TUSK, PRZEMOC SŁOWNA, PRZEMOC FIZYCZNA

„Od rzemyczka do koziczka” – to stare polskie przysłowie pasuje do kampanii nienawiści, powiedzmy to bez ogródek, którą rozpętał Donald Tusk. Ten „Europejczyk” szczuje ludzi na siebie. Gdy posłuchamy uważnie tego, co mówi, to łatwo zdamy sobie sprawę z tego, jak bardzo nakręca on spiralę agresji wobec „pisiorów”. Tak, to cyniczna gra polityczna. Rzecz w tym, że – tu już inne przysłowie – „Słowo wraca kamieniem”. Rozhuśtanie anty-PiS-owskiej opinii publicznej nie musi się ograniczyć i zapewne się nie ograniczy do przemocy li tylko werbalnej. Zresztą już zwolennicy Donalda Tuska pompowani nienawiścią do „Kaczora” i „kaczystów” od nienawistnych transparentów, jak ten w Poznaniu odwołujący się do Boga, który „zabrał nie tego Kaczyńskiego”, co potrzeba czy ten ukazujący portret prezesa PiS z domalowanym wąsikiem á la Hitler – przechodzą do przemocy fizycznej. Byłem tego świadkiem w ostatni weekend na warszawskim Ursynowie. W ramach akcji „Porozmawiajmy o Warszawie”, co tydzień, a konkretnie co sobotę w osiemnastu dzielnicach Warszawy posłowie, radni, członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości rozdają ulotki, a także publikacje, głównie historyczne. Osobiście, wraz z posłem Jarosławem Krajewskim byłem na Mokotowie, Saskiej Kępie, przy stacji Warszawa Wileńska, na Targówku,  Woli, w Śródmieściu, Bielanach, a w ostatnią sobotę także na Ursynowie i Bemowie. W czasie trwających wówczas „Dni Ursynowa” do stoiska PiS, zlokalizowanego skądinąd tuż koło stoiska formacji Szymona Hołowni Polska 2050 (oba środowiska polityczne traktowały się z dystansem, ale też z szacunkiem), w pewnym momencie podszedł mężczyzna w czerwonym T-shircie i zaczął nas wyzywać ,na dodatek wygrażając rękoma starszej pani – naszej wolontariuszce. Krzyczał ewidentnie podkręcony przez mowę Donalda Tuska z poprzedniego dnia z Poznania: „Zabiliście te kobiety”. Na agresji słownej się nie skończyło. W pewnym momencie popchnął radnego PiS dzielnicy Ursynów Marcina Szadowiaka. Radny stracił telefon komórkowy, na szczęście potem go odzyskał. Gdy podbiegliśmy do osobnika, już nie był tak odważny i uciekł.
 
Czasem opozycja kpi, że „wszystko to wina Tuska”. Ale tym razem to była rzeczywiście wina Tuska, który w sposób świadomy nakręca ową spiralę nienawiści Polaków do Polaków.
 
*tekst ukazał się na portalu dorzeczy.pl (18.06.2023)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

21-06-2023 [09:06] - Jabe | Link:

Siebieście warci.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-06-2023 [09:14] - Niezalogowany | Link:

Bredzicie, towarzyszu Ябе. Sikanie na znicze i staruszki to styl ściśle platformerski.

Obrazek użytkownika u2

21-06-2023 [09:23] - u2 | Link:

Gdy podbiegliśmy do osobnika, już nie był tak odważny i uciekł.

Odważny jak hrabia Jabe :-)

Obrazek użytkownika sake3

21-06-2023 [10:10] - sake3 | Link:

No tak,podsumowanie siebieście warci.....Ale jakoś nie spotykamy się z podobnymi incydentami których autorami byliby działacze czy elektorat PiS-u. Nikt z pisowców nie podpala biur poselskich innych partii,nie zabija i nie napada pracowników biur poselskich,nie urządza chamskich happennigów,protestów i wieców. Jak ocenić prostacki wybryk pod Wawelem któy na zlecenie Tuska urządziły ropuchy z KOD-u? To już nawet nie było szczucie na Kaczyńskiego ale prymitywny happening hołoty Na nagranym filmiku widać zachowanie działaczy KOD-u w wieku grubo pobalzakowskim.To wszystko na oczach turystów,zwiedzających Wawel i,szkolnych wycieczek Oblewanie wodą imitującą mocz,przypalanie papierosami manekina Kaczyńskiego,wrzaski pod adresem Kaczyńskiego w wykonaniu niejakiej warszawianki roku Austynek ,starego próchna którego miejscem powinien być dom wariatów  nie Wawel. Inna wyglądająca jak czarownica z haczykowatym nosem zwracała uwagę wyzwiskami przez tubę,a kolejna najwidoczniej pijana kręciła biodrami ocierając się o policjanta.który mógłby być jej wnukiem.Żenujący widok obliczony na to,że Polski nikt obejrzawszy ten ,,spektakl'' szanowac nie będzie.Odzew?Żaden,więc nalezy oczekiwać wkrótce następnego.

