Dr Geobbels czy opposition fuhrer Tusk, który lepszy?

W ogólnym mniemaniu uważa się, że dr Geobbels  minister propagandy w hitlerowskich Niemczech był w tym fachu mistrzem, ale po kilkudziesięciu latach w Polsce osoba zwana przez niemieckie media Opposition Führerem, tak, tak mówimy o Tusku jest tym, u którego Geobbels mógłby być uczniem co najwyżej czeladnikiem.

Słynne zdanie Geobbelsa : kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą, przy Tusku nie ma pokrycia, Tusk kłamie non-stop, a za nim jego akolici.

Oprócz kłamstwa apologeci Tuska i PO stosują metody wypróbowane w latach 30 w Niemczech, gdzie bojówki faszystowskie atakowały przeciwników głównie Żydów często nawet fizycznie.

Tu i teraz, takim „umownym  Żydem” dla Tuska i jego kamaryli jest PiS, stąd ataki na biura poselskie tej partii, a ostatnio dwóch osiłków zaatakowało pracownika TVP przed siedzibą telewizji.

Czy wyobrażacie sobie Państwo , żeby w jakimkolwiek demokratycznym kraju Europy szef głównej partii opozycyjnej namawiał do wyprowadzenia siłą  Prezesa Narodowego Banku czy odspawanie Prezesa jakiegokolwiek TK? nie, bo to się nie mieści w kanonach demokratycznego państwa prawa.

Ale Tusk najprawdopodobniej dostał polecenie czy to od Niemców czy Rosjan polecenie wywołania chaosu w Polsce, nie wiem czy lepsze „papiery” na Tuska są w Stasi czy na Łubiance,  ale Polska ewidentnie przeszkadza zarówno Rosji jak i Niemcom, a Tusk jak ta pacynka posłusznie wykonuje polecenia.  

Tusk potrafi sam sobie zaprzeczać, to co powiedział wczoraj nie jest tożsame z tym co mówi dzisiaj.

Jago wypowiedzi na temat zapory na granicy z Białorusią to był głos Kremla w Polsce, wypowiedzi na temat eksportu zboża z Ukrainy przez Polskę miały podburzyć i skłócić polskich rolników z rządem.

Ale jaki jest Tusk każdy widzi a słowa po niemiecku wypowiedziane w polskiej TVP: Wasze rządy były błogosławieństwem dla całej Europy" - tak niemieckiej partii CDU po niemiecku dziękował Donald Tusk. Zachwalał i prosił o dalszą walkę. Mówił o rozsądku, prawdzie i przyzwoitości, które - jego zdaniem - określają niemiecką CDU.

Z „ drugiej beczki” słowa wypowiedziane do Rosjan w pierwszym expose Tuska: Chcemy dialogu z Rosją taką, jaką ona jest, czy zaproszenie Ławrowa na odprawę polskich ambasadorów, co było pierwszym takim przypadkiem w świecie, może świadczyć jakie haki na Tuska mają Rosjanie.

Tusk posunie się do każdego bezeceństwa, każdego kłamstwa, a Rosjanie i Niemcy posuną się do każdej akcji, żeby osadzić swojego człowieka na czele rządu Polski.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

19-07-2022 [12:27] - smieciu | Link:

Goebbels był nikim przy Kurskim. Już nie tysiące ale dziesiątki tysiące razy pewnie już wstawił Tuska do informacji TV. Tyle razy, całymi latami, jest powtarzane ciągle jedno i to samo. Myślę że PiSowiec dzisiaj już nie potrafiłby żyć bez Tuska. A powyższy tekst świadczy jedynie o tym jak proste są umysły odbiorców kreacji Kurskiego. Wystarczy im najbardziej chamska, prymitywna, żałosna i infantylna propaganda. Płaska i odpychająca. I co najgorsze. Przeraźliwie nudna.

Obrazek użytkownika Andy51

19-07-2022 [13:10] - Andy51 | Link:

Skutki w zapomnienie wzięcia leków.

