Pakt Ribbentrop-Mołotow i „pakciki” Tusk-Putin

23 sierpnia 1939 r. został podpisany przez przyjaciół  Ribbentropa i Mołotowa tzw. pakt o nieagresji, który był przykrywką do tajnego protokołu o aneksji przez te zbrodnicze reżimy ; krajów bałtyckich, Finlandii , Polski, Rumunii i Bułgarii, aneks wyciekł po latach.

Dlaczego o tym pisze? Ano dlatego, że po kilkudziesięciu latach gdy do władzy w Polsce doszedł germanofil Tusk zaczęło się podpisywanie umów, które dzięki red Rachoniowi ujrzały światło dzienne jak np. list z 10 kwietnia 2010 r , co tam śmierć prezydenta RP i polskiej elity, dla Rosji najważniejsza była współpraca gospodarcza, "w tę trudną godzinę chciałbym podkreślić swą gotowość do dalszej aktywnej współpracy z panem celem rozwoju rosyjsko-polskiego współdziałania w dziedzinie energetycznej w zakresie realizacji zakrojonych na wielką skalę porozumień osiągniętych przez przewodniczącego rządu Federacji Rosyjskiej Władimira Putina i przewodniczącego Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Donalda Tuska", czyli całkowite uzależnienie energetyczne Polski od Rosji.
Potem nastąpiło podpisanie przez Pawlaka bardzo niekorzystnej umowy dla Polski z Gazpromem, do 2035 r., której nawet sprzeciwiła się UE.

Tusk po społu z Sikorskim chcieli gospodarczo oddać Polskę w pacht Rosji,

Oto próbka tej niemal wiernopoddańczej postawy  rządu Tuska do cara Putina;

Na pierwszej stronie dokumentu czytamy, że nowa „filozofia stosunków polsko-rosyjskich” miała być budowana na relacjach z Rosją... w odniesieniu i kontekście czasów rozbiorów, kiedy car Rosji był królem zniewolonej Polski.
 
„Mimo licznych konfliktów w wieku XIX i XX warto przypomnieć charakterystyczny epizod, kiedy po utworzeniu w 1815 r. Królestwa Polskiego car i król polski Aleksander I nadał mu konstytucję wzorowaną na liberalnej napoleońskiej konstytucji Księstwa Warszawskiego, tym aktem Aleksander zaskarbił sobie sympatię Polaków” – napisano w notatce. 
 
W dokumencie znajdują się również szokujące słowa o tym, w jaki sposób polscy dyplomaci rządu Tuska widzieli samego Putina. 
 
Jeżeli dodamy do tego odprawę polskich ambasadorów z min Lawrowem, chęć sprzedaży lotosu Rosjanom, chęć zakupu prądu z nowobudowanej elektrowni atomowej w Królewcu, to włos się jerzy na głowie , ile jeszcze może być trupów w szafie oprócz tych , które ujawnił red. Rachoń.

Moim zdaniem, Tusk, Sikorski, Pawlak, powinni być sądzeni o zdradę stanu i wylądować w więzieniu.

https://dorzeczy.pl/kraj/347581/dokument-z-10-kwietnia-2010-roku-o-wspolpracy-miedzy-polska-a-rosja.html
https://www.tvp.info/62902074/tusk-napisal-list-do-putina-rachon-ujawnia-nieznany-dokument-z-2008-roku-szokujace-i-odrazajace-wideo-
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

06-12-2022 [12:51] - Jabe | Link:

Coś na Donalda Tuska pewnie by się znalazło, ale nie tu.

Obrazek użytkownika sake3

06-12-2022 [15:02] - sake3 | Link:

Nawet nie coś a wiele,tak że by biedak leżał jak placek przywalony ciężarem.Ale od czegóż jest kasta,od czego ideologia Neumanna,od czegóż wreszcie pani Merkel,towarzycho  owinięte unijną flagą?

Obrazek użytkownika Andy51

06-12-2022 [16:00] - Andy51 | Link:

Tusk trzymany jest za mosznę, przez Putina i akta Stasi, tak, że musi tańczyć jak mu zagrają.

Obrazek użytkownika MFW

06-12-2022 [17:07] - MFW | Link:

"Potem nastąpiło podpisanie przez Pawlaka bardzo niekorzystnej umowy dla Polski z Gazpromem, do 2035 r., której nawet sprzeciwiła się UE."
Nie do 2035 a do 2037 roku na dostawę gazu a na przesył Jamałem do 2045 roku.
A kto jest taki naiwny, że UE/Niemcy zrobiły to, dbając o polski interes.  Po prostu uznały, że Rosja za dużo chce sama zarobić a przecież po to buduje się NS2, by zarabiały też Niemcy na sprzedaży do Polski  rosyjskiego gazu dostarczanego do Niemiec bałtycką rurą. Dlatego UE/Niemcy wymusiły zapis w kontrakcie na temat dostawy gazu do 2022 roku a przesył gazu Jamałem do 2019 roku(zakładanym w projekcie terminem  ukończenia NS2 był pierwotnie koniec 2019 roku). "Tak to leciało" w tym biznesie rosyjsko niemieckim, że przyjaźń, przyjaźnią a interes interesem.
 

Obrazek użytkownika Andy51

06-12-2022 [17:28] - Andy51 | Link:

Przepraszam za pomyłkę, ale fakt podpisania niekorzystnego kontraktu jest faktem.

Obrazek użytkownika Kocur1

06-12-2022 [18:41] - Kocur1 | Link:

Przeciez w planach bylo podpisanie umowy na jeszcze dluzszy okres. Do 204...ktoregos roku.

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-12-2022 [19:08] - Tezeusz | Link:

 W listopadzie 1932 Rosjanie rządzący ZSRR wywołali wielki głód na Ukrainie. Trwał on do 1933 roku. To rosyjskie ludobójstwo zwane jest Hołodomorem. W wyniku rosyjskiej polityki wobec Ukrainy, 90 lat temu, Rosjanie zagłodzili ponad 3 miliony Ukraińców. W kolejnych klęskach głodu wywołanych przez Rosjan na Ukrainie Rosjanie zabili do 10 miliony mieszkańców wschodniej Ukrainy (Ukraińców i przedstawicieli innych narodów, w tym i Polaków). Miejsce po wymordowanych Ukraińcach (ale też i Polakach) Rosjanie zasiedli swoją sowiecką ludnością, która to dziś jest dla Rosji pretekstem do imperialistycznej agresji na Ukrainę. Po 90 latach Rosjanie znowu zabijają Ukraińców.

Obrazek użytkownika Andy51

06-12-2022 [21:10] - Andy51 | Link:

Ale totalni tego nie rozumieją, dla nich Putin i Rosja to takie bożki, których nie można tykać.