To nie jest protest polityczny mówią medycy, mając baner z 

To nie jest protest polityczny mówią medycy, mając baner z  8 gwiazdkami.

Efekt Tuska nie zadziałał, mówiąc niezbyt mądre androny po początkowym efekcie wow,  okazuje się, że biały koń na którym przyjechał Tusk, okazał się rachityczną szkapą, albo nawet osłem.

PO próbowało wszystkiego, Lager Polska, przejęty przez Tuska od Trzaskowskiego zamiast wzrostu notowań, spowodował ich spadek, ale skoro na nim przemawia dinozaur Balcerowicz, Bieńkowska namawiająca do ukarania finansowo Polski, Nitras postulujący opiłowywanie katolików, czy marszałek Koperta, postulujący likwidacje 800 szpitali, to nie mogło być inaczej.

Baćka wiedział, że może liczyć na polskich zdrajców, taki Sterczewski którzy niczym konik polny kicał przy  granicy, głupi i głupszy chcący przerzucić śpiwory dla emigrantów, idiotka Dżachira, która na immunitet poselski chciała przekroczyć granicę, cz ypani  wice marszałek senatu , o zgrozo prawnik, z lewicy, która, chciała przekonać pograniczników do czynu zabronionego, czy inny poseł z lewicy Konieczny, chciał przerzucać czy podać emigrantom jedzenie bo ponoć piją wodę ze strumyka, ale najlepsza była poseł  z Zielonych koalicjanta PO, która przygotowała puszki z wieprzowiną dla muzułmanów.

PAD wydał rozporządzenie o stanie wyjątkowym w pasie 3 km. Od granicy, ale ca. 160 zdrajców, było za odrzuceniem rozporządzenia Prezydenta.

Ponieważ nic nie działa, totalni postanowili powtórzyć manewr z 2007 r. z tzw. „ Białym miasteczkiem” , na którym pojawiły się banery z ośmioma gwiazdkami, faszystowskie błyskawice, rolniko- medycy jak Kołodziejczak, który przykleja się do każdego protestu jak g… do statku, medycy Joński i Scerba, itd.

Ale oczywiście nie jest to protest polityczny, to jest protest, który jest kolejną próbą obalenia rządu.  

Jak to się skończy nie wiem, ale medycy tracą w oczach społeczeństwa, na pewno trzeba rozmawiać, ale żądanie zarobków po 21 tysi, to żądanie z księżyca.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Kudła

15-09-2021 [11:07] - Marek Kudła | Link:

No, to nie jest protest polityczny - mówiła Hartwich, a chodzi o żywą gotówkę !
Oni chcą aż 3-krotnego wzrostu płac i lepszych warunków pracy. Od 2015 roku dostali już ponad 40 procentowe podwyżki płac. Kolejne podwyżki są już ustalone w Polskim Ładzie, a lepsze wyrunki pracy można im zapewnić likwidując stare szpitale, gdzie warunki pracy są gorsze !!!
Jak mieli głodowe płace za rządów PO – nie protestowali. Jak Grodzki zaproponował likwidację 800 szpitali – nie protestowali ! Obecnie protestujący lewacy zdecydowali się przedstawić jako główny postulat, aż 3-krotny wzrost płac, który razem z innymi kosztami oznacza, że już w 2022 roku NFZ, powinien dysponować aż o 100 mld zł większymi środkami finansowymi. W Polskim Ładzie zaplanowano stopniowy wzrost nakładąw na służbę zdrowia, także na płace, docelowo aż 7 % PKB już w 2027 roku ! Będzie to oznaczało, że nakłady na ten cel w 2027 roku, sięgną wręcz astronomicznej kwoty 2015 mld zł ! Ale to im nie wystarcza – oni chcą 3-krotnych podwyżek , już, natychmiast ! Poza tym chcą poprawy warunków pracy, co jest możliwe do wykonania w najbliższym czasie likwidując te szpitale, gdzie panują gorsze warunki pracy !!! Tym ludziom się popier-doliło we łbach !!!

Obrazek użytkownika Andy51

15-09-2021 [13:51] - Andy51 | Link:

Widać, że się samoograniczają, mogliby np. zażądać 50 tysi. ludzkie ludzie te medyki.

