Czy grozi nam V rozbiór Polski?

Polska  pod koniec XVIII w. „przeżyła” III rozbiory dokonane przez państwa ościenne, Rosję, Prusy/Niemcy, Austrię, przyczyną tego upadku były taki Tusk XVIII w. ówczesny król Polski  Stanisław August Poniatowski.

W XX w. w 1939 r nastąpił IV rozbiór  Polski, gdzie faszystowsko-nazistowskie  Niemcy podpisały razem z komunistycznym ZSRR  pakt pomiędzy Mołotowem a Ribbentropem  o podziale Polski, pomiędzy te dwa totalitarne dyktatury czyli IV  rozbiór Polski.

Po 1945 r. zdradzeni przez  zachodnich aliantów wpadliśmy w ręce Sowietów na niemal 45 lat. Byliśmy niby wolni ale rządzili nami agenci KGB jak Bierut, później człowiek Sowietów Gomułka, oddany Kominternowi  Gierek,  by przez Kanię doczekać  się służalcowi Sowietów Jaruzelskiemu, który miał na sumieniu, rok 1968, 1970, 1976, krwawe pacyfikacje kopalń  na Śląsku i „Stan Wojenny”.

Po 1945 roku byliśmy niby wolni, ale klucze do naszej wolności były na Kremlu, a nasi wytrenowani przez Rosjan towarzysze, zawsze działali zgodnie z wytycznymi Kremla, nie z polską racja stanu.  Moskwa była busolą rządzących Polską towarzyszy.

Po 1989 r, towarzysze dogadali się z częścią działaczy Solidarności i agentem UB Bolkiem. Główne skrzypce grali Polacy pochodzenia żydowskiego tacy jak Geremek, Kuroń, Michnik  i inni. Niestety dla Polaków,  co wyszło w dialogu między niby opozycjonistą Frasyniukiem a postkomunistą Czarzastym, gdy Frasyniuk powiedział, że myśmy was pokonali(czerwonych) na co Czarzasty mu rzekł, wyście nas nie pokonali, myśmy się po prostu dogadali.

Brak lustracji , nieprzeprowadzenie po 1989 r. weryfikacji  i reformy sądów, skutkuje stanem takim jaki jest, gdzie kasta mówi, że jest nadzwyczajną grupą i marzy o zemście, jak to powiedziała jedna z sędzi.
Wracając do tytułu notki, uważam, że raczej zbrojna interwencja nam nie grozi, chociaż nigdy nie mów nigdy, ale grozi nam rozbiór intelektualny.

W Polsce dzieją się rzeczy nie do pomyślenia w krajach zachodnich, jednym z przykładów są media, we Francji , Niemczech czy USA obcy kapitał nie może mieć więcej niż 49% kapitału, w Polsce, gdzie nie dość że w stacji WSI 24 kapitał jest spoza europejskiego terenu gospodarczego, to jeszcze kapitał zagraniczny wynosi 100%, tak też się dzieje w wielu mediach takich jak stacje radiowe, portale internetowe czy niektóre wydania papierowe gazet z tą różnicą, że w tych mediach jest kapitał europejski z reguły z Niemiec czy Szwajcarii.

Partia proniemiecka  ma ca. 25% wyborców na nią głosujących,  postkomuniści ca. 10%, konfederaci ciążący ku Rosji mają ca. 10% poparcia, tak że ponad 40% wyborców  tych partii są przygotowani mentalnie na to, żeby Polska była protektoratem albo Niemiec albo Rosji, takim protektoratem, gdzie Polska będzie niby wolna ale wszystkie istotne decyzje  będą zapadały w Moskwie, Rosji lub Brukseli.

