O co wam tak naprawdę chodzi?

Twierdzicie, ze Polska dziś dzieli się na ludzi i na patologię. Patologia to są wszyscy nie nadążający za tempem przemian rzekomo ustrojowych, potrzebujący pomocy, bo np. urodziło im się więcej dzieci, niż planowali. Bo np. stracili pracę, a mają te dzieci na utrzymaniu. Bo np. któreś z nich zachorowało. Bo np. zachorowało dziecko. Bo np. wszystko im się zawaliło, bo spalił im się dom, bo w wypadku zginął jedyny żywiciel rodziny, bo padli ofiarą oszustwa, dość prostego do przeprowadzenia, kiedy każdy oszust, byle antyrządowy, ma po swojej stronie nadzwyczajną kastę.
Twierdzicie, że oni wszyscy okradają was, bo płacicie podatki. Oczywiście - to skrót myślowy. Kwestionujecie podatki, bo jest ich zbyt wiele, są zbyt wysokie i paraliżują waszą aktywność, bo stać was na dużo więcej pod jednym warunkiem, że to państwo nie będzie was okradać. To państwo, czyli Polska. No i ten rząd, i ta partia rządząca, czyli PiS. Zwłaszcza ta partia rządząca. Każda inna partia mogłaby ściągać z was podatki wielokrotnie wyższe i okradać was ze 100 procent wszystkiego, co wypracujecie, byleby tylko nie nazywała się PiS. Okradająca PO to jednak zupełnie inny poziom, to nobilituje, prawda?

 Cos wam powiem. Ta partia rządząca naraziła się tylu ludziom – od polskiego rolnika, polskiego przedsiębiorcy, polskiego celebryty po europejskie elity polityczne, biznesowe i każde inne - że cudem jest, że jeszcze istnieje. W latach 2007-2015 ją i szczególnie dokuczliwych jej przyjaciół odwiedzał seryjny  samobójca, w 2010 roku z pomocą moskiewskiego  sojusznika udało się wyeliminować jej najwybitniejszych polityków, a tuz przedtem i tuż potem - jeszcze co najmniej stu świadków zbyt wiele wiedzących o tym „lądowaniu”, o tym zleceniu, o tych rozmowach, o tych planach, o tych żółwikach, o tym kontrakcie gazowym… O tej masakrze. O tych głowach oddzielonych od ciał. O tych niczyich rękach, nogach, dziurach w czaszkach ofiar, które dobito , o tych niedopałkach i śmieciach w foliowych workach zamiast trumien, o tych obleśnych uśmiechach kanalii podnieconej widokiem ludzkich szczątków, bezczelnie bredzącej o kopaniu na metr w głąb…
 
Twierdzicie, że to nie ma znaczenia, bo i tak nikt ich za to nie ukarze. Owszem, nikt ich za to nie ukarze, bo niestety, wbrew naszym nadziejom,  nadszedł dzień, kiedy solidarność środowiskowa zwyciężyła Solidarność. Ale my jesteśmy wolnymi ludźmi i żadne tego typu „zwycięstwo” nas nie skrępuje. I jest nas zbyt wielu, żeby kiedykolwiek zwyciężyła nas zwyczajna księgowość. TUTAJ bilans nie istnieje. TUTAJ nie ma zysków. Dopóki mordercy smoleńscy chodzą wolni, my będziemy przy tych, których zamordowano - i przy ich bliskich.
 Czy to, waszym zdaniem, jest nieuczciwe? Czy to, waszym zdaniem, jest antypaństwowe? Czy to was w jakikolwiek sposób  obraża, niszczy, poniża? Czy to, że istnieją w Polsce ludzie od dziesięcioleci wołający o sprawiedliwość, o kraj nie zdominowany przez  morderców i złodziei, was dziwi?
O co wam tak naprawdę chodzi?

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

25-11-2022 [00:09] - u2 | Link:

O co wam tak naprawdę chodzi?