Obrazek użytkownika Jabe

21-06-2023 [11:25] - Jabe | Link:

Na Naszych Blogach widać jak na dłoni, jak jest na­prawdę. Siebie warci!

To taka licytacja, która strona popisze się większym chamstwem i większą nie­nawiścią w walce z chamstwem i nie­nawiścią drugiej strony. Tak starzy wy­jadacze roz­grywają ciemny lud.

Obrazek użytkownika sake3

21-06-2023 [12:50] - sake3 | Link:

W której części mojego komentarza występuje chamstwo i nienawiść? To jak inaczej opisać ten prymitywny happening? Czy coś dodałam albo pominęłam? Przecież to mozna sprawdzić w sieci.Czy sądzi pan żebym ja urządziła podobny spektakl i to publicznie?Zamiast zarzucać mi chamstwo co widać weszło panu w krew proszę się zastanowić jak wpływa na młodzież i dzieci takie zachowanie jak pod Wawelem.Przecież one będą zachowywać sie tak samo biorąc zły przykład z bluzgającej pani Lempart czy tych osób z KOD-u.Wg opozycji i tych paniuś na usługach Kaczyński jest chyba największym zbrodniarzem wszechczasów,gorszym niż seryjni mordercy czy terroryści.Im bowiemi m opozycja nie poświęca tyle czasu,tyle gróźb,tyle wyzwisk .

Obrazek użytkownika Jabe

21-06-2023 [13:09] - Jabe | Link:

Obłudnico, gdy Ci jest to wy­godne, natych­miast za­pominasz o swoim kolek­tywnym o­cenianiu reszty świata. Z­wracałem Ci już uwagę, że stosując Twoje kryteria, jesteś tak samo chamska jak reszta „Was”. No a „opisując” resztę świata tak wybiórczo, sączysz jad nienawiści w każdym niemal k­omentarzu. Szczucie na Kaczyńskiego – źle, szczucie na Tuska – dobrze. Siebie warci!

Pars pro toto.

Obrazek użytkownika sake3

21-06-2023 [14:04] - sake3 | Link:

Uprzejmi dziękuję za kolejną dawkę wyzwisk.Prawdę powiedziawszy nie spodziewałam się niczego innego ze strony pana.a już najmniej spokojnej i rzeczowej dyskusji.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-06-2023 [14:04] - Niezalogowany | Link:

Towarzyszu Ябе, wyjaśniam wam:
"Szczucie na Kaczyńskiego – źle" - zgadza się. Kaczyński to patriota, mąż stanu, dobroczyńca Narodu. Należy mu się szacunek i ochrona przed komunistyczną dziczą.
"szczucie na Tuska – dobrze" - Tusk nie ma zdolności honorowej, jest agentem wpływu niemieckich służb specjalnych, zdrajcą, folskdojczem ("für Deutschland"), niszczycielem Polski. Raczej trudno zmieścić dla niego jakiś uzasadniony szacunek. Zasługuje na wieczne pohańbienie.

Obrazek użytkownika Jabe

21-06-2023 [14:20] - Jabe | Link:

To nieuzasadniona opinia.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-06-2023 [14:29] - Niezalogowany | Link:

To nie opinia, to podsumowanie faktów.

Obrazek użytkownika Jabe

21-06-2023 [15:02] - Jabe | Link:

Nie sądzę.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-06-2023 [11:06] - NASZ_HENRY | Link:

PiS chroni Tuska 😉

PiS, minister MSW,  przydzielając Tuskowi ochronę SOPu stał się niewiarygodny!
Wszak Prezes Kaczyński musiał ze składek PiSowców opłacać własna ochronę!
Trzeba zabrać natychmiast ochronę SOPu to Tusk straci na odwadze a może i zesra się ze strachu 😉
 

Obrazek użytkownika Jabe

21-06-2023 [11:27] - Jabe | Link:

Nie ze składek. PiS ssie kasę z po­datków.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-06-2023 [11:29] - Niezalogowany | Link:

Nie manipuluj, ruski trollu. Nie żadne "PiS ssie kasę z po­datków" ale: Polski patriotyczny rząd dysponuje wpływami z podatków dla dobra Polski i Polaków. Od ssania to była ekipa zdrajców i pasożytów z PO-PSL.