Brukseli a de facto Berlinowi, marzy się taka sytuacja jak za rządów Tuska, gdzie Polacy będą musieli jeździć zbierać szparagi bo są tacy biedni, a Polska, będzie rezerwuarem taniej siły roboczej i rynkiem zbytu gorszej jakości towarów, Rosja zaś marzy o odbudowie  imperium i strefy wpływów jak za czasów ZSRR.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

19-01-2022 [11:38] - sake3 | Link:

Nie tylko Konfederaci dążą do Rosji. PO po spotkaniu Tuska i Putina na molo wspiera plany niemieckie i rosyjskie podziału Polski na Wiśle.Jest to łatwe bo jak wiadomomo Rosja i Niemcy są ze sobą w doskonałych stosunkach co jest osobistą zasługa pani Merkel i Nord Stream. Błędem polskiej polityki jest brak przekazu do społeczeństwa jak może skończyć się wiara w dobrą wolę i przyjaźń do nas obu tych narodów.Drobny przykład-sprawa Hansa G.-szemranego nemieckiego biznesmena z Pomorza traktującego zatrudnionych u siebie Polaków gorzej jak smieci,wyzywającego,szkalującego,żałującego że Hitler nie zlikwidował  Polski .Polski sąd w sprawie pani Płażyńskiej która nagrała koszmarne ,,występy'' tego indywiduum skazał ją na zapłacenie 20000zł kary. Kto teraz podskoczy?  Polacy będą teraz bić się o te roboty przy szparagach i o podcieranie niemieckich tyłków bo niestety stracili poczucie honoru a wkrótce wróci bezrobocie. Polacy smętnie spuszczą głowę i pogodzą się z tym kiedy do nich dotrą słowa ideologa i doradcy Putina Aleksandra Dugina ,,że Polska nie miała i nie ma prawa istnieć''

Obrazek użytkownika Andy51

19-01-2022 [12:59] - Andy51 | Link:

@sake3 "Polacy będą teraz bić się o te roboty przy szparagach i o podcieranie niemieckich tyłków bo niestety stracili poczucie honoru " Proszę Cię nie uogólniaj, tylko napisz niektórzy Polacy  a nie Polacy. 

Obrazek użytkownika u2

19-01-2022 [11:59] - u2 | Link:

PO po spotkaniu Tuska i Putina na molo wspiera plany niemieckie i rosyjskie podziału Polski na Wiśle.

Trzeba patrzeć na pozytywy takiego rozwiązania. Rozbiorcy rozwiążą nadzwyczajną kastę, rozwiążą polskie partyjki, polskie tylko z nazwy. Można by tak długo wyliczać. Pozytywy sie mnożą :-)

Obrazek użytkownika Andy51

19-01-2022 [13:02] - Andy51 | Link:

Pojechałeś po bandzie, rozwiążą nadzwyczajną kastę, a na jej miejsce przyjdzie nowa jeszcze bardziej spolegliwa, taka jak była po II WŚ.

Obrazek użytkownika u2

19-01-2022 [15:33] - u2 | Link:

przyjdzie nowa jeszcze bardziej spolegliwa, taka jak była po II WŚ.

Ależ nadal ona jest. Tylko że nowy narybek, resortowe dzieci. Na pewno sądzą, że pod obcym butem będzie im lepiej, dlatego tak ciągle atakują polskie państwo :-)

Obrazek użytkownika Andy51

19-01-2022 [15:52] - Andy51 | Link:

Oby nie, ale zawsze może być gorzej.

Obrazek użytkownika Jabe

19-01-2022 [12:28] - Jabe | Link:

ponad 40% wyborców tych partii są przygotowani mentalnie na to, żeby Polska była protektoratem albo Niemiec albo Rosji, takim protektoratem, gdzie Polska będzie niby wolna ale wszystkie istotne decyzje będą zapadały w Moskwie, Rosji lub Brukseli. – To nieuzasadniona opinia. Autor jedynie zdał relację ze swoich wyobrażeń. Zresztą lepszym przykładem byłaby jego ulubiona partia, która zdobyła władzę dzięki kelnerom i odtąd łasi się wiernopoddańczo do sojusznika. Przyganiał kocioł garnkowi.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

