"Przesmyk suwalski" w ogniu?

Wybaczcie że życzenia sobie daruję, ale być może jest PILNA sprawa - chodzi o sylwestrowe zabójstwo w Ełku i przekaz medialny za granicę na temat tego, co to zaczyna się w tej miejscowości dziać.

O ile samo zabójstwo sprawia wrażenie wyniku awantury (podobno ofiara zabójstwa wrzuciła petardę do knajpy, wyszło czterech, nawiązała się pyskówka - być może chłopak palnął coś, co dla ludzi z tamtego kręgu kulturowego jest śmiertelną obrazą, zaś brak reakcji jest hańbą nie tylko dla obrażonego, ale dla całego rodu, a za tym idą określone konsekwencje i to takie, że lepiej zginąć w czasie próby zemsty niż żyć z piętnem hańby) - jak było, tak było, może śledztwo to wyjaśni, to zastanawiające jest, że G...Wybor... tym razem od razu podało na gazeta.pl narodowość sprawców i szczegóły. Jakoś przy zamachach w Europie Zachodniej tacy gorliwi nigdy nie byli, a jeżeli zaczynają nagle robić coś wbrew dotychczasowym obyczajom, to należy się bacznie przyglądać o co może chodzić.

Jak na razie efektem jest narastające napięcie w Ełku, "podobno" w tłumie pojawili się "Wszechpolacy", jak narracja będzie w ten deseń, to jutro może się rozkręcić cała okolica.

A cóż ciekawego jest w tej okolicy? A spójrzcie sobie na mapę i sami zobaczcie: Ełk jest ok. 40 km od Orzysza, leżąc na skrzyżowaniu dwóch ważnych tras (trasa "16", biegnąca ze wschodu na zachód, oraz "65" w osi północ-południe), przy czym trasa "16" jest JEDYNĄ trasą wiodącą z okolic Orzysza w kierunku Suwałk, taki jest układ jezior oraz cieków wodnych i ukształtowania terenu.

No i co z tego, ktoś zapyta? Ano to z tego, że jeszcze w styczniu ma na poligonie w Orzyszu (niedaleko od Orzysza, w kierunku na Ełk zresztą) rozlokować się "...batalionowa grupa bojowa NATO eFP, której państwem ramowym są Stany Zjednoczone [...] Wzmocniona Wysunięta Obecność ukierunkowana jest na zwiększenie potencjału odstraszania NATO na wschodniej flance Sojuszu. W ramach eFP do Orzysza trafi ponad 900-osobowy 2 Batalion 2 Pułku Kawalerii. W oparciu o te jednostki Amerykanie utworzą batalionową grupę bojową NATO eFP z uwzględnieniem żołnierzy z Rumunii i Wielkiej Brytanii. Będzie ona współdziałała m.in. z 15 Brygadą Zmechanizowaną, a jej działania, podobnie jak w przypadku pozostałych batalionowych grup bojowych eFP, będą koordynowane przez wielonarodowe dowództwo dywizji sformowane w Elblągu..." (http://niezalezna.pl/88702-wazne-wiemy-gdzie-w-polsce-beda-stacjonowac-amerykanskie-oddzialy-nato).

Ciekawe kto ma interes w tym, żeby akurat teraz rozdmuchiwać konflikt? Jak sądzicie?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-01-2017 [18:45] - Marek1taki | Link:

To wszystko mogą być zbiegi okoliczności. Ale nie muszą. Może to klimat Mazur sprawia. Niedawno oficerowie z Orzysza pobili w Giżycku policjantów.
Szczęśliwego Nowego Roku!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-01-2017 [21:31] - rolnik z mazur | Link:

Ech ci krewcy oficerowie z Orzysza. Niech lepiej żon pilnują. Jak zaczynają strzelać to sąsiad na rower i do majorowej jedzie. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Domasuł

01-01-2017 [18:47] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Mowie to od jakiegos czasu, ale warto powtorzyc 1 stycznia. Jesli mialbym bawic sie w jasnowicza Jackowskiego to za rok PiS juz nie bedzie rzadzil. Wszystkie znaki na niebie i ziemi o tym swiadcza.

Obrazek użytkownika Mind Service

02-01-2017 [01:44] - Mind Service | Link:

Niby jakie znaki? Może podziel się tą wiedzą tajemną z nami, bo inaczej wygląda to na sianie paniki

Obrazek użytkownika Domasuł

02-01-2017 [15:36] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Mirku, rozglądaj się uważnie i lacz fakty w calosc.

