Skandal w TK, czyli prywatny folwark Rzeplińskiego

Zgodnie z wieściami z Trybunału Konstytucyjnego, Rzepliński i kolesie postanowili zabawić się w cenzorów i właścicieli, odmawiając dyrektorowi Zaradkiewiczowi z Biura Orzecznictwa i Studiów TK należnej wg. przepisów premii i "prosząc" ze względu na "utratę zaufania" o rezygnację ze stanowiska ze względu na wyrażony w wywiadzie pogląd co do sposobu funkcjonowania Trybunału (http://niezalezna.pl/79723-kar...). 

I to jest dopiero skandal, wymagający BARDZO silnego nagłośnienia - TVP i PR od samego rana powinno trąbić o tym co piętnaście minut i we wszystkich wiadomościach, a sprawa nie powinna schodzić z czerwonego paska.

1. Trybunał Konstytucyjny (konkretnie prezio trybunalski) łamią prawo, odmawiając wypłaty należnej wg. przepisów premii, jako karę za powiedzenie tego, co stwierdza 1/3 składu sędziowskiego;

2. G... kogokolwiek obchodzi, że sobie 10 sędziów (w tym jeden już były) "utraciło zaufanie" do kogoś - jak sobie założą prywatne kancelarie, to będą sobie mogli "tracić", a na razie to są na państwowym etacie i mają się zająć tym, za co im się płaci, czyli orzekaniem. To ich psi obowiązek, a jak się nie podoba, to droga wolna, portier pomoże wynieść graty do samochodu;

3. Widać prezio i reszta kolesiostwa już do reszty oszaleli, skoro bawią się w cenzorów poglądów. Nie ma to jak wolność wypowiedzi, której tak zaciekle bronią.

4. Panie dyrektorze, niech Pan im pokaże gest Kozakiewicza (i tak nie ma Pan już nic do stracenia), pyszałkowaty Rzepliński ma chyba zwidy, że TK to jego prywatny folwark z komuszego nadania i może robić co zechce.

5. W sytuacji tak jawnego naruszenia zasad niezawisłości sędziowskiej NALEŻY NATYCHMIAST zebrać grupę posłów, którzy wystąpią do Marszałka Sejmu z wnioskiem o unieważnienie po kolei uchwał Sejmu powołujących tych "sędziów" do składu Trybunału, ze względu na odstąpienie przez Sejm od umowy (czyli wzajemnej akceptacji warunków bycia sędzią) i w konsekwencji uznania za niebyłe wniosków o powołanie kandydatów. I walić to bydło między oczy roszczeniami odszkodowawczymi z tytułu konsekwencji anulowania wszystkich wyroków TK, w których ich głosy były ważące dla orzeczenia (czyli praktycznie wszystkiego za czasów Bredzisława Bezwąsego).

KIJEM PO RYJU ZAPRZAŃCÓW i niech potem łażą po sądach i udowadniają że nie sprzeniewierzyli się niezawisłości, powodzenia (udowadnianie że się czegoś nie zrobiło jest niemożliwe w rozumowaniu dedukcyjnym - a jest to jedyne rozumowanie które przy prawidłowych przesłankach i prawidłowym prowadzeniu daje konkluzje pewne).

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-04-2016 [11:53] - jazgdyni | Link:

Czołem Janku!

Czujna TVP INFO od samego rana, wprawdzie nie na czerwonym pasku, ale czerwonymi zgłoskami, ostro jedzie w temacie. To jest, bardzo mi smutno (ha, ha), kardynalny błąd Rzepy i jak PIS i TVP mocno pociągną, to może być bogato.

Górą my!

Serdecznosci

Ps. Ścierwomedia jak dotychczas ani mru mru. Taki kabaret

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-04-2016 [15:54] - Ula Ujejska | Link:

Pan Zaradkiewicz powinien odwołać się do Sądu Pracy czy innego który się tym zajmuje. Jak mu odmówią, to wtedy nawet do ETS i PE ... niech nam niemieckie tuzy powiedzą jak to jest z tą trybunalską praworządnością i wolnością w Polsce.

Obrazek użytkownika harakiri

30-04-2016 [10:05] - harakiri | Link:

Przepraszam ale powiela Pani PRL-owską mentalność. Zdarzało mi się w owych czasach (PRL-owskich) otrzymać podobną "propozycję nie do odrzucenia" i to w podobnej formie, czyli: "Czy nie zechciałby pan?...". Zdarzyło mi się również posłuchać rady by odwołać się do Sądu Pracy. O skutkach tych odwołań wolałbym nie wspominać. W każdym razie były to moje pierwsze kontakty z polskim prawem. Również wolałbym nie wspominać jakie te kontakty zrobiły na mnie wrażenie. Forma apelacji jaką Pani radzi w przypadku nieskuteczności owego Sądu (ETS PE, Niemcy) jest wprost żenująca. Typowo PRL-owski poziom.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

30-04-2016 [10:12] - Ula Ujejska | Link:

A polityczną ironię potrafi Pan odczytać - zwłaszcza w kontekście "występów" kodziarzy i POgłowia w PE?
Wątpię.

Obrazek użytkownika harakiri

30-04-2016 [10:44] - harakiri | Link:

Przepraszam. Potraktowałem to dosłownie. Jestem mało zorientowany w pewnych niuansach.