Panie Nitras, katolików nie dało się opiłować

Panie Nitras, katolików nie dało się opiłować, widziałeś Święto 3 Króli?

Rafał Trzaskowski, próbujący przejąć stery w PO zorganizował pod koniec lata imprezę w Olsztynie nazwaną „Campus Polska” finansowaną przez Niemców spotkał się ze ścianą. Tą ścianą jest Donald Tusk, który przejął  główną rolę i gwiazdorzył w Olsztynie.

Ale oprócz tych dwóch, którzy darzą się szorstką przyjaźnią pojawiły się na Camusie osoby, które w ogóle nie powinny się tam znaleźć, a które świadczą o miałkości intelektualnej głównych kadr PO.

Marszałek Grodzki, zwany „kopertnikiem” nawoływał do likwidacji szpitali w Polsce, bo wg. niego jest ich za dużo, powołując się na przykład Danii. Ale wszystkich pobił pan Nitras, podejrzewany przez wielu, że coś wącha.

Otóż ten człowiek powiedział ni mniej ni więcej tylko to, że w Polsce należy opiłowywać katolików, gdyż mają za dużo przywilejów, bo jak nie to zaczną podnosić głowę.

W Polsce, w której znacząca ilość społeczeństwa jest katolikami, w partii , która ma ambicję, żeby przejąć władzę, takie słowa powinny spowodować co najmniej jakąś reakcję władz PO, ale skąd tam.

Tusk, którego katolicyzm jest na pokaz, co pokazał na spędzie w Płońsku  Donald Tusk, całuje chleb i robi na nim znak krzyża, zapomniał, że zaraz po powrocie z Brukseli mówił: Krzyże nie powinny wisieć w szkołach i Sejmie, czy ślub kościelny przed wyborami prezydenckimi w 2005 r , czy słynne zdjęcie zrobione w domu z papieżem i krzyżem.

To wszystko jest  na pokaz i pokazuje hipokryzje Opposition Führera.  Brak reakcji na słowa Nitrasa pokazują prawdziwy stosunek Tuska do kościoła.

Odpowiedzią na słowa Nitrasa i brak reakcji Tuska na skandaliczne słowa , było obchodzone nie dawno Święto 3 Króli ( nie mylić z 6 Królami), gdzie dziesiątki tysięcy ludzi brało udział w orszakach w setkach miast i miejscowościach w Polsce.

Ja byłem na orszaku w Gdańsku, w Gdańsku, którego prezydent Dulkiewicz chce zideologizować to miasto na modłę gender i LGBT, ale odpowiedzią Gdańszczan były tysiące Gdańszczan biorących udział w orszaku 3 króli.

Próby opiłowywania katolików się nie udały, co pokazały orszaki z okazji Święta, przy udziale dziesiątek tysięcy polskich katolików.
 
https://wpolityce.pl/polityka/566791-twitter-wrze-po-przemowie-tuska-hipokryta-i-pseudokatolik
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

08-01-2022 [09:42] - u2 | Link:

prezydent Dulkiewicz chce zideologizować to miasto na modłę gender i LGBT, ale odpowiedzią Gdańszczan były tysiące Gdańszczan biorących udział w orszaku 3 króli

Jak by nie patrzeć pani Dulkiewicz lekko wygrała w Dancygu. Sama ma nieślubne dziecko i nikt tego jej nie wytyka z katolików.  Ba, dostaje od katolików nagrody :-)

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Życie prywatne

Ma córkę Zofię (ur. 2008)[1].
Jest katoliczką; kluczową rolę w formowaniu swojego światopoglądu przypisuje działalności duszpasterskiej dominikanów[1].

Nagrody
W październiku 2019 została uhonorowana przez warszawski Klub Inteligencji Katolickiej nagrodą „Pontifici”[12].

Obrazek użytkownika Andy51

08-01-2022 [12:47] - Andy51 | Link:

To, że Dulkiewicz nie jest zbyt mądra to fakt, to, że ma dziecko też fakt, nie chce ujawnić nazwisko ojca, ale to jej sprawa.

Obrazek użytkownika u2

08-01-2022 [14:30] - u2 | Link:

nie chce ujawnić nazwisko ojca, ale to jej sprawa

Tu nie chodzi o ujawnienie danych ojca, tylko o grzech kościelny :-)

Obrazek użytkownika Andy51

08-01-2022 [14:39] - Andy51 | Link:

Też.

Obrazek użytkownika u2

08-01-2022 [16:51] - u2 | Link:

Też.