Mi chodzi o to aby się od wszystkiego uwolnić, choć wiem że to niemożliwe, jak rozplątanie splątania kwantowego :-)

Obrazek użytkownika danuta

25-11-2022 [00:13] - danuta | Link:

No to masz problem. Chyba że nie do końca wiesz ,co to jest wszystko.
 

Obrazek użytkownika u2

25-11-2022 [19:59] - u2 | Link:

Każda inna partia mogłaby ściągać z was podatki wielokrotnie wyższe i okradać was ze 100 procent wszystkiego

A poważniej to totalniakom wcale nie chodzi o obniżanie podatków, tylko o ich podwyższanie i kręcenie na nich lodów Na VAT, na służbie zdrowia, na złodziejskiej reprywatyzacji. Na wszystkim. To są proste sprawy :-)

Obrazek użytkownika danuta

25-11-2022 [23:00] - danuta | Link:

Ależ oczywiście, że tak! To jednak nie przeszkadza im szukać sojuszników tam, gdzie są pieniądze - jeszcze są. Za chwilę ci, którzy zaangażowali swoje możliwości i swoje oszczędności w obalanie rządu i promowanie totalniackich łagodnych misiów przekonają się, co w tych łagodnych misiach tak naprawdę tkwi.
To: Podstawą ideologii komunistycznej stała się teza o  zasadniczym znaczeniu „walki klas” i o szczególnej roli klasy robotniczej w przejściu od kapitalizmu do socjalizmu. Ideologia komunistyczna odrzucała religię, koncepcje wolności, prawa i demokracji. Jest też przeciwna prawu własności prywatnej. Rządząca partia doprowadzała do wprowadzenia rządów terroru opartych na aparacie policyjnym, doprowadzając do masowych czystek które miały cechy ludobójstwa. Prześladowania te szczególnie nasilone były w odniesieniu do średnich i wyższych warstw społecznych, w tym do inteligencji i duchownych.
 

Obrazek użytkownika Jabe

25-11-2022 [01:22] - Jabe | Link:

Ta notka to taki groch z kapustą. Te żale odzwierciedlają raczej stan umysłu Autorki. Ot, rozmowa z wy­obraże­niami.

Co jest nieuczciwego w socjalizmie, pyta Pani? Ano to, że zabiera się ludziom owoce ich pracy, nie na cele wspólne, lecz by kupić władzy poklask gawiedzi skła­dającej się z ludzi, którzy nie mają do­statecznej kom­petencji intele­ktualnej, żeby się zorienotować, że sami na prezenty dla siebie pracują. Lewica pot­rzebuje pro­letariatu, by się nim tak właśnie opiekować. Precz z soc­jali­zmem!

A co do Smoleńska, skandalem jest robienie z narodowej tragedii tandetnej szopki. Nic  innego nie zrobiono! Po­dobnie jak nie wyjaśniono tajemniczych samo­bójstw czy pospolitych afer. Tylko bicie piany.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

25-11-2022 [08:12] - AŁTORYDET | Link:

Żabe, ostatni akapit twojegom wpisu, dokładnie  określa  rozmiar twojego skundlenia. Jesteś pospolitym bydlakiem, pozbawionym śladów przyzwoitości. Piszesz ze złą wolą i w łajdackiej intencji. 

Obrazek użytkownika Jabe

25-11-2022 [11:39] - Jabe | Link:

Nie piszę ze złą wolą, to Pan ze złą wolą czyta.

Obrazek użytkownika danuta

25-11-2022 [09:09] - danuta | Link:

Czyli postuluje Pan państwo bez "proletariatu", bez "gawiedzi". Skądinąd wiem, że dla Pańskiej opcji politycznej "proletariatem" i "gawiedzią" są wszyscy pracownicy sfery budżetowej "zabierający ludziom owoce ich pracy" na takie np. fanaberie jak kultura. Ja niedawno usłyszałam pytanie, jakim prawem po 30 latach pracy w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej pobieram emeryturę. Przecież całe życie byłam pasożytem, nie wytworzyłam - jak to Pan nazywa - żadnych owoców. To jak? Co zamierzacie zrobić z takim  "proletariatem" i "gawiedzią"? Jakieś ostateczne rozwiązanie? Powód już jest, dokładnie taki sam jak osiemdziesiąt lat temu:  "nie mają dostatecznej kompetencji intelektualnej". Chcecie ten wzorzec wprowadzić w życie? Śmiało, może znajdziecie poklask, ogłoście oficjalnie, kogo i jak zamieracie eliminować. Konkrety - liczby, środowiska społeczne, wykonywane zawody, terminy eksterminacji, kiedy już obejmiecie władzę. Wybory niedługo. 

