Dyplomacja wazeliny

Szanowni.

Czytam sobie w dzisiejszej "wPolityce" artykuł opisujący materiał z "Rzeczpospolitej" o tym, jak to w UE (a w każdym razie przedstawiciele zlewicowanych rządów niektórych krajów Wspólnoty, tu akurat Hiszpanii) rozumieją "kompromis" z Polską w sprawie prymatu prawa UE nad krajowym i w ogóle kwestię praworządności.

Ciężko orzec, na ile przytaczane wynurzenia oficjeli są dokładne, bo raz że to tylko tłumaczenie, a dwa że to "Rzepa", ale jeżeli przyjąć że artykuł oddaje rzeczywistość unijną, no to możemy się dowiedzieć o niej ciekawych rzeczy.

Wygląda na to, że w rozumieniu tychże oficjeli, "praworządność" działania polskiego rządu polegać ma nie tylko na tym, że złamie polskie prawo, ale że uczyni z tego łamania stan permanentny. W zamian rząd otrzyma dostęp do pożyczanych przez UE pieniędzy, choć pod warunkiem że je wyda na szaleństwa Timmermansa i pani która wykończyła Bundeswehrę (za co zresztą należą jej się kwiaty), a które to pieniądze reszta Polaków będzie przez dwa pokolenia zwracać, być może również za innych.

Oni co prawda nazywają to "ratowaniem twarzy", choć po naszemu jest to bardziej "dawanie d...", a że modus vivendi et operandi całej akcji jest - w ich ujęciu - żywa gotówka, trudno się dziwić, że na stręczenie rozwiązania wpadli akurat zachodni politycy, jako że od pokoleń nie odróżniają sztuki dyplomacji od zwykłego k...stwa, o czym czasy II Wojny Światowej i późniejsze świadczą dobitnie.

Służę uprzejmie cytatą: "...Jak czytamy w „Rz”, Bruksela - owszem - ma domagać się uznania prymatu prawa europejskiego, ale nie tyle „de iure”, co “de facto”. A to oznacza kompromis, który mógłby polegać na zobowiązaniu polskich władz do respektowania orzeczeń unijnego Trybunału Sprawiedliwości, zwłaszcza tych dotyczących likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego - przy czym orzeczenie TK teoretycznie pozostałoby w mocy..."

Czy W.Cz. p. Konrad Szymański, co to tak pięknie przekonywał w naszym Sejmie, że absolutnie i w żadnym wypadku nie będzie możliwości wstrzymania nam wypłaty środków pod pretekstem "naruszenia praworządności", oraz że nie ma mowy o tym, żebyśmy mieli spłacać kwoty tych pożyczek za inne państwa (na ten temat było już zresztą wcześniej pisane), tym razem stawi dzielnie problemowi czoła i pogoni kota zachodniemu k...estwu, czy też teraz dla odmiany będzie wyjaśniał nam, że ten "kompromis", dogadany dyskretnie przez polski rząd w jego osobie, a polegający na odpłatnym "zobowiązaniu polskich władz do respektowania orzeczeń unijnego Trybunału Sprawiedliwości" w ramach stworzenia fikcji polegającej na tym, że " orzeczenie TK teoretycznie pozostałoby w mocy", nie jest wyjściem poza mandat udzielony rządowi przez Suwerena, określony w Konstytucji ani prostą zdradą, tylko normalnym zabiegiem dyplomatycznym?

Najśmieszniejsze w tym jest to, że to Polska jest pomawiana o "naruszanie praworządności", czyli łamanie zasady działania przez instytucje wyłącznie w ramach i na podstawie prawa. Czy nasza Konstytucja przewiduje aby rząd udawał że słucha Trybunału Konstytucyjnego, a w rzeczywistości działał wbrew ograniczeniom w niej opisanym? Gdzieś ją ostatnio zmieniono?

Chyba mi coś umknęło...

    

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

16-10-2021 [13:56] - Pers | Link:

W środę a najpóźniej w czwartek pan premier Morawiecki zgodzi się na ten "kompromis" i zostanie uroczyście odtrąbiony następny "wielki sukces".
Zakład?