Obrazek użytkownika tricolour

15-09-2021 [11:20] - tricolour | Link:

A dlaczego 21kPLN ma być z księżyca skoro za miedzą tyle płacą? Ja mam do niemieckiej granicy dwie godziny jazdy, szybciej niż do Warszawy czy Poznania.

Co ma mnie trzymać w Polsce? Tak myślą wykształceni ludzie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

15-09-2021 [12:39] - Ula Ujejska | Link:

@Tricolour
Jak zaczną płacić za swoje wykształcenie, to zaczną się zastanawiać i wybierać. Obecny układ jest chory.

Obrazek użytkownika tricolour

15-09-2021 [13:05] - tricolour | Link:

@Uls

Wszyscy studenci mają płacić? Nauczyciele też?

Wie Pani, co jest chore? To, że za otwartą granicą płacą cztery razy więcej, a jedynym pomysłem, by przez tę granicę nie jeździć do pracy jest pomysł przywiązania wykształconego - sznurem za szyję - do ziemi.

Pani, by zostać z facetem na stałe, chciała być siłą zmuszana, czy wolała z chęci?

Obrazek użytkownika Andy51

15-09-2021 [13:54] - Andy51 | Link:

Weźmy taką Francję, tam medycy mają naukę za darmo, ale muszą we Francji odpracować 15 lat, jak nie to zwrot pieniędzy za studia, bierzmy z nich przykład.

Obrazek użytkownika Jabe

15-09-2021 [12:00] - Jabe | Link:

Kolektyw coś mówi...

Obrazek użytkownika Chatar Leon

15-09-2021 [13:20] - Chatar Leon | Link:

Hmm... Ktoś tych "medyków" rozpieścił i rozzuchwalił. Skoro można robić dwa razy mniej, leczyć przez telefon, dostawać nie wiadomo dlaczego "dodatki kowidowe", bo od niemal dwóch lat istnieje według nagłasnianych statystyk tylko jedna choroba, to nie dziwi, że można chcieć za to jeszcze więcej. Dodajmy jeszcze, że imć Niedzielski (ze swoimi genialnymi pomysłami gnojenia elektoratu PiS, bo przecież każdy krytyk obecnej polityki pandemicznej to "antyszczepionkowiec i terrorysta podpalający budki") też został wyciągnięty z grona nieudacznych urzędników którym świetnie się powodziło i awansowało za Tuska... 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

15-09-2021 [14:56] - Roz Sądek | Link:

Medycy nie wyjadą do Niemiec. Straszą. By poradzić sobie w Niemczech, trzeba być nadprzeciętnym, uznanym specjalistą. Takim zostaje się po 20 latach wzorowej, z sukcesami,  pracy w szpitalu. To nie jest bułka z masłem i hop siup.  

Obrazek użytkownika u2

15-09-2021 [14:56] - u2 | Link:

"żądanie zarobków po 21 tysi, to żądanie z księżyca."

Z mojego rozeznania wynika że w ZOZ-ach tyle lekarze spokojnie wyciągają. Żaden nie przyzna się, że dobrze zarabia, bo zaraz bedzie miał skarbówkę na karku :-)

Lekarze w Polsce to klasa średnia, może jeszcze nie elita, ale górna półka zawodowa niewątpliwie.

Obrazek użytkownika Andy51

15-09-2021 [15:01] - Andy51 | Link:

Zgadzam się z Twoim wywodem.

Obrazek użytkownika Jabe

15-09-2021 [22:39] - Jabe | Link:

Przynależność do klasy średniej nie polega li tylko na dochodach. Liczy się niezależność, a lecznictwo w naszym kraju jest, tak czy owak, opanowane przez państwo.

No i jeden zarabia tak, inny inaczej.

