CBM w Strasburgu

Euroentuzjaści zrobili rewolucję traktatową. Europarlament mocno wierzgał, ale w końcu puścił te 120 stron z prawie 270 poprawkami, które przesuwają do kompetencji UE aż 65 obszarów. O ile na Komisji Spraw Konstytucyjnych Parlamentu Europejskiego euroentuzjaści uzyskali niemal 3,5 razy większe poparcie niż eurorealiści, o tyle teraz wygrali ledwo, ledwo. Gdyby nie dziewiątka europosłów z Polski -  rezolucja by nie przeszła. Wybrani z list Koalicji Obywatelskiej byli premierzy z lewicy czyli „CBM” (Cimoszewicz, Belka, Miller) podążyli euroestabliszmentowi z odsieczą. A potem się dziwią, gdy złośliwcy, jak to złośliwcy będą skrót „CBM” odszyfrowywać jaki „Cisi, Bierni, Mierni”. Czy wiedzą, że w ten sposób dali pożywkę tym wszystkim, którzy mówią  czy skandują: „Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela”.

Ciekawy manewr zastosowała PO, która medialnie popierała zmianę ustroju Unii  (Bartosz Arłukowicz, Karolina Pawliczak, Elżbieta Łukacijewska) i krytykowała PiS, że sprzeciwiając się traktatowej rewolucji jest „antyeuropejski”, ale koniec końców zagłosowała przeciwko zmianom. Czy to nawrócenie szczere czy taktyczne? Będę niewiernym Tomaszem i poczekam, jak zachowa się rząd Donalda Tuska na posiedzeniu Rady Europejskiej ,na Konferencji Międzyrządowej oraz Konwencie, który zapewne będzie powołany. Rozbawił mnie natomiast argument użyty przez polityka PSL, który w jednej z telewizji apelował, żeby się nie martwić, bo zmiany w traktatach nastąpią dopiero za parę lat... Groteskowa niefrasobliwość! Co z tego, że będzie to przesunięte w czasie – co było z góry wiadome, sam o tym zresztą pisałem - jeżeli i tak do niej dojdzie! W tej beczce dziegciu jest jedna łyżeczka miodu: w głosowaniu odpadła poprawka, która likwidowała… konieczność zgody poszczególnych państw (parlamentów) na owe rewolucyjne zmiany. Zatem decydującą piłkę zagrają na Wiejskiej…

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej” (29.11.2023)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-12-2023 [09:21] - NASZ_HENRY | Link:

Łyżka miodu, będzie dopiero wtedy jak do zmian w traktatach potrzebne będą referenda we wszystkich państwach UE

                                                                                                                       '

 

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

02-12-2023 [17:49] - Eugeniusz Kościesza | Link:

I figurujący jako polski europoseł p. Czarnecki -ma tyle jedynie do powiedzenia ws .dojczenazi -kominternowskiego puczu 22 listopada, przy którego tworzeniu był etatowo , za polską gażą - i to zaraz obok realizowanego spisku ?!
Gdzie pan był i co zrobił by nagłośnić neohitlerowską bandyterię PE,  by jej skutecznie zapobiec ? Czyżby tą swą koślawą pisaniną o sporcie ,aby uniknąć rozliczenia  za brak należnej postawy w PE UE ?

Bez pozdrowienia ,
z życzeniami należnego za działalność rozliczenia  wg bynajmniej , nie wyborców ,ale tego prawomocnego dotąd KK RP !