Zastanawia mnie jak osoba promująca dewiacje seksualne oraz popełniajaca grzech kościelny może być nagradzana przez katolików wyznających przecież tradycyjne wartości rodzinne.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-01-2022 [17:43] - wielkopolskizdzichu | Link:

To że można unieważnić małżeństwo sakramentalne trwające od wielu lat, które zaowocowało dziećmi  i chwilę później zawrzeć ślub przed Bogiem z inną osobą nie jest dziwne?

Obrazek użytkownika Andy51

08-01-2022 [18:09] - Andy51 | Link:

Oni tacy sami katolicy ( ci co na nią głosowali) jak Tusk.

Obrazek użytkownika u2

08-01-2022 [20:39] - u2 | Link:

Oni tacy sami katolicy ( ci co na nią głosowali) jak Tusk.

Znałem jednego esbeka z Suwałk, który niedawno, parę lat temu, przeprowadził się do Dancygu. Przypadek ? Nie sądzę :-)

Obrazek użytkownika Andy51

08-01-2022 [21:35] - Andy51 | Link:

Nie ma przypadków, są tylko znaki.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-01-2022 [22:39] - wielkopolskizdzichu | Link:

Znam jednego rodzinnego damskiego boksera, który tak jak ty jest pisorem. Przypadek? Nie sądzę.

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-01-2022 [15:58] - Pani Anna | Link:

@u2
Rozumiem, że  pan ma jakąś nerwicę natręctw,  która nakazuje pisać tu  po całych dniach "co się wie" i mnóstwo czasu, by się tej przyjemności oddawać,  ale odczep się pan od dzieci.
Wszystkich, katolickich i niekatolickich, ślubnych i nieślubnych,  pis-owskich i opozycyjnych.  Jakbyś pan był takim kato-piso-patriota za jakiego się  podajesz, to byś pan wiedział,  że  dzieci są nietykalne, bez względu na to, kim są ich rodzice. Jeżeli pan tego nie wiesz, to znaczy,  że  się nie wpisujesz w cywilzacje łacińską, ale we wschodnio-bandycka. Albo pod tym "u2" kryje się zwykła baba z maglu,  co to MUSI wiedzieć kto co i z kim. Nie wykluczam tej opcji. 

Obrazek użytkownika sake3

08-01-2022 [09:43] - sake3 | Link:

Czy orszaki trzech Kroli należy uznać za przywilej katolików? Tak tylko pytam bo dresiarz o głupkowatej gębie na kampusie nie wyraził się dostatecznie jasno na temat tych przywilejów i jesteśmy zmuszeni się domyślać.

Obrazek użytkownika Andy51

08-01-2022 [12:50] - Andy51 | Link:

To, że okolice Szczecina mają "silną" reprezentację, to to też fakt, że wymienię trójkę Grodzki, Nitras, Gawłowski.  

Obrazek użytkownika RinoCeronte

08-01-2022 [12:56] - RinoCeronte | Link:

Ta trójka to klienci Giertycha ;-) Pomału robię za kabalistę 3+3 = 6 jak zauważył Rysiu.

Obrazek użytkownika Andy51

08-01-2022 [13:43] - Andy51 | Link:

Rysio to wizjoner, lepszy od Jackowskiego.

Obrazek użytkownika JanAndJan

08-01-2022 [13:14] - JanAndJan | Link:

@Andy51
Zmylił mnie Pan tytułem. Nazwisko tego indywiduum odstraszało mnie od zapoznania się z treścią. Jedni mają fobię na węże, inni na małe przestrzenie, a ja mam potrzebę ucieczki od skumulowanej i pomnożonej głupoty, maskowanej jeszcze większym chamstwem i bezczelnością. Wypisz wymaluj - zachowania P. Nitrasa. Przeczytałem i...ufff, kraina łagodności. Na marginesie notki - fascynujące miejsce Trójmiasto. Z Pańskich tekstów, z felietonów Pana z Gdyni - miejsce życia nie zwyczajnych ludzi. Historycznie - poprzeczka jeszcze wyżej: Gdynia, Westerplatte, Poczta Gdańska.. Symbole. Dla mnie - ważne (chociażem niskopienny góral). To, kto tam rządzi i dlaczego to zły wybór - średnio zrozumiałe i tak samo ważne. Peło to mafia z frontmenami typu Tusk, Nitras - trudne do uwierzenia i zaakceptowania "pozycje społeczne" obydwu... O aktualnej władzy nie wypowiem się, nie tu. Przywołana tradycja katolicka i de facto leitmotiv felietonu - Święto Trzech Króli, ze sztafażem procesji, śpiewów i modlitwy, winno (tak myślę) łączyć ponad podziałami. Czy tak było, jest? Jak duża była frekwencja? Atmosfera, radosnego w końcu, Święta?
Dziękuję za relację i przemyślenia własne
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-01-2022 [13:28] - Marek Kudła | Link:

Zastanawiam się dlaczego ateiści i śmierdzące lewactwo tak chętnie zajmują się Kościołem ?  Przecież nie wierząc w Boga, nie chodząc do kościoła, nie ucząc się religii – nie mają zielonego pojęcia co to jest wiara – a mimo to dyskutują jak najęci.  Skoro ja, katolik nie jestem islamistą czy buddystą, to nie dyskutuję na ten temat, bo się na tym nie znam.  Nie dyskutuję także na temat Lenina czy Hitlera – przywódców ateistów, bo mnie to nie obchodzi !  Zwierzęta będąc ateistami też nie dyskutują o wierze – to dlaczego ateiści Homo sapiens to robią, a właściwie nie dyskutują tylko wymyślają głupoty i bluzgają jadem ?!  To niekończąca się nienawiść – nienawiść prowadząca do profanacji symboli religijnych i nienawiść do tych, którzy wierzą w Boga.  Ponieważ nikt tych osobników nie namawia do wiary, nie woła do kościoła, nie zmusza do nauki religii – no to dlaczego cierpią w takiej zajadłej nienawiści ?!
 

Obrazek użytkownika Andy51

08-01-2022 [15:45] - Andy51 | Link:

Odpowiem Ci dlaczego, gdyby zajęli się muzułmanami, ci sami by się z nimi rozprawili, żydami, oskarżeni by byli o antysemityzm, katolicy są wychowani w tradycji  szacunku do innych i miłości, dlatego atakują Kościół i katolików.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-01-2022 [18:10] - Marek Kudła | Link:

@ Andy51
Niestety, nie przekonałeś mnie.  Tak, i ja jestem wychowany w tradycji szacunku do innych, ale jakbym brał udział w nobożeństwie i na środku kościoła stanęliby Wiegus-Szajbus z mężem trzymając w rękach transparenty anty kościelne, to napewno nie wytrzymałbym, a ci oboje lecielłiby z koócioła jak szmaty !  Podobnie byłoby z tymi, którzy dewystują kościoły czy krzyże !  Oni wszyscy mają ogromnie szczęście, że nie wpadli mi w łapy podczas dewastacji kościoła czy symboli religijnych.  Ja rozumię szacunek, ale z obu stron.  Natomiast w innej sytuacji my katolicy musimy bronić naszych świątyń - i w ryja jeśli trzeba !!!  Wtedy ci, którym kościół przeszkadza mieliby się na baczności !

Obrazek użytkownika Andy51

08-01-2022 [18:51] - Andy51 | Link:

Nie bądź okrutny, gdybym miał taką moc, kazałbym im iść protestować do meczetu lub synagogi.

Obrazek użytkownika tricolour

08-01-2022 [18:41] - tricolour | Link:

Kudła, z ciebie taki katolik, jak że mnie primabalerina. 

Obrazek użytkownika Tiwaz

09-01-2022 [20:56] - Tiwaz | Link:

O moim pierwszym skojarzeniu po usłyszeniu słów niejakiego Nitrasa w kwestii "przywilejów" katolików. Otóż zwróciłem uwagę na czasownik "opiłowywać", którego ów Nitras użył w miejsce standardowego polskiego "pozbawiać (przywilejów)". I zaraz mi się skojarzyło, że opiłowywać i odpiłowywać często są używane w niemieckim, w kontekstach odcinania kogoś od czegoś lub pozbywania się ze stanowiska. Kiedy np. jakaś niemiecka mundurowa sitwa odnosiła sukces w zakresie opróżniania stanowiska urzędniczego z osoby cywilnej, to o takiej cywilnej osobie przedstawiciele owej sitwy mówili, że jest abgesägt. Nie jestem niemcoznawcą, niemniej moje wyczucie językowe skłania mnie do sądu, iż "opiłowywać" należy raczej do kultury języka niemieckiego i w polskim w takim kontekście ("opiłowywać z przywilejów") raczej nie występuje.
Nitras jest niewątpliwie światowcem, znakomicie oczytanym i języki znającym, wobec czego jest zapewne rzeczą naturalną, że czerpie inspiracje z innych kultur, odbywa międzynarodowe spotkania z tytanami intelektu, z których cennych refleksji zapewne czerpie, bo trudno, aby tracił takie wspaniałe sposobności do poszerzania swoich horyzontów. Ale ten Nitras fatalnie mi się kojarzy, a nawet mnie brzydzi.