Obrazek użytkownika sake3

25-11-2022 [11:33] - sake3 | Link:

Pyta Pani co zamierzają zrobić z tym proletariatem i gawiedzią? Ależ to proste,przeciez znajdzie Pani odpowiedź nawet na tym portalu.Będą ubliżać aż te pisiory jak tu potocznie nazywa się ten proletariat nie zrozumieją wreszcie,że są ludźmi bezwartościowymi,nie dorównującymi im intelektem,klasą ani wykształceniem choć o tym nie mogą wiedzieć jako że jesteśmy anonimowi.Ustawiczne wkładanie do głów ,pisiorom'',że są jednostkami gorszymi,niepotrzebnymi w postępowym społeczeństwie,kościółkowi i anachroniczni.Może nawet nie trzeba ich bić tylko liczyć że po ciągłym powtarzaniu,że są ścierwem, zachlanymi wycieruchami ,mendami,czy najłagodniej idiotami i niedoukami sami się wykluczą.

Obrazek użytkownika danuta

25-11-2022 [23:38] - danuta | Link:

Te pisiory, którym to grozi, potrzebują wsparcia. Nie ględzenia w TV o kolejnych autostradach, w dodatku "imieniem" (autentyk!), nie obsesyjnego wyliczania, ile zawdzięczają państwu, lecz poważnej, partnerskiej rozmowy i  uświadomienia, ile państwo zawdzięcza im. Nie do przecenienia jest tu rola mediów publicznych, a co mamy? Powtarzanie kilku tych samych newsów przez 24 godziny, dzień w dzień, tak jakby nie istniało nic więcej,  jakby cały kraj zamarł w oczekiwaniu na te newsy - bo przecież wyjazd w teren to dla państwa redaktorstwa dyshonor?! Może należałoby przełamać wreszcie standardy "Sprawy dla reportera", kiedyś przyjaznej ludziom, dziś zajmującej się wyszukiwaniem wiejskiej patologii -  a dlaczego tylko wiejskiej? Wystarczy spojrzeć na wyniki wyborów w różnych środowiskach. To jest właśnie  wkładanie do głów pisiorom, tego wszystkiego, co ma nas  zniszczyć, i zaszczepianie we wszystkich innych głowach (nie)świadomości, kto/co  jest patologią. Może już dość? 

Obrazek użytkownika Jabe

25-11-2022 [11:43] - Jabe | Link:

@danuta  W tym właśnie rzecz, że nie ma Pani większego pojęcia o mojej opcji politycznej. Dyskutuje Pani z wy­obraże­niami.

Obrazek użytkownika danuta

25-11-2022 [23:45] - danuta | Link:

A cóż to się stało z naszym bojownikiem o kraj wolny od "patologii"? Ogon pod siebie i rejterada? A gdzie program? Czekamy!

Obrazek użytkownika sake3

25-11-2022 [18:49] - sake3 | Link:

@Danuta........Wybory niedługo,już nawet zażadali by w lokalach wyborczych nikt kto chociażby otarł się  o PiS nie miał praa zasiadać w komisjach.

Obrazek użytkownika Jabe

25-11-2022 [19:14] - Jabe | Link:

Przecież identyczne obawy ze strony PiS-u (i nie tylko) były w 2015 roku.

Obrazek użytkownika sake3

25-11-2022 [20:50] - sake3 | Link:

@Jabe.....Obawy tak,ale nie żądania podporzadkowania składu komisji wyłacznie opozycji jak obecnie. 

