LIST OTWARTY do Prezydenta Andrzeja Dudy

LIST OTWARTY
Do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzeja Dudy

Szanowny Panie Prezydencie!
Są w dziejach narodów i państw chwile ważne, w których ludzie wolni, odpowiedzialni za losy Ojczyzną, nie mogą przyglądać się obojętnie i czekać aż inni podejmą walkę o wolność słowa i prawdę. Taka dramatyczna chwila jest dziś naszym udziałem.
19 grudnia 2023 r. premier Donald Tusk zaatakował polską Konstytucję, podniósł rękę na ważne instytucje państwa polskiego
i porządku medialnego. Z jego woli, a formalnie decyzjami ministrów Bartłomieja Sienkiewicza i Marcina Kierwińskiego, wtargnięto do siedziby Telewizji Polskiej i wyłączono sygnał nadawczy. Bezprawnie próbuje się narzucić figurantów i funkcjonariuszy medialnych, wprowadzając ich do legalnie działających instytucji, działających w zgodzie z porządkiem konstytucyjnym. Rządowa większość uchwałami chce zmieniać ustawy, łamiąc wszelkie zasady porządku prawnego i zwyczajów życia publicznego. Policja polska została instrumentalnie wykorzystana do osłaniania aktów przestępczych. To jest działanie niedopuszczalne i niespotykane w państwach demokratycznych.
„Ojczyzna to nasz zbiorowy obowiązek” – jak powtarzał nasz wielki rodak i patriota św. Jan Paweł II. Polska to nasz Dom i nasza Przyszłość. Nie wolno nam być obojętnymi, gdy premier Tusk niszczy Ojczyznę, nie wolno nam biernie przyglądać się jak uzurpuje sobie nienależne mu prerogatywy. To zamach stanu, zamach na polskie media. To uzurpacja. Dziś TVP, a jutro Narodowy Bank Polski, Trybunał Konstytucyjny i inne organy konstytucyjne. Dziś instytucje, a jutro konkretne osoby, ważne dla polskiego życia publicznego. Zastraszanie byłych ministrów Mariusza Kamińskiego i Pawła Bejdy przy pomocy usłużnych sędziów, nazywanych w polskiej tradycji „sędziami kapturowymi”, ma służyć złamaniu ducha polskich patriotów, działaczy i urzędników służących ofiarnie Polsce w poprzednich latach.
W tej dramatycznej dla naszej Ojczyzny chwili wzywamy Pana Prezydenta do podjęcia zdecydowanych i konkretnych działań celem zatrzymania bezprawnych działań premiera Tuska. Jest Pan Strażnikiem Konstytucji, polskiej Konstytucji. W tej dramatycznej chwili ludzie „Solidarności” nie pozostają i nie pozostaną biernymi obserwatorami. Będziemy bronić naszej Ojczyzny, będziemy do końca bronić wywalczonej wolności. Panie Prezydencie, „Solidarność” Pana wzywa. Panie Prezydencie, Ojczyzna Pana potrzebuje.

Podpisali:
Marian Król – Przewodniczący Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność”
Dorota Mazurek – Sekretarz ZR
Marek Wątorski – Skarbnik ZR, Zastępca Przewodniczącego
Wiesława Stec – członek Prezydium ZR
Krzysztof Choina – członek ZR
Dr Paweł Janowski

Pod tym listem również się podpisuję:
Andrzej Skrzetuski - były członek Zarządu Regionu, członek NSZZ "Solidarność" od 1980 r.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-12-2023 [18:18] - Tezeusz | Link:

Podpisuję się pod tym tekstem

Obrazek użytkownika u2

22-12-2023 [18:30] - u2 | Link:

Tusk zaatakował polską Konstytucję, podniósł rękę na ważne instytucje państwa polskiego
i porządku medialnego.

Pojawia się sugestia, że PAD mógł się ugiąć przed groźbą likwidacji ze strony PDT. Wiadomo PDT jest rudy i mściwy, niezwykle mściwy. Tak go scharakteryzował PAK w Sowie.

