Tusk i PO specjaliści od robienia Polakom wody z mózgu

W Telewizji Republika jest program prowadzony przez red Kożuszka „ Specjaliści od wszystkiego”, ale gdzie mu tam do specjalistów z PO i samego Tuska, do robienia Polakom wody z mózgu.

Oto najświeższy przykład: w 2011 Herr Tusk, a wówczas może Towarisz Tusk mówił tak: nie ma żadnej ideologicznej przesłanki by mówić kategorycznie „nie” inwestorom z jakiegokolwiek kraju także z Rosji, (chodziło o sprzedaż Lotosu), by w 2022 r. Herr Tusk tak się wypowiedział: Jeśli PiS naprawdę sprzedał stacje Lotosu węgierskiej firmie MOL, politycznie związanej z Moskwą, to znaczy, że Ład Kaczyńskiego bardziej rosyjski niż sądzili najwięksi pesymiści.

To, że warunkiem połączenia Lotosu z Orlenem była konieczność sprzedaży dużej części stacji Lotosu i odsprzedanie część akcji Lotosu zadecydowała UE , dla Tuska nie ma żadnego znaczenia,  chodzi o to, żeby dowalić rządowi.

Oczywiście prorosyjskością nie było oddanie śledztwa smoleńskiego Rosjanom, czy odprawa polskich ambasadorów przy obecności Ławrowa.

Przecież to Rosjanie mówili, nasz człowiek w Polsce w 2008 r. po wizycie Tuska w Rosji.

A teraz ten wstrętny typ, nie wiadomo czy bardziej prorosyjski czy proniemiecki śmie oskarżać obecny rząd o prorosyjskość.

Bodajże w lipcu 2014 r. po aferze podsłuchowej Tusk mówił, że największym zaszczytem dla niego jest być premierem Polski  i się nigdzie nie wybiera, by dwa miesiące później bryknąć z Polski i być lokajem Makreli.

O takich „drobiazgach” jak szukanie katarskiego  inwestora , który miałby zainwestować w polskie stocznie, którego Tusk i jego ludzie tak szukali, że stocznie upadły.

Dalej, minister Grad, brał kilkadziesiąt tysięcy zł miesięcznie, a przez 8 lat nawet nie potrafił wskazać miejsca pod ewentualną budowę elektrowni atomowej.

Policja apeluje , żeby nie dać się nabrać na „wnuczka”, fałszywego agenta „CBA”, na tzw. „stłuczkę” a mimo to ciągle ktoś się daje nabrać na takie działania, podobnie jest z Tuskiem i PO, nikt wyborcom tyle nie da co naobiecuje ta partia.

Tusk w Polsce ma spełniać rolę konia trojańskiego, kto go zbudował i wysłał raczej wiadomo, mam tylko nadzieję, że Polacy nie dadzą się nabrać na tego fałszywca.
 
https://energetyka24.com/ropa/wiadomosci/saudi-aramco-i-mol-wykupia-aktywa-lotosu-orlen-reaguje-na-doniesienia
https://wiadomosci.dziennik.pl...

 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika JanAndJan

12-01-2022 [12:49] - JanAndJan | Link:

@Andy51
Tv Republika? Nie znam.
Kiedyś... Panie, tego.. dzieju..
To, były czasy... Powiedział Wania, spoglądając na przedramię..
Radio Erewań. Od razu człowiekowi lepiej się robiło 
https://teksty.jeja.pl/523,rad...
Czekaj Pan! W internetach znalazłem.. KurskiTv...
Deja vu,  Panie dzieju. DTV i RE, 2in1.
Ten Kurski, to nawet z mor.. twarzy do młodego Breżniewa..? Nie. Czernienko raczej.. Tak. Czernienko. 
https://ciekawostkihistoryczne...

