Niedźwiedź ryczy

Statek na północy, pociąg na południu. Rosjanie, deklarują gotowość do eskalacji wojny na Ukrainie do poziomu starcia nuklearnego w różnych rejonach globu. Pokazuje to ewidentne, że obecne starcie przegrywają i w ich postrzeganiu stoją przed poważnymi problemami, z których klęska militarna jest najmniejszym problemem.

Zgodnie z naukami Sun Zi, kiedy jesteś słaby pokazuj, że jesteś niebezpieczny. Taka może być obecna strategia Rosjan. Nie są w stanie wybić Ukraińców z ofensywy, tracą zajęte wcześniej tereny, mobilizacja zmotywowałaś obywateli do ucieczek a nawet protestów. Ewidentne moskiewska maszyna militarna szwankuje. Widząc, że konwencjonalne metody zawodzą podwyższono stawkę i wydaje się, że to co Rosji zostało to zagranie Va Banque. Rzucili na stół groźbę użycia broni nuklearnej, która jak dotąd od czasów Hiroshimy była jedynie straszakiem. Narazie posuwają się do gróźb i ruchów mających pokazać gotowość do takiego zagrania. Jednak czy użycie tego środka może odwrócić losy wojny? Czy pogrąży Rosję ostatecznie i uczyni światowym wyrzutkiem, z którym nawet Chiny, aspirujące przecież do światowego przywództwa nie będą chciały mieć nic wspólnego. Użycie tej broni, ostatecznie też zabiera argument straszenia jej użyciem. Zatem, możemy obserwować porykiwania ciężko rannego niedźwiedzia, który czując, że jego dominacja się kończy i traci to co miał już wcześniej, udaje potworną bestię. 
Sytuacja wydaje się na tyle poważna, że w tej chwili Rosja mogłaby jeszcze liczyć na osławionego już przed wiekami „Generała Mroza”, który skłoniłoby zimnem społeczeństwa zachodu, będące w kryzysie energetycznym, do porzucenia Ukrainy za cenę ciepłych mieszkań i dalszego udawania, że żyją w cywilizacji dobrobytu, gdzie największym zmartwieniem jest tożsamość płciowa. A może i Rosja wyzbyła się złudzeń, że wirus postępu zaszczepiony zachodowi w czasach hipisów ma jeszcze przyszłość? Świat się zmienia…

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

04-10-2022 [15:44] - Siberian Husky Dog | Link:

Sam Girkin informuje o tragiczne sytuacji na północy obwodu ługańskiego.
Rosjanie opuszczają ten obszar bez walki. Odwrót w kierunku Swatowa i Torśke.

Za mało ludzi, za duży obszar, brak wsparcia, upadek morale. Front przełamany.

Obrazek użytkownika u2

04-10-2022 [18:01] - u2 | Link:

kiedy jesteś słaby pokazuj, że jesteś niebezpieczny. Taka może być obecna strategia Rosjan.

Ano, są niebezpieczni przede wszystkim dla siebie. Mieli największy raj krat na ziemi dla siebie na wyłączność, teraz są kursie samobójczym :-)