Rokosz 30 sędziów SN. Czy PAD pokaże, że ma cojones?

PAD jest prezydentem, na którego głosowałem i uważam, że dobrze wywiązuje się z roli pierwszej osoby w państwie i dobrze służy Polsce i Polakom , ale i Jemu zdarzyły się co najmniej wpadki, niezrozumiałe dla mnie i dla wielu Polaków

Pierwsza to zawetowanie dwóch z trzech ustaw przygotowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości i przegłosowanych przez  Sejm w 2017 r..

Jak tłumaczył , posłuchał babci Zosi Romaszewskiej z Kancelarii Prezydenckiej,  wg. której dwie  nich były szkodliwe, a moim zdaniem gdyby je podpisał, w dużej mierze problemy z sędziami i wymiarem sprawiedliwości by się skończyły, a co najmniej w dużej mierze ograniczyły.

Druga wpadka to zawetowanie w grudniu 2021 r. ustawy medialnej ograniczającej udział zagranicznych podmiotów  w mediach do 49% a przegłosowanych przez Sejm. Przypomnę, że np. w Niemczech czy Francji  udział podmiotów zagranicznych nie może przekroczyć 30%, a w Niemczech de facto niemożliwa.

Stąd w mediach mamy to co mamy, WSI 24 z kapitałem amerykańskim (de facto amerykańskich żydów pochodzenia rosyjskiego), stała się opozycyjną partią, a zdecydowana większość portali  i większa część mediów jest pod kontrolą niemiecką.

Przed zawetowaniem ustawy medialnej przed Pałacem Prezydenckim folksdojcz cytował wiersz  Miłosza cyt. lepszy dla niego byłby świt zimowy, / i sznur, i gałąź pod ciężarem zgięta, co można traktować jako zawoalowana groźba i nacisk na PAD za co powinien grozić odpowiedni paragraf.

Czy PAD się przestraszył tego nie wiem, ale faktem jest, że PAD ustawę medialną zawetował.

Teraz przed PAD moim zdaniem najtrudniejszy egzamin. 30 tzw. „starych sędziów” SN się zbuntowało i powiedzieli, że nie będą orzekali z tzw. „nowymi sędziami”, mimo tego że nawet nieprzychylne Polsce TSUE orzekło, że to Prezydent decyduje kto jest sędzią a kto nim nie jest.

Ale to nie jest wyznacznik dla rokoszan z SN. Tak jak nie można być częściowo w ciąży, tak nie można być częściowo sędzią, który będzie decydował że z tym sędzią może orzekać a z innym nie.

Parszywa 30 z SN stawia się ponad prawe i mam nadzieje, że jeżeli  Prezes SN Manowska prześle dokumenty do PAD , to PAD wyrzuci na zbity pysk tych rokoszan z SN.
 
https://www.tvp.info/64258053/minela-20-prof-jan-majchrowski-komentuje-bunt-sedziow-sadu-najwyzszego-podstawowym-obowiazkiem-sedziego-jest-wiernosc-rzeczypospolitej-polskiej
 

 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

03-11-2022 [12:16] - u2 | Link:

30 tzw. „starych sędziów” SN się zbuntowało i powiedzieli, że nie będą orzekali z tzw. „nowymi sędziami”

Ale strzelili sobie w kolano. Widać czas im na emeryturkę, co niektórych czekają procesy za skazywanie opozycjonistów w czasach PRL :-)

Obrazek użytkownika Andy51

03-11-2022 [12:50] - Andy51 | Link:

Otóż to.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

03-11-2022 [12:28] - AŁTORYDET | Link:

PAD zgłosił veto to ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych, ratując tyłek złodziejom z samorządów, zawetował też ustawę degradacyjną. Wv sumie to gra taką krakowską piłkę: krótko, po ziemi i do boku... 

Obrazek użytkownika u2

03-11-2022 [12:58] - u2 | Link:

gra taką krakowską piłkę

Gdyby dorwał się do stołka PRT, to byłaby "warszawska piłka", czyli ciągła wojna z rządem Dobrej Zmiany, a tak od czasu do czasu PAD coś zawetuje, ale większość chyba jednak podpisuje.  Podejrzewam, że gdyby PAD podpisał lex WSI24, to nie byłoby HIMARS-ów, ani F-35.