Obrazek użytkownika MFW

12-01-2022 [13:08] - MFW | Link:

"Oczywiście prorosyjskością nie było oddanie śledztwa smoleńskiego Rosjanom...."
Czy rzeczywiście, oddanie śledztwa n/t wydarzeń z 10.04.2010 roku Rosjanom,  uważasz za największe przestępstwa w tej sprawie?
Po prawie 12 latach od tych wydarzeń nie doszedłeś do tego, jaka była rola D. Tuska i podległych mu urzędów i instytucji w tej sprawie?
Przecież D.Tusk podjął przygotowania do tej zbrodni z początkiem 2009 roku, gdy zawierano "skręconą" umowę na remont obydwu Tupolewów będących na stanie 36SPLT i wykorzystywanych do lotów HEAD. Był to początek polityki resetu-USA-Rosja podjętej przed demokratyczną administrację B.H.Obama/J.Biden, której przeciwnikiem był PIS(odsunięty od władzy w 2007 roku, w okresie przygotowania do tej polityki, a eliminację przez fizyczną likwidację śp. Prezydenta planowano przeprowadzić w roku wyborów prezydenckich w 2010 roku i przypadającej w tym roku 70 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej, której uczczenie przez  wizytę w Katyniu śp. Prezydenta było pewne, zwłaszcza w roku kampanii wyborczej.
Ostateczna decyzja o realizacji zbrodni została podjęta podczas tajnego co do miejsca, zimowego urlopu D.Tuska w dniach od 11-15 stycznia 2010 roku, po którym w dniu 16 stycznia 2010 roku kapituła niemieckiej nagrody Karola Wielkiego ogłosiła, ze laureatem tej nagrody za 2010 rok został D.Tusk, 
https://www.dw.com/pl/nagroda-im-karola-wielkiego-dla-donalda-tuska/a-5135271
Wręczenie nagrody przewidziano na 13 maja 2010 roku, czyli po udanym wykonaniu zadania:
https://wydarzenia.interia.pl/galerie/swiat/zdjecie,iId,1010491,iAId,71905

Podczas pobytu na WGPW w dniu 28.01.2010 roku D.Tusk ogłosił, ze rezygnuje ze startu w wyborach prezydenckich przypadających w 2010 roku.
A tak to tłumaczy w tym dniu ł na antenie TVN24:
https://tvn24.pl/polska/premier-tusk-wygralbym-wybory-prezydenckie-ra123468-3578537

Tylko ociężały umysłowo człowiek, nie wyciągnąłby z tych i innych wydarzeń logicznego wniosku, o udziale D.Tuska w przygotowaniu, przeprowadzeniu i mataczeniu w zbrodni z 10.04.2010 roku.
Teraz ten zbrodniarz aspiruje znowu do sprawowania władzy w Polsce, by realizować interesy swych mocodawców z Niemiec/niemieckiej UE.

Obrazek użytkownika Andy51

12-01-2022 [13:19] - Andy51 | Link:

Czy nie wyczuwasz ironii  w tym zdaniu, Oczywiście prorosyjskością nie było oddanie śledztwa smoleńskiego Rosjanom...."

Obrazek użytkownika MFW

12-01-2022 [13:35] - MFW | Link:

A ty nie zrozumiałej tego co napisałem?:
"Czy rzeczywiście, oddanie śledztwa n/t wydarzeń z 10.04.2010 roku Rosjanom,  uważasz za największe przestępstwa w tej sprawie?"
Zwróciłem ci uwagę na to, że pisanie o prorosyjskości D.Tuska na przykładzie oddania śledztwa Rosjanom jest mylące dla czytelnika, bo "cięższą" prorosyjskością był udział w zbroni razem z Rosjanami(na polecenie A.Merkel) i to należy pokazywać czytelnikom. 
Dowodów na potwierdzenie tej ww tezy jest aż nadto, a postępowanie obecnych władz w tej sprawie, wynika z realiów geopolitycznych.

Obrazek użytkownika Andy51

12-01-2022 [13:49] - Andy51 | Link:

Z Tuskiem i jego partią jest jeden problem, czy jest bardziej prorosyjski czy proniemiecki, ale moim zdaniem wszystko u Tuska zależy od okoliczności.

Obrazek użytkownika u2

12-01-2022 [14:58] - u2 | Link:

Z Tuskiem i jego partią jest jeden problem, czy jest bardziej prorosyjski czy proniemiecki

Po wybuchu wojny Rosji z Ukrainą ktoś przestawił wajchę dla PO i zaczęli być przeciwko rosyjskiemu zamordyzmowi, przynajmniej w gębie. Ale teraz znowu wszystko jest po staremu. Niemcy, ich zwierzchnicy, kręcą lody z Rosją więc PO nie podskakuje :-)

Obrazek użytkownika Andy51

12-01-2022 [15:08] - Andy51 | Link:

Wytrenowani jak dobrze ułożony pies policyjny lub wojskowy. 

