Kolaborant rosyjsko – niemiecki był premierem Polski

Patrząc na historię można dojść do wniosku ze rząd Tuska , był rządem kolaborujący z Niemcami pod rządami Merkel i Rosjanami pod rządami Miedwiediewa i Putina.

Chciałbym przypomnieć, że kolaborantami był rząd Vichy we Francji i rząd ks. Tiso ze Słowacji, żeby wspomnieć tylko te dwa kraje.

Bo jak inaczej można nazwać szefa polskiego rządu Tuska, który łasił się niczym kot do właściciela, do Makreli i Putina który  za pogłaskanie mile mruczał, a poklepanie właściciela było traktowane jako wyraz najwyższej aprobaty.  

W zamian wykonywał wszystko co mu kazano, lub sugerowano. Przykłady, ano proszę, już lutym 2008 r. jako pierwszą wizytę, Tusk wybrał kierunek na Rosję do Putina.

Tam Putin zmarszczył brwi, i Tusk poczuł cykora  w sprawie zainstalowania na terenie Polski baterii Patriot i Tusk niby kundel z podwiniętym ogonem, tak długo zwlekał z ratyfikacją umowy z USA na baterie Patriot, że Amerykanie wycofali się z tego projektu.

Potem w 2011 r. rząd Tuska zrezygnował z kooperacji z USA w sprawie bycia kooperantem produkcji f-35, a następnie zrezygnował z zakupu baterii Patriot po bardzo atrakcyjnej cenie od Niemców.

Tusk wszystko robił dla Putina i Niemców,  którzy chcieli „wypchnąć” USA z Europy. Wówczas współpraca Rosji i Niemiec układałaby się wzorowo.

Interes Niemców i Rosjan był dla Tuska ważniejszy niż interes Polski, jeżeli chodzi o  Niemców to czuł do nich sentyment etniczny, wszak jego matka była Niemką, a kolaboracja z Rosją odbywała się dlatego bo tak kazała mu Makrela.

Jak skończyli kolaboranci ze Słowacji i Francji wiemy z historii, mam nadzieję, że Tuska osądzi sprawiedliwy i niezależny sąd, a nie żadne tzw. „Wolne sądy”.
 
https://wpolityce.pl/polityka/662416-musial-tusk-zasluzyl-na-niemieckie-nagrody-sluzba-niemcom
 
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

16-09-2023 [10:27] - u2 | Link:

Putin zmarszczył brwi, i Tusk poczuł cykora 

Co ciekawe sam Tusk wystąpił z inicjatywą resetu. Putler nawet nie zdążył nawet zmarszczyć brwi. Stawiam tezę, że Tusk robił ten reset z poduszczenia swoich oficerów prowadzących wiadomo skąd :-)

Obrazek użytkownika Andy51

16-09-2023 [13:24] - Andy51 | Link:

Masz rację.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

16-09-2023 [11:37] - RinoCeronte | Link:

Dokładnie! Żadnego cykora nie było, co najwyżej wdzięczne "ja wohl".

Obrazek użytkownika Andy51

16-09-2023 [13:25] - Andy51 | Link:

Tusk zrobił Putinowi łaskę.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

16-09-2023 [19:22] - RinoCeronte | Link:

Zwał jak zwał, ale to koszmarne obrzydlistwo...

Obrazek użytkownika Andy51

17-09-2023 [08:51] - Andy51 | Link:

Nie ma określenia na to coś.

Obrazek użytkownika Hornblower

17-09-2023 [21:05] - Hornblower | Link:

