Kupmy popcorn, idzie czystka jakiej dotąd świat nie widział!

Szanowni.

Pora zapiąć pasy, umościć się wygodnie w fotelach, mając wszelako pod ręką zapasy świeczek, konserw, suchego prowiantu i mokrego picia, konieczne z dużym wiadrem popcornu i serwetkami do palców otarcia, bo czeka nas uczta duchowa, przy której rzymskie igrzyska to były tylko takie amatorskie przedstawienia zespołów dziecięcych.

W czym rzecz? Ano w tym, że działania Rosji na Ukrainie pokazały już absolutnie wszystkim, że elity:
a) niemieckie;
b) francuskie;
c) włoskie;
d) beneluxowskie
oraz (co najważniejsze)
e) unijne do poziomu poszczególnych urzędników w Komisji Europejskiej i wszystkich instytucjach unijnych
są przez służby rosyjskie:
a) skorumpowane;
b) zinfiltrowane;
c) sterowane w procesie kooptacji nowych kadr i procesów awansu wewnętrznego.

Póki jeszcze administracja amerykańska miała złudzenia co do administracji niemieckiej, to jakoś rzecz umykała, ale teraz nagle zły los powiedział "sprawdzam" i okazało się nie tylko, że król jest nagi, ale w dodatku w tzw. "międzyczasie" został wykastrowany.

Czeka nas więc niesamowite widowisko wywalania na zbitą mordę kolejnych warstw urzędasów unijnych wszelkich szczebli, za tym w sposób nieunikniony pójdzie czystka na poziomie administracji państw unijnych, więc i nas nie minie, a więc, UWAGA, UWAGA (!!!), wszystko wskazuje na to, że cała, zakorzeniona po wszystkich szczeblach i pionach "opcja niemiecka", będzie relegowana brutalnie, ale żeby to skutecznie osiągnąć, trzeba najpierw zrobić porządek w sądownictwie.

Tak więc "nadzwyczajnym" życzę z góry (póki mają dostęp do internetu) powodzenia na nowej drodze życia, zwłaszcza że konstatacja nieważności WSZYSTKICH powołań sędziowskich od 1998 jest na stole od lat i tylko czeka na odpalenie, zaś administracja, pełna filologów niemieckich, specjalistów po berlińskich stypendiach, fachowców od dzielenia dotacji unijnych według odpowiednich kluczy tudzież ludzi niekompetentnych, a dobranych pod kątem zdolności do robienia wszystkiego, co im się nakaże, będzie mogła być przewietrzona w drodze skorzystania z art. 71 ust. 1 pkt 3 ustawy o służbie cywilnej (utrata nieposzlakowanej opinii).

Biedna Greta, bo cała histeria "Fit to 55", stręcząca ruski gaz w ramach obrony klimatu, musi się iść czochrać, i to bardzo, bardzo prędko, zanim w Europie zacznie brakować prądu i ciepła...

Może wreszcie odzyskamy Polskę, wyrywając ją z pazernych pazurów biurw wszelakich szwabskiego (a tak naprawdę ruskiego) chowu?     
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

22-02-2022 [14:23] - u2 | Link:

(póki mają dostęp do internetu)

Nieuchronna wojna światowa będzie "testem" czy wynalazek Paula Barana, z pochodzenia Polaka, co często podkreślał, wytrzyma próbę atomową :-)

Obrazek użytkownika Czesław2

22-02-2022 [14:32] - Czesław2 | Link:

Autor, ładny sen.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

22-02-2022 [14:39] - AŁTORYDET | Link:

Gdzież jest król(owa), co na rzezie tłumy te wyprawia? ... No właśnie, gdzie jest Piękna Pani z NRD? Ta lilija, która w 1982 roku, stąpała lekko, z plecakiem po Gorganach?? Wtedy, gdy za pojawienie się z plecakiem, w Nowym Łupkowie, wędrowało się... ale na stanicę WOP-u? To przecież ta Żelazna Dama, zbudował potęgę Putlera, a przy okazji centrum dowodzenia wojsk lądowych w Mulino, niedaleko Niżnego Nowogrodu. Gdzież ukrywa się Ona, filuternie nie panująca nad swoją urodą? Może przymierza osobiście te 5000 hełmów, które kamerades obiecali Ukraińcom? Może wreszcie publika dostrzeże, że moskwicini, bez niemieckiego suportu, nie mogą nam nic zrobić? To szwabskie nasienie, powinno być wreszcie pouczone i pokarane. Tylko kto to zrobi? Facet z mopem na głowie, gość z Alzheimerem i gerontofil? 