Obrazek użytkownika smieciu

19-07-2022 [13:26] - smieciu | Link:

Nie przeszkadza ci pisać ciągle te same banialuki. Klepać za Kurskim? Nudzić czytelnika?
PiSowcy po każdych wyborach narzekają że gdyby nie jakieś tam zło (Kukiz/Tusk/KO media) mieliby łatwą większość. Tyle że patrzą ze swojego wąskiego punktu widzenia, który naprawdę mało kogo rusza. To ciągłe klepanie o Tusku jest do strawienia tylko przez twardych PiSowców, których z jakiegoś powodu Tusk nieustannie kręci. Jednak większości ludzi robi się niedobrze oglądając Wiadomości TVP. Ta propaganda nikogo nie przyciągnie. Może tylko odrzucić. I właśnie o to chodzi. By ludzi coraz bardziej utwierdzać w ich zagrodach, pudełkach. PiSowcy będą się bez końca jarać tym żałosnym błaznem. A reszta ludzi nie będzie w stanie przyłączyć się do tego żenującego widowiska, wybierając swój własny pudelkowy świat.
Jedni i drudzy tkwiący w tak samo odrealnionym świecie determinowanym przez analogicznych podstawionych, żałosnych pajaców. Nieustannie, tysiące razy pokazywanych czekającej nań widowni, ciągle z tym samym efektem.

Obrazek użytkownika Andy51

19-07-2022 [13:38] - Andy51 | Link:

Słuchaj paprochu to Tusk w każdym w swoim wystąpieniu po kilkadziesiąt razy odmienia przez wszystkie przypadki PiS, PiS, PiS, tak, że weź stoperan, dalsza dyskusja z takim indywiduum jak ty nie ma sensu. 

Obrazek użytkownika J z L

19-07-2022 [13:45] - J z L | Link:

smieciu-trollu Tuska 
Ślepa pełowska mendo, przemawia przez ciebie frustracja i bezsilność ośmieszonego i poniżonego łajdaka
Gdyby TVP choć raz skłamała, przeinaczyła czy zmanipulowała przekaz, to PO-wskie sądy już w 2015 roku rozniosłyby ją w pył karami finansowymi i szykanami dziennikarzy. A prawda jest taka, że to jedyna POLSKA TV o tak dużym zasięgu mówiąca prawdę.Gdyby nie TVP - nigdy lub w ogóle byśmy się nie dowiedzieli jakie ówczesna opozycja pod nazwą : _ Platforma Obywatelska robiła przekręty wałki oraz o ich brudnych interesach z Rosją i Niemcami na szkodę Polski - dlatego nasza proniemiecka i antypolska totalna opozycja nie lubi TVP

Obrazek użytkownika smieciu

19-07-2022 [14:56] - smieciu | Link:

Uważaj bo się jeszcze rozpękniesz...
Nie wiem czy przetrawisz ale:
1. PO nie robiła i nie robi przekrętów. Gdyby robiła to przecież służby by wiedziały? Składały doniesienia do prokuratury? Prawda jest taka że PiS rządzi niemal dwie kadencje a ja słyszę tylko o pojedynczych przypadkach. A przecież PO ciągle rządzi w najważniejszych samorządach i ma okazje do robienia setek tysięcy przekrętów. A tu... nic. Co ciekawe za rządów PO po internecie krążyły różne listy PeOwskich przekrętów. A teraz? No posucha. Ciągle trzeba wracać do przeszłości, pokazywać Tuska gdyż najwyraźniej nic innego rządowi nie pozostaje.
2. Ależ oczywiście że opozycja lubi TVP. Gdyby ta nie kompromitowała się swoim siermiężnym przekazem PiS już dawno miałby 3/4 Sejmu. Dodatkowo TVP traktując poważnie opozycję utwierdza ludzi w przekonaniu że w Polsce faktycznie istnieje jakaś opcja polityczna. Opcja walcząca z PiS. AntyPiSowiec dzięki temu może faktycznie uwierzyć że warto zagłosować na tą opozycję, potraktować ją poważnie.
3. Gadasz jak dobrze nakręcona AI, której się wydaje że jeśli ktoś nie jest z nami to jest z nimi. Inaczej się nie da. Każdy musi, tak jak ty, wpaść do jednego z dwóch pudełek.
4. Wyzywając kompromitujesz się.
5. Coż... Goebbels miał rację. Propaganda nie musi być jakoś szczególnie skomplikowana. Nawet nie powinna. Musi być prosto i ciągle to samo bo ludzie by jeszcze się pogubili. Zaczęli dostrzegać jakieś sprzeczności, zgrzyty. A tak jest prosto. Tusk jest zły. Powtórzymy ten rytuał codziennie. Niech będzie jak modlitwa. Wystarczy się nasycić tą prawdą by spokojnie przetrwać kolejny dzień.
6. Dobra wiadomość. To moja ostatnia wizyta u tego ... blogera.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