Obrazek użytkownika Jabe

25-11-2022 [21:16] - Jabe | Link:

Przecież mowa była o nie­dopuszczeniu pi­so­wych fun­kcjona­riuszy par­tyjnych, nie ograniczeniu komisyj do opozycji.

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-11-2022 [05:29] - jazgdyni | Link:

Cześć Danusiu!

Cżęsto popełniamy ten błąd. Tylko dlatego, że jesteśmy ludźmi uczciwymi i wierzymy w powszechne dobro na świecie.
Piszesz DLA NAS, lecz zwracasz się DO NICH. Żeby to tylko było wrogie plemię, które chce przejąć władzę...
Lecz jak to dzisiaj widzimy na Ukrainie ONI chcą zniszczyć - wszystkich wymordować a ziemię, miasta, parki, szpitale i szkoły zaorać.

Do nich nic nie dociera. To już wyłącznie psychiczna patologia.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika danuta

25-11-2022 [09:24] - danuta | Link:

Cześć
Pewnie masz rację, pewnie to błąd, ale ja ciągle mam nadzieję, że opamiętają się ci, których znokautował  terror środowiskowy. Ciągle mam nadzieję, że ludzie o wybitnych a nie tylko "dostatecznych kompetencjach intelektualnych" zrozumieją, w co się ich usiłuje wmanewrować.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jan1797

25-11-2022 [12:16] - Jan1797 | Link:

Większość naszych kompletnie nie broni się w agresywnych dyskusjach. Rozumiejąc sytuację wystarczająco pozwalają brnąć w dzikim zachowaniu potomkom bez przodków jak to Janusz opisał. Ci z kolei wieczni dzisiaj malkontenci, widzą zatracenie koryta jak w finale Rozmów kontrolowanych Stanisława Barei. Sfrustrowani sytuacją Rosji, wizją Unii Narodów, Międzymorza, czy wreszcie wsteczną dynamiką UE; -)) Tu jedynie Didi jeszcze pomrukuje, widzą więc jak wali się ich kulturny pałac, a z korytka pozostał mix między samorządami dla wierchuszki. Spotykam przy tym bardzo młodych, stroniących od polityki, błędem jest uznać, że nie widzą opozycyjnych prawd obrotowych :-))

Obrazek użytkownika tricolour

25-11-2022 [13:25] - tricolour | Link:

@Jan

Sami jesteście specjalistami od prawd obrotowych. Właśnie zaczynacie sprzedaż prawdy o konieczności pójścia na sądowniczy kompromis - nie oddacie ani guzika gdy już dacie dupy.

Obrazek użytkownika Jan1797

26-11-2022 [00:04] - Jan1797 | Link:

Sami jesteście specjalistami od prawd obrotowych.
@tricolour
Naprawdę? POtraktuję to obrotowo, może tu jest przyczyna? ; https://businessinsider.com.pl...
Może nie do końca trafione, tu jest to, co robi wrażenie; https://www.google.pl/search?q...

Obrazek użytkownika tricolour

25-11-2022 [11:00] - tricolour | Link:

O co "nam" chodzi?

Może o powagę? Gdy ginie setka dostojników, to chcielibyśmy komisji, nie podkomisji, złożonej z pajaców bez stosownego wykształcenia i doświadczenia wystarczającego do standardów komisji sejmowej. Pajaców, którzy ilustrują tragedię parówkami i piwami, bo tylko tyle w życiu widzieli, a na ich czele stoi facet, który nie przekonuje "nas" do swej powagi. Raczej manii.

A może byśmy chcieli, by kobiety nie dzieliły się na dające w szyję lafiryndy oraz te lepsze, które zachodzą w ciążę gdy tylko wyjadą za granicę?

A może byśmy chcieli, by peany na cześć osiągnięć rządu bilansować informacją, że ludzie starsi nie realizują 80% recept, bo ich nie stać na taki wydatek?

Może byśmy chcieli powagi?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

25-11-2022 [14:07] - Niezalogowany | Link:

"Gdy ginie setka dostojników, to chcielibyśmy komisji, nie podkomisji, złożonej z pajaców bez stosownego wykształcenia i doświadczenia wystarczającego do standardów komisji sejmowej."