Obrazek użytkownika sake3

22-02-2022 [17:07] - sake3 | Link:

Piękna Pani z NRD nadal rządzi choć z tylnego siedzenia a i przez swójego osobistego wycirusa aktualnie przebywającego w Polsce.Jakoś nam tak dziwnie zamilkł co świadczy,że pryncypałka nadal chroni Putina i podnóżek spełnia tylko rozkazy.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

22-02-2022 [19:17] - RinoCeronte | Link:

Pani i jej Donek to pryszcz w porównaniu z tym co kombinują  ruscy:
Były prezydent Rosji i wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew (56 l.) podsyca obawy przed gwałtownym wzrostem cen gazu w Europie.
„Cóż”, napisał we wtorek z zadowoleniem na Twitterze. „Witamy w nowym świecie, w którym Europejczycy będą wkrótce płacić 2000 euro za 1000 metrów sześciennych gazu”.

Obrazek użytkownika sake3

22-02-2022 [20:10] - sake3 | Link:

@Rino Celonte......Co tam dla Europy takie nieistotne drobiazgi jak ceny gazu które wywindują Rosjanie .Dla Europy najwazniejzy jest wniosek dp TSUE skierwany  przez polskiego pryszcza Halickiego w sprawie ukarania Polski za brak ustawy o wprowadzeniu legalnej aborcji na życzenie.Skandaliczne wg Halickiego jest naruszanie praw kobiet do zabijania dziecka,a nie jakieś tam ceny. Tym się mają zabawiać europosłowie i zlożone z debili TSUE.

Obrazek użytkownika sake3

22-02-2022 [20:11] - sake3 | Link:

@Rino Celonte......Co tam dla Europy takie nieistotne drobiazgi jak ceny gazu które wywindują Rosjanie .Dla Europy najwazniejzy jest wniosek dp TSUE skierwany  przez polskiego pryszcza Halickiego w sprawie ukarania Polski za brak ustawy o wprowadzeniu legalnej aborcji na życzenie.Skandaliczne wg Halickiego jest naruszanie praw kobiet do zabijania dziecka,a nie jakieś tam ceny. Tym się mają zabawiać europosłowie i zlożone z debili TSUE.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

22-02-2022 [20:58] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Autor
To, co ma zniknąć, nazywa  się właśnie Jedność Zachodu. Zbudowało ją Święte Przymierze w 1815 i do dziś trzyma się mocno. Oni wszyscy są bardziej rosyjscy, niż sama Rosja...
Piękna perspektywa, ale kto to ma zrobić? Żółte kamizeli? Amerykanie? Kościół?

Obrazek użytkownika Obserwator_3

22-02-2022 [21:24] - Obserwator_3 | Link:

Dobry wieczór, Panie Ryszardzie

Święte Przymierze AD 1815 od początku XX w. się nieco zdezaktualizowało, bo pojawiły się USA, a w XXI jeszcze mocniej, bo doszły Chiny.

Efekt jest taki, że jeżeli Rosja z UE stworzy jeden organizm gospodarczy, to łącznie wyprzedzą zarówno USA jak i Chiny, w dodatku ze znacznie ciekawszym zapleczem surowcowym. Amerykanie takiego czegoś naprawdę nie potrzebują, natomiast część ich administracji naiwnie myślała, że da się Rosję "ucywilizować" i skłonić do akcji przeciw Chinom w zamian za koncesje na sprzedaż gazu do UE - no to mają skutki głaskania niedźwiedzia, który od 70 lat działał systematycznie, aby elity europejskie stopniowo degenerować i nie tyle gaz jej sprzedawać, ile za pomocą sprzedawanego gazu i surowców wyciskać jak cytrynę (po to m.in. Niemcy wystrzeliły z koncepcją Euro, bo to pozwoliło skupić najcenniejsze karty w jednym ręku, w dodatku kontrolowanym przez Rosję).

Tak więc odpowiedź na to, kto ma to zrobić, brzmi: Amerykanie oraz ta część elit i administracji europejskiej, która jest lub może być pro-amerykańska.

Dla nas to ciekawe czasy, bo możemy wykorzystać konflikt ze zdegenerowaną Komisją Europejską do wykazania jej prorosyjskości i zarazem jej faktycznej antyeuropejskości: m.in. dzięki temu możemy wysforować się na partnera USA w Europie, jako lider wspólnoty państw Międzymorza, ale to wymaga opracowania strategicznych planów działań obronnych i przygotowania się do ich samodzielnej realizacji (z ewentualną pomocą NATO, jak damy radę stawić skutecznie opór przez coś dwa tygodnie) albo możemy trwale spaść do roli pieska pokojowego, skutkiem czego zostaniemy rozjechani.

