Bolek, Olejnik i „żółte papiery”

 
Cesarz Flavius Julius Valens zapewne przewracał się w grobie, kiedy pewnemu pegeerowskiemu prostaczkowi i kapusiowi tak odbiło, że zaczął łazić po cesarskim drzewie genealogicznym, szukając tam miejsca dla siebie. Wielu współczesnych zjadaczy chleba dostrzegło zadziwiającą zbieżność pomiędzy tą wspinaczką prostaczka a modelowymi symptomami „bycia Napoleonem”, ale niewielu odważyło się o tym mówić, bo od lat żyli pod butem „elit” czyniących z owego prostaczka nie tylko ikonę dla maluczkich, ale  i logo państwa, które postanowiły pożreć i wyssać do ostatniej kropli.
Owe „elity”, wyjątkowo obrzydliwe nawet w swoich najlepszych czasach, ostatnio zmurszały dokumentnie, rozpadają się na naszych oczach jak żywe trupy  w filmach fantasy. To ostatnie stadium bywa niebezpieczne dla otoczenia, więc nawet jeśli widzimy, że już osobno jest kropka, osobno „nad” i zupełnie nie w kontekście „i”, osobno prawa górna jedynka, osobno lewa, osobno twarz, osobno dekolt, a naprzeciwko siedzi dobrze znany prostaczek (kapuś/ikona/logo) w stanie wskazującym na kompletną defragmentację, to warto na niektóre elementy zwrócić szczególną uwagę, bo one są ponadczasowe, jak sowiecka szkoła.
Na przykład pięćdziesiąta teoria kapusia na temat pochodzenia ubeckich archiwów z jego własnoręcznym podpisem. Kosmiczna zupełnie, ale sowiecka szkoła nie zna żadnych granic :
„CI DWAJ SPREPAROWALI DOKUMENTY NA MNIE!”. „Tego jednego trzymałem, bo był miernotą i słuchał”… „bo jakby spróbował nie słuchać, tobym go wyrzucił na zbity pysk”… „niestety, za późno ich wyrzuciłem, bo dzięki mnie ludzie ich poznali, trzeba było wyrzucić ich wcześniej”.
Na przykład lament kapusia:
„jak my sobie z tym poradzimy??”… „już jest na mnie embargo, bo pozwalniali ambasadorów, MOICH PRZYJACIÓŁ”… „robią wszystko by zrujnować NASZ DOROBEK, zrujnować Polskę, jej wizerunek”
Na przykład recepta kapusia:
 „zbierać podpisy pod pytaniami, pod referendum, czy oni mają prawo zmieniać ustrój”… „musimy się przygotować, zrobić czystkę po PiS-ie, bo wleźli wszędzie, trzeba to naprawdę z korzeniami wyrywać”… „należy zabezpieczyć demokrację przed takimi nieszczęściami, jakie nam się zdarzyło”
Na przykład diagnoza kapusia:
 „to są chore pomysły chorych ludzi”… „to jest chore”… „co za zawistnicy”…
Na przykład strategia kapusia:
„musimy wprowadzić badania lekarskie, nie wolno dać takim ludziom broni do ręki”… „Kaczyńskiego, Macierewicza i innych zbadać, znaleźć psychologów”… „dać im żółte papiery, kiedyś to się tak nazywało”

Hmm… Panie Bolek, te badania panu polecam. Psycholog nie będzie potrzebny. Wystarczy psychiatra. Jest taka fundacja, doskonale panu znana, założona przez dobroczyńcę Georga S. Fundacja Batorego. Chyba nie odmówi sfinansowania badań ikonie „demokracji”, sojusznikowi w „obalaniu komuny”, potem w obalaniu dwóch polskich rządów, oddanemu orędownikowi społeczeństwa otwartego dla wszystkich, którzy zechcą jego kosztem żyć?
„Żółte papiery, tak się to kiedyś nazywało”… 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jdj

15-07-2016 [09:16] - jdj | Link:

Mój podziw dla Pani za cierpliwość gromadzenia tych walensowych bzdur! To jakby grzebać na śmietniku ... Ale zgromadzone w jednym miejscu (aczkolwiek nie wszystkie, daleko nie wszystkie) - nabierają swoistego uroku stajni Augiasza.

Obrazek użytkownika danuta

15-07-2016 [10:45] - danuta | Link:

Ależ skąd! Żadne żmudne poszukiwania nawet nie przyszłyby mi do głowy. To wszystko zostało powiedziane podczas 5 minut jednej audycji. Zanotowałam, fakt. Jako dowód, że delikwent jednak "jest Napoleonem".
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika xena2012

15-07-2016 [11:59] - xena2012 | Link:

a ja się Wałęsie nawet tak szczególnie nie dziwię.Dlaczego? Przeciez to my hodujemy sobie ,podlewamy sosem uleglości i akceptacji jak szlachetna roślinkę zwykłego ordynarnego paspzyta i prostaka.Przecież jak kilka dni temu poseł PIS jako jedyny odważył się i nazwał go bydlakiem nie było końca świetemu oburzeniu.Nawet nie wiem czy ten poseł nie został zawieszony,bo ukarany na pewno.Nie ma natomiast żadnej reakcji na obelgi ,wyzwiska które miota Wałęsa.Ten ostatni incydent spowodował że Wałęsa poczuł się zupełnie bezkarny i tylko czekać na kolejne jego wyskoki.Przypuszczam,że gdyby nawet zabił znienawidzonych przez siebie ludzi też bymu to uszlo na sucho.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

15-07-2016 [16:46] - zbieracz śmieci | Link:

W takim duecie potrzebny jest wspmagacz i monisia jest w takich wypadkach niezastąpiona.Gdy bolo się już wypróżnił i zapadał w swoją wielkość milczeniem to monisia pobudzając go jednak odnajdywała u niego zapasy łajna aby dorzucić.
Tutaj monisi pomaga nabyte doświadczenie jako zootechnika i zajęcia w PGR,to tam nabyła wiedzę jak nawet starego wałacha pobudzić.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

15-07-2016 [16:52] - zbieracz śmieci | Link:

W takim duecie potrzebny jest wspmagacz i monisia jest w takich wypadkach niezastąpiona.Gdy bolo się już wypróżnił i zapadał w swoją wielkość milczeniem to monisia pobudzając go jednak odnajdywała u niego zapasy łajna aby dorzucić.
Tutaj monisi pomaga nabyte doświadczenie jako zootechnika i zajęcia w PGR,to tam nabyła wiedzę jak nawet starego wałacha pobudzić.

Obrazek użytkownika mr.nobody

15-07-2016 [19:59] - mr.nobody | Link:

Ja bym tylko dodał ( nie w sensie matematycznym :) że,
"som plusy dodatnie i som plusy ujemne" :)
Pozdrawiam