Psychiatra Klich szef MON i jego doktryna obronna Polski

Tylko taka dwójka, mogła wymyśleć coś takiego , że na wypadek „W” , linia obrony Polski, będzie przebiegała na Wiśle.

Tak przekuwały się w czyn słowa w podsłuchanej rozmowie u Sowy, pewnego ministra,  „ ch** z tą Polską wschodnią” , byłego ministra, który w obecnej chwili jest na państwowym wikcie w areszcie.

Ale czego wymagać od takich dwóch gagatków, jednego aplikanta na psychiatrię. Drugiego gościa, który w latach 1990-1992 ukończył Wojskową Akademię Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej w Moskwie.

Widać, że tam byli towarzysze nieźle wyprali mu mózg i ten człowiek gen. Cieniuch  wysmażył dokument jako ówczesny szef sztabu generalnego i zatwierdzony przez ministra obrony Bogdana Klicha – zakładał, że samodzielna obrona kraju potrwa maksymalnie dwa tygodnie i że Polska w razie ataku byłaby broniona na linii Wisły.

No cóż. czy mieszkańcy Białegostoku, Rzeszowa, Chełma, Siedlec, Olsztyna, Lublina, Tarnowa, Kielc, Elbląga i wielu innych miast, miasteczek i wsi to słyszą? Pytam się czy dalej chcecie głosować na partię proniemiecką i ich wodza?

W zasadzie możemy być wdzięczni Klichowi i Cieniuchowi, bo mogli w planach obronnych, przewidzieć linie obrony Polski na Odrze i Nysie, przy okazji broniliby  Niemców.

Politycy partii proniemieckiej wyją, że plan obrony Polski na linii Wisły był tajny, otóż nie, skoro został odtajniony, to już tajny nie był.

Taki plan mógł wymyślić tylko psychiatra, generał szkolony w Moskwie, albo sztabowcy Putina podsunęli taki plan , a psychiatra z generałem skwapliwie go wykonali.

Donald Tusk ponosi całkowicie odpowiedzialność, za te plany, oddanie pół Polski były całkiem realny, o czym świadczy likwidacji prawie wszystkich jednostek wojskowych na wschód od Wisły.

Być może rząd Tuska i jego ministrowie,  wprowadzali w czyn koncepcje pajaca generała zwanego Szogunem z kancelarii Komorowskiego, który uważał, że strony Rosji nic nam nie grozi, stąd psychiatra zatwierdził plany obrony na linii Wisły, i likwidacja jednostek na wschodzie.

Na zakończenie wypowiedź z wczorajszej Polszmaty gen. Kraszewskiego, który pytany przez red. czy to jest zdrada, powiedział, że min. Błaszczak ujawnił tylko koncepcje, nie podając żadnych szczegółów, a wycie PO to ściema (moja interpretacja)
I tyle w temacie.
 
 
 
https://www.tvp.info/72800968/blaszczak-ujawnia-plan-obrony-na-wisle-posel-rzepa-dokument-sfabrykowany
https://defence24.pl/polityka-obronna/burza-po-spocie-blaszczaka
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

19-09-2023 [09:48] - u2 | Link:

plan obrony Polski na linii Wisły był tajny

Pamiętam jak prof. Szeremietiew, na nowym ekranie, który potem przemienił się w niełon24, postulował stworzenie doktryny wojennej Polski, bo twierdził, że takowej nie ma :-)

Obrazek użytkownika Andy51

19-09-2023 [12:59] - Andy51 | Link:

Za ich rządów nie było, bo makela i Putin takiej nie chcieli.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

19-09-2023 [10:05] - wielkopolskizdzichu | Link:

Pisiorki nie wspominają że to jedno z założeń natowskich funkcjonowało aż do 2022 roku  i PiS się pod tym podpisywał. Koncepcja zmieniła się dopiero pod wpływem postawy Ukrainy i zmiany stanowiska USA. Płaszczak nie ma nic do gadania na temat linii obrony Polski.

Obrazek użytkownika u2

19-09-2023 [11:40] - u2 | Link:

Plan pochodzi z 2011 roku. Wtedy Peace już nie rządził. Zmiana nastąpiła dopiero w 2015 kiedy zaczęto przywracać jednostki wojskowe na prawym brzegu Wisły. M.in. w Suwałkach.

Obrazek użytkownika Andy51

19-09-2023 [13:01] - Andy51 | Link:

Ale mente captus tego nie rozumie.

Obrazek użytkownika Andy51

19-09-2023 [13:01] - Andy51 | Link:

O Zdzisiek dał głos.

Obrazek użytkownika Adam66

19-09-2023 [17:09] - Adam66 | Link:

@ Andy51
Geograficzne sprostowanie, Kielce leżą po lewej stronie Wisły, chociaż poparańcy pewnie też chętnie by ten rejon oddali bo tam jest duży opór przeciwko nim... 