Póki co nikt z nadzwyczajnej kasty ich nie wspiera w tym zamachu, oprócz sprzedajnych mecenasików, którzy zawsze byli na usługach mafii.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-12-2023 [19:50] - Imć Waszeć | Link:

@u2 moim zdaniem klasa polityczna, mecenasi, lekarze zjednoczeni socjaliści i nauczyciele/wykładowcy są do "opcji zerowej". Inaczej na zbliżającej się wojnie będzie tak jak na Ukrainie. "Tylko" 33% badanych (zmiana z 27%) uznało, że bezwzględnie nie należy wejść do okopów, bo to bo tamto. Ten procent będzie rósł wraz z rozwalaniem państwa przez partiokrację i oligarchów.
https://www.fakt.pl/wydarzenia...
https://wiadomosci.wp.pl/zapyt...

Obrazek użytkownika u2

22-12-2023 [19:55] - u2 | Link:

Tylko" 33% badanych (zmiana z 27%) uznało, że bezwzględnie nie należy wejść do okopów, bo to bo tamto.

To zrozumiałe, nikt nie zamierza ginąć w jakiejś bezsensownej wojnie. Od wojowania są wojownicy. Dlatego Ko-Ka ma za zadanie maksymalne osłabienie Polnische Armee, a wtedy wkroczą nasi freunde z Westen, no i wojna tak czy siak się zacznie :-)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-12-2023 [20:01] - Imć Waszeć | Link:

Podkreślam - zmiana 6% w pół roku.

Obrazek użytkownika u2

22-12-2023 [20:23] - u2 | Link:

No bo my Polacy to pacyfiści. Zostawiamy wojowanie dla wojowników. Niech sobie wojownicy wojują, dlatego tym wojownikom przyglądał się lekarz psychiatra, a teraz przygląda się lekarz od cukrzycy z Krakowa. Wiadomo, za dużo cukru w cukrze to niezdrowo :-)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

22-12-2023 [19:04] - Alina@Warszawa | Link:

TVP Info był do przedwczoraj bardzo popularnym kanałem informacyjnym, pewnie najpopularniejszym w Polsce, bo też najbardziej dostępnym - ZA DARMO i w całym kraju. 
I nagle wszyscy Polacy zostali pozbawieni tego źródła informacji przez jedną decyzję rządu Tuska. Granda w stylu białoruskim, albo ruskim.

Oczywiście nikt się nie zastanawia, co by było, gdyby to w czasach PiS jakiś urzędnik - po wyemitowanych w TVN urodzinach Hitlera - kazał jakimś "karkom" wejść na Wiertniczą 166 i zamknął tę rusko-chanukową telewizję, a w jej miejsce puścił seriale, jakie były wcześniej tam emitowane?  Żaden ośmio-gwiazdkowiec o tym nie pomyśli. Każdy 8* też nie może oglądać TVP Info, której ponoć nie oglądał. 

Ja czuję się okradziona przez Tuska i Sienkiewicza. Cieszę się tylko, że redaktor Czyż nie wystąpił w mundurze, na ulicach jeszcze nie ma wojska - choć uważam, że na Woronicza 17 i Placu Powstańców już dawno powinno być wojsko, które przywraca TVP Polakom zgodnie z obowiązującym prawem.
Jak to prawnie wygląda mówi S. Mentzen 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-12-2023 [19:32] - Imć Waszeć | Link:

Z innej strony widać ten cyrk dokładnie tak samo: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika u2

22-12-2023 [19:36] - u2 | Link:

Jak to prawnie wygląda mówi S. Mentzen

Dzięki za link Alina. Wysłuchałem na razie 7 minut, ale musiałem przerwać, bo właśnie leci wywiad z PMM na TV Republika :-)

PS. Pan Mentzen potwierdza, że choć TVP zostało przejęte przez PiS za pomocą ustawki, która okazała sie niekonstytucyjna, to jednak poruszali się według demokratycznych wzorców. Uzyskali wpis do KRS i przejęli TVP. Teraz nikt z nadzwyczajnej kasty nie podłoży się pełomafii bez podstawy prawnej, bo popełni prymitywne przestępstwo.

Obrazek użytkownika u2

22-12-2023 [21:00] - u2 | Link:

Wysłuchałem na razie 7 minut

Doszedłem już do 12 minuty. W 8 minucie p. Mentzen zaatakował p. Witek, która nie chciała być fotografowana na Wiejskiej przez platfuska. No, to chyba kanon kultury osobistej, że należy przed zrobieniem zdjęcia osobie, zapytać czy można zrobić jej zdjęcie. Tutaj nieco mnie p. Mentzen rozczarował. Ale teraz wylicza obietnice pełomafii jak to przeznaczy te miliardy nie na TVP, które Tusk określił jako nowotwór, a na walkę z nowotworem, czyli na onkologię. Jak widać ten kto wierzy Tuskowi musi być bardzo naiwnym frajerem :-) :-) :-)

PS. Zadziwia mnie ta łatwość do auto-kompromitacji pełomafii. Najpierw lex wiatrak, a teraz zamach na "nowotwór". Widać że ten chaos pełomafii jest celowy, chodzi o po-łożenie Polski na łopatki.

