Stara śpiewka

W tym tygodniu na posiedzeniu Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego – któremu zresztą przewodniczyłem – rozpatrzono petycje złożone przez cztery stowarzyszenia i związki mniejszości niemieckiej w Polsce oraz jednego obywatela RFN. Dotyczyły one dyskryminacji… Niemców w Polsce! Petycje te zostały złożone w listopadzie i grudniu ubiegłego roku. Charakterystyczne, że nastąpiło to niedługo potem, gdy 1 września 2022 rząd RP – w 83 rocznicę agresji III Rzeszy Niemieckiej na Rzeczypospolitą – zażądał wypłacenia reparacji. Ta chronologia jest kluczowa. Tu nie ma przypadku! Każdy uważniejszy obserwator polityki międzynarodowej, zwłaszcza w Europie wiąże ze sobą oba te fakty: jak Warszawa Berlinowi reparacje, to nagle jak królik z kapelusza Berlin wyciąga rzekome prześladowania Niemców w Polsce. Przypomnę, że propaganda niemiecka tuż przed napaścią na nasz kraj oskarżała państwo polskie o prześladowanie ich mniejszości . Wrogowie Polski mają w tej kwestii dłuższą tradycję, bo właśnie ochroną mniejszości, tyle że religijnej Rosjanie uzasadniali konieczność rozbiorów Polski. Charakterystyczne, że petycje mniejszości niemieckiej poparł jeden z głównych bohaterów „Katargate” Marc Tarabella z Belgii!

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (28.06.2023)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Chatar Leon

30-06-2023 [08:27] - Chatar Leon | Link:

To nie wszyscy Naziści zostali wysiedleni po wojnie?
Przede wszystkim na zasadzie retorsji wobec obowiązywania dekretów Goeringa, należy pozbawić potomków Nazistów statusu mniejszości.