Obrazek użytkownika u2

16-09-2021 [14:07] - u2 | Link:

"lecznictwo w naszym kraju jest, tak czy owak, opanowane przez państwo"

Widać, że nie dostrzegasz tych prywatnych ZOZ-ów, klinik i gabinetów lekarskich, w których "dorabiają" lekarze na państwowych posadkach. Lekarze otrzymali wykształcenie od państwa i zarabiają na państwie. Lepiej się od nich trzymać z daleka. Zdrowie najważniejsze :-)

Obrazek użytkownika Jabe

16-09-2021 [14:30] - Jabe | Link:

Sam Pan widzi, że na kondycję lecznictwa państwo ma przemożny wpływ. Oczywiście lekarze nie powinni „zarabiać na państwie”, a wyłącznie prywatnie. Można zresztą podać bardziej bulwersujące przykłady, choćby patentowani patrioci w państwowych „spółkach” i fundacjach. Tak jednak państwo jest urządzone i proszę mieć pretensje do tych, którzy je urządzają. Patologii są winni ci, którzy wprowadzili patogenne zasady. Po komunie wśród ludzi podatnych na propagandę został jednak zwyczaj utyskiwania na tych, którym przyszło w takich warunkach działać. Zwykle winiony jest kolektyw – oni wszyscy są tacy. To niesprawiedliwe, głupie i bezproduktywne!

Nie ma powodu żądać, żeby ktoś zarabiał mało (albo wcale), gdyż państwo „dało” mu wykształcenie. Nie na takich warunkach się kształcił. O tym, kto ile na etacie zarabia, decyduje zaś umowa, na podstawie której pracuje. Kropka.

Obrazek użytkownika u2

16-09-2021 [17:14] - u2 | Link:

"Nie ma powodu żądać, żeby ktoś zarabiał mało (albo wcale), gdyż państwo „dało” mu wykształcenie."

W krajach anglosaskich za edukację na lekarza trzeba płacić państwu swoją pracą przez określony okres. A w Polsce lekarze wcale nie zarabiają mało, zwłaszcza po specjalizacji.

Lekarze niczego nie produkują, tylko świadczą usługi. Ja omijam ich szerokim łukiem, ale oczywiście w granicach zdrowego rozsądku, bo zaszczepiłem się, widząc co wyprawiają antyszczepionkowcy.

Obrazek użytkownika Andy51

16-09-2021 [17:25] - Andy51 | Link:

I o to chodzi, płacić państwu swoją pracą przez okres do ustalenia ( nie wiem 5,7, a może 10 lat.)

Obrazek użytkownika Jabe

16-09-2021 [18:21] - Jabe | Link:

Nie zamierzam rozprawiać, która grupa zarabia za dużo, a która za mało.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-09-2021 [15:27] - NASZ_HENRY | Link:

Ten Lager Polska to odpowiednia nazwa ;-)
Medycy dali się wpuścić w kowidowy kanał co świadczy o ich niskim poziomie wykształcenia - jak grypy nie potrafią nawet zdiagnozować. Niebawem sztuczna inteligencja będzie leczyła zdalnie, lekarz to zawód do kasacji taki jak szewc  ☺☻
 

Obrazek użytkownika Jabe

15-09-2021 [22:40] - Jabe | Link:

A kto się w ten kanał wpuścić nie dał?

Obrazek użytkownika Jan1797

15-09-2021 [20:24] - Jan1797 | Link:

Szanowny Andy,
 Organizatorzy protestu są rozbrajający. Dzisiaj dzieci po pierwszych lekcjach historii nie wyszłyby na
ulicę z hasłem, mniej pieniędzy na zbrojenia; "Szpitale zamiast czołgów" - "Zapłać medykom" -primo.
Sekundo -szpitale wykupi samorząd -ten zadłużony -te "niepotrzebne", o których mówił marsz. Grodzki? 

Obrazek użytkownika Andy51

15-09-2021 [21:10] - Andy51 | Link:

W tych samorządach rządzonych przez PO, może się tak zdarzyć.

Obrazek użytkownika J z L

16-09-2021 [06:45] - J z L | Link:

Dzisiaj ważne symbolicznie głosowanie w Eurokołchozie ws. rezolucji wzywającej Premiera RP do wyzbycia się suwerenności. Okaże się po raz kolejny kto jest polskim patriotą a kto Targowicą!

Obserwujmy uważnie!

Obrazek użytkownika Andy51

16-09-2021 [09:13] - Andy51 | Link:

Rezolucje nie mają żadnych umocowań prawnych, chociaż pokazują trend w .którym zmierza lewacka Unia, mogliby podjąć np. rezolucję, że d... można podcierać tylko lewą a nie prawą ręką lub odwrotnie, nie ma to żadnego znaczenia.