Obrazek użytkownika Jabe

21-06-2023 [11:49] - Jabe | Link:

Chamie, chodzi o to, że PiS dostaje sub­wencję przy­należną partiom. To, czy wydaje pieniądze z po­datków dla dobra Polski i Polaków, jest kwestią wielce dys­kusyjną. Przede wszy­stkim naszym kosz­tem wy­sługuje się kel­ne­rom, o­płacając ich wojnę. Wcześniej wy­sługując się glo­balnym pan­demi­tom pod pre­tekstem zarazy, wy­wołał inflację.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-06-2023 [11:57] - Niezalogowany | Link:

Bredzicie, towarzyszu Ябе, bredzicie żałośnie.
Brednia 1: "naszym kosz­tem wy­sługuje się kel­ne­rom, o­płacając ich wojnę" - nie wiem, jaką teorię spiskową dnia promujesz służbowo, ale domyślam się, że chodzi ci o wywołaną przez CCCP 2.0 wojnę na Ukrainie. To jest akurat nasza wojna tak samo jak Ukraińców, z tym, że mamy taki komfort, że to Ukraińcy walczą i giną także za wolność naszej Ojczyzny, która - co mówią wprost żule z Kremla - miała być następna w kolejności.

Brednia 2: "wy­sługując się glo­balnym pan­demi­tom pod pre­tekstem zarazy, wy­wołał inflację" - i tak się rozpędzili z tym wywoływaniem inflacji, że wywołali ją też w IV Rzeszy i w 3/4 Europy? To już jest bzdura dla najbardziej niedorozwiniętych umysłowo odbiorców.

Obrazek użytkownika Jabe

21-06-2023 [12:22] - Jabe | Link:

1. Wobec wrogości Ukrainy, już samo stawanie po jej stronie trąci za­przaństwem. Nie po­trzebujemy, ani zwycięskiej Rosji, ani zwycięskiej Ukrainy. No a twier­dzenie, że to nasza wojna jest już jawną zdradą.

2. PiS jest jedynie trybikiem global­nych ma­chinacji.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-06-2023 [12:32] - Niezalogowany | Link:

Brednia 3: "Wobec wrogości Ukrainy, już samo stawanie po jej stronie trąci za­przaństwem." - w ramach wrogości Polsce Ukraina demontuje największego wroga Polski, kacapię. Straszliwa, niewybaczalna wrogość. Jak mogą krzywdzić naszego przyjaciela, Putina?

Brednia 4: "PiS jest jedynie trybikiem global­nych ma­chinacji." - na pewno miałeś na myśli partię niemiecką "PO", wykonującą rozkazy z Berlina.

Obrazek użytkownika Jabe

21-06-2023 [12:43] - Jabe | Link:

Jeszcze przed inwazją na­igrywałem się, że Polska nie ma wobec Ukrainy żad­nych środ­ków per­s­wazji, bo Rosja jest naszym śmier­telnym wrogiem, a Ukraina tylko prowadzi z nią wojnę. Teraz to tylko na­brało mocy.

Nadając na Platformę, nie sposób wybielić PiS-u z uczestnictwa w glo­balnym prze­kręcie. Po prostu są siebie warci.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-06-2023 [14:07] - Niezalogowany | Link:

"Jeszcze przed inwazją na­igrywałem się, że Polska nie ma wobec Ukrainy żad­nych środ­ków per­s­wazji" - brednie, towarzyszu Ябе. Jedynym miejscem na planecie, z którego można skutecznie pomagać Ukrainie jest Polska. Każda inna opcja logistyczna oznacza niewyobrażalne problemy. Los Ukrainy zależy od dobrej woli Polski. Właśnie dlatego ruskie trolle takie jak wy, Ябе, wysilają się by siać niezgodę między narodami polskim i ukraińskim.
"Nadając na Platformę, nie sposób wybielić PiS-u z uczestnictwa w glo­balnym prze­kręcie." - bredzicie, towarzyszu Ябе. Jedynym globalnym przekrętem jest tak zwana Rosja, mafijna stacja benzynowa, udająca państwo.

Obrazek użytkownika Jabe

21-06-2023 [14:24] - Jabe | Link:

To tym bardziej dziwne, skoro los Ukrainy od Polski zależy. Kunktator­stwo i za­przaństwo nadzieję na przy­szyszłe przy­jazne stosunki niweczy. Głupota to, czy zdrada?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-06-2023 [14:27] - Niezalogowany | Link:

Brednie za bredniami, towarzyszu Ябе. "Kunktator­stwo i za­przaństwo nadzieję na przy­szyszłe przy­jazne stosunki niweczy." - nie ma żadnego zaprzaństwa ani kunktatorstwa - jest jasny, oczywisty interes geopolityczny: Ukraińcy walczą także za Polskę, ich walka chroni naszą Ojczyznę przed ruskimi atakami, więc niewątpliwie warto wspomagać kogoś, kto bije się za wolność i swoją i naszą. A każdy, kto próbuje to opluwać jest albo głupkiem albo zdrajcą. Wybierzcie sobie, towarzyszu Ябе.

