Co dzisiaj powinni zrobić Polacy, z konfidentami donoszącymi

Co dzisiaj powinni zrobić Polacy, z konfidentami donoszącymi na Polskę.

W czasie wojny  sytuacja była jasna. Na terenie Polski podziemna największa  armia świata miała „lekarstwo” na donosicieli i konfidentów. Gdy udowodniło się takiej personie zdradę, była jedyna kara, kula w łeb.

Oczywiście nie sugeruje ani nie namawiam nikogo do tak radykalnych metod  jakie były w czasie II WŚ, tu i teraz jedyną karą dla polskich kapusiów i donosicieli , donoszących na swój kraj w PE, powinna być infamia, ostracyzm, w  stosunku europosłów z PSL, PO, ZSL i Hołownia 2050, którzy są niby polskimi europosłami , wybranymi przez Polaków, a tak de facto zachowują się jak jurgieltnicy.

Pytanie zasadnicze, skąd biorą pieniądze, z Moskwy czy z Brukseli? W wyborach do PE , które odbędą się za 2 lata, jeżeli ci donosiciele znajdą się na listach opozycji, wszędzie gdzie tylko można, podkreślać „zasługi” tych donosicieli. Jeżeli Polacy mają chociaż krztę honoru, powinni tych donosicieli wysłać w polityczny niebyt.

Ale nienawiść totalnych do obecnie rządzących, można tylko porównać, do nienawiści hitlerowskich Niemiec  do Żydów, nienawiści Turków do Ormian z początku XX w, nienawiść Tutsi i Hutu, itd.

 Jedyne „szczęście”, że jeszcze nie eliminują  fizycznie obecnie rządzących, ale tych około 100 rezolucji inicjowanych przez totalnych, aby nie wypłacać Polsce należnych pieniędzy z KPO,  chociaż vice PE 
Katarina Barley bazując na wojennym doświadczeniu swoich ziomków, mówiła o zagłodzeniu Polaków, tak jak to zrobili ze św. Maksymilianem Kolbe.

Ale wątpię, czy oglądacze WSI 24 czy czytelnicy GW, nie zagłosują na kapusiów, dla tych pożytecznych idiotów, wszystko co jest dobre dla Polski, dla totalnych jest złe.   
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

02-06-2022 [10:12] - Jabe | Link:

Przecież oni tam doskonale wszystko wiedzą i bez donoszenia, co to więc za donosicielstwo?

Zauważmy, że Autor niby pisze o nienawiści innych, jednak z jego tekstu można wywnioskować tylko jego własną nienawiść.

Obrazek użytkownika Zofia

02-06-2022 [12:18] - Zofia | Link:

@Jabe, oddajmy prawdę temu co napisał autor wpisu. Czytając to ,nie ma nigdzie wspomniane o nienawiści autora. Ja z kolei wnioskuję po Twoim wpisie, że to po prostu "obrona tych donosicieli na Polskę przez atak na autora". Nawiasem mówiąc zgadzam się z autorem, że trzeba by było wypracować kary dla donosicieli na nasz naród. No i autor zapomniał o kapusiach z Lewicy co dopisuję do Jego wpisu. W końcowych latach 70-tych XX wieku kolega  powiedział prawdę przy Ruskim, że Lwów był polski ,to zaraz został zwolniony z pracy nie przez ruskiego ale przez Polaka. On nie poparł prawdy tylko zachował stanowisko a co za tym idzie przywileje i dobrą płacę. Oni to mają we krwi!

Obrazek użytkownika Andy51

02-06-2022 [12:20] - Andy51 | Link:

Ten typ tak ma.

Obrazek użytkownika Jabe

02-06-2022 [14:02] - Jabe | Link:

Po pierwsze, zwróciłem uwagę, że o rzekomych donosach, jak i o rzekomej nienawiści Autor właściwie nie wspomniał, prócz tego, że są, nie mówiąc już o ich opisaniu, czy uzasadnieniu. Zamiast tego – to po drugie – wypowiedź nasycił negatywnymi emocjami do osób z konkurencyjnych gangów politycznych. Doradzałbym mu odstawienie szczujni, które go w taki nastrój wprowadzają.

Nie rozumiem, po co przemowa o tym, jak to było za komuny. Tak, wtedy za jawne odchylenie od oficjalnej linii groziły szykany. Mamy do tego wrócić?

Rzecz w tym, że Autor nie piętnuje konkretnych postaw, on atakuje ludzi, którzy w jego mniemaniu je głoszą, dzieląc się swoimi wyobrażeniami o ich karaniu. A dla fanatyka każdy inny jest zdrajcą.

Obrazek użytkownika ruisdael

02-06-2022 [10:22] - ruisdael | Link:

Trudno coś zrobić skoro za nimi stoi ok. pół narodu.

