W 80 rocznicę powstania, żydówka i córka milicjanta atakują

 W 80 rocznicę powstania, żydówka i córka milicjanta atakują Polskę

Niedawno minęła 80 rocznica powstanie w Getcie Warszawskim, z tej okazji w WSI 24, a jakże, Monisia dobrała sobie interlokutorkę, panią Engelking żydówkę byłą żonę TW Znak, żeby robiła za historyka.

Szambo, które wylało się z ust tej pani , spowodowało u mnie mdłości, a Monisia, a jakże, nie dość , że nie „temperowała” żydówki , ale jeszcze doborem pytań dodawała „do pieca”

Należy dodać, że pani Elgenking nie jest historykiem tylko psychologiem i socjologiem, a mając po drugiej stronie zoologa mogła mówić co jej ślina na język przyniosła.

Pani Engirlking albo Monisia, powinna zacząć od tego, że w Polsce  za pomoc  żydom groziła śmierć przez rozstrzelanie lub powieszenie, jako w jedynym kraju w okupowanej przez Niemców.  nie tylko tym , którzy pomagali ale i ich całym rodzinom. Przykładem jest rodzina Ulmów, którzy za pomoc żydom trafili „pod płot”,  razem 8 osób w tym, Pani Ulm w bardzo zaawansowanej ciąży.

Rodzina Ulmów ma wkrótce trafić na ołtarze.

Słuchając pani Engelking i jej wywodu, że żydzi bardzo zawiedli się na Polakach mówiąc, że szmalcownictwo było powszechne.

Oczywiście żydzi nie zawiedli się na Holendrach czy Francuzach, którzy ładowali całe żydowskie rodziny do bydlęcych i wysyłali je do Treblinki, Oświęcimia i innych miejsc kaźni w niemieckich obozach koncentracyjnych.

Nie można temu zaprzeczyć, że wśród Polaków byli też szmalcownicy, ale trzeba dodać, że polskie państwo podziemne, wydawało na szmalcowników wyroki i wielu szmalcowników było rozstrzelanych przez żołnierzy polskiego państwa podziemnego.

Ale żydzi mieli też swoich szmalcowników,  taka 100% żydówka Stella Kübler  w Niemczech w Berlinie w czasach III Rzeszy, jak oceniają historycy, wydała od 300 do 6000 tysięcy  żydów, biorąc za każdego pieniądze.

Jeżeli dodam, że w Getcie warszawskim i łódzkim „porządku” pilnowała policja żydowska, która dostarczając Niemcom tzw. kontyngenty swoich ziomków, przyczyniając  się do ich zagłady wysyłając ich do obozów zagłady setki tysięcy.

Zarówno Olejnik jak i Engelking po prostu nienawidzą Polski i Polaków, a znajdując się w stacji WSI 24 poczuły wiatr w żagle i hajda na Polaków.

https://dorzeczy.pl/kraj/430165/szokujace-slowa-w-tvn24-engelking-polacy-zawiedli-zydow.html
https://www.tvp.info/69336594/postepowanie-kkrit-ws-wywiadu-prof-barbary-engelking-i-moniki-olejnik-w-tvn24
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-04-2023 [08:51] - NASZ_HENRY | Link:

Nie zamierzam wpływać na politykę kadrową Instytutu Socjologii PAN. Natomiast będę rewidował decyzje finansowe, bo nie będę finansował na większą skalę instytutu, który utrzymuje ludzi, którzy obrażają Polaków - zapowiedział w TVP Info szef MEiN Przemysław Czarnek, odnosząc się do afery Olejnik i Engelking.
Córka matematyka i córka milicjanta ;-)
 

Obrazek użytkownika Jabe

25-04-2023 [09:09] - Jabe | Link:

Zaś zapowiedzi.

Swoją drogą to nie minister finansuje. On daje nieswoje.

Obrazek użytkownika Andy51

25-04-2023 [13:32] - Andy51 | Link:

Henryk ty finansujesz instytut. Ciekawe.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-04-2023 [13:46] - NASZ_HENRY | Link:

Andy ty czytasz do połowy. Ciekawe ;-)
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-04-2023 [13:49] - NASZ_HENRY | Link:

..