Obrazek użytkownika JanAndJan

09-01-2022 [22:58] - JanAndJan | Link:

@Tiwaz
Bardzo ciekawe spostrzeżenie.
Bawiąc się w detektywa: może P. Nitras, z papierosem tuż po... rozmowie z P. Tusk, wg wskazań Ewangelii - Z OBFITOŚCI SERCA MÓWIĄ JEGO USTA, użył sformułowania odTuskowego (jak choroba zakaźna, brrrr). Mityczna zaś życzliwość i pobożność her Donalda, zwłaszcza wobec Polskości i Kościoła Katolickiego, podpowiedziała mu, by - jak słynny cieśla J. również zajął się rzemiosłem, tzn. ślusarstwem usługowym (nur für...).
Patrz Pan Donald, panie. Jak to trzeba uważać co się mówi i do kogo. Molo, namiot pod Smoleńskiem, Sowa, nitro Nitras.... Co prawda nie jestem z Polskich Nagrań, ale b. chętnie pusłuchałbym jak Tusk Pan śpiewa. Szansa na sukces 2.0.

Obrazek użytkownika Andy51

10-01-2022 [09:06] - Andy51 | Link:

Fakt, Nitras jest światowcem, na pewno wie gdzie jest Kolumbia.

Obrazek użytkownika JanAndJan

10-01-2022 [10:06] - JanAndJan | Link:

@Andy51
Światowiec, dachowiec - dla mnie wsio rawno. Dres z czema paskami, a w głowie hawno.
Zgodzę się z Przedmówcą - zima - śniegu jak proszkiem białym, na ochojskom sypło..
Co ja piszę, co ja gadam?!?!
Coraz mniejsze te klawisz-ę, czego Panu - Nitras życz-ę. Tak - światowo - bardziej... ą, ę,... umlałt..

Obrazek użytkownika sake3

10-01-2022 [11:34] - sake3 | Link:

@Andy......Tyle że jak dotąd nie dowiedzielismy się jakimi to przywilejami dysponują katolicy,bo ten głąb jakoś nie raczył wymienić.

Obrazek użytkownika JanAndJan

10-01-2022 [12:35] - JanAndJan | Link:

@Sake3
Pani Sake
Przywilej posiadania przywilejów jest przywilejem ex definitione. Zawszeć to lepiej (pole popisu dla wybraźni;-), niż: "a Wy, Murzynów bijecie"! Nienawistne milczenie, wielu ojców posiada, a pomówienie poprzez niedopowiedzenia, to strategia popisowa (3in1). Poza tym - zasada generalna - w szeregach zwierzchnich OTUA i narośli, droga służbowa, jak niżej: kreator, of.prow. tuba, echo, harcownik, echo, chór, poż.id. echo, na końcu Wałęsa - formalnie i kindersztubnie - Pan.  A propos szeregi zwierzchnie. Teraz Pani wie, kto ma płaszcze i nie odda..ani guzika ;-).
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika sake3

10-01-2022 [13:16] - sake3 | Link:

@JanAndJan......Dresiarza Nitrasa trudno posadzać o nienawistne milczenie,gada dużo i głupio i tu wchodzimy w punkt pomówienie przez niedopowiedzenie.Oczywiście on nie chciał nic ,,niegopowiedzieć'' specjalnie bo cóż on na temat kaolicyzmu może wiedzieć.Po prostu jak to PO postanowił błysnąć groźbą.Sytuacja podobna do tej w Sejmie w 2016 roku i słynnego puczu bandy idiotów. Czego NItras szukał myszkując po torebkach ,notatnikach i dokumentach posłów PiS pozostawionych na czas przerwy w ławach? Nigdy za takie zachowanie nie został ukarany choćby przez Komisję Etyki Sejmowej.Dlatego teraz uważał ,że wystarczy aby kolejne jego nieprzystojne zachowanie będzie stanowiło dla katolików groźbę nawet nie zawoalowaną. No i chciał się popisać nowymi adidasami pchając krzywe giry przed kamerę.

Obrazek użytkownika JanAndJan

10-01-2022 [15:01] - JanAndJan | Link:

@Sake3
A, to Pani trafiła - nowe adidole! 😁
Ja, lokuję (lokowanie produktu) wzmiankowanego NN, pomiędzy-pomiędzy poż.idiot. harcownik, tuba, itd. Skoro chłopina jest do wszystkiego, to jest do niczego czyt. życi. Ot, chłoptaś na po-syłki. Komisja Etyki..? Pani Sake.. chyba sytuacyjnej, ze źródłem na golanach. Szkoda czasu i atramentu.. Pożartowalim, pożartowalim.. Są poważniejsze sprawy, niż chamskie prowokacje.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Andy51

10-01-2022 [13:44] - Andy51 | Link:

Niektórzy słyszą głosy, Nitras ubzdurał sobie przywileje katolików, co ta Kolumbia robi z człowieka?