Lidl, ruski trollu, kogo nazywasz pajacem, pajacu?

Wybitnego profesora Biniendę, kierownika Wydziału Inżynierii Lądowej na uniwersytecie w Akron w Ohio?
Inżyniera Berczyńskiego z Boeinga i NASA?
Światowej sławy patologa sądowego, Michaela Badena?
Międzynarodowego eksperta w zakresie katastrof lotniczych, Franka Taylora?
Fizyka z USA, specjalistę od symulacji materiałowych, Kazimierza Nowaczyka?
Profesora nauk technicznych, specjalisty w zakresie fizyki materiałów, Jana Obrębskiego?

A może porozmawiamy o sterowanej zdalnie z Moskwy przez Anodinę tak zwanej komisji Millera ze specjalistami od odchudzania i szybowców? Tej komisji, co specjalizowała się w wykreślaniu niewygodnych fragmentów protokołów?

Obrazek użytkownika tricolour

25-11-2022 [14:18] - tricolour | Link:

Hehehe... Pajacami, pajacu, nazywam pajace, których wiedza i doświadczenie nie wystarczyły do zaistnienia warunków powołania komisji sejmowej.

Tak z brzegu, cytuję: "Uniwersytet w Akronie zajmuje 585 miejsce (na 650) w rankingu najlepszych uczelni w Stanach Zjednoczonych prowadzonym przez magazyn Forbes[1]. Akademicki Ranking Uniwersytetów Świata ostatni raz klasyfikował uczelnię w 2008. Od tego czasu uczelnia zajmuje miejsce poniżej 500[2]."

Ten Akron jest tak wybitny jak Biseptol. Na zdrowie.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

25-11-2022 [14:24] - Niezalogowany | Link:

"Ten Akron jest tak wybitny jak Biseptol"

Nie manipuluj, Lidl, ruski trollu i pajacu. Rankingi uczelni na jakiej pracuje Binienda mają się nijak do jego osobistych, cenionych na całym świecie, osiągnięć.

Obrazek użytkownika MFW

25-11-2022 [15:31] - MFW | Link:

/1
Do tego by stwierdzić, że 10.04.2010 roku dokonano zbrodni na polskiej patriotycznej elicie(to zbrodnia wpisująca się w ciąg zbrodni na polskich elitach, dokonywanych przez naszych zbrodniczych sąsiadów ze wschodu i zachodu na przestrzeni trzech ostatnich wieków, której celem jest podporzadkowanie im  Narodu Polskiego, pozbawionego swoich elit i przez to łatwiejszych do wykorzystywania dla ich interesów), nie potrzeba wraku i oryginalnych czasrnych skrzynek, bo te sfałszowane kopie nagrań z FDR i CVR, zeznania świadków i inne dostępne fakty i poszlaki, poddane dokładnej analizie i  selekcji wg zasad stosowanych w procesach poszlakowych, pozwalają na dojście do prawdy o istocie i przebiegu wydarzeń z 10.04.2010 roku.
Ci, co interesowali się tymi wydarzeniami zgodza się z tezą, że wydarzenia te, były nie tylko  skrywane mgłą panującą  na lotnisku Siewiernyj w Smoleńsku, ale skrywała i skrywa je mgła dezinformacji, tak "gęsta" jak ta na lotnisku.
Taką sytuację nazywa się chaosem informacyjnym a ten chaos informacyjny w sprawie tej zbrodni, był i jest na najwyższym poziomie, bo w jego wytwarzanie i docieranie z nim do głów społeczeństwa i to nie tylko polskiego, ale też społeczeństwa euroazjatyckiego i euroatlantyckiego(od Kamczatki przez Azję, Europę, Amerykę Płn., po Alaskę), zaangażowane były rządy, instytucje międzynarowe i wszelkiego rodzaju media, z mediami elektronicznymi na czele.

