Gdańsk to faktycznie stan umysłu

Mówi się, że Rosja to stan umysłu, ale ja uważam , że nie tylko Rosja ale i Gdańsk.  Mam na myśli nie jego mieszkańców, ale władze Gdańska, niestety wybrane przez część mieszkańców Gdańska , gdzie dominują radni Koalicji Obywatelskiej i Wszystko dla Gdańska, które różnią się od siebie, tak jak Coca Cola od Pepsi Coli.

Jak wspomniałem radnym Koalicji Obywatelskiej nie przeszkadzało sprzedaży infrastruktury miejskiej  obcemu kapitałowi. Wodociągów i infrastruktury z nią związaną Francuzom do 2023 r i co ciekawe, mimo tego, że w przyszłym roku kończy się współpraca, to niezbyt mądra Dulkiewicz zasila 45 mln zł Francuzów, bo są „biedni”.

Innym skandalem było sprzedanie GPEC Gdańsk, spółce komunalnej z Lipska, a Adamowicz sam siebie oddelegował do władz niemieckiej spółki.

Władze rządzące  Gdańskiem zachowują się tak jakby miały autonomie, a RM byłaby lokalnym parlamentem.

Teraz połączenie Lotosu z Orlenem zresztą według wytycznych UE, spowodowała u radnych z PO i WdG niemal furię.

A jeszcze w 2011 r, ich furer Tusk tak mówił  przy okazji wizyty w rafinerii Grupy Lotos. Zaznaczył jednocześnie: że nie ma żadnej ideologicznej przesłanki, by mówić kategorycznie "nie" inwestorom z jakiegokolwiek kraju, także z Rosji.

W Gdańsku odbyła się NRM, na którą został zaproszony grabarz polskiego przemysłu J. Lewandowski, to tak jakby zaprosić pedofila do przedszkola i on mówiłby o wychowaniu dzieci, całe szczęście, że znalazł się radny PiS Andrzej Skiba i powiedział parę słów o Lewandowskim.

To „towarzystwo” rządzone przez jeden układ niemal 20 lat doprowadził do tego, że do  Gdańska nazwanego kiedyś miastem wolności przylgnęły określenia „ Mała Sycylia” albo jak ktoś woli „ Republika deweloperów”.
Działacze PO potrafią wytłumaczyć wszystko, nawet to jak powiedział zastępca Dulkiewicz Grzelak, że II WŚ zaczęła się od złego słowa Polaka do Niemca.

Domniemam, że jakby było zapotrzebowanie, ci niby Polacy z PO szczególnie  z Gdańska udowadniali, że pod Grunwaldem Polacy ponieśli klęskę a wygrali  Krzyżacy/Niemcy.
Skąd biorą się takie ciągoty radnych PO i WdG w kierunku Niemców? Jest dla mnie zagadką.
 
https://www.tysol.pl/a23115-video-Adamowicz-sprzedal-Niemcom-gdanska-energetyke-teraz-mieszkancy-Lipska-zyja-na-koszt-gdanszczan
https://zyciepomorza.pl/2022/02/11/dwie-sesje-nadzwyczajne-dyskutowano-o-forum-gdansk-i-lotosie/
https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/499923,rafineria-lotos-idzie-na-sprzedaz-tusk-nie-mowi-kategorycznie-nie-rosjanom.html
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

12-02-2022 [12:03] - u2 | Link:

Teraz połączenie Lotosu z Orlenem zresztą według wytycznych UE, spowodowała u radnych z PO i WdG niemal furię.

To zrozumiała furia. Przecież chcieli Lotos opylić dla ruskich. Ich prowizje poszły się ... :-)

Obrazek użytkownika Andy51

12-02-2022 [14:36] - Andy51 | Link:

No tak, a z planu d..... 

Obrazek użytkownika Czesław2

12-02-2022 [12:18] - Czesław2 | Link:

Andy, to nie dotyczy tylko Gdańska, ale każdego miasta w którym większość żyje na koszt reszty.

Obrazek użytkownika Andy51

12-02-2022 [14:37] - Andy51 | Link:

Masz rację, ja piszę o terenie, na którym mieszkam.

Obrazek użytkownika Jan1797

12-02-2022 [15:21] - Jan1797 | Link:

Gdańska, gdzie dominują radni Koalicji Obywatelskiej i Wszystko dla Gdańska, które różnią się od siebie tak jak Coca Cola od Pepsi Coli.
---------------------------------
Podobnie jest w większości dużych miast, przed lokalnymi powstają komitety wyborcze o wziętych nazwach; słowiańskie, wspólnotowe, bezpartyjne, regionalne, wolności, dla wyborców, druga, liga, obywatelskie, nasze, dzielnicowe w większości dla ukrycia działaczy partyjnych. Dlatego głosuję w wyborach samorządowych na kandydatów PiS. Wszystko dla Gdańska w moim mieście zapewne też miał odpowiedniki. Czy wyborcy mają szanse połapać się w tym galimatiasie? Gdyby mieli informacje jak teraz, gdyby prasa lokalna ruszyła a portale społecznościowe, przekazywały jak tu ciągoty radnych PO i WdG. Ujrzeliby światło dzienne jako czubek góry lodowej. Wiedzieliby, dlaczego zostali odsunięci w Krakowie na zawsze? https://dziennikpolski24.pl/kr...
Faktem jest, że jest dziennikarz i dwóch posłów, których zazdroszczę Gdańszczanom, co przyznaję.

Obrazek użytkownika Andy51

12-02-2022 [16:31] - Andy51 | Link:

@1797 Faktem jest, że jest dziennikarz i dwóch posłów, których zazdroszczę Gdańszczanom, co przyznaję , chociaż to.