LONDYN - niedziela. Spotkanie z Płk. Piotrem Wrońskim.

Płk Piotr Wroński
(były oficer wywiadu i kontrwywiadu)
„O korpusie dyplomatycznym i nie tylko....”
Lata 2000-2006 doświadczony oficer służb wywiadowczych i kontrwywiadowczych PRL i trzeciej RP płk Piotr Wroński spędza na pracy w polskiej ambasadzie w Londynie. Po latach postanawia wbrew środowisku ujawnić część tajemnic.... Zapraszamy na spotkanie z cyklu tych, których nie można przeoczyć!
4 września (niedziela) g.18:30
POSK sala Malinowa
238-246 King Street
W6 0RF Londyn

Po spotkaniu rozmowy kuluarowe oraz możliwość zakupu książek autorstwa Piotra Wrońskiego.
Organizator: Koło Mysli Niezależnej. Wstep: wolne datki.
Piotr Wroński – płk AW w st. spocz. W służbach specjalnych pracował od 1982 r. początkowo w Służbie Bezpieczeństwa w Departamencie Techniki a następnie w Wydziale XI Departamentu I SB Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Przeszedł pozytywnie weryfikację i od 1989 r. służył w strukturach…
O książce „Czas Nielegałów”.
Czym różni się kadrowy oficer wywiadu od agenta wpływu i który z nich stanowi większe wyzwanie dla bezpieczeństwa Polski?
Czym zajmuje się kontrwywiad? Czym jest Kontrwywiadowcza Charakterystyka Terenu? Jak działają rezydentury obcych wywiadów w Polsce? Kogo w „branży” nazywają „matrioszką”, a kto jest figurantem?
Skąd biorą się nielegałowie? Czym nielegał różni się od agenta? Jak w biografii nielegała odnaleźć dowody na jego agenturalne powiązania? Kim jest „wtórnik”? W jaki sposób fałszowana jest tożsamość nielegałów i jak tworzy się legendę biograficzną?
W całej historii realnego socjalizmu to w Polsce było najwięcej niepokojów społecznych. Rosjanie nigdy nie interweniowali zbrojnie. Wszystko „załatwiali” naszymi rękami, a właściwie rękami ludzi, których wybrali lub stworzyli.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tarantoga

03-09-2016 [16:12] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Miałes kiedys "przyjemność" kontaktów z SB i funkcjonariuszami tej zbrodniczej organizacji?
Ja miałem...w stanie wojennym...po kilku miesiącach przyszedł do "naszego więzienia" z teczką pełna paszportów.

-Siadaj sukinsynu! On tak do mnie...
-Siadam i milczę...
-Wysypuje z teczki kilkanaście paszportów...dla mnie,zony...z wpisana roczną córeczką...na wsie strany mira...z wbitymi wizami...nawet australijska i kanadyjska.
-Wybieraj! Masz dwie minuty...zapala papierosa...
-Ja...sam wybieraj bydlaku i spier*** z Polski!
-Łomot na korytarzu dostałem...i dwa tygodnie karniaka.

Oni maja juz w genach SB,a weryfikację...możecie se obaj z Wrońskim...powiesić w kiblu...na miejsce papieru toaletowego.

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

04-09-2016 [10:49] - ironiczny anglosas | Link:

Nie.(za młody byłem) Mnie tylko zwykli milicjanci pałowali. Co do Wrońskiego, nie wiem jakie przyświecają mu cele. Książkę napisał, jeszcze nie czytałem. Ale przeczytam.
POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny anglosas

Obrazek użytkownika marsie

04-09-2016 [01:14] - marsie | Link:

Niestety, IA - nie ma dobrych SB-ków!

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

04-09-2016 [10:45] - ironiczny anglosas | Link:

Ale ja nie szukam dobrych esbeków. Wkleiłem informację że jeden przyjeżdza do Londynu :)

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

04-09-2016 [10:53] - ironiczny anglosas | Link:

A na serio : To nie jest ubek tylko pułkownik Zubek !