Relacje z tych wydarzeń, to prawda wymieszana z kłamstwem, co w konsekwencji sprawia, ze te relacje tracą więź z rzeczywistością, stają się symulakrami, (opisanymi przez Jean’a Baudrillard’a w książce "Symulacra and Simulation" z 1981), które w fazie ostatecznej dochodzą do całkowitego wyzwolenia z referencji względem głębokiej rzeczywistości - to jest symulacji.
Przekazywane treści (znaczniki) służą więc jedynie symulacji, stąd obiektywna przejrzystość „panoptikonu Foucaulta” * traci sens.

* - „Panoptikon"(Panopticon; gr. pan = wszystko; optikos = widzieć) - nazwa więzienia, wymyślonego i zaprojektowanego przez angielskiego filozofa utylitarystę, Jeremy'ego Benthama. Niezwykłość "Panoptikonu" miała polegać na tym, że jego konstrukcja umożliwiałaby więziennym strażnikom obserwowanie więźniów tak, by nie wiedzieli, czy i kiedy są obserwowani.

Symulacja jest generowana za pomocą hiperrealności pozbawionej oparcia w realności (piękno staje się piękniejsze od piękna, prawda staje się prawdziwsza od prawdy itp.).
Symulacja jest ekstazą rzeczywistości, a telewizja operująca słowem i obrazem, jest podstawowym medium takiej ekstazy**.
/1
 

Obrazek użytkownika MFW

25-11-2022 [15:55] - MFW | Link:

/2
** - Ekstaza /stgr. ἔκστασις (ekstasis), bycie na zewnątrz siebie/ – wieloznaczne pojęcie, najczęściej odnoszące się do stanu człowieka, w którym działania i władze duszy są tak zwrócone ku przedmiotowi poznania i pragnień, że osoba w mniejszym lub większym stopniu staje się niezdolna do odbierania i odczuwania zewnętrznych bodźców zmysłowych

Analizując sens i istotę wydarzeń związanych z tragedią smoleńską, należy zwrócić uwagę na nieprawdopodobny chaos informacyjny przekazów medialnych oraz percepcyjny***, wyrażający się we wprost diametralnie odmiennym postrzeganiu tych samych faktów i zdarzeń, przez licznych różnych świadków naocznych.
 
***Percepcja - organizacja i interpretacja wrażeń zmysłowych, w celu zrozumienia otoczenia. 
Percepcja to postrzeganie; uświadomiona reakcja narządu zmysłowego na bodziec zewnętrzny; sposób reagowania, odbierania wrażeń. 

Do analizy stanu tej hiperrzeczywistości  można wykorzystać naukoweą teorię chaosu i próbować znaleźć atraktory, które skupiają dziesiątki, setki , czy nawet tysiące różnych rozproszonych i chaotycznych strzępów informacji, z których można zbudować syntezę zdarzeń wyjaśniającą prawdziwy przebieg i istotę tych zdarzeń.
Atraktor "przyciąga" znajdujące się blisko niego trajektorie, na co wskazuje jego nazwa (attract = przyciągać).
Czasem stosowana jest polska nazwa: "ściek".
Każdy atraktor ma swój obszar przyciągania zwany basenem przyciągania (zbiór takich warunków początkowych, dla których trajektoria zmierza do atraktora).
Atraktor jest ukrytym, trudnym do zaobserwowania uporządkowaniem procesu.
Znając go, można dokonać odtworzenia i uporządkowania przebiegu procesu.

Jednym z takich atraktorów(moim zdaniem podstawowym) pomagającym analizować istotę i przebieg wydarzeń, był czas lokalny, jaki w dniu 10.04.2010 roku był używany w mediach i u operatorów telefonii komórkowej, na obszarze od Kamczatki po Alaskę, na jakim był oparty mediany przekaz i percepcja zdarzeń odbierana przez naocznych świadków.

Przekaz medialny w dniu 10.04.2010 roku był symulacją, czyli ekstazą rzeczywistości, a telewizja (TVP INFO, TVN24)  podstawowym medium takiej ekstazy (choć przecież nie jedynym, bo również Polskie Radio).

