Czy Chińczycy wykorzystują Putina?

Władimir Putin, po ogłoszonym sojuszu z Chinami podczas olimpiady, mógł poczuć się na tyle mocno, by odważyć się na dalsza eskalację konfliktu na Ukrainie.
Zastanawia mnie czy przywódca Rosji, z pewnością znający nauki Sun Tsu, o sztuce prowadzenia wojny, bierze pod uwagę, że Chiny mogą posłużyć się nim, dla umocnienia swojej potęgi.
Wobec kolejnych kroków Rosji, uważam, że należy brać pod uwagę między innymi przedstawiony poniżej scenariusz.
Oto rozochocony przez Chińskie wsparcie Putin, zaczyna realizować swój plan odbudowy imperium.  USA, skupione na priorytetowym dla siebie rejonie Pacyfiku, zmuszone są pozostawić Europę samej sobie. W tym czasie o stabilizację w regionie zadbają Chiny - broniące przepływów na Nowym Jedwabnym Szlaku, ale jednocześnie kreujące się na obrońcę pokoju wobec bierności USA. Mogłaby być to groźba interwencji ale i dyplomatyczne zabiegi. Tym samym bez eskalacji napięcia w bezpośrednim sąsiedztwie Państwa Środka, Chiny zrobiłyby duży krok do przejęcia roli Supermocarstwa i Światowego Żandarma. 
Zanim administracja Bidena zorientowałaby się, że właśnie przegrywa wojnę o światowa dominację, w Pekinie słychać byłoby „Szach i mat”.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

22-02-2022 [15:40] - u2 | Link:

Dzisiaj przeczytałem dwa celne artykuły na Salonie 24 :

https://www.salon24.pl/u/jedre...

Jeżeli już upiera się na polityce zagranicznej, to niech patrzy raczej w stronę Chin, które łakomie patrzą się na Syberię, a gdy już ją przejmą, to Rosji będzie bardzo nie w smak. Jestem święcie przekonany, że Państwo Środka chętnie pozbędzie się Rosji jako rywala do hegemonii w regionie, to tylko kwestia czasu.

https://www.salon24.pl/u/seafa...

No, ale przyroda nie znosi próżni. Więc bloger kemir wypełnia próżnię. I w swoim tekście wali mocno. Że w mediach, a niewątpliwie ma na myśli media rządowe, jest histeria [wojenna]. Ale bloger kemir nie zauważa, że jest jeszcze druga strona medalu. Która wyraża się w rosyjskim przysłowiu - tisze jediesz, dalszie budiesz. I to jest właśnie to, co chciał zrobić Putin. Po cichu, za pomocą faktów dokonanych i przy milczeniu świata, 'zagarnąć' Ukrainę dla Rosji.

Pierwszym etapem tego planu była akcja z migrantami na naszej granicy z Białorusią. [...]

W tej sytuacji, Putin przystąpił do realizacji planu głównego, bez zaplanowanej wcześniej zasłony dymnej. Ale tutaj natknął się na następną przeszkodę. W ekipie prezydenta Bidena znalazł się ktoś, kto przejrzał grę Putina. I Amerykanie na cały świat wołają o planowanej inwazji na Ukrainę. A taki ‘news’ to woda na młyn mediów. I w efekcie powstaje owa ‘wojenna histeria`, którą krytykuje bloger kemir. I bardzo dobrze! Znaczy się bardzo dobrze, że media ciągle nagłaśniają temat. Bo dzięki temu Putinowi nie udaje się 'cicho jechać, aby daleko dojechać'. Cały świat już wie co Putin chce zrobić. Jednak, czy to powstrzyma Putina, to inna sprawa. [...]

Obrazek użytkownika Maverick

22-02-2022 [17:47] - Maverick | Link:

Lewacy i wszelkiej maści wyznawcy masońskiego lucyferianizmu. nie posiadają zdolności analitycznych i samodzilnego myślenia
co bardzo dokładnie omawia Russel Brand, ale nie wiem czy poliniaccy trockiści znają angielski?

https://www.youtube.com/watch?...