19-07-2022 [21:35] - Siberian Husky Dog | Link:

Donald Tusk:
Zgodnie z dwiema ekspertyzami, jakie zleciłem biegłym prawnikom, Romanowi Giertychowi i Marcinowi Matczakowi, nie ma dowodów na to, że Sławomir Nowak kiedykolwiek nawet przebywał na Ukrainie, a TVP za kłamstwa, insynuacje oraz kalumnie podam do swojego niezależnego sądu

Obrazek użytkownika sake3

20-07-2022 [10:21] - sake3 | Link:

@śmieciu....... do punktu 2------------Czy tylko TVP ma siermiężny przekaz? A jak powinien wyglądać ten niesiermieżny? Co Pan poleca? I jak ma wg Pana wyglądać przekaz niesiermiężny,o czy ma się mówić? Ja widzę jdno-głęboką niechęć a nawet nienawiść do wszystkiego co się wiąze z PiS-em.Ośmielę sie powiedzieć,że to własnie Pan uległ na dobre opozycyjnej propagandzie i stał się tubą opozycji.Aby być wiarygodnym należy wyraz ,,propaganda'' rozpatrywać w różnym aspekcie a nie tylko jako narrację opozycji .Niestety u wiekszości krytyków PiS-u czy TVP przeważa przekonanie o własnej nieomylności i słuszności.Jeśli do tego dodać dość irytujące przekonanie o intelektualnej wyższości którą tak często tu na NB stosujecie jak Pan nawet widzi jakąkolwiek formę dyskusji?Przeciez ta pogarda dla tych jak uważacie podludzi z PiSu jest aż nadto widoczna.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

20-07-2022 [16:02] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Czy tylko TVP ma siermiężny przekaz?"
TVN ma siermiężny przekaz, ale za swoje pieniądze.
TVP utrzymuje się z pieniędzy publicznych w tym z podatków moich, czyli przeciwnika PiS, w związku z tym podlega mojej krytyce do której mam niezbywalne prawo.
Pisiory wychodzą z założenia, że nie mam takiego prawa.
Sake jak typowy pisior twierdzi iż  PiS i podległą mu TVP należy traktować jak trupa.
Pisać o nich dobrze lub wcale.

Obrazek użytkownika Andy51

20-07-2022 [17:08] - Andy51 | Link:

 Bdzich dał głos.

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-07-2022 [21:24] - Tezeusz | Link:

@ zdzicho ależ ty pierd...
"Sake jak typowy pisior twierdzi iż  PiS i podległą mu TVP należy traktować jak trupa."
To wizja czy marzenia a może ta choroba POPaprańczych Moskiewskich urojeń i myśli winna już dawno być leczona...

Obrazek użytkownika Jabe

19-07-2022 [14:47] - Jabe | Link:

Dawniej psioczyli na konkurencję, bo jej się należało, a teraz dlatego, że znaleźć dobrego słowa o swoich nie potrafią.

Obrazek użytkownika J z L

19-07-2022 [13:34] - J z L | Link:

Andy51 
On ma mózg tam gdzie baran jaja

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-07-2022 [21:24] - Tezeusz | Link:

ONO mózgu nie ma ono posiada sierp i młot....

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-07-2022 [13:17] - Tomaszek | Link:

Odpadek
Jaki śliczny "wolnościowy anarchista" . Ale Ajfona z nakwyższej pólki i na fejsie i insta pewnie szał . Do cholery z taką wolnością . Taki radziecki harleyowiec . Twój umysł jest bardzo skomplikowany ? A ja jako zniewolony żadnych wiadomości (nawet tak naprawdę nie wiem w jakim telewizorni i jak się nazywają ) nie oglądam . Porównujesz dżumę z tyfusem a sam masz jakąś sraczkę permanentną .

Obrazek użytkownika sake3

19-07-2022 [14:47] - sake3 | Link:

A czy Tusk potrafiłby dzisiaj żyć bez pisowców? Bez Kaczyńskiego? Pan najwyraźniej tez nie potrafiłby zyć. gdyby ich nie było. Kim mielibyście poniewierać,na kogo szczuć,na kogo wysyłać Cybę czy pisać takie płomienne komentarze? Kogo mielibyście obwiniac o całe zło na świecie ?Prymitywna TVP,prymitywni odbiorcy,prymitywna propaganda.Proszę więc powiedzieć której stacji słucha Pan z upodobaniem i przyjemnością? Wtedy ja też z przyjemnością posłucham,tylko prosze mi ją wskazać.