Medialny przekaz tego dnia odbywał się wg chronologicznego porządku opartego czasie lokalnym/urzędowym obszaru od Kamczatki po Alaskę, generowanym przez urzędowe serwery czasu(w Polsce serwery Laboratorium Czasu i Częstotliwości Głownego Urzedu MIAR) i jego odpowiedniki w poszczególnych państwach tego obszaru.
/2

Obrazek użytkownika MFW

25-11-2022 [16:22] - MFW | Link:

/3
Takie jednolite i zgodne działanie urzędów na tak wielkim obszarze, polegajace na zmianie obowiązującego wtedy czasu urzędowego letniego, na czs strefowy zimowy(czas urzędowy tego dnia został cofnięty o jedną godzinę do tyłu, tak jak to się dzieje jesienią, gdy z czasu letniego przechodzimy na czas zimowy/strefowy), musiało być uzgodnione na poziomie urzędów nadzorujących czas urzędowy w państwach tego obszaru za przyzwoleniem władz politycznych tych państw(państwa NATO i Rosja).

By to zobrazować czytelnikom, załączę linki do screenów z ekranów telewizyjnych stacji transmitujących  w trybie "NA ŻYWO" , konferencję prasową premiera D.Tuska, odbywaną po zakończeniu nadzwyczajnego posiedzenia rządu w dniu 10.04.2010 roku. 
Były to stacje telewizyjne:
- TVP Info
- RUSSIA TODAY
- CNN
Oto linki do tych screenów:

- zestawienie linków z opisem czasów emisji, wyrażonych czasem zimowym zamiast urzędowego letniego:
https://t.co/NXN40kxpeb

UTC/GMT
https://t.co/vDjPeZnvvE

MOSKWA - UTC?GMT+3
https://t.co/XvyexA4x1e

WARSZAWA, TVP Info - UTC/GMT+1
https://t.co/I7nbbxNXpF

ATLANTA - GEORGIA, CNN - UTC/GMT-5
https://t.co/TFqwjbtLG7

Obrazek użytkownika MFW

25-11-2022 [14:53] - MFW | Link:

"A może byśmy chcieli, by peany na cześć osiągnięć rządu bilansować informacją, że ludzie starsi nie realizują 80% recept, bo ich nie stać na taki wydatek?|

Twoje wyobrażenie o rzeczywistości związanej z realizowaniem recept przez ludzi starszych, musi pochodzić od dezinformatorów z WSI24, GW i reszty mediów RASP("Newsweek", der Onet itp.).
Widać, że nigdy nie przechodziłeś nawet obok apteki, bo tam ustawiają się właśnie kolejki złożone głównie ze starszych osób.

Obrazek użytkownika tricolour

25-11-2022 [16:09] - tricolour | Link:

@mfw

Przechodziłem raz koło apteki, zaraz obok niej leżalo psie gówno. To oznacza, że starsi w aptece, to głównie zwierzęta?

Obrazek użytkownika u2

25-11-2022 [20:07] - u2 | Link:

leżalo psie gówno

Właśnie oglądam film Roma na Netflix. Meksykańska służąca ciagle sprząta podwórko jaśnie państwa, a tam jeden pies robi niemożebnie wiele kup, w które wdeptuje ciągle jaśnie pan i wrzeszczy z tego powodu na służącą. Twoja walka z psimi kupami to właśnie taka walka z wiatrakami i służącymi meksykańskimi:-)

PS. Skończy się i twoja młodość młokosie, i młodzi ciebie będą oskarżać że nie sprzątasz po swoim piesku :-)

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

25-11-2022 [20:33] - Edeldreda z Ely | Link:

- Janie, Janie!
- Tak, hrabio? 
- Czy to plastelina? 
- Hmm... Nie, to gówno, hrabio. 
- No, tak... No bo - skąd plastelina w dupie? 