Obrazek użytkownika Jan1797

12-01-2022 [19:13] - Jan1797 | Link:

Obrazek użytkownika JanAndJan

12-01-2022 [14:06] - JanAndJan | Link:

@Andy51
Lubię stare, polskie piosenki.
Są ponadczasowe.
Gdyby w tej - zamienić słówko "ciebie" na "Tuska"..? Evergreen. 
https://www.google.co.uk/url?s...

Obrazek użytkownika Marek Kudła

12-01-2022 [17:24] - Marek Kudła | Link:

Skoro PO,  lider totalnej opozycji nie ma programu wyborczego, bo są za głupcy by taki skonstruować, a w zamian za to mają listę likwidacji tego co im przeszkadza (CBA, IPN, TVP-Info, WOT, CPK, SSP, PIS, historii i teologii).
No to co im pozostało robić w walce o koryto ?! Co im pozostało robić w kampanii wyborczej, by przekonać do tej listy likwidacyjnej wyborców ?!
TAK !!!  Kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać !!!  Bo jak wyznał niemiecki oszust Tusk, kłamstwa powtarzane kilka razy stają się w końcu prawdą !  Niestety, tylko dla głupich ludzi. Ale co ich to obchodzi, głos jest głosem – reszta się nie liczy !
A zatem Polacy, jeśli tych politycznych świrów z totalnej opozycji poprą durnie (a jest ich niemało w Polsce), to musimy się naprawdę zmobilizować i im przeciwstawić !!!
 

Obrazek użytkownika Andy51

12-01-2022 [19:09] - Andy51 | Link:

Ci co nie oglądają WSI 24 i nie czytają GW, są zmobilizowani.

Obrazek użytkownika Jabe

12-01-2022 [19:13] - Jabe | Link:

No, ja jestem zmobilizowany. Z tym że socjalistycznych przebierańców również trzeba odsunąć od władzy, w tym problem.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

13-01-2022 [10:54] - Marek Kudła | Link:

@ Jeba
He, masz rzeczywiście problem szmotku !  A wasz program, to odsunąć PIS od władzy !  Program najgłupszej partii politycznej na świecie !

Obrazek użytkownika Pers

12-01-2022 [19:56] - Pers | Link:

@kudla
//Kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać !!!  Bo jak wyznał niemiecki oszust Tusk, kłamstwa powtarzane kilka razy stają się w końcu prawdą ! //
Ciebie kudla nie da się okłamać.
Masz tak zaimpregnowany mózg, że nie da rady.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

13-01-2022 [10:57] - Marek Kudła | Link:

@ pam-pers
Słusznie, takich twardzieli jak ja nie da się okłamać !  Ale te 24 % miłośników PO , w tym ty, to zaimpregnowane mózgi lub bezmózgowce !!!

Obrazek użytkownika Andy51

14-01-2022 [10:00] - Andy51 | Link:

To drugie.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

12-01-2022 [18:13] - EsaurGappa | Link:

Robienie wody z mózgu.Od dziecka nam to robią i idzie im co raz lepiej.
Platfus syfisty Tusk to tylko podrzędny podrzegacz,karierowicz,agent.Za nim i za "jego" niemiecką platformą idą rzesze cymbałów,albo gorzej, szwabskich przydupasów.
Ale to nic jest cały ten Tusk i Platforma,PiS czy Konfa jeden drugi trzeci, jest ich setki tysięcy nowa kasta lekarze,sędziowie,politycy wszyscy syci.
Putin srutin,pierdzi stołek.Starą kartą grają,zimną.Nic ludzie się nie uczyli.Na pierwszym planie zabierają nam głos,a wokoło aż od nerwów wre,kłotnie,kłótnie kłótnie wieczne kłamstwa,oni źli my nie.Serial wiecznie trwa niczym Moda na Sukces.A my patrzymy na świat jak te ciele na malowane wrota.
 

Obrazek użytkownika Jan1797

12-01-2022 [19:08] - Jan1797 | Link:

@EsaurGappa,
Też tak miałem, wtedy mądra przyjaciółka -powiesz, nie ma przyjaźni faceta z kobietą- błąd; „Aby zrekompensować wzrost kosztów energii elektrycznej, cen gazu i żywności, w ramach Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej, wprowadziliśmy dodatek osłonowy. Jest to realne wsparcie dla obywateli, na które przeznaczone zostaną ponad 4 mld zł” – podkreśliła szefowa resortu klimatu i środowiska Anna Moskwa. Minister zaznaczyła, że wsparciem objętych zostanie blisko 7 milionów gospodarstw domowych w Polsce, których przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwach jednoosobowych lub 1500 zł na osobę w gospodarstwach wieloosobowych.                                               Pozdrawiam
https://www.gov.pl/web/klimat/...

