Mecz w dzień parzysty czyli... Wygrać z Francją?

O Biało-Czerwonych na Mundialu Anno Domini 2022 można pisać w kontekście statystyki – albo stylu. O stylu powiem tylko tyle, pół żartem, pół serio, że nasi grają siermiężny futbol, ale tylko w czasie swoich meczów nieparzystych: pierwszy z Meksykiem i trzeci z Argentyną. Mecze parzyste grają zupełnie inaczej: tak było z Arabią Saudyjską. Kolejny parzysty -i kluczowy - mecz przypada na spotkanie 1/8 z mistrzami świata – Francją. Zatem… Cóż, kibic zawsze umie się pocieszać.

Co do statystyki sprawa jest jasna. Po raz pierwszy nie tylko w tym wieku, ale w tym 1000-leciu nasza reprezentacja wyszła z grupy! Ostatni raz było to na Mundialu w… Meksyku w 1986 roku. Teraz awansowaliśmy kosztem tegoż Meksyku! Był taki czas, że w ciągu czterech mistrzostw świata pod rząd wychodziliśmy z grupy i było to w latach 1974-1986. A jak żeśmy już wyszli, to dwa razy zajęliśmy trzecie miejsce, a raz piąte.

Czekaliśmy więc od czasów Antoniego Piechniczka do czasów Czesława Michniewicza. Ten mocno krytykowany przez wielu dziennikarzy sportowych trener jednak doprowadził nas do rzeczy w jakiejś mierze historycznej, choć nie ma co zaniżać sobie poprzeczki i wmawiać sobie, że złapaliśmy piłkarskiego pana Boga za nogi.
Jeszcze co do statystyki, to specjalnie nie komentując, bo przecież to tylko stwierdzenie faktu, a nie asumpt do wyciągania wniosków, że na sześć mistrzostw w XXI wieku awansowaliśmy do ich finałów czterokrotnie. Sorry, to tylko statystyka, a nie żadna polityka, ale stało się to raz za rządów SLD-PSL (2002) i… trzy raz za rządów PiS (2006, 2018, 2022). Jak to mawiał Napoleon: „Potrzebuję generałów, którzy mają szczęście”.
Co do meczu z Argentyną, to najlepiej podsumować go jednym słowem: był. Nie chce mi się pisać o statystykach, że myśmy wymienili ponad 300 podań, a tamci blisko 850. Ani o tym, że rywale strzelali na bramkę 12 razy, a my 4, w tym w światło bramki oni 4, a my… 0.
Przed nami mecz z Francją, która jest w światowym futbolu tym, czym jest Polska w siatkówce: i Trójkolorowi i Biało-Czerwoni mogą wystawić w obu tych dyscyplinach dwie równorzędne reprezentacje i każda z nich może bić się o finał mistrzostw świata!
Cóż, w walce o ćwierćfinał możemy jedynie spaść z wysokiego konia. Stuprocentowymi faworytami są Francuzi. Polacy zrealizowali „plan minimum”, czyli wyszli z grupy – zagrają więc na luzie. Prawdziwy kibic w takich sytuacjach może wierzyć w moce nadprzyrodzone i łut szczęścia, a więc…

*tekst ukazał się na portalu po-bandzie.com.pl (01.12.2022)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

02-12-2022 [18:12] - u2 | Link:

Kolejny parzysty -i kluczowy - mecz przypada na spotkanie 1/8 z mistrzami świata – Francją

Nie ma znaczenia, czy mecz w dzień parzysty, czy nieparzysty. Ba, nie ma znaczenia czy przeciwnik to mistrz świata, czy nie. Ważne jest, aby strzelić przynajmniej jedną więcej bramkę niż przeciwnik. No i dopóki piłka w grze wszystko może się zdarzyć. Warto pamiętać te mądrości najwybitniejszego polskiego trenera Kazimierza Górskiego :-)

Obrazek użytkownika paparazzi

02-12-2022 [18:54] - paparazzi | Link:

Nie martw się, dziś słuchałem ze trener Michniewicz ma tajna kadrę do wystawienia, jeden Szczęsny i 10 ciu nieszczęsnych.

Obrazek użytkownika u2

02-12-2022 [19:51] - u2 | Link:

jeden Szczęsny i 10 ciu nieszczęsnych.

A nie, jeden Lewy i 10-ciu Prawych ? :-)