Kompania  Westerplatczyków vs. kompania zaprzańców w Sejmie.

W dniu wybuchu wojny 1 września 1939 r. w składnicy wojskowej na Westerplatte stacjonowała wojskowa załoga w sile kompani ca. 200 żołnierzy pod dowództwem mjr. Sucharskiego.

Po stronie niemieckiej  oprócz pancernika Schleswig- Holstein , Luftwaffe. Wojska lądowe Niemców biorące udział w ataku na Westerplatte składały się z 3. Kompanii Morskiej mającej 229 żołnierzy, zaokrętowanych na pancerniku „Schleswig-Holstein”, samodzielnego batalionu moździerzy, jednostki obrony wybrzeża należącej do policji gdańskiej, jednego pułku Ordnungspolizei oraz lokalnych oddziałów milicji SS składającej się z 1500 żołnierzy, itd.

Przeciwko takim siłą musiała się bronić zaatakowana zdradziecko Polska i załoga Westerplatte, która miała się bronić 12 h, a broniła się 7dni,

Załoga Westerplatte, która miała w sercu Polskę broniła Polski dając daninę krwi i przeszła do polskiego panteonu bohaterów.

Jako przeciwwagę można przedstawić „ kompanię” zdrajców, zaprzańców i wrogów Polski, którzy z nienawiści do obecnego rządu robią wszystko żeby szkodzić Polsce, przez wrogie działania, które mają zaszkodzić obronności granic Polski a zarazem Europy, próbują zdestabilizować sytuacje w Polsce a przy okazji ‘obalić” rząd.

Ta „kompania” zaprzańców liczy od 167 do 174 posłów w zależności od głosowania składająca się z PO/KO, Lewicy,  i Hołowni 2050.

Ta antypolska szemrana „kompania” głosowała wespół zespół, przeciwko stanowi wyjątkowemu wzdłuż granicy polsko-białoruskiej, później przeciwko przedłużeniu stanowi wyjątkowemu do 2 grudnia, następnie przeciwko wybudowaniu zapory wzdłuż granicy z Białorusią

Przeciw ustawie o ochronie granicy państwowej głosowało ciut mniej zaprzańców bo 167 , w składzie tym co zawsze.

Nienawiść do rządu i chęć dorwania się do władzy opanowała mózgi i wole totalnej opozycji, a krul jewropy podsyca te nastroje, ale biały koń, na którym miał przyjechać i zbawić totalnych, okazał się chabetą albo osłem.
 
https://www.tvp.info/56974319/ustawa-o-ochronie-granicy-panstwowej-sejm-uchwalil-nowelizacje
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

20-11-2021 [11:31] - u2 | Link:

Nienawiść do rządu i chęć dorwania się do władzy

To nienawiść do Polski. Rząd nie ma tutaj nic do tej ich nienawiści.

Obrazek użytkownika angol

20-11-2021 [12:39] - angol | Link:

Tak jest , to plemie antypolakow.

Obrazek użytkownika Andy51

20-11-2021 [14:43] - Andy51 | Link:

Na Łotwie jest duża mniejszość rosyjska ca. 20-25%, ale nawet oni czują się bardziej związani z krajem, w którym żyją niż ta Targowica żyjąca w naszym kraju.

Obrazek użytkownika Andy51

20-11-2021 [12:44] - Andy51 | Link:

To się wiąże ze sobą, należało by postawić pytanie, kogo oni bardziej nienawidzą rządu czy Polski?

Obrazek użytkownika u2

20-11-2021 [17:15] - u2 | Link:

Nienawiść do rządu jest sztucznie kreowana, tak by otumanić nas Polaków, żeby folksdojcze znowu dorwały się do władzy. Tusk wyraźnie napisał, że według niego polskość to nienormalność. Trzeba się strzec przed takim wrażym agenciakiem.

Obrazek użytkownika Andy51

20-11-2021 [17:53] - Andy51 | Link:

Wątpię, to szczera nienawiść.

Obrazek użytkownika u2

20-11-2021 [17:58] - u2 | Link:

Warto zauważyć, że Tusk napisał książkę autobiograficzną pt. "Szczerze". Więc na ogół nie pisze, ani nie mówi szczerze. Ale czasami mu się wypsnie jak w czasach PRL kiedy określił polskość jako nienormalność. Dla niego uczucie nienawiści to normalka. Podobnie jak dla Hansa G. który chętnie by rozstrzelał nas Polaków.

Obrazek użytkownika tricolour

20-11-2021 [18:20] - tricolour | Link:

@u2

Gdy czytam wasze wpisy, to bardzo chętnie przychylam się do tego zdania o nienormalności. Miał chłop rację i dlatego tak to pamiętacie celowo nie cytując całości. Ze wstydu.

Obrazek użytkownika sake3

20-11-2021 [19:49] - sake3 | Link:

@Tricolour......No własnie,skąd się bierze ta wasza nienormalność opozycjo? Nie wstydzicie się swoich słów i postępków? Dlaczego właśnie polskość uważacie za nienormalność? Powielając zachowanie czy tradycje obcych stajemy się lepsi? I na kogo tak rzeczywiście mamy w Europie patrzeć jak w obrazek,żeby nie wstydzić się własnej tradycji, A cóż w niej takie złe? Dzisiaj zamieszki w Rottedamie i Austrii,to mamy tak podziwiać?