Obrazek użytkownika Andy51

20-09-2023 [14:52] - Andy51 | Link:

Sorry za błąd geograficzny, , ale popaprańcy z Kielcami by tak zrobili jak piszesz.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

19-09-2023 [19:54] - Zbyszek_S | Link:

Istnieją dwa możliwe podejścia do obrony:
1. Obrona granic, dookolna, każdego "skrawka".
2. Obrona spowalniająca postępy przeciwnika, odsuwająca główny opór od granic do wybranej taktycznie rubieży obronnej, z reguły położonej wewnątrz kraju.

Obie mają swoje wady i zalety. Jednak w przypadku przeciwnika dysponującego zdolnością przełamania (nie siedzimy na linii Zygfryda czy Maginota), obrona graniczna jest drogą zapewnienia sobie totalnej klęski. W 1939 roku, już 3 września armia kraków np. straciła kody szyfrujące, przez co cała ta armia straciła kontakt z dowództwem i innymi jednostkami.

W 1920 roku za to, polskie wojsko przyjęło nacierającą armię czerwoną na linii Wisły i dobrze zrobiło. Z jednej strony były rozciągnięte wojska i linie zaopatrzenia przeciwnika, z drugiej przygotowane związki taktyczne polskie, które właśnie pod Warszawą, przyjęły uderzenie, a następnie głównie z południa wykonały doskonały kontratak, który zakończył się rozsypką i ucieczką przeciwnika.

Te przykłady jasno pokazują absurdalność jednoznacznego, sanacyjnego, "guzika nie oddamy". Obecne wyciąganie tych spraw, to niezbyt sensowny chwyt wyborczy mający nastraszyć mieszkańców Polski na wschód od Wisły i dać im zapewnienie, że nie no... my to bedziem bronić każdego skrawka. Całkiem jak w 1939.
Opcję nr 1 polskie władze i wojsko przetestowały we wrześniu 1939 ze złym skutkiem. Opcję nr 2 ze skutkiem wspaniałym. Nie dajmy się zwariować.

 

Obrazek użytkownika smieciu

19-09-2023 [20:49] - smieciu | Link:

Komentarz poparty przykładami i logicznym rozumowaniem.
Człowieku wpadłeś w szambo ;)

Ja tylko dodam że Polska jest częścią NATO i nie buduje sobie sposobu swojej obrony samodzielnie.
Cała ta „afera” pokazuje jakie głupoty można posunąć ludziom by łykali i się rzucali. Boję się pomyśleć co nas jeszcze czeka wraz ze zbliżającym się terminem wyborów.

Obrazek użytkownika spike

19-09-2023 [22:35] - spike | Link:

@smieciu
"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

kolejny raz robisz z siebie durnia, fakt że Polska jest w NATO, to oni decydują jak my się mamy bronić??
Wystarczy że psychopata Klich przedstawi im "swoją" koncepcję obrony, oni pewnie się zdziwią, ale się zgodzą, co ich to obchodzi.

kup sobie młotek, jest promocja, wiesz do czego :)))

Obrazek użytkownika u2

19-09-2023 [21:05] - u2 | Link:

my to bedziem bronić każdego skrawka

Kto przekracza granicę zbrojnie musi się liczyć z konsekwencjami. Emil Cz. przekroczył tę granicę i ponoć popełnił samobójstwo w Mińsku. Ale może otrzymał nową tożsamość i jest gdzieś w tajnej misji dla kołchoźnika.

Skrawek to nie guzik Becka. O centymetrze  czy też calu mówił prezydent Biden. To Biden mówił do kacapów, że NATO i USA będą bronić granic państw NATO. To nie jest straszenie Polaków, tylko straszenie kacapów. To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika spike

19-09-2023 [22:31] - spike | Link:

Tiaaa, idąc tym tokiem "rozumowania", wróćmy do czasów średniowiecza, po co bronić okolice Polski, wystarczy silna obrona zamku warszawskiego !

Czasy się zmieniły, wtedy wojska nie było na tyle dużo, by obsadzić granice RP, więc ogranicza się pole obrony, obecnie mamy więcej wojska, lepsze uzbrojenie, więc obrona może się zacząć od granic z jednoczesnym niszczeniem wroga w zasięgu i w głąb jego granic, są satelity !

Ogólnie rzecz biorąc, teraz trudno jest cokolwiek przewidzieć i planować, jeżeli będzie wojna, to będzie inna niż wszystkie znane z historii, oby tylko nie była ostatnia w dziejach ludzkości, bo Sowieci jak już wiemy, konwencjonalnie nie mają takiej siły jaką się chwalili, ale znając zbrodniczy ich charakter, podetną gałąź na której też siedzą, wystrzeliwując broń "A", a to będzie gwoździem do trumny jednej i drugiej strony.

Obrazek użytkownika Andy51

20-09-2023 [14:53] - Andy51 | Link:

daj spokój z twoimi teoriami.