Obrazek użytkownika Andy51

03-11-2022 [13:06] - Andy51 | Link:

Może i tak, ale to jest gdybanie.

Obrazek użytkownika u2

03-11-2022 [13:18] - u2 | Link:

PAD jako zwierzchnik Sił Zbrojnych RP nie może sobie pozwolić na osłabienie zdolności obronnych RP. To że WSI24 nadaje na PAD i Dobrą Zmianę to mieści się w zasadach demokratycznego państwa. Ale gdyby Amerykanie stracili miliardy, które włożyli w tę ubecką szczujnię, to ubecka szczujnia ... mogłaby wygrać, czyli pozbawić Polskę nowoczesnego uzbrojenia.

Obrazek użytkownika ruisdael

03-11-2022 [13:20] - ruisdael | Link:

Jest tu grono optymistów, tłumaczących wszystkie celowe bądź niecelowe działania PAD. Proszę przypomnieć sobie prorocze słowa śp. dra Targalskiego, który po vecie ustaw dot. reformy sądów nie spodziewał się już dalszych kroków w tym kierunku. I tak się dzieje -wszystkie ustawy ustrojowe są blokowane a koronną naiwnością (może dla rynku wewnętrznego) była inicjatywa dogadania się z UE. 

Obrazek użytkownika Es

03-11-2022 [18:48] - Es | Link:

@ruisdael
Naiwność, niewiedza, safandułowatość i inne takie to najlepsze wytłumaczenia z nadzieją na rogrzeszenie każdej spieprzonej sprawy lub decyzji. Przeciętny Kowalski może takich" argumentów" używać, ale jeśli to robi zaopatrzony w cały sztab doradców, kancelarie prezydent, premier, czy prezes parti rządzącej, to działanie przypadkowym chyba(?)nie jest. 

Obrazek użytkownika J z L

03-11-2022 [14:59] - J z L | Link:

Wypier.olić tych wszystkich sędziów . Oni nadają się tylko do zamiatania ulicy

Obrazek użytkownika Andy51

03-11-2022 [15:11] - Andy51 | Link:

Zgadzam się z Tobą.

Obrazek użytkownika Es

03-11-2022 [15:15] - Es | Link:

"Dobrze służy Polsce"? Odrzucasz świadomość, że cały burdel z wymiarem sprawiedliwości, rokoszem komuchów w togach i przepychanki z  unią to efekt jego "dobrej służby"?  
Niestety wyciągnięty z kapelusza kandydat okazał się bardzo szybko kolejnym niewypałem prezesa, co umieściło Polskę w centrum wielkiej czarnej d...ziury. . Zbliżają się wybory kolejne i bezalternatywnych , bez możliwości weryfikacji kandydatów do parlamentu i na prezydenta poznamy znowu zapewne " za pięć dwunasta" , a efekt będzie wiadomy. 

Obrazek użytkownika Andy51

03-11-2022 [15:24] - Andy51 | Link:

Tak sądzisz?

Obrazek użytkownika Es

03-11-2022 [15:40] - Es | Link:

" Tak sądzisz" ? 
No właśnie tak napisałem.
Nie dopowiedziałem jedynie jaki to będzie " wiadomy efekt" wyborów
Otóż być może uda się jakmś cudem przepchnąć kolejnego -powiedzmy z "naszej" strony- prezydenta, ale stawiam dolary, że będą to kolejne troki od.. uwikłane w wiadome " towarzystwo" lub pod wpływem innych , powiedzmy , środowisk. I z taką samą ofertą prezydentury. Takie są perspektywy, bo żadnego wyboru nie mamy. Jesteśmy pozbawieni głosu, a przysługuje nam jedynie krzyżyk na kartce

Obrazek użytkownika u2

03-11-2022 [15:47] - u2 | Link:

z "naszej" strony- prezydenta

Próbujcie, wasz PRT o mały włos już nie wygrał z PAD :-)

Obrazek użytkownika Andy51

03-11-2022 [15:55] - Andy51 | Link:

O ile wiem prezydenta się "nie przepycha" tylko wybiera.