Co do siania paniki to powtarzam ze nie jestem sympatykiem PiS-u, wiec mowie tylko co zauważam. Nie będę sobie sam petal jezyka cenzura tylko dlatego ze ktoś się może wystraszyć.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

01-01-2017 [19:44] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Domysł bardzo prawdopodobny. Od dawna uprzedzano, że należy oczekiwać tego rodzaju wydarzeń. Oczywiście, dobrze zorganizowana prowokacja polega na tym, że jej uczestnicy są przekonani, że działają spontanicznie.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

01-01-2017 [21:28] - rolnik z mazur | Link:

Sam kiedyś na tym blogu o tym pisałem. Poligon w Orzyszu blisko więc trzeba zacier 1410 nastawić. Co do drogi - to do Suwałk można i przez Pis z i Białą Piską i dalej Grajewo do Suwałk dotrzeć. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika jaja -cek

01-01-2017 [21:40] - jaja -cek | Link:

zgadzam się z tezą i z domysłem
Zabójstwo, zabójstwem ale coś nie widać końca awanturze pomimo coraz liczniejszych sił policyjnych
Nawet jak na takie tragiczne zdarzenie konflikt raczej nasila się i eskaluje ponad miarę
Też podejrzewam, że to jest sterowana akcja dobrana i w czasie i w miejscu
Służby powinny baczniej przyjrzeć się drugiej linii tych zdarzeń, kto tych agresywnych młodych ludzi podjudza

Obrazek użytkownika smieciu

01-01-2017 [22:06] - smieciu | Link:

Co ja o tym myślę?
Że na kacu źle się myśli...

Bez obaw, bataliony wojska w Europie Wschodniej to przedsięwzięcie, którego skala jest ździebko większa niż bójka gdzieś na mazurskim zadupiu.
PiS wygrał. Macierewicz porzucił służby na rzecz wojska. Szczyt NATO się odbył. Putin gra chojraka. Zachód zabawia się w sankcje. Obama wyrzuca dyplomatów. Trump wygrał i co?
Skoro coś ma być to będzie. Proszę się nie martwić.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

01-01-2017 [23:28] - Zygmunt Korus | Link:

Mnie zawsze zastanawia w takich wypadkach jakiś filtr informacyjny - kto co i rusz "zakłada cedzak"?

Kiedyś dziennikarze potrafili dotrzeć do ludzi, podstawić mikrofon, dowiedzieć się u samego źródła jak było - teraz tylko rzecznicy prasowi i funkcjonariusze różnego szczebla, którzy gadają tak oględnie (tak, tak, na uspokojenie nastrojów), że pełnej prawdy człowiek najzwyczajniej się nie dowie.

A przecież te pierwsze spontaniczne wypowiedzi są zazwyczaj najważniejsze, bo potem to już normalnie idzie ściema...
jak sobie życzą władcy.

A pytania są proste: dlaczego rzucił chłopak petardę? Z własnej woli... Żeby dać się zabić? Ktoś go podpuścił? Był aktywistą jakiejś grupy?
Co to za punkt gastronomiczny z żarciem arabskim? Kto go prowadził? Kiedy powstał? Dlaczego miał tak międzynarodową obsadę?
Kto personalnie robi zamieszki? Rzeczywiście Wszechpolacy? Zdesperowana rodzina?
Czy prowokuje władza, która robi teraz za obrońcę islamistów? Itd, itp.

Co jest u licha z tym naszym, niby wolnym, dziennikarstwem?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-01-2017 [00:08] - Imć Waszeć | Link:

Proszę Pana, a o jakim dziennikarstwie my tu w ogóle mówimy? Na wPOlityce cenzura wywala natychmiast post, który wygląda np. tak "prawdopodobnie oni są narodowości ... (wy już wiecie jakiej)", gdzie trzech kropek nie należy wypełniać, bo tak właśnie jest sformułowane zdanie. Ktoś otworzył puszkę pandory z cenzurami i teraz po wszystkich redakcjach zalęgła się Mysia i do tego poprawna POlitycznie. Ta zasada nie dotyczy jednak wszystkich, gdyż trolle i kodziarstwo mają tam wyraźne fory i wystarczy tylko przejść do historii żeby zobaczyć, iż nie pozostawianie kropek jest traktowane kompletnie inaczej, a wyraz na ka i ha gwarantuje postom długowieczność. To nie jest przypadek odosobniony, ale zasada działania mediów w Polsce. Dojdziemy w końcu do ściany, gdzie nic nie będzie można powiedzieć, bo władza będzie wszczynać z urzędu i to tylko wybiórczo. POlszewizm kwitnie, albo inaczej "kaczyzm" gnije i zamienia się w POlszewizm. Nie muszę chyba dodawać, że tak żarliwa cenzura w sposób absolutnie karygodny wypacza treść komentarzy, gdyż wkurza.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

02-01-2017 [03:21] - maks jamnicki | Link:

Sekwencja tych "sylwestrowych" zdarzeń w tym kebabie wydaje się dość prawdopodobna...

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

04-01-2017 [20:43] - Ryszard Surmacz | Link:

Tak, to bardzo ciekawa uwaga. Trzeba obserwować. Dzięki