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-11-2022 [11:03] - Pani Anna | Link:

Tragedia w Smoleńsku prawdopodobnie nigdy nie zostanie wyjaśniona, a to niestety za sprawą partii, której teoretycznie najbardziej powinno na wyjaśnieniu zależeć. PIS z 2015-2017
to jest zupełnie inny PIS niż 2017-2022. Rzad może i powinien narażać się elitom europejskim, o ile  robi to w interesie Polski, po to jest, po to został wybrany,  po to PIS wygrał wybory, czyż nie? Nikt nie mówił,  że będzie łatwo.  Ale dlaczego  na litość "narażają" się polskim rolnikom i przedsiębiorcom? Dlaczego pograzaja ten biedny kraj w niebotycznych długach, przy których ci poprzedni wyglądają na harcerzyków? Ach wiadomo, "pandemia", teraz wojna i Putin, i bracia Ukraińcy... No siła wyższa, taki dar niebios.

Obrazek użytkownika paparazzi

25-11-2022 [19:27] - paparazzi | Link:

Proszę łaskaw ej pani, to nie tragedia to był zamach proszę pani 🚺 . Żeby pani wyjaśnić to nie trzeba PiS u, proszę pani, żeby pani studiowała nonsensy Anodiny i Millera to pani by doszła do wniosku co sam się pcha do ust. Szanowna Pani nie wie kto był przy władzy gdy był zamach? Jak by pani porównała jakiekolwiek śledztwo na świecie w sprawie wypadków samolotowych to by łaskawa pani doszła by do wniosku ze wszystko było na opak, prawda? Po co wchodzić proszę szanownej Pani w zawiłości fizyki, mózg sie może zlasować a może już sie Pani 🚺 zlasował. Upss Grüß Gott, gnädige Frau

Obrazek użytkownika MFW

25-11-2022 [19:55] - MFW | Link:

W komentarzach powyżej przedstawiłem  jeden z wielu wywodów, prowadzacych do konkluzji stwierdzającej jak ą była istota tych wydarzeń z 10.04.2010 roku.
Zamieszczałem w różnych miejscach  ten i inne wywody prowadzace do tej samej konkluzji co do istoty tych wydarzeń i efekt ciągle ten sam , czyli milczenie. Nikt nie podejmuje merytorycznej dyskusji na ten temat i argumentów tam zawartych.
Jaka jest tego przyczyna?
Czy powszechny brak wiedzy na temat zegara światowego i zasad zmiany czasu ze strefowego/zimowego na czas urzedowy letni, czy strach przed prawdą, jaka z tych konkluzji wynika?

Obrazek użytkownika Jabe

25-11-2022 [20:41] - Jabe | Link:

Można zaryzykować twierdzenie, że w PiS-ie wszystko jest ▒▒▒ – wsta­wanie z kolan, pra­wicowość, nawet nazwa partii. Jednak faktycznie naj­bardziej szokujące jest to „za­bagnienie” sprawy smo­leńskiej. Tej winy ▒▒▒▒ ▒▒▒▒ z siebie nie zmyje!

Obrazek użytkownika marsie

25-11-2022 [22:22] - marsie | Link:

Droga "danuto" - dobry wpis, który każdy Polak przeczytać powinien – komentarzami antypolskich idiotów się nie przejmuj!
Napiszę jak u jazgdyni – też o tym piszę!
https://biuletynnowy.blogspot.com
Pozdrawiam!

 

Obrazek użytkownika Ptr

26-11-2022 [15:21] - Ptr | Link:

O co chodzi opozycji ,albo gdzie są korzenie totalniactwa ? 
Korzenie sięgają średniowiecza.
A chodzi o niepłacenie podatków, niesłużenie w armii, podleganie jakiemuś własnemu systemowi sądownictwa,  możliwość życia we własnej bańce ideologicznej. 
I to sprowadza się do wewnętrznego pasożytnictwa, separatyzmu i ostatecznie konfliktu z patriotami gotowymi do poświeceń. 
Ten sepratyzm ma wiele twarzy i dotyczy wielu różnych środowisk. 
Historycznie carowie rosyjscy radzili sobie z tym bezzględnie tłumiąc wszelkie bunty ,sprzeciwy i odmienności terrorem opryczniny.
W Polsce tych zasobów ludzkich , szczególnie jako rekruta w armiii nie udawało się uruchomć.