Obrazek użytkownika EsaurGappa

12-01-2022 [21:36] - EsaurGappa | Link:

Dzìękuję,ale nie skorzystam.A propoo przyjażni dziewczyny zawsze lepsze od samotności.Uderzam w samowystarczalność,prostotę i daleką prowincję.Plan jest,warunki są wyśmienite tylko jak zawsze od kobiet wszystko zależy.

Obrazek użytkownika Jan1797

13-01-2022 [21:29] - Jan1797 | Link:

@EsaurGappa,
Żona od wielu pokoleń z wielkiego miasta nie dopuszcza myśli o przeprowadzce, a że wspaniałą jest to izoluję całą rodzinę od polityki i przedsiębiorczości (w dodatku grono przyjaciół toleruje)! Fakt od kobiet wszystko zależy, więc powodzenia życzę, dziękując Bogu za swe szczęście, posłusznie zostaję w wielkim mieście. Będę wspierał walkę z wykluczeniem wielkomiejskim, samotnością i zjawisku mobbingu. Pisałem o tym wiele razy i są to nie tylko moje spostrzeżenia, chociażby dzisiaj weryfikowane w centrum informacyjnym senatu.
Jeżeli dzisiejsza rzeczywistość ma przynajmniej częściowe podłoże w programach tv komercyjnych i mass mediów to warto wiedzieć kto zarabia na odwróconej rzeczywistości i promowaniu zła w Polsce. 
 

Obrazek użytkownika EsaurGappa

13-01-2022 [23:06] - EsaurGappa | Link:

Dlaczego wieś jako remedium na cały ten zgiełk.
Prawda uciekła od skupisk ludzkich,od chaosu i sztuczności.Znajdę jej więcej pod polnym kamieniem aniżeli w domu lub kościele.Na  ekranie czasem widać jej cień,nieśmiale w tle.Monstrualna medialna machina pożera niewinne dzieciece dusze,obrzydza to co niewinne,wyśmiewa to co proste.
Jest mi po prostu niesamowicie przykro na to wszystko patrzeć,aż chcę uciec w odruchu bezsilności tam gdzie rosną czyste i mądre chwile.
 

Obrazek użytkownika Jan1797

14-01-2022 [17:00] - Jan1797 | Link:

Właściwy wybór, jeżeli doda Pan zmiany społeczne w wyniku medialnych zjawisk, o których piszemy tutaj, absolutnie jestem za. Pamiętam to miasto, gdy wpuścili cię z podporządkowanej czy prawego pasa bez żadnych dodatkowych przepisów. Później, zresztą do dziś kontynuowany komercyjnie medialny wzorzec lumpen inteligencji powoduje, że za kilka lat miasto będzie strefą konfliktu. Co się tyczy kościoła oczywiście przykro patrzeć, ale taki będzie, jaki stanowimy.

Obrazek użytkownika Andy51

12-01-2022 [19:10] - Andy51 | Link:

Wychowałem się za komuny, ale jakoś mi nie zrobili wody z mózgu.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

12-01-2022 [21:10] - EsaurGappa | Link:

Mityczna komuna i ich dzieci,ich ofiary.Nie tu widzę łańcuch tresury społecznej,  Marksizm zombie z 20 wieku straszy,ale media odgrywają tu najważniejszą rolę,dzisjaj pewien aktywista o lewicowych poglądach obudził się chyba ze snu i zobaczył świat takim jakim jest.

Obrazek użytkownika Maverick

13-01-2022 [04:50] - Maverick | Link:

Czy to naprawdę istotne gdy globaliści wybiją Polaków szczypawkami eliksyru?

https://ontherightsideradio.co...
Reid Rosenthal is my friend.
https://www.trunews.com/stream...
 

