POLSKA JAKO NADZIEJA

Czy papież Jan Paweł II był polskim megalomanem? Nie. Znał po prostu historię własnego narodu, znał dzieje Europy i świata i dlatego mówił tak: „W przyszłości to Polacy nadadzą Europie kształt i fundament wartościom, które będą iglicą odradzającego się kontynentu”.

Muszę zmartwić kosmopolityczną lewicę. Ich ojciec chrzestny Karol Marks wymyślając komunizm jechał po bandzie, ale co do Polski miał rację: „Istnieje jedna tylko alternatywa dla Europy: albo azjatyckie barbarzyństwo pod przywództwem moskiewskim zaleją ją jak lawina, albo Europa musi odbudować Polskę,  stawiając miedzy sobą a Azją 20 milionów bohaterów, by zyskać na czasie dla dokonania swojego społecznego odrodzenia”.

Prawie 100 lat po śmierci Marksa największym mocarstwem świata – USA - zaczął rządzić Ronald Reagan, który o naszej ojczyźnie powiedział: „ Odległość z Warszawy do Moskwy i z Warszawy do Brukseli są identyczne. Znak mówi, że Polska nie jest ani na wschodzie ani na zachodzie. Polska jest centrum cywilizacji europejskiej. Wniosła rzeczywiście wiele w kształtowanie  się tej cywilizacji. Czyni to również dzisiaj w sposób znaczący, nie godząc się na uciemiężenie”. Co, o paradoksie, łączy Reagana z Marksem? Szacunek dla Polski.
Kosmopolityczne lewactwo chciałoby przemilczeć słowa Marksa. Kosmopolityczne łajdactwo natomiast padając na pysk przed Gombrowiczem chyba go jednak porządnie nie czytało. A oto co pisał on o Europie i Polsce: „Nie będziemy narodem prawdziwie europejskim póki nie wyodrębnimy się z Europy – gdyż europejskość nie polega na zlaniu się z Europą, lecz na tym, aby być jej częścią składową – specyficzną i niedająca się niczym zastąpić”
Kapujecie Europejczycy od siedmiu boleści?

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej” (28.09.2022)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Kudła

02-10-2022 [18:30] - Marek Kudła | Link:

Jan Paweł II był synem polskiego oficera !  Ilu mielibyśmy takich lub podobnych Polaków gdyby nam ruscy nie wymordowali naszych oficerów w Katyniu ?!!
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

02-10-2022 [18:34] - Marek Kudła | Link:

To właśnie z Polski wyjdzie nadzieja udręczonej ludzkości świata. Wielu zdrajców zostanie wygnanych z granic Polski, a wtedy Naród polski przejdzie drogę odrodzenia, a od Polski rozpocznie się odrodzenie świata i nowe prawa, bez komunizmu i nazizmu, bez nienawiści i bez zboczeń.  To Polska już realizuje prawdziwe cele rodziny, ochronę ubogich i niepełnosprawnych, emerytów i rencistów. 
 

Obrazek użytkownika sake3

02-10-2022 [19:16] - sake3 | Link:

Czy pani Thun czytała Gombrowicza? Zawsze bowiem podkreśla że jest Europejką. Takich Europejczyków jak ona którzy uważają by nawet nie mówić po polsku bo to nie uchodzi jest w Europarlamencie więcej. Oni widocznie nie chcą być częścią składową..

Obrazek użytkownika Maverick

02-10-2022 [20:27] - Maverick | Link:

Widzisz Polacy na emigracji rozumieją tych lucyferianów a wy w Polin jesteście oślepieni ich fałszywą narracją.

https://www.facebook.com/Lesze...

Obrazek użytkownika Maverick

02-10-2022 [20:23] - Maverick | Link:

Polska nie istnieje jest kontrolowana poprzez kabalarzy i jest wasalem hegemona, nie ma nic do gadania, co najwyżej w imieniu hegemona nasze chazarki wyślą nas na zbiorowe sampobójstwo. Przestańcie chazarki bawić się życiem ludzkim bo będzie się palić w wiecznym ogniu piekeł.

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-10-2022 [21:03] - Tezeusz | Link:

@Maverick sowiecki trollu jaka pogoda u ciebie w moskwie ? Srają ze strachu.

Obrazek użytkownika Maverick

02-10-2022 [21:59] - Maverick | Link:

Globalni psychopaci coś zaplanowali, a globalni idioci im wierzą. I nie ma takiego absurdu, którego by nie łyknęli – np. to, że Putin atakuje dawno już przez siebie zdobytą elektrownię w Zaporożu albo, że wysadził rurociągi, umożliwiające Mu sprzedaż gazu do Europy. Bo w maleńkie móżdżki wgrano przekaz, że Putin zły, a Ameryka dobra (bez względu na to, co kto naprawdę czyni).
Jeśli chodzi o skażenie promieniotwórcze, to może być ono równie realne jak „pandemia” . Mało kto ma w domu licznik Geigera, więc jak ogłoszą , że jest skażenie, to ludzie uwierzą i rzucą się na rządowe tabletki, nie wiedząc nawet, co w nich jest , a zwłaszcza co w nich będzie w godzinie W (czy może A). Może dlatego mamy teraz taką ostrą cenzurę, żebyśmy zostali uwięzieni w ich infosferze – bez najmniejszego dostępu do prawdy.
Na razie tylko budują nastrój grozy i bardzo możliwe, że w tym, co teraz dystrybuują, nie ma jeszcze nic groźnego. Przecież ktoś mógłby zbadać zawartość, a ponadto oni wciąż potrzebują służb (wojaków, strażaków). Jak przyjdzie rozkaz, to będą „odpowiedni” już specyfik – za ścisłym zarachowaniem – wydawać w przychodniach i każą połykać w obecności lekarza, a może nawet w międzyczasie opracują zastrzyki – jako „bardziej skuteczne”.