Orzeczenia TK różnych krajów, co wolno wojewodzie to nie....

Orzeczenia TK różnych krajów, co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.

Chociaż minęło kilka dni od orzeczenia TK, który orzekł o wyższości konstytucji w tych działach, w których państwo polskie nie przekazało swoich kompetencji organom  unijnym, a tak było w Traktacie Lizbońskim i tzw. Protokole Brytyjskim , który stanowi,  że organizacja sądownictwa w Polsce została  zawarowana tylko dla Polski i wówczas Wielkiej Brytanii. O czym stanowi ten protokół.:

Uniemożliwia wnoszenie przez Komisję lub inne państwa członkowskie skarg przeciwko Polsce o naruszenie karty do TSUE. Po drugie, uniemożliwia powoływanie się na podstawie karty przez jednostki przed sądami polskimi w celu orzekania o niezgodności prawa krajowego z kartą. Po trzecie, podważa kompetencje sądów krajowych do wnoszenia pytań prejudencjalnych w zakresie w jakim mogłyby prowadzić do stwierdzenia niezgodności prawa z kartą. Po wtóre i kolejne, zakazuje sądom krajowym przyznawania skutków bezpośrednich przepisom karty i blokuje zasadę pierwszeństwa, zakazuje TSUE stwierdzania sprzeczności między systemem polskiego prawa krajowego oraz kartą. Ogranicza w ten sposób dochodzenie zdolności i proces tworzenia oraz kształtowania prawa polskiego poprzez jego orzecznictwo. Pozwala państwu - stronie protokołu na swobodę tworzenia prawa z zakresie chronionym kartą, a w ten sposób przerzucania na ustawodawcę krajowego rolę ewentualnego kształtowania prawa w zgodzie z zakresem chronionym przez kartę. W przypadku, gdy karta odsyła do prawa lub praktyk krajowych, karta będzie stosowana tylko z zakresie, w jakim prawa i zasady są już znane w prawie i praktyce krajowej
Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że zgodnie z tą kartą my, jako państwo polskie i Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii, możemy pozywać inne państwa, a inne państwa nie mogą nam zrobić nic.

Wszystkie fikołki prawne, które robią prawnicy, min. od RPO, są psu na budę. A TSUE przypisuje sobie kompetencje, które nikt mu nie przyznał.

Co ciekawe już 10 krajów UE przyznało prymat konstytucji danego kraju nad Traktatem a są nimi: Niemcy, Dania, Francja, Czechy, Rumunia, Hiszpania, Litwa, Włochy, itd. i ostatnio Polska.

We wszystkie w/w krajach przeszło to w miarę spokojnie, oprócz Polski. TSUE bada czy może złamać Polskę, również przy pomocy polskich zdrajców od totalnych,  mam nadzieję, że Polska się nie da, jak nie dała Turkom, Szwedom, Sowietom, teraz czas żeby pokazać lewackiej Unii, że nami nie można pomiatać.

Inżynieria społeczna Unii, przy wsparciu naszych zdrajców od totalnych nie może się udać, musimy wytrwać i jeżeli PMM i PAD się nie poddadzą to wygramy.

ZP już dwa razy się przekonała , że wszelkie kompromisy i ustępstwa, są traktowane jako słabość, jak to było z wyborem nowego RPO, który tak de facto okazał się krypto lewakiem, czy KRRiT, która przedłużyła koncesję wyjątkowej antyrządowej szczujni WSI 24.
 
https://www.tysol.pl/a22439-video-Protokol-brytyjski-do-Traktatu-Lizbonskiego-Chroni-nas-przed-rokoszem-SN
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

13-10-2021 [16:05] - Jabe | Link:

Trybunał orzekł, że konstytucja jest najwyższym prawem tylko w pewnych działach? Brzmi niepokojąco.

Obrazek użytkownika u2

13-10-2021 [16:17] - u2 | Link:

"jak to było z wyborem nowego RPO, który tak de facto okazał się krypto lewakiem, czy KRRiT, która przedłużyła koncesję wyjątkowej antyrządowej szczujni WSI 24."