PS2 Jestem już na 19 minucie. W 16 minucie p. Mentzen opisał przezabawny sposób na zagłuszenie Kunia przez Peace :-) :-) :-) W 19 minucie mówi o ustawce okołobudżetowej. Słusznie krytykuje, że za duża dziura i za duże rozdawnictwo. Ale pełomafia, która wcześniej to  krytykowała robi jeszcze większą dziurę. Wiadomo, chodzi o rozpirzenie budżetu. Jak rządzi pełomafia to głównym jej hasłem jest: śmierć frajerom! :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika sake3

22-12-2023 [22:40] - sake3 | Link:

Może to było w planie zaatakowanie pani Witek pod dziwnym pretekstem.Ale cóż w modzie atakować każdego kto z PiS.Pan Mentzen też się musi wykazać.,

Obrazek użytkownika u2

22-12-2023 [22:48] - u2 | Link:

Pan Mentzen też się musi wykazać

Z tego co mówił, to stawia znak równości między pełomafią a Peace. Oczywiste, że robi za alternatywę dla tych dwóch ugrupowań. Tyle, że 3 noga też robi za taką alternatywę i tą razą skuteczniej, za pomocą WSI-owych agenciaków, którzy jak widać zainstalowali się nie tylko w ubeckich merdiach, ale i na Woronicza i na Placu Powstańców. No i podejrzewam że w PKW oraz SN też mają swoje wtyki.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

22-12-2023 [22:01] - Alina@Warszawa | Link:

A tu Marek Jakubiak podaje konkretne liczby. Np. PiS zarezerwował w budżecie 2 mld zł dla TVP, a PO i KPP przeznaczył dla TVP - 3 mld zł!

Obrazek użytkownika u2

22-12-2023 [22:37] - u2 | Link:

Marek Jakubiak podaje konkretne liczby

Właśnie obejrzałem "Reasumując" w TV Republika z p. Jakubiakiem i p. Marianem Kowalskim. Okazuje się, że p. Jakubiak był na naradzie w BBN z nową czapą pełomafii i PAD. Z tego co mówił wynikało, że PAD podpisał by ustawkę medialną bez większych oporów, ale postawił warunek negocjacji. Najwyraźniej PDT uznał, że nie będzie z nikim negocjował i przejmie polskie media siłą. To oznacza, że PAD powinien również się czuć zagrożony takim wariantem siłowym, który spotkał jego poprzednika PLK w Smoleńsku.

Obrazek użytkownika Swisspola

22-12-2023 [19:25] - Swisspola | Link:

Apeluję do autorów tego listu o umożliwienie jego podpisania wszystkim obywatelom. Wysyłajmy ten list do podpisu wszystkim znajomym!

Obrazek użytkownika spike

22-12-2023 [19:43] - spike | Link:

Coś czuję, że bez kosy się nie obędzie, prezydent Duda, jak ten Piłat umyje ręce, a im szybciej Polscy złapią za kosy, tym pewniejsze zwycięstwo, nim ruda "Szmata" obsadzi resorty siłowe swoimi bandziorami.

Obrazek użytkownika u2

22-12-2023 [19:46] - u2 | Link:

nim ruda "Szmata" obsadzi resorty siłowe swoimi bandziorami.

Już obsadził. Wróciły WSI-oki, które pomogły powrócić do władzy dla niemieckiego kundelka za pomocą oszustw wyborczych. I celowo PDT ominął prawnie wymaganą w takich przypadkach akceptację PAD-a.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

22-12-2023 [19:45] - Kazimierz Kozio... | Link:

@"do podjęcia zdecydowanych i konkretnych działań celem" 
jakich to dzialan oczekujecie sygnatariusze? trzeba duzemu palacowi konkretnie powiedziec bo bedzie lawirowal ze cos przeciez zrobil. np udzielil wywiadu w ktorym napomnknal ze mu anarchie zrobili wiec nalezy rozumiec ze on to zdecydowanie potepia

Obrazek użytkownika spike

22-12-2023 [19:50] - spike | Link:

Właśnie na Polsacie pieprzy Bodnar, dziennikarz pyta o odwołanie się Kamińskiego w kwestii mandatu do sądu. Bodnar wspomniał że ten sąd nie spełnia warunków UE, więc marszałek może nie uznać jego wyroku, dziennikarz pyta dalej, ale ten sam sąd, będzie orzekał w kwestii ważności wyborów do sejmu, Bodnara wtedy zatkało.