Obrazek użytkownika u2

03-11-2022 [16:23] - u2 | Link:

prezydenta się "nie przepycha" tylko wybiera.

Totalniacy przepychają. Te typy tak mają :-)

Obrazek użytkownika u2

03-11-2022 [15:29] - u2 | Link:

Polskę w centrum wielkiej czarnej d...ziury.

Oj tam, wy totalniacy zawsze narzekacie i narzekacie. Po to są wybory w demokracji, aby ludzie wybrali tych których chcą. Jak wybiorą was to będziecie mogli efektownie zakończyć wojnę z Polakami. Siłą wyprowadzicie niepokornych, którzy nie będą chcieli opuścić swoich urzędów, np. szefa NBP. Już teraz ćwiczycie jak daleko można się posunąć z agresją wobec polityków Dobrej Zmiany.

PS. A jak znowu przegracie wybory, to jest jeszcze dobry wujek Scholz i może wam pomoże uzyskać władzę w niepokornym Polen, po coś kisi te Leopierdy u siebie, nie chce ich dać Ukrainie :-)

Obrazek użytkownika Es

03-11-2022 [16:10] - Es | Link:

Ty u-bot, to jednak mocno ograniczony jesteś, przez co nie ogarniasz prostych zdań, które czytasz. Podpowiedz mi czego nie zrozumiałeś, to pomyślę nad specjalną wersją dla ciebie. Mimo, że jak widzę to katorżnicza robota będzie tłumaczyć wszystko

Obrazek użytkownika u2

03-11-2022 [16:21] - u2 | Link:

mocno ograniczony jesteś

Jest takie stare niemieckie powiedzenie es. Dziwne, że go nie znasz, to przecież twój rodzinny szprach. W ograniczeniu widać Mistrza :-)

Obrazek użytkownika Es

03-11-2022 [16:33] - Es | Link:

@ ubot
 W twoim przypadku mówimy nie o mistrzostwie, tylko o stadium

Obrazek użytkownika u2

03-11-2022 [16:55] - u2 | Link:

mówimy nie o mistrzostwie, tylko o stadium

Nie ściemniaj, wy to kto ? No i na jakim stadium haratacie w gałę ? I dlaczego nie jesteś mistrzem haratania jak twój firerek :-)

Obrazek użytkownika Es

03-11-2022 [19:43] - Es | Link:

@ubot
-wy to kto? -
Ty i ja. Wymieniamy właśnie poglądy.Co prawda pisząc, ale rozmawiamy. Mówimy. I to o stadium twojej ociężałości,  jak widać nie bezzasadnie.
Masz jeszcze jakiś " żart" wsiowego głupka, albo pytanie? Dawaj śmiało. Obiecałem przystępnie , specjalnie dla ciebie wytłumaczyć. 

Obrazek użytkownika u2

03-11-2022 [20:22] - u2 | Link:

Co prawda pisząc, ale rozmawiamy. Mówimy.

Z kim rozmawiasz jak piszesz ? Z żonką ? A może masz tak inteligentnego psiaka, który tobie mówi co masz pisać ? :-)

Obrazek użytkownika juur

03-11-2022 [15:19] - juur | Link:

"Czy PAD pokaże, że ma cojones?" to co miał do pokazania już pokazał.
Miał być jak petarda a okazał się kapiszonem.

Obrazek użytkownika Ptr

03-11-2022 [17:05] - Ptr | Link:

Przypominam ,że Macron lał pałami swoich sędziów w togach.

CZY tu nie chodzi o jakieś głębiej umieszczone haki trzymające cały układ, a objawia się to na powierzchni takimi dziwnymi anomaliami ,że 30 sędziów chce decydować , kto jest sędzią i oni naprawdę liczą ,że włos im z głowy nie spadnie.
Ktoś trzyma udziały w mediach. Te udziały trzymają duży procent totalnych wyborców. Ci wyborcy trzymają większość sejmową na tak małym marginesie działania ,że władza nie może pozwolić sobie na otwartą walkę z UE , bo UE zamknie kasę i uruchomi anarchię. Anarchii będą pilnować sędziowie. Uruchomią media i znów ktoś trzyma udziały w mediach. Te udziały uruchomią pewien procent niezdecydowanych wyborców zwolenników UE. Ci wyborcy obalą większość sejmową. Wrócą rządy pionków niszczące Polskę. 
Czy naprawdę ja mylę się tak bardzo ? 
 

