Pokój za wszelką cenę?

Jutrzejsza wizyta „Trojki”: Scholz, Macron, Draghi w Kijowie będzie przez gości przedstawiana jako wyraz solidarności z Ukrainą ,ale niestety ma ona drugie dno. Przyjazd liderów trzech państw uważanych nie bez kozery za najbardziej prorosyjskie w ostatnich paru dekadach („konkurencję” ze stront Grecji czy Cypru pomińmy milczeniem) siłą rzeczy skłania do refleksji, jaki jest strategiczny cel tego wspólnego przecież desantu przywódców państw krytykowanych przez gospodarzy za wyjątkową opieszałość, gdy chodzi o pomoc dla broniącego się przed Rosją kraju. Skądinąd każdy z tych przywódców osobiście był publicznie postawiony pod medialny pręgierz przez bądź Zełenskiego (w przypadku premiera Włoch) bądź jego współpracowników. Jest oczywiste, że celem nowej „Osi”: Berlin-Rzym-Paryż jest jak najszybsze zakończenie wojny, ale za cenę ustępstw terytorialnych ze strony Ukrainy. Dzwoniący bez opamiętania do Moskwy Macron, który nie chce „upokarzać Rosji" wraz z Scholzem, który nie chce wysyłać ciężkiej broni na Ukrainę i jest kontynuatorem strategii „polityki wschodniej” niemieckich socjaldemokratów czyli dogadywania się z Kremlem za wszelką cenę - zapewne chętnie wspólnie „załatwią” z Putinem zakończenie wojny, ale z Krymem, Donieckiem, Ługańskiem i Mariupolem w granicach Rosji. Naszym sąsiadom dedykujemy bajkę Krasickiego: „Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły”.
 
*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej” (15.06.2022)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika J z L

18-06-2022 [21:42] - J z L | Link:

Indie w okresie od 27 mają do 15 czerwca zwiększył zakup węgla z Rosji 6-krotnie, a ropy naftowej 31-krotnie w porównaniu z rokiem ubiegłym. Rosjanie stosują dumping. Cena sprzedaży jest o 40% niższa niż dotychczas. Większość jest reeksportowana z Indii do krajów trzecich po cenach rynkowych

Reuters podał, powołując się na źródła w Nowe Delhi

Obrazek użytkownika Kaczysta

18-06-2022 [22:24] - Kaczysta | Link:

Wiedząc że szybu naftowego zatrzymać się nie da, to albo wylanie ropy w tajgę albo sprzedż w cenie 1 dolar za tonę ropy
co też czynią w handlu z Chinami i Hindusami a ci zacierają ręce wiedząc że ten chodzący jeszcze trup  putin nie ma innego wyjścia

Obrazek użytkownika Pers

18-06-2022 [22:05] - Pers | Link:

Panie europośle,
Niech powie swojemu asystentowi, że wklejanie tekstów nieaktualnych od kilku dni to przejaw lekceważenia czytelników NB.