Obrazek użytkownika tricolour

20-11-2021 [20:07] - tricolour | Link:

@Sake

Proszę zdefiniować polskość, to będzie temat do rozmowy. Każdy, którego proszę o taką definicję, broni się czterema kończynami. 

Proszę zobaczyć obok jest wątek Izabeli. O ważnych Polakach filmy i programy kręcą obce telewizje doceniając ważność odkryć. Nasza nie kręci. Czy to jest normalność czy nienormalność? Przykład pierwszy z brzegu...

Definuje Pani polskość? Czy też się nie uda?

Obrazek użytkownika Zofia

21-11-2021 [11:38] - Zofia | Link:

@tricolour - Tak jak nie każdy dostał dar wiary w Pana Boga tak też nie każdy otrzymał "polską duszę" jeszcze za czasów napływu różnej nacji na naszą polską ziemię. Polacy przyjęli tą "polską duszę "i ją pielęgnowali zasiedlając ją swoją kulturą  językiem ,obyczajami czy tradycją. I tak powstała więź między wspólnotą ludzi i ziemi w obszarze naszych granic. 

Obrazek użytkownika tricolour

21-11-2021 [11:55] - tricolour | Link:

@Zofia

Ma Pani rację, ale to ogólniki. Polska dusza to taki sam poziom ogólności jak rosyjska dusza, a czymś się przecież różnią, o czym wiemy, a może bardziej czujemy. Podskórnie czujemy, że Niemcy w ogóle duszy mogą nie mieć, prawda?

Więc czym jest polskość, co mamy tylko my, a nie mają inne narody?

Zapytam konkretnie: tu blogger obok krytykuje wszystko, co niemieckie, psioczy i uważa, że niczego nie potrafią. Uważa się za wielkiego patriotę. A potem przypadkiem okazuje się, że kupił sobie niemiecki piec do domu choć nasze Termety są dobre i niezawodne.

To co to za patriotyzm, gdzie konsekwencja? A może cechą narodową jest prywata? Obłuda może? Niemiec kupuje niemieckie, to oczywiste. Dlaczego Polak kupuje niemieckie mogąc polskie?

Obrazek użytkownika sake3

21-11-2021 [12:25] - sake3 | Link:

@Tricolour......Terminu ,,polskość'' nie da się zdefiniować jednym słowem,encyklopedycznie.To zbiór wartości,cech,tradycji i zwyczajów które są składnikiem kultury narodu.Dlaczego tak Tuska i opozycję zniesmacza ,,polskość'',przecież inne kraje też mają swoje zasoby kultury znanej i pielęgnowanej.Czy termin ,,germańskość'' kogoś zaskakuje albo obraża?Polskość o także wielcy Polacy-muzycy,poeci,ludzie nauki i sztuki,wynalazcy.ONi kochali polskość więc uważacie ich za nienormalnych? Czy mozna nie kochać miłość do ojczyzny Szopena wyrażoną w muzyce? Przeciaż niedawno mógł się Pan o tym przekonać na konkursie.Z przykrością stwierdzam,że tę polskość bardziej widzieli i rozumieli mlodzi pianiści z Azji niż niektórzy Polacy.Jest wielu wielkich ale nieznanych bliżej nam Polaków,ale kto ma ich propagować? Może niejaki Hartman pseudofilozof,może pseudoetyczka Środa?Przecież dla nich Polak to prostak bez wykształcenia,analfabeta ,zaściankowiec i antysemita. Takie przesłanie głoszą światu a mając wsparcie opozycji i gnid z PE narzucają tę narrację Polakom. Pod tą niesłychaną presją Polacy zwłaszcza młodzi chcą obalać pomniki wielkich Polaków,wyśmiewać ich działania,przemilczać osiągnięcia w imię wartości europejskich,tzn. w imię żadnych wartośći.

Obrazek użytkownika Andy51

21-11-2021 [13:52] - Andy51 | Link:

@ sake 3 " Polacy zwłaszcza młodzi chcą obalać pomniki wielkich Polaków, wyśmiewać ich działania, przemilczać osiągnięcia w imię wartości europejskich ,tzn. w imię żadnych wartości". Proszę nie uogólniaj, na pewno nie wszyscy młodzi Polacy a znacznie mniejsza część tych młodych, tych co wynieśli z domu pogardę do Polski, z jakich rodzin wiesz najlepiej.

Obrazek użytkownika sake3

21-11-2021 [14:22] - sake3 | Link:

@ndy....Niczego nie uogólniam.Nie wszyscy młodzi Polacy tak się zachowują ale większości to nie obchodzi więc milczą.Owszem,może nie zrzucą pomnika Szopena ale tylko dlatego,że im się wmawia,że był Francuzem.Pan poseł Gdula pracowicie tropi Polaków do odstrzału jako wielkich ludzi i wspaniałych pisarzy jak Sienkiewicz.Za chwilę pójdzie Reymont z polityków Dmowski i Paderewski za miłość do Polski W miejsce po wielkich ludziach wejdzie Mata ze swoimi bluzgami..

