Przywrócić państwo Kulczyka!

 
„Przywróćmy demokratyczne państwo prawa” – postulują byli prezydenci na stronie internetowej Instytutu umeblowanego „wypożyczonymi” przez Bula sprzętami z rozszabrowanego Pałacu Prezydenckiego i ogołoconej przez Bula wilii w Klarysewie.

Panowie, jaj nie macie! Wszyscy wiedzą, gdzie macie demokratyczne państwo prawa . Panie były prezydencie Wałęsa, który to element demokratycznego państwa prawa kazał panu dokonać „nocnej zmiany”  i obalić legalny polski rząd w 1992 roku? Jakie reguły demokratycznego państwa prawa nakazywały prezydentowi Komorowskiemu nasyłać ABW na internautów – satyryków, mieć nadzieję, że „Prezydent (Lech Kaczyński) gdzieś poleci i wszystko się zmieni”, ubolewać nad ślepotą ruskiego snajpera, któremu nie udało się sprowokować masakry na granicy gruzińskiej? Jaki element demokratycznego państwa prawa nakazywał panu prezydentowi Kwaśniewskiemu miewać ataki choroby filipińskiej zawsze wtedy, kiedy musiał uczestniczyć w ryzykownych z punktu widzenia jego moskiewskich przyjaciół uroczystościach?
O standardy „demokratycznego państwa prawa”, jakie przyświecały dozgonnej przyjaźni ww. establishmentu z Janem Kulczykiem nie tacy jak ja powinni pytać. Odpowiedzi na pewno znają wszyscy sygnatariusze byłoprezydenckiego listu, prawdopodobnie ze strachu przed tymi odpowiedziami go napisali, ale dlaczego tak nieśmiało? Dlaczego tak nieprecyzyjnie?

Drodzy byli prezydenci – nie bójcie się! To nie boli, to nawet przez „Merkelową” i „takiego faceta, który wiesz, jest tam u nas w grupie, on jest senatorem i jest adwokatem”* będzie bardzo dobrze widziane. Miejcie odwagę i wyartykułujcie wreszcie to, o co wam naprawdę chodzi : „PRZYWRÓĆMY PAŃSTWO KULCZYKA!”
Nie apelujcie  „do wszystkich Polaków o kierowanie się w codziennej pracy i działaniu porządkiem prawnym zgodnym z Konstytucją.”, bo wszyscy Polacy, zwłaszcza ci z KOD, „który stał się ośrodkiem koordynującym ruchu obywatelskiego sprzeciwu ” wiedzą, że Konstytucję macie dokładnie tam, gdzie demokratyczne państwo prawa. KOD-ziarze Konstytucją wycierają sobie otwory gębowe, spocone kończyny i niedoprane ciuchy, bo czegoś trzeba „bronić”, czymś trzeba wymachiwać, żeby wykonać rozkaz. Niewątpliwie liczą na waszą wdzięczność, ale nie wiem, czy byliby zadowoleni, gdyby ich możliwości intelektualne nagle uległy gruntownej metamorfozie i pozwoliły im zrozumieć to, co oprócz „uznania” w swoim liście zakomunikowaliście. To, że  już wyznaczyliście im miejsce w szeregu oddalonym od wszelkiej władzy, bo władzą w państwie K może być tylko ktoś namaszczony przez K. ”Aby skutecznie wypełniać swoją misję KOD winien pozostać organizacją społeczną, która nie angażuje się w rywalizację partyjną” … I pozamiatane! Kijowski na ulice, pomazańcy do polityki!
„Próba stworzenia przez PiS porządku własnego jest uzurpacją władzy”. Oczywiście, że tak! W państwie, które boicie się nazwać po imieniu,  Prawo i Sprawiedliwość nie tylko nie ma prawa rządzić. Prawo i Sprawiedliwość nie ma prawa istnieć! Podstawowe prawa obywatelskie zapisane w Konstytucji mają służyć temu państwu niewymownemu, więc przeprowadzenie  w pełni demokratycznych wyborów to jakiś sen uzurpatora! W państwie, o którego przywrócenie wam chodzi, „wszyscy Polacy” będą  mogli pójść do urn, ale ze ściągawką:

Jan Kulczyk: Przepraszam, jeśli chodzi o wybory, nie potrzebujesz żadnej pomocy, czegoś?
 Paweł Graś: Wszystko mam poogarniane
J. Kulczyk: Tam z Michałem Bonim się widziałem, wiesz? On jest fajny chłopak. Z Piły, ten nasz kolega…
P. Graś: Szejnfeld.
J. Kulczyk: Ma poparcie?
P. Graś:  Adam? Tak, tak.
J. Kulczyk: Dobrze.**

 
Rok 2014. Jak to się stało, drodzy panowie byli prezydenci, że Szejnfeld obsługuje dziś pyskówki w TVN, zamiast przewodzić walce „w obronie państwa prawa i swobód obywatelskich”? Graś kłamał? Poparcia nie było? Straszny  naród polski taki piękny deal rozwalił? A co wyście zrobili w zakończeniu swojego elaboratu?
 