Będzie ciekawe, sąd słyszy, że będzie zdelegalizowany, bo nie spełnia warunków UE, co zrobi, unieważni wybory???

Dodać należy, że UE nie ma prawa wtrącania się do polskich sądów, orzeczenie TK i traktat unijny.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

22-12-2023 [20:13] - wielkopolskizdzichu | Link:

Wodzu prowadź!!!
Jakby co, to mi kompletnie nie przeszkadza oglądanie Rachonia na TV Republika.
Oglądam, a jakże. Argumenty i retorykę wroga znać trzeba.
Pytanie jak długo ci którzy pojawili się w ostatnich 5 - 7 latach w skromnych mediach Sakiewicza wytrzymają wielkopańskie wymagania i maniery obecnych migrantów z TVP.

Obrazek użytkownika Zofia

22-12-2023 [20:13] - Zofia | Link:

Podpisuję się pod tym listem i czekam z niecierpliwością na podpis Przewodniczącego Związków Zawodowych "Solidarność" Pana Dudy (  w tej chwili zapomniałam Jego imienia).

Obrazek użytkownika Jabe

22-12-2023 [20:23] - Jabe | Link:

No dobrze, ale czy PiS przy okazji pandemii nie łamał prawa? Widać, wolno!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-12-2023 [20:25] - NASZ_HENRY | Link:

Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast trzęsą się portki pętakom 😉

Obrazek użytkownika Jabe

22-12-2023 [20:51] - Jabe | Link:

Do których się Pan sam zalicza?

Obrazek użytkownika Pers

22-12-2023 [20:31] - Pers | Link:

Dobrze że ktoś w końcu zamknął tę szczujnię.
Metody trochę nieeleganckie ale efekt super.

Obrazek użytkownika u2

22-12-2023 [21:52] - u2 | Link:

efekt super

Ano super, TV Republika prześcignęła w oglądalności twoje WSI24 :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-12-2023 [21:19] - Tezeusz | Link:

Te Ruszkiewicz gdzie masz Scierwoneonka - ZLIKWIDOWANY !! Brawo , brawo !

Obrazek użytkownika Es

23-12-2023 [01:12] - Es | Link:

Pis do protestu wzywa wszystkich obywateli. Ustami najważniejszego swojego przedstawiciela: Andruszkiewicza. Powodzenie protestu qrwa zapewnione. Jak koncertowo spdolić wszystko co tylko można? Spytajcie dowództwo Pis.
Jeden "protest"  już za nami. Dla naszej obrony,dla demokracji obrony i państwa całego, wleźli wszyscy do telewizji. Tak jak stali. Protest taki ...od razu....jest w dechę. 
A nie przepraszam. Przygotowali się do tego doniosłego wydarzenia profesjonalnie jak zwykle. Aby  zapewnić "obsługę medialną", ktoś przyniósł megafon z demobilu, a Terlecki przytargał wuwuzelę i zagwarantował fachową jej obsługę.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

23-12-2023 [02:16] - Chatar Leon | Link:

Terlecki to w ogóle geniusz jest.
Przy okazji wyborów w Krakowie przed kilku laty miałem wrażenie, że celowo ktoś tego dziadka PiSowi wsadził dla paraliżowania wszelkich działań, aby PiS żadnego sukcesu wyborczego nie osiągnął.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

23-12-2023 [02:09] - Chatar Leon | Link:

Widziałem już takie listy.
Widziałem też odpowiedzi na takie listy.
Jakaś pipcia z kancelarii prezydenta odpisze zapewne, że serdecznie dziękuje, że prezydent pochyli się z troską nad problemami społeczeństwa i czuwa a w ogóle to pipcia jeszcze napisze, że towarzysz pierwszy sekretarz czy tam  prezydent czy jak mu tam szacunkiem i zaufaniem odnosi się do opinii publicznej.