Obrazek użytkownika Andy51

02-06-2022 [11:44] - Andy51 | Link:

Jakie pół? 

Obrazek użytkownika tricolour

02-06-2022 [12:08] - tricolour | Link:

No pół. 

Jaka jest obsada Sejmu? Jaki wynik wyborów prezydenckich?

100:1? Nie, pół na pół.

Obrazek użytkownika u2

02-06-2022 [10:42] - u2 | Link:

infamia, ostracyzm

Banicja poprzez wywóz na wozie gnojowicy jak w Chłopach Reymonta :-)

Obrazek użytkownika Andy51

02-06-2022 [11:45] - Andy51 | Link:

Idąc za przykładami książkowymi, można też w smołę, i do pierza, po czym puścić wolno.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

02-06-2022 [12:13] - Siberian Husky Dog | Link:

Wiecie co zrobić, kiedy wqrwi Was PiS?
Włączcie sobie na 5 minut TVN24. Zaraz przechodzi.
Sprawdziłem.

Obrazek użytkownika Andy51

02-06-2022 [12:44] - Andy51 | Link:

W punkt.

Obrazek użytkownika Darek65

02-06-2022 [12:49] - Darek65 | Link:

Jest takie coś, jak pojęcie zdrady dyplomatycznej. Zawsze rządzący, jak i prezydent, mogą z tego skorzystać, iść ta drogą. Dlaczego nie idą ?

Parafrazując Twój tytuł zapytam - Co dzisiaj powinni Polacy zrobić z tym sprzedajnym rządem? Coby nie być gołosłownym, to z Waszych mediów niepokornych https://wpolityce.pl/polityka/...  . Pytanie:
Czy rząd przedstawił Polakom, co zawiera umowa w sprawie KPO ?
Czy odbyła się w tym temacie publiczna, poważna dyskusja?
Ile nas to będzie kosztowało ?
Ile jest w niej takich "kamieni milowych", jak choćby te dwa z artykułu?

 

Obrazek użytkownika Andy51

02-06-2022 [13:02] - Andy51 | Link:

Słuchaj Darek, nie ma wasze, nasze, albo są propolskie, albo antypolskie, paniał?

Obrazek użytkownika Darek65

02-06-2022 [13:26] - Darek65 | Link:

No, towarzyszu paniał, co za stanowczość :)
I te propolskie media nie grzmią, jak polski rząd zgadza się na dokręcanie śruby Polakom ?

Obrazek użytkownika u2

02-06-2022 [13:39] - u2 | Link:

polski rząd zgadza się na dokręcanie śruby Polakom ?

Skoro wy totalniacy tak ujadacie, to najwyraźniej KPO jest sukcesem rządu Polski :-)

Obrazek użytkownika Darek65

02-06-2022 [14:11] - Darek65 | Link:

"to najwyraźniej KPO jest sukcesem rządu Polski" - to na pewno jest, czy tylko najwyraźniej? Zdecyduj się. Chyba przekaz z centrali był niejednoznaczny :) Pogubiłeś się.

"Skoro wy totalniacy" - zacytuję Ciebie samego z poprzedniego wpisu - patrzysz na innych przez pryzmat siebie...

Obrazek użytkownika u2

02-06-2022 [14:27] - u2 | Link:

Pogubiłeś się.

No nie, to ty nadajesz jak rasowy totalniak. Wszystko tobie się nie podoba, cały czas  tobie źle. Jęczysz jak Budka czy Tusk :-)

Obrazek użytkownika Darek65

02-06-2022 [15:12] - Darek65 | Link:

"Wszystko tobie się nie podoba...."
Nigdzie nie piszę, że mi się nie podoba i jest mi źle. Mam odruch wymiotny na tę całą ferajnę od Tuska do Biedronia. To nie znaczy jednak, że nie mam prawa "wytykać" partii, na którą też głosowałem, że wchodzi w buty PO, SLD i całego tego szemranego towarzystwa. Pamiętaj, że pycha i arogancja kroczy przed upadkiem. I tak ostatnio odbieram postępowanie tego rządu. Rozumiem, że mam do tego prawo ? Jak dowiaduję się, ze za swój samochód za 4 lata będę musiał płacić karę, to zaczynam się bać, na co się jeszcze zgodzili. Jak widzę, jak upada w moim regionie kopalnia, jeden z największych pracodawców ( mimo, że pokłady węgla są) i głośno o tym piszę, to jest to narzekanie ? Jak widzę tego sku.....la Niedzielskiego, który za nadmiarowe zgodny obarcza Polaków, bo podobno nie dbają o siebie, to też jestem totalniakiem ? Paradoksalnie, tylko mocne patrzenie temu rządowi na ręce i głośne wytykanie błędów może ich ocalić od utraty władzy. Nie chcę nawet myśleć, co się stanie z Polską, jak do władzy dojdzie taki Trzaskowski lub Hołownia.