19-01-2022 [14:17] - AŁTORYDET | Link:

Żabe, trzymasz twardo bezpieczniacko-sowiecko-faszystowską linię! Niejaki Czaskoski, o wyglądzie niedogolonego, naćpanego dresiarza, imieniem złodzieja i korupjcorza, zawał nawet aleję w stolicy, a twardo broni się przed uczczeniem Lecha Kaczyńskiego. Głosowało na niego 70% warszawiaków (?). Twoi komiltoni, gotowi są od odbudowy cerkwi Aleksandra i pomnika "siedmiu łajdaków". Nędzne te twoje przebieranki w kostium Polaka. Śmierdzisz moskwicinem na kilometr.

Obrazek użytkownika Jabe

19-01-2022 [14:38] - Jabe | Link:

Chamie, są jednak pewne różnice.

Obrazek użytkownika Andy51

19-01-2022 [15:02] - Andy51 | Link:

Szkoda reagować na grafomanię tego typa, o którym piszesz.

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2022 [13:06] - Pers | Link:

//zawsze działali zgodnie z wytycznymi Kremla, nie z polską racja stanu.//
Teraz też tak jest tylko że zamiast Moskwy jest Waszyngton i Bruksela.

Obrazek użytkownika JanAndJan

19-01-2022 [13:54] - JanAndJan | Link:

@51Andy
W podsumowaniu i, poniekąd w odpowiedzi:
* zamienił stryjek, sraczkę na kaczkę.
* 6 lat rządzą i kwękaja,
bo na niczym się nie znają.
Kłamią, mendzą, oszukują,
czego dotkną to zepsują.
100O psiarni strzeże płota,
bardziej wodza, bardziej...kota?
Tu, gdzie stery dzierży(ski) kaczka,
marszałkini to prostaczka.....
Autorze, czy Pan jeszcze może... powiedzieć mi,
kto sprowadził b'nai'brith?
JP Morgan (447), kto dopłacił?
Kto Wołynia Cześć - zeszmacił?
Łady, deficyty, tarcze, fity, szpryce dzieciom, mój ból..
Skończ Pan ten martyrologiczny onanizm. Fakty i cyferki, nie - pisrządu gierki. Nomen omen - gierki zadłużyli na 30 mld USD dollar - przepaść. Krok do przodu? Nie, Panie Katonie Najstarszy, na banię do pustego basenu. Na pustą banię.
W uzupełnieniu, free od charge hasła wyborcze. Wszystko musi się zmienić, żeby...a, nie, nie, nie - to już było. Żeby - Wszystko się zmieniło. I, tak:
* Kaczyńskie musi odejść!
* Sram peło.
* peesel - w mordę szczel!
* Lewica - nie dziewice! Wypiera**ać na ulice!
* Hołownia - z doopy ognia!
* Prawicy imitacja - Konfederacja!
* Taca i złota wanna - Rydzykowa sutanna.
* Sutanny, habity - pedo profity.
* Patridiocie do Sztambucha, weź se bucha!
*  Pizza, czipsy, szmalu kupa, ze szpitala wiozą trupa.
Zgadzam się z Panem - to nie jest śmieszne. Nawet, zabawne nie jest.
Co zrobić? Na początek, wyłączyć telewizor i posłuchać co mówią ludzie. Normalni, zwykli, sponiewierani, poniewierani... Chociaż - moim zdaniem - komuś należy się porządny Wpierwdol. Za ostatnie 30, a potem otworzyć archiwa. Wszystkie!!!

Obrazek użytkownika Andy51

19-01-2022 [15:04] - Andy51 | Link:

Piszesz jakieś banialuki, chociaż z ostatnim zdaniem się zgadzam.