(Tylko żeby nikt nie sądził, że się z tego cieszę... Po ostatnim "sukcesie" pana premiera Morawieckiego gdy załatwił kupę kasy z Brukseli i jeszcze obronił suwerenność zacząłem się nawet zastanawiać czy nie głosować na PiS. Ale życie trochę to zweryfikowało...)

Obrazek użytkownika Marek Kudła

16-10-2021 [15:23] - Marek Kudła | Link:

Pers
Pomomo tego, że się z tego nie cieszysz, to nadal rozumku brak ?!!!  A 80 lat już na karku !!!  Ty tak samo jak ci antaszczepionowcy - w pandemie wierzą dopiero po śmierci !

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-10-2021 [14:55] - NASZ_HENRY | Link:

W euro skrócie; zapowiada się dialog doopy z batem, przy czym bat  obmyśla strategię co ma dać doopie, aby ta nie  została miękiszonem  ☺☻
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

16-10-2021 [15:19] - Marek Kudła | Link:

Nie ma co oglądać się na Brukselę, trzeba uciekać do przodu. Mamy wspaniałego Prezydenta i wspaniały rząd więc nie oglądajmy się na innych ! O obliczu UE decydują dziś ludzie tak miernego formatu jak Timmermans, Jourova, Merkel, Macron, U. von der Leyen - wracamy do poziomu z początku lat 90-tych XX wieku; cofamy się o 30 lat. Z takim przywództwem Unia nie ma żadnych szans przetrwania.  Włochy, Hiszpania czy Grecja nie zdołają podnieść się z kryzysu w ramach reguł rządzących strefą Euro.  Obserwujemy upadek Unii Europejskiej jako konstrukcji wzniesionej na fundamencie traktatu z Maastricht.  Ta konstrukcja stała się wytworem obłąkanych wizji lewackich zajobów i imperialnych zapędów Niemiec. Ten model UE obecnie bankrutuje w sposób spektakularny !!!
 

Obrazek użytkownika sake3

16-10-2021 [15:23] - sake3 | Link:

Niestety już wiadomo,że ten tzw.,,kompromis'' to w rzeczywistości ordynarne ultimatum podlane upokarzającym sosem.Dlaczego tylko w stosunku do Polski? I dlaczego ta NIemra ma być ,,negocjatorem''?

Obrazek użytkownika Pers

16-10-2021 [15:36] - Pers | Link:

@sake
//Dlaczego tylko w stosunku do Polski? //
Bo Polską rządzą na zmianę zdrajcy z miękiszonami.
A jak ktoś jest miękiszonem to na koniec też jest zdrajcą - swoich wyborców.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-10-2021 [18:58] - jazgdyni | Link:

Zauważ Janku, że oni bez przerwy robią takie idiotyzmy, że długo później, jak to już do nich dociera, to nie wiedzą, jak się wycofać. O czym to świadczy? Ano o tym, że tam baza intelektualna jest bardzo słaba. Polityka imigracyjna, totalna nieudolność kryzysu covidowego, brexit, nie wspominając już prostowania bananów. To zachłyśnięte władzą półgłówki. Taka jest tendencja najbogatszych tego świata, by ważne stanowiska obsadzać durniami.
Jak z takimi gadać? Czy nasza polityka zagraniczna rozumie, że układa się z pustakami? Tu trzeba stosować sprytne triki, a nie merytoryczne rozmowy.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika u2

16-10-2021 [20:21] - u2 | Link:

absolutnie i w żadnym wypadku nie będzie możliwości wstrzymania nam wypłaty środków pod pretekstem "naruszenia praworządności"

Całkiem możliwe, że PMM jednak otrzyma tę kaskę z KE. Ale trzeba szykować się do gorszych wariantów.

https://wpolityce.pl/polityka/...

Złotowski: Powinniśmy się poważnie rozglądać za innymi źródłami pieniędzy na sfinansowanie KPO

Obrazek użytkownika Jan1797

17-10-2021 [20:40] - Jan1797 | Link:

W TVP jest to dużo prostsze, Łącki i pilotem cyk; 'Wojenne dziewczyny".
Tutaj jest notka i dobrze; koszule na się targają, złą sztamę zakładają
już wiedzą, że Konrad zawali, bo w wykpiwanym źródle sens prawdy (.
A byłym zapomniał -odc.44