Obrazek użytkownika u2

02-06-2022 [15:25] - u2 | Link:

Nigdzie nie piszę, że mi się nie podoba i jest mi źle. Mam odruch wymiotny

Czyli czujesz się ciągle źle, bo ciągle chcesz wymiotować. A żygasz na NB, że chcesz rzygać.

Obrazek użytkownika sake3

02-06-2022 [13:45] - sake3 | Link:

@Darek65......rząd nie przedstawił, społeczeństwo nie wie, nie było debaty nie podano kosztów............A kto by nawet słuchał gdyby rząd przedstawił, odbyła się debata lub kilka, podano koszty? Przecież w telewizji lecą takie wspaniałości jak seriale,jakieś królowe życia czy łowienie talentów  śpiewy, tańce, hotele Paradise dla idiotów....Kto by tam słuchał ględzenia rządu....Wiadomości w Info to podobno propaganda,bo tak twierdzi opozycja więc nie wypada słuchać.Proszę Pana społeczeństwu jest wszystko obojętne,z nawyku wierzy że UE obsypuje nas złotym deszczem pieniędzy,nie potrafi słuchać a cóż dopiero myśleć.Proszę moich uwag nie brac do siebie, ale moja koleżanka z pracy uważa, że ,,jej jest wszystko jedno kto Polską rządzi Rus czy Prus,byleby w sklepach wszystko było'' a inna każdą rozmowę na polski temat zaczyna od słów ,,bo Niemcy mówią, bo Niemcy uważają''.Przecież wiadomo że każde wypowiedzi rządu trafią w próżnię,przecież nie wypada słuchac piżdzielców,pisuarów ,prostaków i półanalfabetów ,bo taką gębę dorobiono rzadowi.

Obrazek użytkownika u2

02-06-2022 [13:58] - u2 | Link:

wszystko jedno kto Polską rządzi Rus czy Prus,byleby w sklepach wszystko było

No nie jest wszystko jedno. Jak gospodarują kacapy to widać po wojnie na Ukrainie. To wandale potrafiacy tylko niszczyć cywilną infrastrukturę. Żeby było ciekawiej równają z ziemią miasta zamieszkałe przez rosyjskojęzycznych mieszkańców.

Obrazek użytkownika Andy51

02-06-2022 [14:14] - Andy51 | Link:

A trąbią, że bronią rosyjskojęzycznych, a tu bum, niszczą im mieszkania, szkoły, infrastrukture, w tej części Ukrainy, która posługuje się językiem rosyjskim.

Obrazek użytkownika u2

02-06-2022 [14:23] - u2 | Link:

Wczoraj  podawali sumę 600 mld USD jako obecną wartość strat w infrastrukturze Ukrainy. Te wszystkie budynki trafione kacapskimi rakietami nadają się jedynie do rozbiórki. Widać celowe działanie kacapskich zbrodniarzy.

Obrazek użytkownika Darek65

02-06-2022 [14:21] - Darek65 | Link:

@ Szanowna sake
"A kto by nawet słuchał gdyby rząd przedstawił...."
Obowiązkiem rządu jest inicjować takie debaty, bez względu na odbiór i zainteresowanie
Zaręczam Ci, że są w Polsce tacy, co to by posłuchali, a nie opierali się tylko na przekazach z centrali.

 
"Wiadomości w Info to podobno propaganda" - rozumiem, że masz na myśli TVP Info ? Nie identyfikuję się z opozycją, ale przestałem już dawno oglądać wiadomości w TV, w tym w TVP Info, bo te przekazy nie mają nic wspólnego z obiektywizmem.

"nawyku wierzy że UE obsypuje nas złotym deszczem pieniędzy..." oj sake, narazisz się, zaczynasz pisać, jak ruska onuca :)
 

Obrazek użytkownika sake3

02-06-2022 [14:51] - sake3 | Link:

@Darek65.....A co mają pieniądze z UE do ruskiej onucy a nawet pośrednio do mnie?

Obrazek użytkownika Darek65

02-06-2022 [15:14] - Darek65 | Link:

@sake
To taka luźna ironia:)

Obrazek użytkownika Marek Kudła

02-06-2022 [13:50] - Marek Kudła | Link:

Trzeba koniecznie pozwolić im na pełną  rehabilitację ! 
Są dwie metody:
Wybrać kamieniołom i pozwolić im pracować pod nadzorem, najlepiej do końca życia !
Kupić od Greków niezamieszkałą wyspę i tam ich przesiedlić !  Niech sobie tam budują ich praworządne Państwo !!!
 