Obrazek użytkownika JanAndJan

19-01-2022 [15:47] - JanAndJan | Link:

@51Andrzej
W pierwszym odruchu chciałem zripostować turbopatriotycznie czyli wiadrem pomyj.. Czujność bolszewicka ma (maja) jednak nie zawiodła mnie (mienja) i... doceniam subtelną, inteligentną, celną ironię Autora.
Banialuki..😉👍
https://www.banialuka.pl/
Pacynki prezesa, znaczy.. No, no..
Obawiam się jednak, że wysublimowane poczucie humoru Szanownego, to raczej i na pewno dla Lichockiej i Witek - formalnie - Pań - nie koniecznie.

Obrazek użytkownika sake3

19-01-2022 [17:58] - sake3 | Link:

@JanAndJan.......Turbopatriotycznie -czyli wg Pana równa się wiadru pomyj.J ak rozumiem panią Lempart możemy uważać za wielką patriotkę.Zreszta nie tylko ją ją,,całej opozycji pomyj do oblewania nie brakuje. Zaś słowo ,,patriota'' zaczyna nabierac negatywnego znaczenia,o ile nie epitetu.

Obrazek użytkownika JanAndJan

19-01-2022 [20:05] - JanAndJan | Link:

@Sake3
Odpowiem lustrzanie (w konwencji, znaczy).
Lempart (przy moim szacunku do prawdziwych Kobiet, używanie tytułu Pani - jest niestosowne) możecie nazywać tak, jak tylko chcecie. GancEgal pur mła. Turbopatriota, w wersji short: idiota. Zbitka dwóch słów...itd. Obydwa nie mają wydźwięku. Patriota - mnie się podoba. Turbo.. Technicznie - obojętnie. Muzycznie, jestem za. Bardzo za. Turbo, jugosłowiański turbofolk.. No i, najbardziej drażliwy wątek - pomyje. Z ręką na serduszku..bez nazwisk.. Kto tu, ach kto - ślina i bło-to o? Tak jest. Zawłaszczający patriotyzm - idioci. O opozycji.. litości. Pani Sake. Naćpany rudy (u)wiódł kulawego/ślepego, z lewej podparty zielonym kosturem, z prawej bezhołowym jointolubem, a wszyscy razem z IQ rozwielitki, otoczeni ramionami Św. Grzegorza od sznura i JWP Janusza co wszystkich porusza. 

Obrazek użytkownika Czesław2

19-01-2022 [14:43] - Czesław2 | Link:

Pis do RPP forsuje kandydatkę, która jest za przyjęciem euro
https://dorzeczy.pl/opinie/253...
W końcu maski opadają i złudzeń nie ma.

Obrazek użytkownika Andy51

19-01-2022 [15:15] - Andy51 | Link:

Cesiek co to jest Pis?

Obrazek użytkownika juur

19-01-2022 [19:16] - juur | Link:

Nic nikomu nie spada. A jeżeli nawet, to na pewno nie jest to maska. Nikt niczego nie ukrywa. Może się tym nie chwali, ale to ze skromności np. Wojciechowski na polecenie Morawieckiego podpisał zgodę na włączenie rolnictwa do limitów CO2. To jest kolejny, po 5, krok do "zrównania chłopa z ziemią" jak to kiedyś powiedział J. Pietrzak.
Nikt tego nie ukrywa i innych tego typu działań. To nie maski spadają tylko więcej osób dostrzega, że to się dzieje naprawdę....

Obrazek użytkownika JanAndJan

20-01-2022 [00:19] - JanAndJan | Link:

@Juur
I...co?! Panie Juur? I, co... ?! Nooo...?!
*****!
Dokładnie to miałem na myśli.

Obrazek użytkownika Andy51

20-01-2022 [10:26] - Andy51 | Link:

Nie Morawiecki tylko PMM, a wiadomości masz pewnie z radia Erewań.