Obrazek użytkownika Andy51

21-11-2021 [15:53] - Andy51 | Link:

Gdula to komuch syn komucha, zły przykład. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-11-2021 [18:18] - Tomaszek | Link:

Sake
Mata nie wejdzie , bo Tata . Póki co to on jest jak towarzysz hipis w komsomole . Później awans i towarzysz nowy gotowy . Ta dupa jest stworzona do Mercedesa . będzie ą ę , sushi i nawet "cholera" przez usta . mu nie przejdzie .

Obrazek użytkownika Andy51

20-11-2021 [18:32] - Andy51 | Link:

Z Hansem G czuje związek jak Niemiec z Niemcem.

Obrazek użytkownika sake3

20-11-2021 [18:42] - sake3 | Link:

@Andy.....Sędziowska kasta czuje jeszcze większą więź z Hansem G. niż Tusk.Przecież to ,,niezawisły sąd'' skazał Natalię NItek-Płażyńską na zapłacenie 20000 zł oszkodowania tej niemieckiej szmacie. plus koszty procesowe.Teraz będzie mógł swoich pracowników nawet zabić,z czego jako przynalezny do nadludzi skwapliwie skorzysta.

Obrazek użytkownika Andy51

20-11-2021 [18:58] - Andy51 | Link:

Powiem tak, kasta nie czuje więzi lecz kocha Hansa G. miłością więc obsesyjną.

Obrazek użytkownika Jabe

20-11-2021 [20:04] - Jabe | Link:

Może sąd miał obowiązek tak orzec?

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-11-2021 [10:06] - Tomaszek | Link:

Chyba od Hitlera z zaświatów .

Obrazek użytkownika sake3

20-11-2021 [14:47] - sake3 | Link:

Zapomniał Pan o części KOnfederacji wysługującej się Trzaskowskiemi i Tuskowi.

Obrazek użytkownika Andy51

20-11-2021 [15:28] - Andy51 | Link:

Rzeczywiście zapomniałem. 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

20-11-2021 [15:40] - Marek Kudła | Link:

Oni kłamią jak najęci, bojkotują święta narodowe, wyzywają żołnierzy od morderców, śmieci i psów, nienawidzą policjantów i pograniczników, zdradzają Polskę gdzie się da, wypowiadają posłuszeństwo Państwu Polskiemu, igrają z polską racją stanu !  To pytam, kim oni są ?!  Na pewno nie Polakami ?! Toż to gorsza dzicz niż migranci z Iraku !  Kiedy przeciwko nim uruchomimy polewaczki z zimną wodą ?  Pytam, bo po polaniu migrantów na granicy w Kuźnicy  , ci zniknęli stamtąd natychmiast !!!
 

Obrazek użytkownika Andy51

20-11-2021 [17:54] - Andy51 | Link:

Mają dwa centra dowodzenia , jedno w Moskwie, drugie w Berlinie ewentualnie w Brukseli.

Obrazek użytkownika gość z drogi

20-11-2021 [19:11] - gość z drogi | Link:

"Gdy czytam wasze wpisy ,..."
ku pamięci fragment z artykułu
'"Piękniejsza od Polski jest ucieczką od Polski tej na ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem.
Tak, polskość kojarzy się z przegraną, z pechem, z nawałnicami. I trudno, by było inaczej. ,..."
i uciekał ,gdy robiło się nieciekawiehttps://www.miesiecznik.znak.c...
to tak ku przypomnieniu,...

Obrazek użytkownika gość z drogi

20-11-2021 [19:16] - gość z drogi | Link:

był taki piekny wiersz,który każde dziecko znało a zdanie z Niego,to wrecz talizman ,... i I gdy trzba było ,czwórkami szli do Nieba " dzis dla tuskoPOdonych,to już puste słowa ,tak jak  słowa z naszego kolejnego Wiersza Kto ,ty jesteś ,Polak Mały " czy dzisiejsze Babcie jeszcze uczą swoich malców Tych świętych Słów ?

Obrazek użytkownika gość z drogi

20-11-2021 [19:22] - gość z drogi | Link:

#Murem za Polskim Mundurem
a tym,którzy MU ubliżają ,wieczne potepienie

Obrazek użytkownika u2

20-11-2021 [19:19] - u2 | Link:

Tak, polskość kojarzy się z przegraną, z pechem, z nawałnicami. I trudno, by było inaczej. ,...

I to pisze historyk, który najwyraźniej nie zna wspaniałej militarnej, ale również gospodarczej, przeszłości Polski.

Złoty Wiek to nie fantazja, to się zdarzyło naprawdę :-)

Obrazek użytkownika gość z drogi

20-11-2021 [19:24] - gość z drogi | Link:

"Tak, polskość kojarzy się z "
a moze nie historyk,a chistoryk,a obecnie nawet i histeryk ?