydent.pl).

Ponieważ bardzo bym nie chciał obudzić się jutro rano lub kłaść we czwartek wieczorem z kołaczącą się dookoła informacją, że z przyczyn identycznych lub podobnych jak w 2010 r. lub jakichkolwiek innych, obowiązki głowy Państwa przejął marszałek Sejmu, czyli p. Hołownia, piszę co mi w duszy gra, modląc się, aby ta troska niemieckich inwestorów o polskie lotnictwo rządowe wynikała z chęci przychylenia nieba p. Tuskowi, a nie przygotowania gruntu pod załatwienie biletu tamże Prezydentowi...

Oby...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-01-2024 [19:58] - NASZ_HENRY | Link:

Przestańmy własną pieścić się boleścią, Przestańmy ciągłym lamentem się poić: Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić.😉  

Obrazek użytkownika sake3

16-01-2024 [17:39] - sake3 | Link:

@NASZ_HENRY......Zużywają się stare powiedzenia,zuzywają......Gdzie mężczyźni z tamtych lat? Od 8 lat NB tonie we łzach.To panowie jęczą,narzekają psiocżą.a powodem jest niezmiennie PiS.Może uzbroicie się w kredki by rysować na asfalcie ,,precz z PiS-m'' i ,,Tusk jest wielki''.Przez te lamenty nie zauwazyliście nawet że Tusk trzyma ster rządów w swoich spracowanych rekach.Ucałujcie je i zacznijcie pisać podlane wazeliną laurki To oręż dzisiejszego mcho..

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-01-2024 [19:35] - NASZ_HENRY | Link:

@sake3 ... omyłkowy ostrzał własnych wojsk zdarza się we wszystkich krajach i na każdej wojnie.
Identyfikacja „swój-obcy” system rozpoznawania stosowany przede wszystkim w lotnictwie wojskowym zapewnia, że nie strzela się do swoich.  Na Naszych Blogach bombardowanie „user friendly” zdarza się często, bo tutaj to wszyscy indywidualiści i każdy chciałby mieć 100% racji, a przecież do efektywnej współpracy wystarczy mieć tylko 80% (zasada Pareta).
Widzę u Ciebie syndrom stresu pourazowego, spowodowanego uczestnictwem w okrutnej kampanii wojennej, tfu wyborczej. Dlatego, jako starszy stopniem udzielam Tobie tygodniowego urlopu (regulamin niestety nie pozwala mi na więcej). Odpocznij, zmień okulary i wracaj wypoczęta i skora do dalszej  walki  o PiS, tfu o Polskę. Nie musisz odpowiadać 🌼  
 
 

Obrazek użytkownika sake3

16-01-2024 [19:58] - sake3 | Link:

@NASZ-HENRY......Czyzby sąd wojenny nad młodszą stopniem czy zraniona męska duma?Niestraszny mi on,bo jako indywidualistka tak często bywam pod ostrzałem na NB,że już nie wyobrażam sobie innej formy mojego tu istnienia.Na niewieście szlochy prosze nie liczyć.Skoro padł rozkaz ,,nie odpowiadać'' to własnie z wrodzonej przekory odpowiadam..

Obrazek użytkownika Chatar Leon

15-01-2024 [21:48] - Chatar Leon | Link:

A może przyczyna takiej sraczki nazi-mediów jest prozaiczna, bo za parę tygodni jakieś luftwaffe ma przejąć całe polskie lotnictwo....
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-01-2024 [23:46] - Imć Waszeć | Link:

Analiza sytuacji: Wąsik z Kamińskim siedzą po to, żeby aktyw głupiego PIS-u jeździł codziennie poza Warszawę darł ryja w jakimś lesie na przemian z kwileniem, a nie pilnował władzy. A tymczasem w Warszawie robią się "same" porządki i kolejne instytucje padają jak muchy z powodu całkowitego braku wsparcia politycznego. Trzeba być naprawdę ciężkim idiotą i antystrategiem, żeby sobie na takie partactwo pozwalać. W lesie nie obroni się prokuratury ani sędziów, a jak ci zostaną metodami Hitlera zawojowani, to już nie będzie można drzeć ryjów w lasach i tyle. Ot wódz i jego niezwyciężona armia....  7 milionów melepetów do zaorania przez jednego gostka z BND. No ale przynajmniej jest jakieś wytłumaczenie dlaczego nic się w Polsce nie da.
https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika Jabe

16-01-2024 [00:32] - Jabe | Link:

Już za późno...