 

Obrazek użytkownika Jan1797

25-04-2023 [20:37] - Jan1797 | Link:

będę rewidował decyzje finansowe
----------

Widzisz Henry nie widzę nic złego w w rewizji finansowania Instytutu Socjologii PAN, mało tego, finansowanie z budżetu państwa powinno być przede wszystkim przejrzyste. 
Stąd też Instytut Socjologii PAN powinien za sprawą pani Engelking zamieścić na swej stronie głównej historię Ewy Góreckiej pt. „Historia Polski - Bez prawa do życia”, a tu znajdą się którzy dopiszą tam komentarze.

Obrazek użytkownika Darek65

25-04-2023 [08:59] - Darek65 | Link:

Na liście do zamknięcie powinno być też muzeum POLIN, siedlisko antypolonizmu.
"Zarówno Olejnik jak i Engelking po prostu nienawidzą Polski i Polaków...." - Nienawiść, to tylko przykrywka. Żydzi boją się, aby prawda nie wyszła na jaw, bo to prawda pokazująca całą ich niegodziwość.

Obrazek użytkownika spike

25-04-2023 [10:47] - spike | Link:

@Darek
Przed wojną Prezydent Mościcki zakazał działalności tej antypolskiej organizacji mającej dziuplę w tym "muzeum" Polin, Prezydent Kaczyński dał się podejść skorpionowi, pozwalając im się reaktywować, skutki widzimy i słyszymy.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-04-2023 [11:27] - rolnik z mazur | Link:

@ spike
Naprawdę nie wiedział? Prezydent dał się podejść? Prawie każdy wie o tym, ze Mościcki zakazał działalności tej loży. Dlaczego do tej pory nie została zakazana. ? 

Obrazek użytkownika Darek65

25-04-2023 [11:48] - Darek65 | Link:

Myślę, że nie dal się podejść, a jak już, to raczej został do tego "zmuszony". Niemniej skutki widać, słychać i czuć. Kto ma zakazać, ten śmieszny krzykacz, co to hanukę pali w Pałacu Prezydenckim? 

Obrazek użytkownika spike

25-04-2023 [12:02] - spike | Link:

@rolnik
weź człowieku czytaj kilka razy, może wtedy zrozumiesz co napisane.

Obrazek użytkownika Andy51

25-04-2023 [13:35] - Andy51 | Link:

Każdy popełnia błędy, śp. Lech Kaczyński, też go popełnił.

Obrazek użytkownika Andy51

25-04-2023 [13:33] - Andy51 | Link:

Może tak być.

Obrazek użytkownika u2

25-04-2023 [09:44] - u2 | Link:

Olejnik jak i Engelking po prostu nienawidzą Polski i Polaków

Mają do tego prawo, do tej swojej nienawiści. Nawet mają prawo do antypolskiej propagandy. Jednak nie można wszystkich Żydów wrzucać do jednego antypolskiego kotła. Poniżej opinia Andrzeja Szpilmana, syna słynnego pianisty Władysława Szpilmana, o prof. Engelking :

Piata kolumna" i "Malowany ptak"
Jest w Warszawie w PAN w "Holocaustresearchcenter" pani "Profesor" Barbara Engelking. Ma wkrotce opublikowac ksiazke, na ktorej zarobi z pewnoscia niezle, bo bedzie sie zajmowac dosc sensacyjnym, chetnie rozpowszechnianym tematem tzw. "polskiego antysemityzmu". "Pseudowspolczucie" ofiarom holocaustu pomaga to sprzedac.
Dziwie sie tylko ze ta Engelking ma czelnosc wypowiadac sie od trzech miesiecy na temat Wladyslawa Szpilmana, zyjac za pieniadze panstwowe, nie zrobiwszy nic, by przedstawic jakiekolwiek wiarygodne dowody, na poparcie swoich wypowiedzi, zas woli dac wiare plugastwom wypowiadanym przez psychicznie chora Wiere Gran, calkiem wiarygodnie opisana przez Irene Sendlerowa jako agentke gestapowska wydajaca Polakow i Zydow w rece niemieckich okupantow.
Jesli tak wygladaja badania w tym "Centrum" chyba najwyzszy czas ten dzial PAN przeorganizowac, aby sie zajal sie naswietleniem wszystkich postaw w czasie 2 Wojny Swiatowej, w szczegolnosci tez tych ratujacych Zydow Polakow. Nie rozumiem, dlaczego stali pracownicy PAN wydaja ksiazki napisane w ramach ich obowiazkow zawodowych na tematy, ktore Polsce i Polakom szkodza i pozniej zarabiaja na tym krocie. Mam nadzieje, ze PAN za uzyskane ze sprzedazy ksiazek napisanych przez swoich pracownikow (czy da sie udowodnic, ze pisza oni po godzinach, korzystajac z badan dokonywanych prywatnie?) rozszerzy badania nad holocaustem w tym zakresie. 