Obrazek użytkownika Andy51

03-11-2022 [18:27] - Andy51 | Link:

Nie wiem czy się mylisz, ale to co wyprawiają ci popaprańcy w togach, to się w głowie nie mieści. 

Obrazek użytkownika Ptr

03-11-2022 [20:15] - Ptr | Link:

Z punktu widzenia fundamentalnych zasad państwa ich urzędowanie powinno zostać zakończone. 
I to nie ze względu na nasze oburzenie. Ale fundamentalne zasady działały ostatnio w sztukach Williama Shakespeare'a. I chyba w republice rzymskiej.

Obrazek użytkownika Jabe

03-11-2022 [20:29] - Jabe | Link:

Na jakie fundamentalne zasady się Pan powołuje?

Obrazek użytkownika Ptr

03-11-2022 [22:58] - Ptr | Link:

Część nie spełniająca swojej funkcji jest usuwana z systemu. 
Ale jest takie myślenie wśród usuniętych z systemu , że pownni wszyscy się zjednoczyć i zaatakowć centrum systemu, aby go popsuć. Po prostu,aby cokolwiek co dobrze działa po prostu popsuć. Nieważne ,że będą straty. Taki pasożyt ,który doprowadza organizm do śmierci. 

Obrazek użytkownika Jabe

03-11-2022 [23:12] - Jabe | Link:

Trudno te przemyślenia nazwać fun­damen­talnymi za­sadami.

Obrazek użytkownika Ptr

04-11-2022 [10:56] - Ptr | Link:

Czy Pan myśli ,że ja na poważnie wezmę dialog z takimi jak Pan , bo Panu szacunek się należy z racji posiadania nicka  i istnienia w sieci ? Czy Pan myslał ,że ja oczekiwałem ,że Pan cokolwiek zrozumie i sensownie odpowie ?  Nie można tłumaczyć czegokolwiek komuś , kto nie rozumie i chce odrzucać wszelkie rozumienie. Odrzucenie zrozumienia najbardziej oczywistych zasad to też sposób na zaistnienie, ale wśród podobnych sobie. Zgodność w sprzeciwie. Jedno co pewne to sprzeciw dla fundamentalnych zasad. 

Ale nawet oni mają swoje iluzje , z którymi się zgadzają. Takie śmieszne udawanie normalnych , fajnych ludzi. 
 

Obrazek użytkownika Jabe

04-11-2022 [12:48] - Jabe | Link:

Zapytam jeszcze raz: na jakie fun­damen­talne zasady się Pan powołuje?

Obrazek użytkownika Andy51

04-11-2022 [10:13] - Andy51 | Link:

Z pasożytami jest trudna walka, ale damy radę.

Obrazek użytkownika u2

04-11-2022 [10:23] - u2 | Link:

Macron lał pałami swoich sędziów w togach.

We Francji sędziowie i nadzwyczajna kasta nie ma immunitetu. To akurat dobre rozwiązanie i należy brać z Francji przykład w tym zakresie :-)

Obrazek użytkownika Roz Sądek

03-11-2022 [17:09] - Roz Sądek | Link:

Nudni jesteście. Jeszcze wczoraj, a jakże, nie było komentatora przypisującego jakąkolwiek władzę "figurantom" odrywającym role premierów, prezydentów, ministrów, etc. Nie tylko w Polsce, wszędzie rządzą kliki, koterie,  szare eminencje i ich niepoliczalna kasa. A tu patrzcie, najzupełniej poważnie, ni stąd ni z owąd, w 20 do tej chwili komentarzach dyskutujecie nad decyzją prezydenta, która ma zależeć od jego cojones??? Może i nie jesteście nudni, ale jakby  jacyś dziwni?

Obrazek użytkownika U1

03-11-2022 [21:38] - U1 | Link:

A żona.? Tak jaskrawe w przypadku Sikorskiego a matowe w przypadku PAD .Co państwo sądzicie o relacjach rodzinnych ? Czy mają wpływ na decyzje?