Tak więc z dwóch tygodni zostało nam już tylko osiem dni...

Niestety, z przykrością trzeba stwierdzić, że dynamika zdarzeń nabiera rozpędu i wyraźnie sprawy rozkręcają się w kierunku stworzenia pretekstu do postawienia kraju w ogniu.

Dziś o 11:00 odbyła się w Sejmie konferencja prasowa, dotycząca planowanej organizacji kontrmanifestacji wobec KOD w dn. 7 maja, na której pp. Marcin Dybowski (prowadzący konferencję, "Krucjata Różańcowa" oraz "Ruch Kontroli Wyborów - Ruch Kontroli Władzy"), Monika Ochman ("Narodowcy RP" od p. Mariana Kowalskiego) oraz Robert Winnicki ("Ruch Narodowy", b. poseł Kukiz'15, po wystąpieniu z Klubu Kukiz obecnie niezrzeszony) przedstawili program kontrmanifestacji.

Jaki by nie był, efekt jest taki, że kontrmanifestacja wyruszy około 12:30 spod Katedry św. Floriana przez most Śląsko-Dąbrowski do tunelu trasy W-Z, wejdzie schodami na pl. Zamkowy i przejdzie następnie koło Pałacu Prezydenckiego do pomnika Prymasa 1000-lecia, na skrzyżowaniu Królewskiej i Krakowskiego Przedmieścia. Trasa ma 2 km, zorganizowana grupa pokona tę trasę w ciągu ok. 45 minut (szczególnie, że może przystanąć pod Pałacem Prezydenckim).

Tak więc od godziny 13:15 do rozwiązania manifestacji (czyli po przemówieniach, odśpiewaniu pieśni itd. - co potrwa co najmniej 15 minut) skrzyżowanie Królewskiej i Krakowskiego będzie zajęte przez wspomnianą manifestację. Należy dodać, że jak się zwali 50 tys. chłopa, to początek będzie mijał pomnik Mickiewicza, podczas gdy koniec jeszcze nie dojdzie do Wisły, więc można śmiało dodać kolejne pół godziny jak w pysk strzelił.

Problem polega na tym, że o godzinie 13:00 spod Trybunału Konstytucyjnego wyruszy na pl. Piłsudskiego manifestacja KOD, z liczną (zapewne) reprezentacją partyjną PO i N, a przede wszystkim z reprezentantami "zbuntowanych" miast (co to rady uchwaliły, że będą przestrzegać ogłoszeń w "gazecie wyborczej"), a ponieważ trasa wynosi niecałe trzy kilometry, to po czterdziestu pięciu minutach zjawią się... Tak, zgadli Państwo, na skrzyżowaniu Królewskiej i Krakowskiego.

Reasumując, między 13:45 a 14:00 w tym samym miejscu spotkają się dwie manifestacje niespecjalnie przyjaźnie do siebie usposobionych osób, w łącznej sile sto tysięcy chłopa.

Oczywiście szczerze wierzę, że uczestnicy OBYDWU manifestacji miną się pokojowo, szczególnie że KODziarze mogą sobie myknąć w Traugutta i przechodząc obok śmietników dawnego hotelu "Victoria" wyjść na pl. Piłsudskiego od tyłu, ale nie w tym problem. Jak myślicie Państwo, dlaczego od kilku tygodni różne "Bolki", "ałtorytety", cwelebryci płci wszelakiej i "politycy" klasy PO napomykają o jakichś rozlewach krwi, a Schetyna z Obłąkanym Stefkiem aż zacierają łapy na myśl o kryterium ulicznym?

Czy naprawdę organizatorzy Marszów Niepodległości już zapomnieli jak wyglądają bojówki prowokatorów których celem jest, delikatnie rzecz ujmując, destabilizacja sytuacji - a w tej chwili sytuacja jest bardzo napięta, również ze względu na tzw. "czynniki międzynarodowe".

Tak sobie myślę, że w logikę tej sekwencji zdarzeń znakomicie wpisuje się choćby histeryczny atak na ONR za uroczystości w Białymstoku - być może w ten sposób jest już wytypowany winny zamieszek, ostatecznie ma odpowiednio "czarny PR", bo nie dość że antyimigranccy antysemici, to jeszcze anty-unioniści i zapewne "faszyści", a w ogóle dla ONR dzień bez "hajlowania" to dzień stracony.

NA LITOŚĆ BOSKĄ, CZY NAPRAWDĘ MUSICIE DAWAĆ POSTKOMUNIE POLSKĘ NA TACY !?!!! Przecież na taki scenariusz zdarzeń W OGÓLE nie jesteście przygotowani !!!

Nie możecie przełożyć kontrmanifestacji na 8 maja, na niedzielę, na koniec długiego weekendu ? I jednocześnie ZAAPELOWAĆ do wszystkich przeciwników KOD et consortes od powstrzymania się od jakichkolwiek działań 7 maja !?! Jeżeli wystąpicie z takim apelem, to jakakolwiek prowokacja traci sens i rację bytu, nawet jak zostanie przeprowadzona, to nie będzie ani TAKICH MAS LUDZKICH, ani pretekstu do przypisania winy komukolwiek - ot, zaszalała jakaś chuliganeria i tyle, co na to poradzić.

DOBRZE ZWAŻCIE WSZYSTKIE MOŻLIWE KONSEKWENCJE !!!

        

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

29-04-2016 [20:34] - Teresa Bochwic | Link:

Przypuszczam, że będzie policja, która teraz nie ma rozkazu robić prowokacji. Ona moze oba marsze oddzielić skutecznie, a KOD-owcom może dobrze zrobi, jak zobacza, że ktoś im stawia opór?

Obrazek użytkownika Obserwator_3

29-04-2016 [22:38] - Obserwator_3 | Link:

Szanowna Pani

Obawiam się, że stawka jest zbyt wysoka aby zostawić sprawę w celu rozstrzygania przypuszczeń. To niekoniecznie musi być policja (jak na Marszach Niepodległości), wydaje się, że przeciwna strona ma z kogo wybrać... A przy takim tłumie cokolwiek może uruchomić panikę, a niewiele rzeczy jest tak groźnych jak wielotysięczny tłum ogarnięty paniką, już nic więcej nie potrzeba...

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika marco.kon

29-04-2016 [21:14] - marco.kon | Link:

Jednak nadszedł czas aby Polacy dali wsparcie rządowi PiS.

Takie wsparcie jest konieczne w obecnej chwili. Nie wystarczyło jednak wygranie wyborów, zaKODowany rodzaj demokracji uznającej że wygrywający wybory nie ma prawa do rządzenia po swojemu, musi znaleźć odpór społeczny. Dlatego też, mimo pewnych oporów związanych z możliwością prowokacji ze strony nie do końca przejętych służb zdecydowałem się poprzeć apel Mariana Kowalskiego.

Nie jestem oszołomem, jestem Polakiem a bolszewików z Unii Jewrejopejskiej ma w d.u.p.i.e

Obrazek użytkownika Obserwator_3

29-04-2016 [21:27] - Obserwator_3 | Link:

W zupełności wystarczy radosny marsz 8 maja - przy okazji jest to obowiązująca na Zachodzie data końca II Wojny Światowej i zwycięstwa nad Niemcami, więc termin całkiem odpowiedni...

Pozdrawiam