Tylko skąd nasi wojskowi mają wziąć nowoczesne plany obrony z kierunku wschodniego, skoro żadne polskie instalacje i układy obronne przez dziesięciolecia nie mogły być skierowane w tamtą stronę, a teraz nie ma za bardzo jak tego zrobić?

Pozdrawiam serdecznie
 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

23-02-2022 [23:41] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Obserwator3
Pan na ekonomii zna się lepiej, niż ja, przyjmuję. Pozostaje jednak pytanie, ile na euro Amerykanie stracili i dlaczego pozwolili na taki manewr Niemcom? Kiedyś usłyszałem odpowiedź, że dolar potrzebował takiej poduszki, jak euro. Fakt, nie było wówczas jeszcze Chin. Nie potrafię się do tego ustosunkować.

Mają więc to zrobić Amerykanie. Jeżeli są w stanie pokonać wewnętrzną słabość i wykonać polityczny desant na Francję, Niemcy i kilka jeszcze innych państw, to ja ubieram spadochron i lecę z nimi.
Ale, Amerykanie, jeżeli chcą uchronić siebie przed kumulacją siły Rosji, Chin, Niemiec i Francji, muszą te państwa zneutralizować. Nie zaczną od Chin, lecz od najsłabszego ogniwa - Niemiec i Nort Stream 2. I wydaje mi się, że to już się zaczęło. Klęska Niemiec jest już przesądzona - i tu w pełni się z Panem zgadzam. Niemcy znalazły się pomiędzy Stanami a Francją, która od początku projektu UE kombinowała, jak tu Helmuta wykiwać? Teraz ma okazję.

Podzielam również Pańska opinię co do naszych szans, lecz niestety nasze najmądrzejsze głowy są zneutralizowane. I tak jest od 1945 r. Dziś przebijają się dopiero w mediach, na rynku politycznym  nie istnieją.
Minister Zbigniew Rau zrobił furorę, bo nie przestraszył się wizyty w Rosji. A skoro zrobił furorę, to widać, że Polacy oczekują na zdecydowane działania rządu i polityków, którym pod podszewką nie siedzi kundel lub własny interes, lecz chociażby takie samo poczucie tożsamości, jak u polityków rosyjskich. Amerykanie problem załatwią po swojemu, ale my, jak nie wsiądziemy na przystanku "niepodległość"... 

Amerykanistów mamy wielu, ale czy na autonomicznym poziomie? Sowietologów mniej, ale tych, którzy znają całą Rosję, jeszcze mniej. Germanologów też nie mało, ale czy ośmielą się? Itd. Teraz wyłazi mizeria dnia codziennego i kundlizm naszej nauki. Gdzie są te polskie Instytuty, chociażby na poziomie niemieckich Ostinstitutów? Wszystko jest na poziomie odzyskiwania odszkodowań od Niemców. Szokuje Duda, który jeździ po dawnych Kresach i obiecuje gruszki na wierzbie, rozdziela jakieś gwarancje i pompuje swoje jednodniowe ego.
Jednym słowem, bardzo bym chciał, ale jakoś nie bardzo wierzę w ten amerykański desant.
A Święte Przymierza, oczywiście, zmieniają  się sygnatariusze, ale myśl pozostaje ta sama. Wielokrotnie postulowałem zwrócenie się Polski bardziej twarzą do Chin (są daleko) i rozbicie tej zakały raz na zawsze. Ale znów - politycy. Nie da się nadrobić utraty tych elit, które zginęły podczas II wojny i w PRL lub zostały w nim trwale zneutralizowane.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Maverick

22-02-2022 [21:08] - Maverick | Link:

Zagrożeniem dla swiata jest tylko ze strony NWO, któremu Rosja stawia opór jak na Słowian przystało.

https://www.youtube.com/watch?...

Reszt a to propaganda słabo rozgarniętych umysłowo.

Obrazek użytkownika Francik

23-02-2022 [10:04] - Francik | Link:

Chłoptasiu, nie nazywaj tej przecwelonej przez wikingów i mongołów grupy etnicznej Słowianami. To obraza dla prawdziwych Słowian. Wystarczy popatrzeć na kałmucką gębę "katechona" Putina, by się przekonać czym jest "naród" mający takiego przywódcę. Substrat genetyczny i słowiański język o niczym nie świadczą.

Obrazek użytkownika Jabe

22-02-2022 [22:58] - Jabe | Link:

Może wreszcie odzyskamy Polskę, wyrywając ją z pazernych pazurów biurw wszelakich szwabskiego (a tak naprawdę ruskiego) chowu? – Skąd ten pomysł?