Obrazek użytkownika Jabe

21-06-2023 [14:58] - Jabe | Link:

To widzenie tunelowe. W polityce między­narodowej wszystko prze­słania Rosja, jak w polityce krajowej – Donald Tusk. Wygodne, bo przez to od rządu niczego nie wolno wymagać, nawet elemen­tarnej przyzwo­itości.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-06-2023 [15:06] - Niezalogowany | Link:

Rzucacie hasełka bez treści, towarzyszu Ябе. Pozwolę ośmiać sobie wasze służbowe brednie:
"W polityce między­narodowej wszystko prze­słania Rosja" - Rosja jest jak podwórkowy sąsiad-pijak, sikający na klatce schodowej i rzucający butelkami po piwie w okna. Oczywistym jest, że będzie mocno irytował mieszkańców, szczególnie swoich znękanych jego żulerstwem najbliższych sąsiadów. Trudno, by było inaczej, skoro Rosja zamordowała nam prezydenta.
"jak w polityce krajowej – Donald Tusk" - Donald Tusk, niemiecki agent wpływu jest największym szkodnikiem jakiego obecnie musi nosić polska ziemia. Każdy, kto myśli i jest polskim patriotą to widzi, więc wiadomo, że główny niemiecki agent wpływu i kandydat na niemieckiego namiestnika planowanej przez IV Rzeszę Generalnej Gubernii 2.0 jest częstym tematem.

Obrazek użytkownika Jabe

21-06-2023 [15:55] - Jabe | Link:

Rzecz w tym, że Ukraina też dobrymi ma­nie­rami nie słynie. Nie wiadomo, czy Rosja za­mordowała nam pre­zydenta. Jaro­sław Ka­czyński dziwnie do wy­jaśnienia nie dążył. Wiadomo na­tomiast, że Ukraina za­mordowała naszych oby­wateli, przy­puszczalnie pró­bując w­ciągnąć nas do wojny.

Tak czy owak, z tego, że Rosja jest zła, nie wynika, że Ukraina jest nam przy­jazna.

Z Donaldem Tuskiem jest podobnie: z tego, że on jest zły, ab­solutnie nie wy­nika, że Jaro­sław Ka­czyński jest dobry.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-06-2023 [16:01] - Niezalogowany | Link:

Kolejna porcja bełkotu trolla do obśmiania:

"Nie wiadomo, czy Rosja za­mordowała nam pre­zytdenta". Wiadomo. Chyba, że ostatnie lata byłeś w śpiączce.

"Jarosław Kaczyński dziwnie do wy­jaśnienia nie dążył." - wręcz przeciwnie. Wysiłki co do stworzenia i publikacji raportu podkomisji smoleńskiej zawdzięczamy także jemu. Podobnie jak wysiłki umiędzynarodowienia sprawy.

"Ukraina za­mordowała naszych oby­wateli, przy­puszczalnie pró­bując w­ciągnąć nas do wojny." - nie oglądam rosyjskiej telewizji, ta wrzutka dezinformacyjna mnie ominęła. Ale widać, że kasa się kończy na Łubiance, skoro do Polski są importowane kosmiczne bzdury przeznaczone zwykle dla bezmyślnych kacapów z resztkami mózgów przeżartymi samogonem.

"z tego, że Rosja jest zła, nie wynika, że Ukraina jest nam przy­jazna"
Ukraina jest nam bardzo przyjazna. W tej chwili przyjaźnie użyźnia kolejnymi kacapami swoje ukraińskie ziemie. Każdy ubity kacap to więcej spokoju dla Polski i świata. Ukraina jest wręcz dobroczyńcą świata w tym kontekście.

"Z Donaldem Tuskiem jest podobnie: z tego, że on jest zły, ab­solutnie nie wy­nika, że Jaro­sław Ka­czyński jest dobry."
Dobro walczy ze złem. Donald Tusk jest zły. Ze złym Donaldem Tuskiem walczy Jarosław Kaczyński.

Obrazek użytkownika Jabe

21-06-2023 [16:17] - Jabe | Link:

Nawiązując do metafory są­siada pijaka, z tego, że dwóch meneli się pięścia­mi okłada, wcale nie wynika, że jeden jest dobry, a drugi zły. Obaj mogą być źli.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-06-2023 [16:46] - Niezalogowany | Link:

W tej części świata jest tylko jeden menel: Rosja. Jest też obłudny mafiozo-oszust, czyli Niemcy.

Obrazek użytkownika Jabe

21-06-2023 [17:18] - Jabe | Link:

To nieuzasadniona opinia.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

21-06-2023 [17:19] - Niezalogowany | Link:

To nie opinia. To opis faktów.