Obrazek użytkownika u2

19-07-2022 [21:10] - u2 | Link:

Goebbels był nikim przy Kurskim

Na szczęście nadal jest nikim, a Jacek Kurski żyje, oby żył długo, zdrowo i bogato, a jego brat Jarosław jest redaktorem naczelnym gazety dla głupich gojów. Zmówili się, czy co ? :-)

Obrazek użytkownika Andy51

19-07-2022 [21:17] - Andy51 | Link:

Celnie.!!!!!

Obrazek użytkownika Jabe

19-07-2022 [21:26] - Jabe | Link:

Potulne cielęta.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

19-07-2022 [12:49] - Marek Kudła | Link:

Ruser agent enerdowskiego Stasi ..poznaje Tuska w Polsce ..Jest rok 1976 spotyka się z nim w Gdańsku. .Ruser ma pseudonim Henryk .Na spotkaniach zaczyna werbować Tuska do Stasi..W Polsce przebywa też małżeństwo agentów Stasi . Christian i Christine,.oni również wchodzą w kontakty z Tuskiem . Tusk nawiązuje z nimi współpracę w 1980 r..Bierze udział w szkoleniach dla Agentów Stasi ...Jest wśród nich Merkel i Putin .Zanim zaczął się szkolić jako agent spotyka się z ruskim agentem. .Zaraz po tym spotkaniu ..Tusk ze studenta malującego kominy fabryczne wchodzi na salony polityki . Dzięki pieniądzom CDU .. Powstaje Kongres Liberalno Demokratyczny do którego wchodzą osoby związane z komunistami.ale też byli. opozycjoniści. Polska kariera polityczna Tuska nabiera rozpędu .
 

Obrazek użytkownika Andy51

19-07-2022 [13:11] - Andy51 | Link:

Słuchaj Marek, mieszkam całe życie w Trójmieście, to dla mnie nie nowość , ale dla wielu tak.

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-07-2022 [13:33] - Tomaszek | Link:

Pamiętaj że malowanie kominów to było intratne zajęcie dla wybranych . Może bez salonów bo to tajne , ale za to kasa dymała równo .  Zgadnij kto ich wybierał . Do " nadprezesa" to się pewnie towarzyszu majorze zwracali . Zmienili tylko majorów na STASIa . Wzystko gra , tyle że Oskarów była cała kupa . A debilny narodzik ma nasrany do połowy bąbel na końcu szyi . Druga połowa to smród .
 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

19-07-2022 [21:32] - Siberian Husky Dog | Link:

Jak do władzy dojdzie PO, to Tusk kupi węgiel dla każdego domostwa i na dodatek silni ludzie poznoszą go do piwnic

Obrazek użytkownika J z L

20-07-2022 [07:54] - J z L | Link:

Dzisiaj w sklepie, fragment rozmowy dwóch klientów;
- ...a pierdolisz jak Tusk.
- czy musisz mnie z samego rana wyzywać od chujów?

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-07-2022 [14:06] - Tomaszek | Link:

Kłamiesz dziadu polskie sklepy otwierają o 8:00 albo pónźiej . A Londynek liże Tuska dupę hurtowo . Jak patrzę na takich londyńskich pajaców jak ty, czy twój Mr. Hyde  Huskoj ruskoj , to się nie dziwię .

Obrazek użytkownika J z L

20-07-2022 [20:17] - J z L | Link:

Czerwony kałmuku
Lemingowy obszczymurze
Słuchaj bucu.
Obok mnie jest  tzw.polski sklep  prowadzi  go ciapak, a czynne jest 24/24
​Wiec spierdalaj matole

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-07-2022 [09:43] - Tomaszek | Link:

Mało że łgarz to typowy londyński ch...joplaczek . Pisałeś że mnie namierzyłeś , i co? to tylko 50 mil , na paliwo przysłać , czy bilet na autobus ?

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

20-07-2022 [20:00] - Siberian Husky Dog | Link:

Nowa okładka Gazety Polskiej , świetna !

https://pbs.twimg.com/media/FYHryjyWAAI_hD-?format=jpg&name=small