Obrazek użytkownika Darek65

13-01-2022 [09:41] - Darek65 | Link:

Klasa polityczna, tzw. elity, są odzwierciedleniem swoich wyborców, którzy wybierają na swój wzór i podobieństwo. Jeśli ktoś wybiera np. złodzieja, to znaczy, że być może sam jest złodziejem lub złodziejstwo mu nie przeszkadza. Widocznie jest zapotrzebowanie w pewnej części społeczeństwa na Tuska. Tak, jak jest zapotrzebowanie na Kaczyńskiego, Czarzastego, Kukiza, itp. Wylewane krokodyle łzy, utyskiwanie, jaki to Tusk zły, nic nie da. Od mieszania herbata nie stanie się słodsza. Taka kolej rzeczy. Jeśli PIS chce mieć więcej "swoich" wyborców, to musi do nich dotrzeć z przekonywującym przekazem. PIS praktycznie nie istnieje w internecie (co mu w 2015 roku dało zwycięstwo), nie ma swoich znaczących mediów, nie prowadzi akcji edukacyjnej. Czy ktoś słyszał o PIS-wskim think tanku, który na potrzeby partii prowadziłby szkolenia edukacyjne, spotkania, kształciłby kadry partyjne, doradzał ? Ja nie słyszałem. To przecież norma w zachodnich partiach. PIS praktycznie lokalnie nie istnieje. Swego czasu, jak działałem w klubie GP organizowaliśmy spotkania np. z Ziemkiewiczem, prof. Nowakiem, Wildsteinem, itp. Ci ludzie godzili się przyjeżdżać tylko za zwrot kosztów podróży. Sale mieliśmy za darmo w jednej z parafii. Dużą i zawsze była pełna. Robiliśmy wszystko w swoim prywatnym czasie i za własną kasę. Któregoś dnia poprosiliśmy jednego z posłów PIS, który miał u nas biuro, aby nas wspomógł kwotą 500,00 zł. miesięcznie. Pokazał nam środkowy palec. To my mu też i wszystko zdechło. To też bolączka innych partii, ale takie PO ma za sobą choćby główne media. Babranie się w kisielu pod tytułem Tusk może i poprawia Wasze sampoczucie i łagodzi Wasze "krzywdy", ale nic nie wnosi. Brak myślenia długofalowego.

Obrazek użytkownika Jabe

13-01-2022 [10:08] - Jabe | Link:

To państwowa telewizja i radio nie należą do głównych mediów?

Obrazek użytkownika Darek65

13-01-2022 [10:43] - Darek65 | Link:

Należą, należą, ale to łup przechodni, kiedyś go utracą. Poza tym, ta sieczka propagandowa może i zaspakaja betonowy elektorat, ale odstrasza nowych.

Obrazek użytkownika Jabe

13-01-2022 [12:29] - Jabe | Link:

Oczywiście. Gdyby postawili na rzetelną informację, TVN poszedłby z torbami. Ale nie, nie wolno obywatela traktować poważnie, ma być ciemnym chamem, jak ci tutaj patrioci.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

13-01-2022 [10:57] - Chatar Leon | Link:

Ano właśnie, jak to wspaniale, że taką to głupią mamy opozycję! Zachwycajmy się i ekscytujmy! Czytaj: nie musimy robić nic, bo wystarczy, że jak damy mówić różnym Tuskom i Jachirom, to wyborcy  na nas zagłosują. Wystarczy mieć głupią opozycję. Po co realne reformy, po co rozbijaniem układów? To przecież ryzykowne, konfliktowe, no i Unia nas postraszy. Po co nam kontakt ze zwykłymi ludźmi, którzy głosowali na na nas w nadziei rozwiązania patologii ciągnących się od początku czeciej-er-pe? Po co cokolwiek naprawiać? Lepiej dobrze żyć z lobbystami i klepać ustawy pod różne grupy nacisku, tak będzie spokojnie, nikt nam żadnej afery nie odpali.
Media narodowe? Tak, dajmy narodowi Sylwestra w Zakopanem, do tego film o kochankach Maryli Rodowicz i propagandę sukcesu będącą jedynie lustrem szczujni TVN!

Lokalne kadry PiS? Proszę mnie nie rozśmieszać. Grupa coraz bardziej starzejących się dziadków, wiecznych posłów i wiecznych radnych, dostających po wygrywanych wyborach fuchy w jakichś spółkach, zamkniętych we własnym kręgu, broniąca się przed przyjmowaniem jakichkolwiek nowych ludzi.

Obrazek użytkownika Darek65

13-01-2022 [11:54] - Darek65 | Link:

@Chatar
No u nas jest kilkoro młodych, ale szybko weszli w stare buty :)

Obrazek użytkownika Andy51

13-01-2022 [10:51] - Andy51 | Link:

Zgadzam się z Tobą, komunikacja z wyborcami jest słaba, i jeżeli PiS chce wygrać przyszłoroczne wybory musi się zmienić.