 

Obrazek użytkownika spike

25-04-2023 [10:28] - spike | Link:

@u
Szkoda że Andrzej Szpilman nic nie wspomniał, o samym Getcie warszawskim, że powstało z inicjatywy samych żydów i że jego ojciec na początku jego istnienia koncertował tam.

Tak to już jest, żydzi czasami wspominają Sprawiedliwych Polaków, a jednocześnie nie przeszkadza im za cały holokaust obwiniać cały polski naród, do tego pretensje, że mogli się bardziej poświęcić dla ratowania żydów, bo są "cenniejsi" dla świata.

Z rąk żydowskich kolaborantów zginęło więcej żydów, niż z rąk polskich szmalcowników, których polskie państwo Podziemne karało śmiercią.
Wg IPN, za ratowanie żydów szacuje się, że zostało zamordowanych koło MILIONA Polaków.

Obrazek użytkownika u2

25-04-2023 [11:08] - u2 | Link:

Andrzej Szpilman nic nie wspomniał

Ma się tłumaczyć, że powstało ghetto i że jego ojciec tam pracował jako pianista ? No rany boskie, zejdź na ziemię spike. Nie dość że bezpodstawnie i kłamliwie atakują jego ojca Żydówki typu prof. Engelking, to jeszcze ty chcesz mu wbić szpilę ?

Obrazek użytkownika spike

25-04-2023 [12:10] - spike | Link:

@u2
Ma się tłumaczyć???? że pracował ?????
zastanów się co piszesz, fakt że jest taki, że Getto powstało na prośbę żydów, jako ich Oaza odcinająca się od wojny, czyli los Polski ich nie interesował, a że nie mieli na początku tak źle, świadczą koncerty.
Teraz bierzemy żydowską narrację, że los żydów w Getcie odpowiadają Polacy, jeżeli tego nie widzisz, to masz problem, zejdź na ziemię.

Żydzi do żadnej swojej zbrodni się nie przyznają, jak ktoś coś wypomni, to jest "antysemitą".
S.Weiss pokazał kim jest też u Olejnikowej, co ciekawe wtedy zapytała o żydowskich UBków, ten spokojnie odparł, że to już nie byli żydzi !
Ten fałszywy "przyjaciel" Polski, dostał Orła Białego, to jest hańba.

Obrazek użytkownika u2

25-04-2023 [14:05] - u2 | Link:

los Polski ich nie interesował, a że nie mieli na początku tak źle, świadczą koncerty.

Z tego co pamietam to w KL Auschwitz-Birkenau i innych takich obozach również były orkiestry. Ba, nawet były mecze pięściarskie między niemieckimi strażnikami a Tadeuszem Pietrzykowskim ps. Teddy.

PS.  Ty chcesz, aby Żydzi ciągle się kajali, bo woleli być w ghetcie na początku wojny. Mi wystarczy że Andrzej Szpilman to porządny Polak, nie musi się kajać za to, że jest również z pochodzenia Żydem.

Obrazek użytkownika Andy51

25-04-2023 [14:54] - Andy51 | Link:

Zdarzali się porządni żydzi jak i nieporządni Polacy.