Obrazek użytkownika Andy51

02-06-2022 [14:50] - Andy51 | Link:

Jesteś bardzo łagodny.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

02-06-2022 [18:40] - Marek Kudła | Link:

@Andy51
To, że oni kłamią, kradną i zdradzają, to są ich wady, które ich przodkowie nabyli jeszcze na nieludzkiej ziemi ! Kościół mówi, że trzeba ich bratersko upominać ?!!  Bratersko to znaczy łagodnie !
 

Obrazek użytkownika Andy51

02-06-2022 [14:51] - Andy51 | Link:

Jesteś bardzo łagodny.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

02-06-2022 [15:01] - Lech Makowiecki | Link:

ZBRODNIA  I  KARA

A kiedy wiatr historii sypnął piachem w oczy –
Naród nasz w pacht oddano bestiom i swołoczy...

Gdy pół Polski zajęła zaraza czerwona,
Drugą zaś jej połowę wzięła szwabska wrona –
Antydekalog nastał. Wyzuł nas z wolności.
Nie było już ni Dobra, ni Sprawiedliwości...

Wtedy Zło się rozlało, mocne kłamstwa siłą;
Na ziemi, krwią zroszonej – zakwitły mogiły...

W ten czas butni mordercy – pewni bezkarności  
Folgowali swym zbrodniom, bestialstwu, podłości.
Tak poddano nas próbie, pełnej okrucieństwa,
Byśmy sens odnaleźli. Nadzieję w zwycięstwo...

I Naród się podźwignął... Ktoś tchnął w ludzi wiarę...
Armia Krajowa walczy! Gdzie zbrodnia – tam kara...

Gdy pierwszy Polak, patrząc w oczy kata swego,
Rzekł: „W imieniu Polskiego Państwa Podziemnego
Na śmierć cię dziś skazuję poprzez rozstrzelanie!”
Przywrócił tym normalność: grzechów rozliczanie...
Oprawcy zrozumieli, że to nie zabawa,
Że zbrodnia rodzi odwet. Nikt nie jest nad prawem!

                                ***
Wojna się wypaliła, czerwoni wygrali...
Terrorem karki zgięli... Sędziów – rozstrzelali...
Cała armia zaprzańców najeźdźcę wspierała;
Kula w łeb bohaterom! Okupantom – chwała!
Jednak ten, co nie wierzył w sądy ostateczne,
Gdy się już zestarzeje – drży o swoją wieczność...

Tak! Zbrodniarz zwykle tchórzy, gdy padół ten żegna.
Iluż – na łożu śmierci – z Bogiem chce się jednać?
Ilu z nich przeznaczenie swoje chce oszukać?
Zmyć spowiedzią krew ofiar? Do raju zapukać?...

                                 ***
Łotr na krzyżu – skruszony – żałował za grzechy...
Zdrajcy nie czują skruchy! Zmarłych ranią śmiechem...
Łotr na krzyżu – zbawiony – z Bogiem się pojednał.
Zdrajcy Boga chcą okpić... Im jest wszystko jedno!

Jest coś, czego się boją... I jedynie tego!
To: „W imieniu Polskiego Państwa Podziemnego…”

(z tomiku „Ja tu zostaję” - 2015r)

Obrazek użytkownika juur

02-06-2022 [17:31] - juur | Link:

Czytając notkę i komentarze odniosłem wrażenie, że przyjęto jako pewnik, że podział na "my" i "oni" jest naturalny i przypadkowy. Nie podzielam tej opinii. Utrzymanie takiego podziału jest warunkiem utrzymanie władzy przez jednych czy drugich. Starannie podtrzymywana polaryzacja jest  najbardziej efektywną metodą kontroli zachowań społecznych. Kontrolujemy to rządzimy.
Co jeszcze może wskazywać na to, że tak jest? Np. brak rozliczeń poprzedników za liczne "zbrodnie". Jak zawsze kończy się na początkowym pokrzykiwaniu.i zupełnej ciszy finalnie.
Tolerowanie MOP (marksistowskich ośrodków dywersyjnych)  popularnie nazywanych uniwersytetami.....itd...itd... I jest tak od lat, bo ma tak być.

 

Obrazek użytkownika Andy51

02-06-2022 [20:58] - Andy51 | Link:

Zgadzam się z Twoją diagnozą.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-06-2022 [18:34] - Ula Ujejska | Link:

Ja opowiadam się za dożywotnią banicją dla zaprzańców!

Obrazek użytkownika Andy51

02-06-2022 [19:42] - Andy51 | Link:

Mają dwa kierunki , Makrela Niemcy i Putin.

Obrazek użytkownika sake3

02-06-2022 [21:34] - sake3 | Link:

@Ula Ujejska....Hm,a jak by to było z banicją pana z muszką skoro ma immunitet? Udawać,że nie jest zaprzańcem?