Obrazek użytkownika Czesław2

20-01-2022 [10:55] - Czesław2 | Link:

@juur zauważył Pan, że praktycznie nikt z uczestników teatru na tym forum nie próbuje tych informacji skomentować?

Obrazek użytkownika JanAndJan

20-01-2022 [12:16] - JanAndJan | Link:

@Pan_Czesław
Woli Pan prozom?
https://swiatrolnika.info/wiad....
Czy, poezjom?
https://italiannawdrodze.blogs...

Obrazek użytkownika Czesław2

20-01-2022 [13:21] - Czesław2 | Link:

Ani ze mnie prozaik, ani poeta, ale dziękuję. :)

Obrazek użytkownika juur

20-01-2022 [18:15] - juur | Link:

Może ten czy inny "Naimski" nie pochwala kierunku dyskusji...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

20-01-2022 [13:44] - krzysztofjaw | Link:

Nowe władze niemieckie oficjalnie już chcą przekształcić UE w jedno sfederalizowane państwo bez granic państwowych. Oczywiście zarządzane prze Niemcy (poprzez niby Brukselę). Kwestią oczywiście otwartą pozostaje jeszcze ustalenie między Niemcami a Rosją "strefy europejskich wpływów". Ciekawe czy Angela Merkel też znajdzie pracę w Moskwie jak jej poprzednik kanclerz Niemiec Gerhard Schröder. Kto wie zważywszy jak ochoczo budowała razem z Moskwą rurociąg Nord Stream (1 i 2). 
Co są warte zapewnienia Niemic o walce o demokrację i pokój, to widzieliśmy ostatnio, kiedy Niemcy nie pozwoliły siłom NATO na przelot ze sprzętem na Ukrainę (a przecież takim członkiem NATO są). Bez mrugnięcia okiem ponownie dogadaliby się z Moskwą w sprawie kolejnego naszego rozbioru, ale niemieckie zapędy już poszły dalej: one chcą już zarządzać (zresztą zapewne wspólnie z Rosją) już całą Europą. Kraje zachodnie tego nie dostrzegają lub nie chcą dostrzegać, choć na szczęście już w niektórych krajach (Włochy, Hiszpania, a nawet Francja) zaczynają powoli dostrzegać to niemieckie zagrożenie... A tak nawiasem: Niemcy się nigdy nie zmieniły...
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika tricolour

20-01-2022 [14:18] - tricolour | Link:

@Autor

Bardzo proszę o wyjaśnienie, w jakim celu pisze Pan nieprawdę o nie wyrażeniu zgody przez Niemców na przelot samolotu? Służy Pan Rosji? Czy zwyczajnie wpisuje się także kłamstwo w wizję świata?

Wielokrotnie pisano, że GB nie wystąpiło o zgodę na przelot z ładunkiem broni.

Obrazek użytkownika JanAndJan

20-01-2022 [18:28] - JanAndJan | Link:

@Pan_Krzysztof
Na miejscu P. Putina dałbym P. Merkel super lekką, ekologiczną i prozdrowotną robotę. Za 4x kanzlerin stawkę - wyprowadzanie na spacer psów Włodzimierza Włodzimierzowicza Pe.
Pezdrawiam

Obrazek użytkownika radziwil

20-01-2022 [20:21] - radziwil | Link:

debile unii niemieckiej chca nas zamordowac klimatem jak sowieci w 1934 roku zamordowali 30 milionów Ukraińców tylko dlatego, ze nie chcieli kołchozów. Polska 38 milionowy kraj zagraża światowemu klimatowi co za paranoja ,chca nam doje bać bo nie chcemy być pedałami

Obrazek użytkownika JanAndJan

20-01-2022 [22:07] - JanAndJan | Link:

@Radziwil
Panie!
Panie!
No! (Dyzma).
No!
Lepiej bym tego nie powiedział.
W podzięce, po piosence.
Jaka władza, taki rym.
Do doopy - rym cym cym
 https://www.google.co.uk/url?s...