Obrazek użytkownika u2

25-04-2023 [16:36] - u2 | Link:

Zdarzali się porządni żydzi jak i nieporządni Polacy

Nieporządnych Polaków jest procentowo niewiele, to tzw. margines. Podobnie jak nieporządnych Żydów, którzy "robili" np. w UB czy MBP. Już przytoczyłem dane z Holandii i Warszawy. To że w Holandii Żydzi byli zasymilowani ze społeczeństwem wcale ich nie uratowało. Zaś w Warszawie Niemcy mieli łatwiejszą "robotę", bo Żydzi sami się wystawili na niemiecki strzał. Zaryzykuję tezę, że gdyby byli bardziej zasymilowani to procentowo więcej by ich przeżyło. Zdecydowanie więcej niż w Holandii.

Obrazek użytkownika Darek65

25-04-2023 [11:52] - Darek65 | Link:

On broni przede wszystkim swojego ojca. Nie da się tego zrobić bez wejścia w temat "polskiego antysemityzmu". To tak, jak z bajką o dobrym Niemcu Schindlerze, co to Żydów ratował. Oczywiście, nic z tego nie miał.
Nie dziwota, że eskimosi są tak bezczelni, jak mają takich pomocników. https://twitter.com/mateuszoch...

Obrazek użytkownika Andy51

25-04-2023 [13:36] - Andy51 | Link:

Chciałbym Ci zwrócić uwagę, że te łajzy nie mówiły o niektórych Polakach, tylko o Polakach. 

Obrazek użytkownika u2

25-04-2023 [14:11] - u2 | Link:

te łajzy nie mówiły o niektórych Polakach, tylko o Polakach. 

Dlatego europoseł Tarczyński złożył zawiadomienie do prokuratury, aby sprawę wyjaśnił sąd.

Obrazek użytkownika sake3

25-04-2023 [10:31] - sake3 | Link:

Najlepszym wyjściem na które w końcu trzeba się zdobyć jest likwidacja finansowania tych antypolskich placówek rozbestwionym łatwym zdobywaniem szmalu.Gołym okiem widać,że dla zdobycia dofinansowania będą wymyślać coraz to nowe kłamstwa i tak w nieskończoność.Niestety Polacy trochę postękają,troche coś tam skrobną w internecie z okazji obchodów rocznicowych,ale po tygodniu po emocjach i oburzeniu nie ma śladu,a chciwe łapska znów czekają na finansowanie przez ministerstwa kolejnych odsłon ,,polskiego antysemityzmu'' Będzie to więc proces nigdy nieskończony. Tymczasem w Niemczech co 3 godziny dochodzi do antysemickiego incydentu.Jakoś nikt z Żydów nad tym nie ubolewa,nie pisze,nie protestuje.Może tak paniusia tam skieruje swoje zainteresowania? Wątpię ,przecież łatwiej jest wyduszać pieniądze z polskiego podatnika.Chciałabym wiedzieć jakie finansowe możliwości środków na badania naukowe dostają uczelnie techniczne w porównaniu z nieustającym tropieniem polskiego antysemityzmu.Dopóki będzie trwał taki proceder jak obecnie jak Polska myśl techniczna ma być widoczna?   

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-04-2023 [10:50] - NASZ_HENRY | Link:

Te kilka milionów  to tylko zasłona dymna dla przewalanych miliardów ;-)
 

Obrazek użytkownika sake3

25-04-2023 [11:01] - sake3 | Link:

@NASZ-HENRY.......Być może że to tylko kilka milionów ale zsumowane i pomnożone przez lata dadzą miliardy.te mogłyby iść na jakiś pożyteczny cel a nie na wymyśłanie kłamstw i fałszowanie historii.przez skrajnie antypolską nację. 

Obrazek użytkownika spike

25-04-2023 [12:36] - spike | Link:

@henry
Żydowskiego prof. Finkelsteina za książkę "Przedsiębiorstwo holokaust", żydostwo zniszczyło, został wydalony z uczelni, został oszkalowany, zniszczony, a Polacy mają finansować żydowskie oszczerstwa ?

Widać tu żydowski podstęp, największymi oszczercami są żydzi nie będący historykami, na zasadzie "pisać oszczerstwa każdy może" a szczególnie żydzi.
"Krew Jego na nich i ich dzieci", z tego się nigdy nie wyzwolą, tylko i wyłącznie jak uznają Jezusa za Boga, przyjmując chrzest, który może zmyć hańbę.