Stanowczo przecenia pan możliwości i rolę Tuska. To po prostu chłopiec na posyłki, w podskokach wykonujący polecenia, w jego przypadku ambasady niemieckiej. Przyjaźń z Rosją rozpoczęła się formalnie od 20 listopada 2010 r. Proklamowana została na szczycie NATO w Lizbonie, którego najważniejszym postanowieniem było strategiczne partnerstwo NATO-Rosja, w węższym zakresie Niemcy - Rosja. Przyszedł rozkaz z ambasady, to pan Tusk robił co kazali. Nie on jeden. Nie przypominam sobie, żeby PiS jakoś specjalnie protestował przeciwko temu partnerstwu (gdzieżby śmiał, skoro miało ono błogosławieństwo Waszyngtonu). Apogeum wspierania partnerstwa miało miejsce 17 sierpnia 2012 roku, kiedy Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl I  (tak, tak, ten sam) oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik podpisali wspólnie na Zamku Królewskim w Warszawie przesłanie obu Kościołów, katolickiego i prawosławnego, wzywające do polsko-rosyjskiego pojednania. Cóż tam pisali ciekawego? A ot choćby:
- Apelujemy do naszych wiernych, aby prosili o wybaczenie krzywd, niesprawiedliwości i wszelkiego zła wyrządzonego sobie nawzajem.
- Każdy Polak w każdym Rosjaninie i każdy Rosjanin w każdym Polaku powinien widzieć przyjaciela i brata - czytamy w dokumencie podpisanym przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefa Michalika oraz patriarchę Moskwy i Wszechrusi Cyryla I. To pierwszy w historii wspólny dokument z przesłaniem Kościołów: katolickiego i prawosławnego.
W preambule podkreślono, że Kościoły wzywają swoich wiernych i ludzi dobrej woli do pojednania. - Pragniemy wnieść swój wkład w dzieło zbliżenia naszych Kościołów i pojednania naszych narodów - głosi przesłanie.
Autorzy dokumentu zwracają się z apelem do polityków, działaczy społecznych, ludzi nauki, kultury i sztuki, wierzących i niewierzących. - Stale podejmujcie wysiłki na rzecz rozwijania dialogu, wspierajcie to, co umożliwia odbudowywanie wzajemnego zaufania i zbliża ludzi do siebie oraz pozwala budować wolną od przemocy i wojen pokojową przyszłość naszych krajów i narodów. - Wkraczamy na drogę dialogu w nadziei, że przyczyni się on do uleczenia ran przeszłości, pozwoli przezwyciężyć wzajemne uprzedzenia i nieporozumienia oraz umocni nas w dążeniu do pojednania".
Znaczy co, JE Józef Michalik też onuca, putlerek, kacapski agent? No pięknie.
Co do Patriotów, to Tusk miał tyle do powiedzenia, co każdy inny polski premier, czyli nic. Tarczę antyrakietową zlikwidował prezydent Obama, na prośbę izraelskiego prezydenta Szymona Peresa, który 18 sierpnia 2009 roku na spotkaniu w Soczi obiecał prezydentowi Miedwiediewowi, że „namówi” prezydenta Obamę do zlikwidowania tej tarczy. I namówił.
Sytuacja uległa zmianie, kiedy prezydent Obama postanowił wysłać w niebyt porządek lizboński i wyłożył 5 miliardów dolarów na ukraiński  "Majdan". Co było dalej, wiemy. I Polaków o zadanie nie pytał. Nam się wydaje polecenia, a nie pyta.

Obrazek użytkownika Jan1797

17-09-2023 [21:46] - Jan1797 | Link:

16 lip 2015 — Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Przemyślu potwierdził, że abp Józef Michalik skierował prośbę do papieża Franciszka o przyjęcie rezygnacji ...
Dlaczego? O tym właśnie był ostatni odcinek Resetu. Kto dlaczego i z czego rezygnował.

Obrazek użytkownika u2

17-09-2023 [22:29] - u2 | Link:

przecenia pan możliwości i rolę Tuska

Jednak swoją rolę Konrada Wallenroda gra znakomicie. Rolę Wallenroda tyle że w drugą stronę, nie taką jaką mu przypisał Mickiewicz w powieści poetyckiej o takim że tytule :-)

Obrazek użytkownika Andy51

18-09-2023 [09:14] - Andy51 | Link:

Niestety to smutna prawda.

Obrazek użytkownika Andy51

18-09-2023 [09:17] - Andy51 | Link:

Co ty piszesz? patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl jest zwolennikiem Putina i wspiera go jak może.