W sprawie RPO trwało wieczne szachowanie się Sejmu i Senatu, a nowy RPO ... tylko nabija poparcie dla Zjednoczonej Prawicy, co widać po ostatnim cyrku jaki urządzili przedstawiciele RPO  w TK.

Co do stacji "cała prawda, całą dobę" to pisałem już na NB, że PAD ma dług wdzięczności dla tej stacji, który musiał spłacić. A w 5-osobowej KRRiT jest aż dwóch członków wskazanych przez PAD.

Przedłużenie koncesji dla tej stacji również zamyka usta oponentom, że jest jakiś zamach na "niezależne merdia".

Obrazek użytkownika Andy51

13-10-2021 [17:03] - Andy51 | Link:

Z Twoją tezą z RPO się nie zgadzam, niech będzie kim chce, oby nie było przegięcia w żadną ze stron, co do szczujni WSI 24 , to tak jakby dziękować bandziorowi, że tylko skopał a mógł zabić.

Obrazek użytkownika u2

13-10-2021 [17:25] - u2 | Link:

"oby nie było przegięcia w żadną ze stron"

W przypadku RPO powinno być przegięcie, ale w stronę prawa, tak aby służyło ludziom, a nie nadzwyczajnej kaście. Kto by się spodziewał, że prawnicy RPO nie znają tego prawa i tak się skompromitują w TK ? :-)

Co do walterowni z Wiertniczej to oczywiście trudno tam znaleźć prawdziwą wiadomość dotyczącą Polski, urządzają tam wręcz prowokacje jak urodziny Hitlera. Ale trzeba zrozumieć PAD, on zaczynał od partii UW, ma koneksje rodzinne z żydami. No i dzięki występom na Wiertniczej w programie kawa na ławę uzyskał ropoznawalność i wygrał :-)

Obrazek użytkownika Andy51

13-10-2021 [21:15] - Andy51 | Link:

Przegięcie w stronę prawa, z tym się zgadzam.

Obrazek użytkownika Jan1797

13-10-2021 [20:24] - Jan1797 | Link:

Zastanawiam się jaka część komentatorów i blogerów jest gotowa zorganizować się
i w formie petycji (listu) i przypomnieć Panu Rzecznikowi o konieczności reprezentacji
poglądów wszystkich obywateli nie tylko wskazanych przez Bodnara?

Obrazek użytkownika Andy51

13-10-2021 [21:17] - Andy51 | Link:

Do lewackich oszołomów mało co dociera.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

13-10-2021 [21:09] - Marek Kudła | Link:

Nie ma co oglądać się na Brukselę, trzeba uciekać do przodu. Mamy wspaniałego Prezydenta i wspaniały rząd więc nie oglądajmy się na innych ! O obliczu UE decydują dziś ludzie tak miernego formatu jak Timmermans, Jourova, Merkel, Macron, U. von der Leyen - wracamy do poziomu z początku lat 90-tych XX wieku; cofamy się o 30 lat. Z takim przywództwem Unia nie ma żadnych szans przetrwania.  Włochy, Hiszpania czy Grecja nie zdołają podnieść się z kryzysu w ramach reguł rządzących strefą Euro.  Obserwujemy upadek Unii Europejskiej jako konstrukcji wzniesionej na fundamencie traktatu z Maastricht.  Ta konstrukcja stała się wytworem obłąkanych wizji lewackich zajobów i imperialnych zapędów Niemiec. Ten model UE obecnie bankrutuje w sposób spektakularny !!!
 

Obrazek użytkownika Andy51

14-10-2021 [10:38] - Andy51 | Link:

Trzeba robić swoje nie patrzeć na Unię opanowaną przez lewaków, ale nadzieja, że w Hiszpanii, we Włoszech we, Francji będą wybory i wygrają partie konserwatywne, tak jak to miało miejsce w Czechach.