Obrazek użytkownika Darek65

25-04-2023 [12:11] - Darek65 | Link:

Tu, taka mała sprzeczka na ulicy, kulturowa - https://twitter.com/sbalcerac/...

Jak mowa o dojeniu. Ten temat przewija się już od jakiegoś czasu https://twitter.com/placzekgrz... Ktoś się z tym już spotkał ?

Obrazek użytkownika An

25-04-2023 [16:42] - An | Link:

Israel Singer, który w 1996 roku podczas spotkania Światowego Kongresu Żydów w Buenos Aires, powiedział: „Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. My nigdy na to nie pozwolimy. (...) Będziemy im to powtarzać dopóki Polska ponownie nie zamarznie. Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym!”.

Obrazek użytkownika u2

25-04-2023 [16:52] - u2 | Link:

Israel Singer, który w 1996 roku

Już dawno nie jest szefem WJC, wyleciał za machlojki. Przypadek ? Nie sądzę :-)

PS. Niedawno coś antypolskiego zaćwierkał na Twitterze Yair lapid, były minister Izraela, ten od tezy, że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki, komentatorzy szybko go zgasili.

Obrazek użytkownika sake3

25-04-2023 [19:58] - sake3 | Link:

@u2.....Za to zaćwierkał i to dużo polski poseł Gdula.Mam jednak mieszane uczucia czy nazwać go Polakiem.,bardziej pasuje słowo szubrawiec.W wywiadzie stwierdził,że Polska była ofiarą niemieckiej Zagłady tylko metaforycznie czyli  tym sensie,że straciła jedynie swą wieloetniczność.Dla tego indywiduum nie liczą się polskie ofiary,Polacy zamordowani w obozach,katowniach,nie liczą się wojenne zniszczenia i zgliszcza.Ważne jest tylko że ginęli Żydzi.Chyba trudno o wiekszą pogardę dla Polski i Polaków.Jedyną stratą jest utrata wieloetniczności. MYślę że wywiad z tym szubrawcem nie jest przypadkowy.WIąże się z wywiadem trzech wiedźm-Engelking,Holland u Olejnik. Wygląda na to,że idzie atak na Polskę. Atak który nie jest metaforą.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-04-2023 [20:07] - NASZ_HENRY | Link:

Po Macieju Gduli praprawnuku Antoniego Korygi, jednego z przywódców rabacji galicyjskiej niczego dobrego bym nie oczekiwał. Wszak niedaleko pada jabłko od jabłoni ;-)
 

Obrazek użytkownika u2

25-04-2023 [20:41] - u2 | Link:

praprawnuku Antoniego Korygi, jednego z przywódców rabacji galicyjskiej

W dodatku jest synem prominentnego polityka KC PZPR, czyli zaufanego człowieka kremla, który był szefem doradców A. Kwaśniewskiego, kiedy ten urzędował w Belwederze.

Pochodzi z Żywca, tak jak np. obecny prezes TVP Mateusz Matyszkowicz, ale prezes dba o dobre imię Polski, a p. Gdula wręcz przeciwnie.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

25-04-2023 [20:08] - Alina@Warszawa | Link:

 [19:58] - sake3
Po owocach ... Więc już po raz któryś poznajemy, że Gdula, to nie jest żaden Polak, to polskojęzyczny Żyd, albo inny obcy. Poza tym szubrawiec w najczystszej postaci. 
Niedawno w programie na żywo "Strefa starcia" w niedzielny późny wieczór w TVP Info prezentował swój szubrawczy punkt widzenia, a kiedy po programie wszyscy się żegnali podaniem ręki, ten kręcił się wokół własnej osi z wyciągniętą dłonią, ale nikt nie chciał mu podać ręki! To był piękny widok! 

Obrazek użytkownika u2

25-04-2023 [19:34] - u2 | Link:

Pani dr Ewa Kurek była wiele lat asystentką Władysława Bartoszewskiego. To bardzo przyzwoita osoba, w dodatku potrafiąca iść pod prąd utartych opinii.

https://www.youtube.com/watch?...

Ewa Kurek o Władysławie Bartoszewskim - 25.04.2015r