Obrazek użytkownika Zofia

13-01-2022 [12:43] - Zofia | Link:

Kiedy do władzy doszedł Gomułka powstał polityczny kawał, który był powtarzany w latch 70-tych ubiegłego wieku. Pokazuje on chwiejne emocje naszego społeczeństwa. 
Wyszedł Gomułka na mównicę ( dla młodszego pokolenia -sekretarz PZPR) i przemówił do Narodu : " Towarzysze, została nam jeszcze jedna beczka piwa" . Na co Naród odpowiedział - BRAWO!!!!
Gomułka- " Do zapłacenia". Naród- UUUUU!!!!!!
Gomułka- " Ale towarzysze - nie martwcie się, my to za Was zapłacimy"!! Naród - BRAWO!!!!!!!
Gomułka -" Z pieniędzy pobranych z Waszych zarobków!!!. Naród - UUUUU!!!!!!
I tak jest nadal. Polacy demonstrują na ulicach aby unia europejska nie wypuściła nas ze swoich rąk i doiła nadal zapewniając dobrobyt urzędnikom kosztem społeczeństw. A pseudo Polacy ( dla których polskość to nienormalność) napuszczają swoich wyborców aby obciążali rządzących a odpuszczali ich zawinienia i zdrady spraw polskich. Chyba należy się zatrzymać i pomyśleć nad swoją i dzieci przyszłością.

Obrazek użytkownika Jabe

13-01-2022 [13:22] - Jabe | Link:

Z PiS-em jest podobnie. A i ten kawał można bez uszczerbku przerobić na Kaczyńskiego (dla starych – prezes) i darowane narodowi plusy.

Obrazek użytkownika Zofia

13-01-2022 [19:14] - Zofia | Link:

@Jabe
Przykro mi, że niewiele zrozumiałeś z tego dowcipu. W paru scenka pokazana jest chwiejność społeczeństwa. Nie chodzi tu ani o Tuska ani o J. Kaczyńskiego tylko o to, że cieszymy się jak coś dostajemy za darmo a wyjemy jak trzeba za to płacić. Unia chce nas zubożyć bo tak chcą bogaci lobbyści. Jesteśmy zniewalani i nie mamy prawa o tym mówić? Mamy się cieszyć , że jesteśmy w unii a nie wolno nam żyć wg. własnego planu rozwoju czy wg. Konstytucji. Ludzie zachłysnęli się pogonią za bogactwem i nie zauważają, że to się źle skończy. Do kogo będziemy mieli pretensje? Mam nadzieję , że do siebie. Ci co nas chcą oddać w obce łapy są już dobrze ustawieni a my jesteśmy im potrzebni aby przedłużyć im to "eldorado" w Brukseli. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Jabe

13-01-2022 [21:00] - Jabe | Link:

Państwo dobrobytu obiecywał niedawno Jarosław Kaczyński. Ktoś mógłby pomyśleć, że kusi ułudą powszechnego bogactwa.

No a rządowe plusy właśnie na tym polegają, że szumnie się daje, a tak czy owak, trzeba będzie za tę szczodrość zapłacić. Różnica jest taka, że w kawale ludzie minusy plusów poznali, a w PRL-u bis mają być wiecznie nieświadomi.

Obrazek użytkownika Darek65

13-01-2022 [13:42] - Darek65 | Link:

@Zofia
Trafnie ujęte. Kiedyś napisałem, że Mojżesz prowadził Żydów 40 lat po pustyni, aby urodzeni w niewoli wymarli. U nas, takie mam wrażenie, po 30 latach marszu, niewolników przybyło :)

Obrazek użytkownika Jan1797

14-01-2022 [18:50] - Jan1797 | Link:

Dalej, minister Grad, brał kilkadziesiąt tysięcy zł miesięcznie, a przez 8 lat nawet nie potrafił wskazać miejsca pod ewentualną budowę elektrowni atomowej.
--------------------------------------
Czekałem, czekałem i się nie doczekałem a to logiczne clou wpisu. Trzydzieści kilka lat budowali elektrownię atomową i oprócz kosztów żadnych choćby śladów efektów nie znajdziesz. To jest ich kawa na ławę, to ich dossier jest wystarczające. Sztorm, chłód a prace postępują systematyczne, może to nie EA, ale czekała Polska na ten przekop czterysta lat; https://youtu.be/wC3U4C-vrWQ
Brawo Andy.