Obrazek użytkownika Jan1797

16-01-2024 [18:08] - Jan1797 | Link:

I to mi się podoba. Wystąpienia w grupie ułatwiają mi odpowiedź :))
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Czesław2

16-01-2024 [07:43] - Czesław2 | Link:

Po oświadczeniu Zielińskiej w Brukseli, że będzie nalegała na redukcję CO2 o 90%  do 2040 roku odezwał się Kazimierczak
https://niezalezna.pl/polityka...
Jestem ciekaw, kiedy nasi geszefciarze w końcu zrozumieją, że uwielbiana przez nich żydokomunistyczna  unia zlikwiduje ich geszefty lada moment rękami uwielbianego Tuska?
MM też tutaj dużo ma wkładu, jednak do pięt Tuskowi nie dorasta.
Podczas ataku na Belweder policja filmowała wszystkie pomieszczenia, mogło dojść do dekonspiracji zabezpieczeń.
 Duda nic. Tak miało być? Cichanouska to była ustawka,? Inaczej na logikę kupy nic się nie trzyma.
Duda wybiera się do Davos, gdzie globaliści żydowscy podejmą ostateczne decyzje w sprawach wolności i bytu ludzi. Sądzę, że będzie płomienne przemówienie ZA unią, jak pół roku temu.
Wszystko logiczne  prawda?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

16-01-2024 [16:01] - Alina@Warszawa | Link:

Informacja z TV Trwam - PAD będzie w Davos wraz panią Cichanouską prezentował wspólne problemy ... Tego też żadne inne media nie podawały.

Obrazek użytkownika Pers

16-01-2024 [18:21] - Pers | Link:

@Alina
//wraz panią Cichanouską //
Słuszna decyzja. Zabrał ze sobą kuchtę bo Szwajcarzy oprócz pysznej czekolady nie słyną z dobrej kuchni.
Tylko co na to Pierwsza Dama?...

Obrazek użytkownika tricolour

16-01-2024 [19:35] - tricolour | Link:

Wspólne problemy to się rozwiązuje u ginekologa.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-01-2024 [18:41] - Imć Waszeć | Link:

Post przeskoczył spod mojego wątku (bo ktoś nie umiał napisać poprawnego skryptu).

Tak jest. Występujecie w bezmyślnej grupie klakierów jakiegoś Wodza, który już nie nadąża za sytuacją. W gruncie rzeczy jesteście takim zanieczyszczeniem Polski typami z poprzedniej epoki "walk z sejmami" w II RP, "konieczniaków zjednoczeniowych z PPS", "walk z komunami" w czasie styropianowych przekrętów (typ Wrzodaków, nic bardziej zmyślnego). Macie dokładnie sznyt zebrań kolektywów partyjnych z fabryk PRL-u. Bez was Polska byłaby piękniejsza, ale to już Natura wkrótce zrobi bez łaski.

A do Jabego słówko. Nie jest za późno, bo ta druga styropianowa swołocz ma zbyt rozciągnięte "linie logistyczne", zarówno z Berlina, Brukseli, z Davos jak i z Nowego Jorku (ich rodzimego Brooklynu). Obie strony ściemy "konieczno-unijnej" kryją się nawzajem w robieniu burdelu w państwie pustosłowiami w stylu "usiłowanie czynu noszącego znamiona przygotowania do czegoś w rozumieniu przestępstwa" - prezes co prawda nie jest mistrzem takich prawnych wygibasów, ale reszta się w tym pustosłowiu "prawicowych" mediów kąpie jak mucha w kupie. Lubią to po prostu jak każdy marksista relatywista i rozwalacz świata, gdzie demagogia zastępuje prawdziwe skuteczne działania.