Niemcy szykują nowego gauleitnera na Polskę (Donalda Tuska)

Państwa zaborcze po zaatakowaniu jakiegoś kraju, osadzały w podbitych krajach swoich namiestników Tak było w latach 1939-1945, w podbitej Polsce  ale nie tylko,  na terenach GG (Generalnej  Guberni) Niemcy osadzali swoich gauleiterów( namiestników).

I tak na Dolnym Śląsku był gauleiter Hanke, W Gdańsku Forster, w Krakowie Franke, itd. Zmieniają się okoliczności, zmienia się historia, już nie trzeba podbijać jakiegoś kraju militarnie, wystarczy, że przywódca jakiegoś kraju i jego partia są germanofilami.

Tak było w Polsce, gdzie od 2007 do 2015 r. rządziła PO, partia o wyraźnym skrzywieniu germanofiliskim, a jej szef Tusk, dbał bardziej o interesy niemieckie niż polskie, za co jego protektorka Makrela, „dała” mu tytuł „Króla Europy”.

W czasie nieobecności Tuska od 2015 r. PO, dostawała w wyborach tylko manto od PiS. Ostatnie 1,5 r. PO zaczęła coraz bardziej tracić na popularności do czego przyczynił się nowy jej szef nazwany Budka nazwany Rocky 3 przez jednego z dziennikarzy, gdyż szefował rok i trzy miesiące tej partii.

Widząc co się dzieje mentorka Tuska Makrela, wysłała go do Polski, żeby próbował odzyskać Polskę pod szefostwem Tuska dla Niemiec a nie grzał tyłek w Brukseli jako szef EPL.  

Bez programu, bez pomysłu, ale z zaciśniętymi pięściami i podsycaniem cały czas emocji  i powtarzaniem w koło Macieju PiS, PiS, PiS.

Wbrew nadziejom Makreli i Tuska te działania nie przynoszą spodziewanych skutków.

Faktem jest, że PO odzyskała drugie miejsce na opozycji z wynikiem ca. 25% przeskoczyła Hołownie, nowego wynalazku WSI, który oscyluje z poparciem ca. 12%.

Polska przeszkadza Niemcom jak kamień w bucie, w próbie federalizacji Europy, rzecz jasna pod kierownictwem Niemiec, na przeszkodzie stoją Węgry i Polska, ze swoimi wartościami, historią, tradycją, o ile z 10 mln Węgrami, Niemcy specjalnie się nie przejmują, o tyle prawiez 40 mln Polska stoi im kością w gardle i jest przeszkodą w realizacji ich hegemonistycznych planów, stąd taki Tusk, który chodził na pasku Niemców, byłby idealnym nowym premierem Polski.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

27-10-2021 [11:18] - u2 | Link:

wystarczy, że przywódca jakiegoś kraju i jego partia są germanofilam

Ależ PMM jest takim germanofilem. Tutaj chodzi o niemieckich agenciaków, a nie germanofili :-)

Obrazek użytkownika Andy51

27-10-2021 [13:15] - Andy51 | Link:

Z tym germanofilstwem PMM, to pojechałeś po bandzie.

Obrazek użytkownika u2

27-10-2021 [14:18] - u2 | Link:

Z tym germanofilstwem PMM, to pojechałeś po bandzie.

Sprawa może mało znana, ale PMM ukończył szkoły w Hamburgu i Bazylei. Więc PMM korzysta ze wzorców niemieckich, to germanofil.

Podobnie jest z PAD. Ma żonę germanistkę. A jaka żona taki mąż i vice versa.

Obrazek użytkownika Andy51

27-10-2021 [14:33] - Andy51 | Link:

To, że ktoś kończył niemieckojęzyczne szkoły, nie znaczy, że jest germanolilem.

Obrazek użytkownika u2

27-10-2021 [16:01] - u2 | Link:

To, że ktoś kończył niemieckojęzyczne szkoły...

... nie oznacza, że nie jest propolskim politykiem.

Spotkałem się z określeniem PMM jako germanofila. Nie widzę powodu, aby uważać go za wroga Niemiec i niemieckojęzycznych landów. Nie widzę również sprzeczności z jego propolską polityką. To DT prowadzi antypolską politykę. Ale on jest uważany nie bezpodstawnie za niemieckiego agenciaka.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-10-2021 [14:31] - Ula Ujejska | Link:

Polacy mają już dość folksdojcza i jego przydupasów. Spokojnie róbmy swoje.

Obrazek użytkownika Andy51

27-10-2021 [14:51] - Andy51 | Link:

W rzeczy samej.

Obrazek użytkownika Pers

27-10-2021 [15:26] - Pers | Link:

Polacy mają dylemat.
Zaufać wnukowi dziadka z Wehrmachtu czy wnukowi carskich pułkowników?...

Obrazek użytkownika J z L

27-10-2021 [17:14] - J z L | Link:

​Juz ty się naszym krajem nie martw potomku Stalina.Martw się o swoją turańską dzicz.
Rosyjski pasożydzie

Obrazek użytkownika Andy51

27-10-2021 [21:13] - Andy51 | Link:

Nie wiem dlaczego zwracasz na niego uwagę, olej go ciepłym moczem.

Obrazek użytkownika juur

27-10-2021 [17:55] - juur | Link:

Tusk  zdaje sobie sprawę z tego, że zdrajców się wykorzystuje, płaci się im ale się im nie ufa i gardzi nimi. Zdrajca to zdrajca.
Gdy przestanie być użyteczny to jaka będzie jego przyszłość? Tam go nie chcą a u nas wielu przestępuje z nogi na nogę by zająć jego miejsce i gdy okaże się, że już nie ma poparcia swoich protektorów to skoczą mu do gardła.

Obrazek użytkownika Andy51

27-10-2021 [21:14] - Andy51 | Link:

Tak de facto to ci co go wykorzystują to nim gardzą, bo kto ma szacunek do zdrajcy, ale póki jest pożytecznym idiotą to go tolerują.