 5. Wyrażamy uznanie wspólnocie euroatlantyckiej i Unii Europejskiej, za jej zaangażowanie na rzecz ochrony praworządności i demokracji w naszym państwie. Prowadzone na jej forach dyskusje, podejmowane uchwały, opinie i rekomendacje nie są „ingerencją w wewnętrzne sprawy Polski”, lecz wyrazem uzasadnionej troski o stan naszego państwa i prawa obywateli.
Apelujemy o wytrwałość we wspólnej trosce o łączące nas wartości.

 
Śliczne. To też:
 
P Graś: - Jeszcze ważne, żeby te media kurde, jakoś doceniały to co się dzieje
J. Kulczyk: No więc z „Faktem” kłopot to jest… „Fakt” należy do Springera? Tak?
P Graś: - Tak, to jest przedziwna sytuacja, wiesz.
J. Kulczyk: A Merkelowa nic tam nie może?***

 

I jeszcze prawdziwy dramat, zwłaszcza w kontekście „ochrony praworządności i demokracji”:
 
„(…) Zabrnęliśmy już bardzo daleko. Jeszcze chwila i będziemy mieli tylko dwa wyjścia: albo PiS wszystko ułoży po swojemu, albo trzeba będzie PiS rozstrzelać. Trzeciego wyjścia nie będzie”
 
Profesor Ryszard Bugaj, jeden z sygnatariuszy listu byłych prezydentów, od jakiegoś czasu ogarnięty „uzasadnioną troską o stan naszego państwa i prawa obywateli”. Nigdy nie przypuszczałam nawet, że ten człowiek skojarzy mi się z tragedią w Łodzi. Ale cóż, takie są reguły antypisowskiej gry, Takie są właściwości tworu od ćwierćwiecza usiłującego podszyć się pod demokratyczne państwo prawa.
 
 
* „DO RZECZY” nr 17/168
**   j.w.
*** j.w.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ogrodnik

26-04-2016 [08:45] - ogrodnik | Link:

"Jeszcze chwila i będziemy mieli tylko dwa wyjścia: albo PiS wszystko ułoży po swojemu, albo trzeba będzie PiS rozstrzelać. Trzeciego wyjścia nie będzie”
Przyjdzie chwila, że będziemy mieli tylko dwa wyjścia: albo PiS wszystko ułoży po swojemu, albo trzeba będzie Bugaja powiesić. Razem z resztą czerwonej hołoty.

Obrazek użytkownika JJC

26-04-2016 [08:45] - JJC | Link:

Wojna, o której pierwszy raz publicznie powiedział Wajda, toczy się w Polsce od dawna, a teraz, po ubiegłorocznych wyborach, które tak nieoczekiwanie i szczęśliwie zmieniły w kraju układ politycznych sił wkracza w decydujacą fazę. Dlatego rządzący dotąd postpeerelowski układ wytacza ostatnie działa. Nie mając już władzy i siły realnej szuka pomocy u lewackich sojuszników zewnętrznych, a w kraju sięga po ostatnie rezerwy z kręgu tzw. autorytetów społecznych. Ryszard Bugaj przez lata hodowany był jako twarz ideowej, czystej jak łza, szlachetnej lewicy, jakoby realnie istniejącej, choć nie bardzo wiadomo gdzie, i teraz został właśnie wyciągnięty, jak królik, albo gołąbek z kapelusza, by zabrać głos. Układ naprawdę musi trząść portkami skoro nawet ten gołąbek pokoju zaczyna mówić o strzelaniu. Ale nie sądzę, by dało to im jakąś polityczną i społeczną korzyść.
Żyjemy w ciekawym czasie. I musimy być gotowi, by wyjść z domu i zademonstrować poparcie dla obozu patriotycznego, dla PiS i Jarosława Kaczyńskiego.
Pozdrawiam serdecznie, Danusiu.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

26-04-2016 [09:14] - Andrzej W. | Link:

Pasożyt nie zrozumie.

Ja dziękuję.

Obrazek użytkownika xena2012

26-04-2016 [11:38] - xena2012 | Link:

wielkie poruszenie w mediach!Jakże można mówić kodziarze,jakie to niegrzeczne i obraźliwe.Ale nie ma reakcji na wyzwiska Frasyniuka pod adresem pani premier,prezydenta i PiS-u,czyżby słowo chamy powtarzane wielokrotnie w wywiadzie przez byłego pracownika zajezdni tramwajowej do obraźliwych się nie zaliczały? Nie raziły delikatnych uszu Kolendy-Zalewskiej zwanej dla śmiechu dziennikarką?

Obrazek użytkownika HenrykInny

27-04-2016 [09:56] - HenrykInny | Link:

Malo tego ... on nazwal ten Rzad , Prezydenta i politykow PiS sprawujacych wladze przestepcami !!!.